Malatya'da Hippie Olmak - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Malatya'da Hippie Olmak

Cevap: Malatya'da Hippie Olmak

Kardeşim benim tepki verdiğim şeyler inan bunlar değil. Bu zabıtanın yaptığı hanzoluk ile ülkeden nefret edilir mi ? Anadolu 250 500 1000 yıl geride denilir mi. Bunu diyenler uzayda mı yaşıyor. Neden kendini bu ülkeden soyutlamış gibi davranıp eleştirirler anlamam. Yazık bir salak zabıta yüzünden böyle şeyler söylenmemeli.

o konuda haklısın

Yanlız olay 1 senelik olay.Gündeme getirip Türk insanı böyle öküz türk insanı böyle yobaz gibi söylemler yapmak boşalırcasına eleştirmek saçmalıktır bence.

Orda halk ilgi gösteriyor, bahşiş filan da veriyor ancak 3-5 kişinin yanlışını " Ben bu ülkeden nefret ediyorum yea :'( pis yobazlar " diye genele vurmak çok büyük yanlış olur.

Zabıta da muhtemelen emir kulu.Ya şikayet üzerine ya da üstünün emri üzerine kibarca kalabalığı dağıtmaya çalışıyor.

edit: benzer şeyler söylemişim

yozlaşmış bir ülkeyiz, sanata,sanatçıya bu değeri veriyoruz işte, dindar nesil yetiştirmeye devam.

alganacak halimize gülüyoruz ya :asd:

adamlarda 'neden gitmemiz gerekiyor' diye soruyorlar. ingilizce bilen bir allahin kulu yok orada.

İngilizce farz mı? Ayrıca, sokak müzisyenliği serbest mi ülkede? Zabıta gayet doğru olanı yapmış, bir şikayet olmuş ki gelmişler. İki tane darbukacı orda kafa etse, kaldırsınlar diye bi tarafınızı yırtarsınız, omg. iki hippi olunca iş değişiyor. Adamlar darp mı etmişler, güzellikle kaldırın demişler, yılın ayıbı filan dangoz dangoz haber yapmışlar. Bazılarıda dangoz dangoz yorumlarıyla süslemişler. (sözüm bazılarına Gökay sana değil.)

yozlaşmış bir ülkeyiz, sanata,sanatçıya bu değeri veriyoruz işte, dindar nesil yetiştirmeye devam.

Yorum yok gardaş. Yozlaşan beyinlerin, cahil insanların aslında okumuş kesimden çıktığı, yobazlığın en daniskasının dinle alakası olmayan insanlar tarafından yapıldığı saçma sapan bi dönemdeyiz sadece. İki hippi görünce niye millet yamuldu bu kadar anlamadım anasını satiim. Neyse, saçma sapan yorum yapanlar yüzünden bazen forumdan soğuyorum, ne bu Türkiye düşmanlığınız anlamadım gitti.

Sokak müzisyeni yasak değil yahu, Ankara'da bir dolu var. Hatta Bahçeli'de bir de akordeon çalan adam vardı müthişti.

Yasakmi peki? En son TR'de bulundugumda bizim sehrin merkezi dillencilerle doluydu.

Sokakta kimseyi rahatsiz etmeyip müzik çalmak yasak ama sokak ortasinda les les oturup para istemek legalmi ciddi ciddi?

Zabıta onlarıda engelliyor emin ol, ama onlar bir yolunu buluyor. Özleminiz bu tarz bir görüntüyeyse, bu hippi dayılarda burdan kalkıp başka köşeye geçsinler, sonra birileri geldiğinde toparlanıp kaçsınlar. Zabıtanın işi o, yapsa suç, yapmasa suç. Sen dilencilerden sıkılmışsın, rahatsız olmuşsunki dillendiriyorsun. Nerde gördüysen ordaki zabıtanın çalışmadığını gösterir, çalışınca, nazikçe uyarınca 250 0021312321 yıl geride oluyoruz işte. Saçmalık burda. Ben sokakta kafamın içine edilmesini istemiyorum belki, ki istemediğim çok zaman oldu özellikle akşam vakti Karanfil sokaktan geçerken Ankarada. Saçma sapan yorumlara kızdım burdaki..

