Lugano Fenerbahçe ile 4 yıllık sözleşme imzaladı - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Lugano Fenerbahçe ile 4 yıllık sözleşme imzaladı

Cevap: Lugano Fenerbahçe ile 4 yıllık sözleşme imzaladı

Oncelikle Luganonun kalmasina cok sevindim , Fenerbahcem iyi bir is yapti. Burdaki Galatasarayli kardeslerim de Luganonun iyi bir defans oyuncusu oldugunu cok iyi biliyorlar. Laf soyleyenlerin de vicdanlarinin baska soyledigini biliyor,hissediyorum.

Bence (Bu benim sahsi fikrim) Lugano Servet Cetinle birlikde Turkiye liginde oynayan en iyi defans oyuncusu. Zaten daha once de belirtmistim tek eksigimizin Stoperde oldugunu ve Luganonun kalmasinin harika olacagini ki Allaha sukur kaldi.

Idman eksigine gelince,bilmeyen arkadaslar ola bilir ama Lugano Milli Takiminin (Urugvay) kapminda idmanlara cikiyordu ve antrenman eksigi yok. Olsa bile onemli deyil. Gelelim kadroya...

Volkan

Gokhan - Lugano - Bilica - Santos

Christian - Emre

Mehmet - Alex - Ozer

Guiza

Bu kadro benim hayalimdeki kadro ustelik 6 yabanci oluyor sahada.

Alternatiflerin iyi olmasi da kotu bi sey deyil. Eger hangi oyuncu yedek kalacak diye teknik direktor dusunuyorsa bu iyiye isarettir,tatli bir sıkıntıdır. Nitekim burdaki Galatasarayli arkadaslar ve diger yorum yazanlar da "7 mi olacak" , "kimi kesecekler" gibi sorular soruyorlar,demek ki kadro sıkıntısı yok aksine fazlalik var.

Yukaridaki Kadronun alternatifi:

Volkan Babacan

Ali Bilgin - Onder - Bekir - Roberto Carlos (Wederson)

Selcuk - Deniz

Kazim - Deivid - Ugur Boral

Semih

Bu alternatiflerin de icinde en zayif halka gibi Ali Bilgini goruyorum,ki onun da iyi niyetli oynadigina inaniyorum sadece yetenekleri kisitli ve zaten adindan da goruldugu gibi ALTERNATIF. Ustelik iyi bile olsa zaten Gokhan Gonulun alternatifi Turkiyede yok,burdaki her kes de cok iyi biliyor ki Gokhan Gonul Tartismasiz Turkiyenin bir numarali Sag bekidir. Hatta bence dunyanin en iyi sag beklerinden birisidir. Adnan Polat bile Ardayi isteyen Aziz baskana Gokhanla cevap vermistir. (Arda Turan Tartismasiz mevkisinin en iyisi ve Turkiyenin en iyi futbolcusu o ayri konu) Gokhani Galatasarayli arkadaslardan kadrolarinda gormek isteyenlerin sayi 100 de 99 dur. Belki iyi ve formda bir Ugur Ucar Gokhana alternatif olur Milli Takimda.

Sonuc olarak kadrodan memnunum.

Ikinci yarilarda buyuk bir ihtimalle Christian baroninin yerine Selcugu ya da duruma gore Deniz Barisi oyuna alip yabanciyi dengeler Daum ve Deividi oyuna alir.

Guizanin da ikinci yarinin ortalarinda falan Semihle yer deyismesi mumkundur,ya da diyelim ki Alexi oyundan alir,usteik bunun kart cezasi var , Allah korusun sakatligi var,yani kisacasi Yabanci kontenjan sorunu yasamayiz.

Ayrica bilmeyen arkadaslar icin soyluyorum Edunun sozlesmesi fesh edildi... Yani 9 deyil 8 yabanci var artik kadroda. Yani Edu gitti Lugano kaldi.

Galatasaray defansinin biraz zayif oldugunu dusunsem de iyi bir kadro kurdu ve Fenerbahceyle Galatasaray ligi goturur,rekabet bu iki takim arasinda yasanir.

Besiktasli kardeslerim hic kusura bakmasinlar ama hic sans tanimiyorum bu sene.Ama yine de Avrupada basarilar. Trabzon , Bursa , Eskisehir , Sivas bunlarda ilk 7-8 icin kapisirlar.

Allaha emanet olun...

Bilica Bjk maçında iki net kırmızılık hareket yaptı ama Yunus saolsun:) Lugano'ylo birlikte bu sezon birlikte 10-15 maç oynayabilirler sanırım. Önder sürekli birinin yerine oynar cezalardan dolayı. Bazen Önder-Bekir ikilisi bile görebiiliriz. Hehe:D

Elano ile Lugano bi maçta fena kapışmışlar bakalım derbide ne olacak.:D

Hakemler adaletli davranırsa,fenerin her maç 10 kişi hatta 9 kişi kalma olasılığı var.

