mansur yavaş - Sayfa 36 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Gülşen mevzusu bir gündem değiştirme operasyonuydu bence. Devamı da gelir muhtemelen. Seçime kadar bir çok provokasyon yapacaklar ki ayrışması kolay olan toplumu daha da ayrıştırmaya çalışacaklar. Kendi seçmenlerini karşıt olaylarla provoke ederek ellerinde tutmaya çalışıyorlar senelerdir.

Koyu muhafazakar kitle fikrinin değişmesi en zor kitledir. Bugün her hangi bir genç veya orta yaşlının eleştirel yaklaşımı onlarda yok. Bir nevi takım tutmanın aynısı işte. Hayattaki bir çok şeye bu mantıkla yaklaşırlar. Bu sebeple olağanüstü bir şey olmadıkça o fikirleri değişmiyor. Ekonomik durum olağanüstü mesela. Fikri değişen çok insan var ama o kadar hassas bir tartıdaki fikirler, en ufak kıvılcımda yine eskiye dönme potansiyeline sahipler. Çevremde örneklerini görüyorum. Hiç konuşmasak fikri değişmiş ancak biraz konuşunca hemen muhalefet olup eski fikirlerine sarılıyor insanlar. AKP cenahı da buna oynayıp duracak. Basın elinde olduktan sonra istediğini yapabiliyorsun.

CHP zaten saçmaladı Gülşen konusunda.

Neden iki ucu boklu değnek olsun? Bir vatandaş yaşam şeklinden dolayı rehin alınmış durumda. Vatandaşlar tarafından aday gösterilen bir adam. Devlet adamı diliyle anayasal haklar çerçevesinde durumun yanlış olduğunu söylemeliydi. Gülşen konusunda tek bir doğru vardı.

İki ucu boklu değnek siyaseti yüzünden siyasal İslamcılar hassasiyeti ülkeyi felakete götürüyor. Hiç sevmediğim güldür güldür Show'daki 6'li masa skeci maalesef aşırı doğru. Orada Meral Akşener'in muhafakarlari urkutmeyelim çıkışı siyasetimizin özeti.
Minor düzeyde de olsa saçma bir şeyi savunmam ben olsam. Tutuklanması doğru mu değil mi tartışılır ama söylediği cümlenin savunulacak bir yönü yok. Ha ona gelene kadar milyon tane söylem var, ama şu konjonktürde malzeme vermemek lazım.

Minor düzeyde de olsa saçma bir şeyi savunmam ben olsam. Tutuklanması doğru mu değil mi tartışılır ama söylediği cümlenin savunulacak bir yönü yok. Ha ona gelene kadar milyon tane söylem var, ama şu konjonktürde malzeme vermemek lazım.
Hocam tutuklanması doğru mu değil mi diye tartışmaya açık bir şey yok. Tutuklanamaz. Net. Matematik gibi bir gerçek. Cümleyi savunup savunmamak da kişinin kendi dünya görüşüyle alakalı bir konu. Hukuku kesinlikle bağlamaz. 20 yıldır anayasa çok feci çiğneniyor son dört yıldır da tamamen zorbalık yapılıyor. Cumhurbaşkanlığı adaylığı gibi ideali olan insan buna açık şekilde itiraz eder. Mansur Yavaş gibi sessiz kalmaz.

Gülşen mevzusu bir gündem değiştirme operasyonuydu bence. Devamı da gelir muhtemelen. Seçime kadar bir çok provokasyon yapacaklar ki ayrışması kolay olan toplumu daha da ayrıştırmaya çalışacaklar. Kendi seçmenlerini karşıt olaylarla provoke ederek ellerinde tutmaya çalışıyorlar senelerdir.

Koyu muhafazakar kitle fikrinin değişmesi en zor kitledir. Bugün her hangi bir genç veya orta yaşlının eleştirel yaklaşımı onlarda yok. Bir nevi takım tutmanın aynısı işte. Hayattaki bir çok şeye bu mantıkla yaklaşırlar. Bu sebeple olağanüstü bir şey olmadıkça o fikirleri değişmiyor. Ekonomik durum olağanüstü mesela. Fikri değişen çok insan var ama o kadar hassas bir tartıdaki fikirler, en ufak kıvılcımda yine eskiye dönme potansiyeline sahipler. Çevremde örneklerini görüyorum. Hiç konuşmasak fikri değişmiş ancak biraz konuşunca hemen muhalefet olup eski fikirlerine sarılıyor insanlar. AKP cenahı da buna oynayıp duracak. Basın elinde olduktan sonra istediğini yapabiliyorsun.
CHP de fikri değişmeyecek kitleyi etkilemek için kendi tabanını kaçırmaz umarım.

Çok net örnek vereyim. Recep Tayyip Erdoğan kenara geçip CHP'li bir ismi aday gösterse AKP seçmeni ona kesinlikle oy verecektir. Ama Abdullah Gül aday olsa CHP tabanı oy vermeyecektir. Oy vermeyen insanları da yargılayamaz kimse. Bu ayrımı umarım net görüyordur herkes.

Hocam tutuklanması doğru mu değil mi diye tartışmaya açık bir şey yok. Tutuklanamaz. Net. Matematik gibi bir gerçek. Cümleyi savunup savunmamak da kişinin kendi dünya görüşüyle alakalı bir konu. Hukuku kesinlikle bağlamaz. 20 yıldır anayasa çok feci çiğneniyor son dört yıldır da tamamen zorbalık yapılıyor. Cumhurbaşkanlığı adaylığı gibi ideali olan insan buna açık şekilde itiraz eder. Mansur Yavaş gibi sessiz kalmaz.
hatırlatalım mansur yavaş avukat birde!