Zabıta onlarıda engelliyor emin ol, ama onlar bir yolunu buluyor. Özleminiz bu tarz bir görüntüyeyse, bu hippi dayılarda burdan kalkıp başka köşeye geçsinler, sonra birileri geldiğinde toparlanıp kaçsınlar. Zabıtanın işi o, yapsa suç, yapmasa suç. Sen dilencilerden sıkılmışsın, rahatsız olmuşsunki dillendiriyorsun. Nerde gördüysen ordaki zabıtanın çalışmadığını gösterir, çalışınca, nazikçe uyarınca 250 0021312321 yıl geride oluyoruz işte. Saçmalık burda. Ben sokakta kafamın içine edilmesini istemiyorum belki, ki istemediğim çok zaman oldu özellikle akşam vakti Karanfil sokaktan geçerken Ankarada. Saçma sapan yorumlara kızdım burdaki..

Tamamda burdaki hippiler 'nazikçe' uyarilmiyor. Adamlar besbelli kaldiriliyor ordan. Ben hayatimda hiç dilencililerin dilendikleri yerden kaldirildigini gormedim. ve sende biliyorsunki bunun en buyuk nedeni ellerini kirletmek istemedikleri içindir. Türkiye sokaklarinda herseyin kurallara göre uygulandigini, herseyin dört dörtluk oldugu gibi davranmayalim. Hele hele Malatya'da (no offense @ malatyalilar)

Bu hippilerin yerlerinden kaldirilmasi apaçilikten baska birsey degil. Sen sehrindeki once diger boku bir temizle (mesala dilencilik, sokak'taki pislik,vs)

Bu tür şarkı çalan grupların ne zararı var da sokaklarda yasak anlamıyorum ki.

Elin bir Avrupa'sında sokak başı bir müzik çalan görüyoruz, bizim memlekette ise yasak. Neden? Gürültü oluyormuşmuşmuşmuş.

Olayı dine bağladığın için seni tebrik ediyorum arkadaşım.

Tonla konuda "işte fenerli zihniyeti" bilmem ne diye dalga geçiyoruz ya. Şimdi soruyorum. Peki bu neyin zihniyeti?

malatya ömrümü çaldın, malatya demeyin bana. egoistlik bu. en azından yeni caminin yan tarafı var hemen şu durdukları yerin 50 metre kadar aşağısına gitseler takılırlardı orada, bari yol göster adamlara

Yoğunluk olunca insanlar bir şey var diye bekliyor diyor.

Ulan senin ben var ya, ulan, beynini ya, aklını, olmayan medeniyetini, nefretimsiniz lan siz benim, hepinizin

Türk olmaktan utanıyorum açık net. Utanıyorum yahu beni ayıplayan karşıma çıksın.

Yurt dışında Türküm demeye utanıyorum lanet olasıca herifler. Daha da muhafazakar olacakmışız.

Yandık yahu vallahi billahi yandık.

o videodakiler hakkında yorum yapmıyorum ama evet burada bir tanesi açık ilk okul mu artık adı neyse açık lisenin bi öncesi işte onu okurken adam kpss fln girmeden daha açık öğretim okurken zabıta olmuştu çok iyi hatırlıyorum. torpille çalışıyor artık bu devir.Ama sonuna kadar hakkımla gircem memurluğa

Bir zabıtanın yaptığı demişsiniz. Bir zabıtanın yaptığı değil o, devletin yaptığı. Malatya'daki halk bu insanların yaptığı gibi müzikleri dinleseler de bilgi sahibi, fikir sahibi olsalar kötü mü? Ne zararı var bu ülkeye o müziğin? Neden zabıta gelip de kaldırıyor oradan? Neden? Bana bir sebebini açıklayın.

Bu olayı ''bir zabıtanın yaptığı'' gibi bir tabir kullanarak küçümseyemezsiniz.

''Bir zabıtanın yaptığı'' gibi tabirleri kullana kullana insanların birbirine saygısı kalmadı.

Bu olay çok çok çok önemli bir olaydır.

Son dönemde Türkiye'de sosyal demokrat ve çağdaş düşünen insanların utanacağı çok şey yapılıyor. Maalesef durum bu, gerçek bu, gözardı edersiniz etmezsiniz sizin bileceğiniz iş ama ben gözardı etmiyorum.

Üst Alt