Bkz Çirkefler kralı lugano ve bilibilica

Bence abartılıyo lugano kaç yıldır FB teydi hersene şampiyonmu oldu ezikler :)

yine olamayacaklar :D

Not:Luganoya FB kadar para verecek takım cıkmamıs iyi olsaydı bunlara kalmazdı salla gitsin :cool:

Lugano resmi olarak fenerle yeniden ilk maçına çıksın, "Lugano Kasaplıkları Takip Topiği"ni açacağım. Nasıl zamanında Zago, Bülent Korkmaz hedef gösterildiyse bu adamda hedef gösterilmeyi herkesten fazla hakediyor.

FM oynarken Elano'nun profilinde sevmediği kişiler arasında Lugano'da vardı neden acaba?

FM oynarken Elano'nun profilinde sevmediği kişiler arasında Lugano'da vardı neden acaba?

Santos - Sao Poulo maçlarından kalma bir davaymış onların.

Kimse ne olduğunu bilmiyormuş. Küfür mü, başka bir şey mi belli değil yani. Bu seneki bakalım dava geçti mi kaldı mı bu sene belli olur.:)

Iyi defans oyuncusu falan degil bu çirkef adam, Turkiyede hakemler hep kasaplarin yanini tutuyor ve bu çirkef kasap bundan faydalaniyor.

Oncelikle Luganonun kalmasina cok sevindim , Fenerbahcem iyi bir is yapti. Burdaki Galatasarayli kardeslerim de Luganonun iyi bir defans oyuncusu oldugunu cok iyi biliyorlar. Laf soyleyenlerin de vicdanlarinin baska soyledigini biliyor,hissediyorum.

Bence (Bu benim sahsi fikrim) Lugano Servet Cetinle birlikde Turkiye liginde oynayan en iyi defans oyuncusu. Zaten daha once de belirtmistim tek eksigimizin Stoperde oldugunu ve Luganonun kalmasinin harika olacagini ki Allaha sukur kaldi.

Idman eksigine gelince,bilmeyen arkadaslar ola bilir ama Lugano Milli Takiminin (Urugvay) kapminda idmanlara cikiyordu ve antrenman eksigi yok. Olsa bile onemli deyil. Gelelim kadroya...

Volkan

Gokhan - Lugano - Bilica - Santos

Christian - Emre

Mehmet - Alex - Ozer

Guiza

Bu kadro benim hayalimdeki kadro ustelik 6 yabanci oluyor sahada.

Alternatiflerin iyi olmasi da kotu bi sey deyil. Eger hangi oyuncu yedek kalacak diye teknik direktor dusunuyorsa bu iyiye isarettir,tatli bir sıkıntıdır. Nitekim burdaki Galatasarayli arkadaslar ve diger yorum yazanlar da "7 mi olacak" , "kimi kesecekler" gibi sorular soruyorlar,demek ki kadro sıkıntısı yok aksine fazlalik var.

Yukaridaki Kadronun alternatifi:

Volkan Babacan

Ali Bilgin - Onder - Bekir - Roberto Carlos (Wederson)

Selcuk - Deniz

Kazim - Deivid - Ugur Boral

Semih

Bu alternatiflerin de icinde en zayif halka gibi Ali Bilgini goruyorum,ki onun da iyi niyetli oynadigina inaniyorum sadece yetenekleri kisitli ve zaten adindan da goruldugu gibi ALTERNATIF. Ustelik iyi bile olsa zaten Gokhan Gonulun alternatifi Turkiyede yok,burdaki her kes de cok iyi biliyor ki Gokhan Gonul Tartismasiz Turkiyenin bir numarali Sag bekidir. Hatta bence dunyanin en iyi sag beklerinden birisidir. Adnan Polat bile Ardayi isteyen Aziz baskana Gokhanla cevap vermistir. (Arda Turan Tartismasiz mevkisinin en iyisi ve Turkiyenin en iyi futbolcusu o ayri konu) Gokhani Galatasarayli arkadaslardan kadrolarinda gormek isteyenlerin sayi 100 de 99 dur. Belki iyi ve formda bir Ugur Ucar Gokhana alternatif olur Milli Takimda.

Sonuc olarak kadrodan memnunum.

Ikinci yarilarda buyuk bir ihtimalle Christian baroninin yerine Selcugu ya da duruma gore Deniz Barisi oyuna alip yabanciyi dengeler Daum ve Deividi oyuna alir.

Guizanin da ikinci yarinin ortalarinda falan Semihle yer deyismesi mumkundur,ya da diyelim ki Alexi oyundan alir,usteik bunun kart cezasi var , Allah korusun sakatligi var,yani kisacasi Yabanci kontenjan sorunu yasamayiz.