CHP de fikri değişmeyecek kitleyi etkilemek için kendi tabanını kaçırmaz umarım.

Çok net örnek vereyim. Recep Tayyip Erdoğan kenara geçip CHP'li bir ismi aday gösterse AKP seçmeni ona kesinlikle oy verecektir. Ama Abdullah Gül aday olsa CHP tabanı oy vermeyecektir. Oy vermeyen insanları da yargılayamaz kimse. Bu ayrımı umarım net görüyordur herkes.
abdullah gül aday olursa rte %90 oy alarak başkan olur :ROFLMAO: chp karşı mahalleye yaranacağım diye işin b.kunu çıkardı. karşı tarafla helalleşilmez hesaplaşılır!

abdullah gül aday olursa rte %90 oy alarak başkan olur :ROFLMAO: chp karşı mahalleye yaranacağım diye işin b.kunu çıkardı. karşı tarafla helalleşilmez hesaplaşılır!
AKP'nin kemik kitlesine bir şey demiyorum ama Kemal Kılıçdaroğlu aday olursa oy vermem diyen sözde muhalifler, demokrat, vatansever tipi tipler Abdullah Gül aday olursa ne derler çok merak ediyorum.

Hukukun çiğnendiği konusunda hemfikirim. Fakat benim çocuğum olsa ve x bir yerde okusa ve bundan dolayı abuk bir söylemde bulunulsa, ben rahatsız olurum. Her söyleme birisi tutuklanmali demiyorum, ama ülke bu haldeyken dikkatli olunmalı. Yıllar önce CHP kadın kollarindaki bir kadına özel ders veriyordum Ankara'da. Kadınin konuşma dersindeki her söylemi halkı aşağılama üzerineydi. Metroya bindim insanlar kokuyordu, bunlar cahil zaten bir makarnaya bir kömüre oy verirler, bunlara herşey mübah. Sapik bunlar, hepsi yok olsa umrumda olmaz vs vs. Bu kadın oy toplaması için insanlarla gorusuyordu, yeri geldiğinde varoş bölgelere gidiyordu. Halkımızı tanıdığını varsayıyorum, sana sanki bokmussun gibi davransa birisi, sürekli tepeden baksa, kendince değerlerine laf atsa, ne hissedersin? Ben Atatürk'e hakaret edenlere nasıl ayar oluyorsam bu tiplerede ayar oluyorum. Burnunun altında sanki bok varmis gibi bakmamali kimse kimseye. Bana tamamiyle farklı gelen bir cografyada yaşamaya başladım, hiçbir şekilde eleştirmiyorum, adamlar böyle görmüş, böyle yaşıyor. Çocuklara doğrusunu anlatıyorum ama gidipte sizin aileniz şöyle cahil böyle abaza modunda bir yorumda bulunmuyorum. Kutuplaşma dışında bir işe yaramıyor.

Halkın partisi adını tasiyorsan halkı tanımam lazım, ona yönelik çalışman lazım. Atatürk'ün partisi isen, söylemin o yondeyse, yeri geldiğinde komünistle de, Kürtlerle de, Karadenizli ile de, Araplarla da, islamcisiyla da eşit bir şekilde görusmek gerekiyor. En büyük sorunlar zaten bunu basaramamaktan kaynaklanıyor. Halkın cahil olduğunu düşünüyorsan gidip sen cahilsin demek yerine anlatmak gerekmez mi? Bu işi bilmiyorsan kurucu liderinden örnek al. Bütün halkı birleştirmeyi nasıl başardı gör. Gerektiğinde dinden bahsetti, gerektiğinde, komünizmden bahsetti, gerektiğinde milliyetçilikten, islamdan. Ama inandığı değerleri halka uygun bir dille anlatmasınıda bildi.

Kroniklesen bir CHP tabanı ve üyeleri var. Fenerliler gibi davranıyorlar, biz en büyüğüz ve bu büyüklük başka büyüklüklere benzemez tadında yaşıyorlar. Azıcık muhalefet bilseler, ya da azıcık iktidara oynasalar 50 kez seçim kazanirlardi. Adı geçen mafya liderinin 20de biri kadar muhalefet yapamıyorlar, halka inmeyi eski siyasal İslamcıları ve hdplileri toplamayla basaracagini düşünüyorlar, olaylara çok absurd tepkiler veriyorlar. Milyon tane malzeme veren iktidar partisine muhalefeti beceremeyip, o konularda öyle bir açıklama yapıyorlar ki, suçlu kendileri oluyor. Sanki ne muhalefet iktidarı istiyor, ne de iktidar iktidarı devam ettirmek istiyor. Elde bir bomba var sanki, birbirlerine atıp duruyorlar

RTE karşısında Islak terliğe bile gerekirse oy veririm diyen tayfadanım ama Abdullah Gül aday olursa seçim günü evimden bile çıkmam. Madem sağlı sollu ülkeyi yakmak istiyorlar bırakalım yansın derim.

Türkiye başkanlık seçimi için Türkiye'de yaşamaya gerek yok. Önce yaşadığınız ülkenin kurallarını bilin ve sonra sorgulayın.

Üst Alt