Marcos do Nascimento Teixeria Galatasaray'a Geliyor! - Sayfa 12 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Marcos do Nascimento Teixeria Galatasaray'a Geliyor!

Futbolcuyu ilk defa anlaştığımızı duyunca Youtube'dan izledim. Tabii tam referans olamaz ama, bence gayet iyi göründü. Biraz fazla risk alıyor gibi, o da halledilir sanırım. Bu tip transferlere varım. Hayırlı olsun.

Terim zaten klasik stoper profilindeki oyuncuları pek sevmiyor, hatta Ozan'ı bile hiç tuttuğunu sanmıyorum. Son senemizde Semih-Dany oynuyordu, ertesi sene aldırdığı Chedjou'da yine seri, ayağı iyi bir stoperdi. Bizde bir ağırlaştı falan geldikten sonra bişeyler oldu da neyse. Stoper özellikleri ortalama ise, hızı ve geriden topla çıkması iyiyse Terim için biçilmiş kaftan zaten. Çok öyle potansiyel aramanıza gerek yok. Böyle olunca da yan toplar falan sorun oluyor işte neyse artık.

Bu vesileyle, kendimce tespitlerimi, biraz genişçe paylaşmak istedim nedense?;

Abramowitz' in para saçtığı dönemde, ''Transferi sözkonusu olan bir futbolcunun; bir normal fiyatı, bir de -talipse- Chelsea fiyatı vardır'' sözü klişe olmuştu...

Hani 'küçük' takımlardaki yabancı oyuncuların 'büyük' takımlar tarafından rağbet görmelerine tahammül edemeyenlere sözüm!. Gözden kaçırdıkları bir husus var;

1 değerinde, X adındaki futbolcunun, mesela Kasımpaşa' ya maliyeti 1 olacaksa, FB-GS a maliyeti 3 oluyor. Diyelim tutmadı, Kasımpaşa zaten ederi olan fiyata yakın bedelle zorlanmadan elden çıkarıyor, zararı minimum. ''Büyük'' lerde tutmazsa eline sağlık, kurtul kurtulabilirsen, kallavi zarar kaçınılmaz!...

Yani demek istediğim, Kasımpaşanın 1 e alabildiği oyuncuyu baştan 3 e alıp gereksiz riske girmek yerine, aynı Kasımpaşa' nın 1 e alıp da ligde fark yaratabilmiş oyuncusunu 3 e almayı daha mantıklı buluyorum bu durumda...

İdeali nedir?; Alırken en fazla Kasımpaşa' nın alabildiği fiyata alacaksın. Kendisine güvenen futbolcu elbette seni tercih eder, hatta aynı fiyata Kasımpaşa' ya asla gelmeyecek futbolcuyu da alabilirsin (Senin marka değerin kıyaslanamaz derecede yüksek); belli kadro kalitesini tutturduğun vakit; satarken, performansı iyi de kötü de olsa 'Galatasaray futbolcusu' satıyor olacaksın!...Ehil yöneticiler ve onların görevlendireceği ''Gerçek'' profesyonellerle hiç de zor değil bu dediklerim...

Kulüp bu ortamı sağlayabilecek çapta yönetim ve teknik kadro zihniyetine sahip olduğunda, takımın maçlarını izlemek (Uzunca süredir olduğu gibi) eziyet değil, keyif halini alacaktır. Galatasaray Camiasında bu ortamı sağlayacak potansiyel mevcuttur...

Son düzenleme:
..

fffb947d7a8a1f91764f7de7ab9186ca.jpg

Son düzenleme:
tam bir alanyaspor, kayserispor transferi. tabi onlar 400 bine alırdı biz 4 milyona .

anadolu takımından bi farkımız kalmadı bu transferle birlikte

Üst Alt