Ayrica bilmeyen arkadaslar icin soyluyorum Edunun sozlesmesi fesh edildi... Yani 9 deyil 8 yabanci var artik kadroda. Yani Edu gitti Lugano kaldi.

Galatasaray defansinin biraz zayif oldugunu dusunsem de iyi bir kadro kurdu ve Fenerbahceyle Galatasaray ligi goturur,rekabet bu iki takim arasinda yasanir.

Besiktasli kardeslerim hic kusura bakmasinlar ama hic sans tanimiyorum bu sene.Ama yine de Avrupada basarilar. Trabzon , Bursa , Eskisehir , Sivas bunlarda ilk 7-8 icin kapisirlar.

Allaha emanet olun...

Lugano kötünün iyisidir. Servet ve G.zan ayarında bir defans deği malesef gerçek bu :)

Edu topu oyuna güzel sokuyor ama Lugano, ise hep dan dun oynuyor. Bilica ile belki birbirlerini tammalarlar ama Lugano her an takımı 10 kişi de bırakabilir.

Dediğin kalite de iyi olsa zaten Lazio - Milan vb kulüpler bu adamı alırlardı. demek ki o kadar iyi defans değil fakat kesinlikle Önder den çok daha iyi fener e katılısı olacaktır.

Lugano kötünün iyisidir. Servet ve G.zan ayarında bir defans deği malesef gerçek bu :)

.

Ustadim bu soyledigine kendin inaniyormusun sen... Allahini seversen hadi Serveti anladim da Gokhan Zani Luganoyla ayin kefeye koydun ya,helal olsun... Ama en cok neyi merak ediyorum biliyormusun acaba Zani biz alsaydik bizimle nasil dalga gecerdiniz...

Edu topu oyuna güzel sokuyor ama Lugano, ise hep dan dun oynuyor. Bilica ile belki birbirlerini tammalarlar

Tamamlarlar kardes hic suphen olmasin...

Dediğin kalite de iyi olsa zaten Lazio - Milan vb kulüpler bu adamı alırlardı. demek ki o kadar iyi defans değil fakat kesinlikle Önder den çok daha iyi fener e katılısı olacaktır.

Lugano Fenerbahceden en az 2.5 Milyon Euro alacaktir. Bjknin Ferrari kazmasina 2.8 milyon verdigini dusunursek Luganoya az bile. Lazio , Milan ya da Baska bir Avrupa klubunun Luganoyu almamasi daha dogrusu Luganonun gitmemsi cok basit. Luganoya eger Lazio 2.5 Milyon Euro verseydi 100 % de 40-50 oraninda vergi odemesi gerekiyordu. Zaten yillik 2 Milyon Eurodan 3 yillik sozlesme teklif ettiler fakat Lugano yeterli bulmadi. Luganonun Fenerden aldigi parayi almasi icin Lazionun 5 Milyon vermesi lazimdi bu da mumkun deyil,Terry,Ferdinand bile bu kadar toloransla maas almaz. Kisacasi Turkiyede vergi sistemi avrupa gibi olsaydi Lugano su anda Avrupadaydi... Olmadigi icin burda,adam kendi cebini dusunuyor diye de kimse elestiremez...

Allaha emanet olun...

Bjknin Ferrari kazmasina 2.8 milyon verdigini dusunursek

Allaha emanet olun...

Objektik olun deyip 20 küsür kere İtalya Milli Takımı'nda oynamış birine kazma demen garip değil mi?

Hani eleştiriyorsun buradaki üyeleri Lugano'yu beğenmedikleri için ya o yüzden diyorum.

Adamlar şu an yapabilecekleri en iyi şeyi yaptılar.Nihayet düzgün bir iş başardılar.

Düz hesap en az Lugano ayarında bir adam alsalar, 6-8 milyon avro bonservis artı en az 2-2,5 milyon yıllık ücret vereceklerdi.Ayrıca bu adamın Türkiye'ye alışması da cabası.

Lugana Türk futbolunu benimsemiş bir isim ayrıca kendini de kanıtlamış.Adamlar hem bonservissiz göndermedi hem de hiç alışma sorunu yaşamayacak bir ismi kadrolarında tuttular.Yıllık 4 milyon avro dahi vermiş olsalar çok iyi bir iş yaptılar.

Ama işin diğer yüzü ise Türk futbolunun gördüğü en çirkef isimlerden biri olan Lugana midemizi bulandırmaya devam edecek, beni rahatsız eden yönü de bu.

tarafsız düşünüyorum cidden mükemmel bi transfer ..

milli takım defansı bizim defansdn oluşuor..birtek türkiyenin en iyi sağbeki ki bence dünyadaki sayılı olanlarından biri olan gökhan gönül fenerbahçede oynuyor.onun yedeğide sabri..

