M.Ali Aydınlar: "Play off sistemi kesin olarak uygulanacak" - Sayfa 9 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

M.Ali Aydınlar: "Play off sistemi kesin olarak uygulanacak"

Cevap: M.Ali Aydınlar: "Play off sistemi kesin olarak uygulanacak"

Bu konuyla ilgilide bir kaç fikir beyan etmek istiyorum.

Şuan play-off sistemiyle yönetilen ülkelere baktığımızda; İsrail, Belçika, İskoçya, Güney Kıbrıs, ... ve buna benzer 4-5. sınıf ülkeler. Bunlar arasından kendini en sıyırmış olanı Belçika duruyor. Kaldı ki Belçika kulüpleri de bu sistemden hiç hoşnut değiller. Geçtiğimiz sezonu 1 puan farkla lider bitiren Anderlecht, Play-Off sisteminden ötürü şampiyon olamamış ve Play-Off'lar sonucunda almış olduğu 3.'lük ile Avrupa Ligi'nin yolunu tutmuştur. Böyle bir durumun ülkemizde olduğunu düşünsenize. Kıyametin daniskası kopar.

Şimdi onların gözüyle bakıyorum olaya. Bu karar alındıktan sonra nasıl olacak şeklinde kafamda senaryolar kurdum. İlk etapta 4 takımın Play-Off oynayacağı, diğer 5-6-7-8'in de Avrupa Ligi için mücadele edeceği yazıldı. 1. ile 2. ŞL'ne gidiyorlarsa, 3. ile 4. de otomatikman AL'ne gidecek. Kalan 1 kontenjanda Türkiye Kupasını alana ayrılacak. O zaman 5-6-7-8 neyin mücadelesini verecek. Sonra başka bir kaynaktan okuduğumla biraz mantık oturdu, 1. ile 2. ŞL, 3. AL ve 4. ile 5-6-7-8'in oynayacağı play-off şampiyonu AL için final oynayacaklar. Bu durumda bir sezon içinde en fazla maç yapan takım 4. ile o finali oynayan 5-6-7-8'den birisi olacak. Peki ne için? AL'ye 1. ön elemeden başlamak için. Bu da cezbedici gelmedi. Hele 4 takımla oluşturulacak Play-Off 'liğinin, Antalya'da düzenlenen Efes Cup'tan bir farkı olmayacağını düşünüyorum. Play-Off sistemine karşıyım, eğer ille olacak deniyorsa 6 takımla yapılsın ki lig havası alınsın. 4 takımlı bir play-Off'dan kimseye fayda gelmez.

Şimdi biraz işin ekonomik boyutuna bakalım. Play-Off demek bir o kadar fazla Derbi maçı demek. Yayıncı kuruluş en çok para nereden kazanıyor? Tabii ki Derbi maçlardan, o zaman elini cebine atacak ve verdiği paranın üstüne para verecek. Diğer takımların ekstra masrafları, giderleri vs. Bunlarında karşılanması gerekiyor. Yani pastayı biraz daha büyük yapmalılar.

İşin özünde bu sistem büyümekte olan bir lige uygulanacak sistem değil. Bir çok ülke kendi bulundukları sistemlerden feragat edip, şuan ki mevcut sistemimize dönerken, bizim tam tersini yapmamız, akıllıca değil. Birilerinin cebi dolacak diye, vites küçültemeyiz.

Kim seçti bu adamı allahaşkına yahu? Adam diğer adayları ekarte ederek başa geldi şimdi sallıyor kırbacı..

lig tvyi iptal ettirecem ve çevremde ne kadar bu nalet paragözlere para veren lig tv abonesi varsa iptal etmeleri için elimden geleni yapacağım,bunun için kampanya başlatmalıyız,daha da hızlandırmalıyız,kimse 2 kuruş fazla kzanacam diye benim futbol zevkimin içine edemez,hadi bundan sonra kar edin bakalım

o kadar küfür haznem geniş olmasına rağmen bu adama edecek küfür kalmadı ya hepsinide 100 er kere saydırmışımdır

Ey beynine limon sıktığım mali madem lige heyecan zart zurt lig tv az daha para kazansın diye böyle sistem yapıyosun ! hiç gerek yok ligi yaparsın 24 takımlı (bkz: la liga) al işte maç yayını dersin olur biter ama amaç sadece ve sadece ligden şikeci takımları koparmamak olduğu aşina. Sende bizi yicen mali peh bizde salağız ya anlamayacağız...

Beşiktaş Deron Williams'ı futbolcu olarak oynatsın o zaman,az çok sisteme aşinadır :D

böye kalitesiz ve seviyesiz bi lige de böyle saçma sapan bi uygulama yakışırdı zaten ... Alın liginizide Fener'inizide başınıza çalın lanet olsun yemin ederim futboldan soğuttunuz ya mübarek ramazan günü adamı dinden imandan çıkarırsınız ...

yeni tff başkanımız avrupada gelişmemiş olan liglerde oynanan play off u neden uygulayacak?

Bu aydınlar yüzünden Türk futbolu batıcak 1 yıl bile görevde kalamaz bu rezil adam afedersiniz ama mıçıp gitcek Türk futbolunun içine..

yemin ediyorum ömer çavuşoğlunu getir TFF başkanlığına bunun yaptığını yapmaz, bu kadar rengini belli etmezdi..

not: ö.çavuşoğlunu günahım kadar sevmem...

Şimdi biz karşı çıkar bi bildiri yayınlarız MAA'dan cevap gecikmez ;

tisiplin sırıştırmısı bışlıttık. bı ıçıklamıyı yıpınlar hıkkında girikli işlimlir yapılıcıktır. himin cizılırını viriciğiz :lol:

Mali sana bildiğim bütün küfürleri ediyorum şuan embesil herif

Bu sistem bırılerıne yandaslık yapmaktır..derbılerde son zamanlarda basarılılar dıye şikecılerı hem düşürmekten kurtaracaklar hemde şampiyon yapmaya calışacaklar!!

Türkiye Futbol FENERASYONU iş başında kaldığı yerden devam ediyorlar icraatlere.

Üst Alt