şimdi buraya kadar gurulanalım sevinelim ok. fakat milli takımın euro 2008deki başarısı ki futboldan anlayan herhangibir dünyalı %70 şansla oynadık der o kupada ve suanki dünya kupası eleme grubundaki takımımıza bakın aynı defans kurgusu devam ettiğini görürüz.bir gsliyim fakat milli takımın defansı gsden oluşuor diye gururlanamıorm cunku bu defans takımdan alışkınlar birbirlerine fakat milli takımı ve gsyi getirdikleri hallere bakın.tamam sakatlandılar onların suçu değil fln ama.....

şimdi konuyu ordan şuraya bağlıcam, bizim defansımız çok iyi diye seviniorz forumdaki kuşlara laf ettirmiyoruz.ama düşündüğünüzde servetin maç performansı hariç birde hakan balta öyle ahım vahım bi defansımız yok.

onlarda ise , gökhan gönül ve lugano var.bna göre buraya kadar eşitiz.bizim kanatlarımız şuanda cok alternatifli ve onlara göre daha güçlü.

fakat onlarınki bize kafa tutar yetenekde ve güçte bu kesin.

ayrıca yıllardır sevmediğim bir oyuncu var onlarda oda alex..istediği zaman gol atıp attıran bi oyuncu...

güiza son maçlardan gördüğümüz kadarıyla iyi bir form içinde eşit benzerlikde Nondayı görüyoruz.dos santos aldılar fakat bir arda değil..olamazda zaten türkiyenin kabul ettiği bi konudur herlde bu.. baroni için hala erken cidden erken..ama bizde topal ve ayhan varken benm içim rahat..kewel ile deivid "bana göre" sadece ayakları farklı..ikiside golcü ve kanatta iyi oynuyorlr,defansa yardımları minumuma yakın.

yedeklerine bakıcak olursak ,orayıda güçlendirdiler bu bir gerçek.yani dk 60dan 70den sonra oyuna girip skoru koruyacak ve değiştirecek isimleri var artık geçen 2 seneye göre.bizim yedek kulübesinide çok beğeniyorm..inşallah bi sakatlık vermz allah.

onların bir semihi varki milli takımda ilk 11(genelde) fenerde yedek.bu adamın yapabileceklerini herkes iyi biliyor.aynı şekilde nonda bizde..deniz barış ve selcuk sahine bişi demiorm ama cok iyi yedekler.bekir savunma için ideal bi yedek.wederson birazcık gelişirse kendini sol açık/bek iyi bir oyuncu olabilir.volkan babacan ? acilen kendini geliştirmeli suan 21 yaşında volkan demirel 23 yaşından beri fenerde en fazla 1.5 sezon yedek kaldı oda rüştü oldugu içn..yani volkan babacan kadarken ilk 11de kaleciydi fenerde.

bizim kalecimiz çok kaliteli bence ayrıca yedek kalede aykuta cok guveniyorm.sağ kanatta yedeği ve ilk 11i iki futbolcumuz var bek olarak sabri ve uğur..eğer uğur kendini geliştirirse ve performans arttırırsa gökhan gönülün geleceği olabilir sabriye hiç bişi demiorm zaten..

ayhan ve mehmet topal hayranıyım.ikisini sahada görmek cok güzel olur..ayhan yerine mehmet aurelio bizde olsa uzay takım oluruz.

arda ve kewell ; kewell sakatlanmazsa 2-3 haftada bir süper bi hucum hattımız olur fakat artık onun alternatifi keita..arda kralsın :D

keita ; müthiş olacak gibime geliyor..o kanatı hızıyla parçaladı resmen carlos baya zorlanıcak bu gidişle..bakalım elanodan neler görücez :)

benim bu konuda yorumum bu :D biraz değil cok sarptı konu ama olsun :D

Guiza:"Hiç büyük bir kulüpte oynamadım.Büyük bir takıma transfer olmak istiyorum."

M.Topuz:"50 milyon euro da verseler Fener'e gitmem."

Lugano:"Kariyerimi İtalya'da sürdürmek istiyorum.Kesinlikle avrupa'ya transfer olacağım."

DEDİLER VEEEE..

Şimdi hepsi Fenerbahçe kadrosunda.Yani burada olmak istemeyen ama bir nevi burada olmak zorunda kalan adamlardan kurulu bir takım.Örnekler daha da çoğaltılabilir belki (Volkan,Alex,Carlos) şeklinde ama net bir şekilde belirtenleri yazdım.Böyle bir takımın bu Galatasaray'ı geçebileceğine inanmıyorum.Salt taraftar gözüyle değil,tarafsız gözle baktığımda da mantığım bu işe imkansız diyor.Ya kısmet..

Üst Alt