Matematik Bilgisi İyi Olanlar | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Matematik Bilgisi İyi Olanlar

Öncelikle herkese merhaba.

Ben 2 yıllık önlisans Makine programı mezunuyum. Mühendislik okumak için DGS sınavına girdim ama istediğim sonucu alamadım.(5 soru ile kaçırdım sadece istediğim yeri). Matematik konusunda çok zorlu yollardan geçtim 0 düzeyindeki Matematiğimi çok iyi bir seviyeye getirdim tabi bunun için çok ders çalıştım çok kitap bitirdim. Ancak sınavda heyecan faktörü ve ÖSYM sınavlarındaki looserlığım baş gösterdi. 60 sorudan 30 net gibi komik bi rakam yapsam istediğim yerde olacam ancak 25'de kaldım.

Matematiği iyi derecede olanlardan tavsiye almak isterim neyi yanlış yapıyorum,neyi düzeltebilirim veya önerilerini dinlemeyi isterim. Temmuz 2017 için fikirlerinizle yardımcı olursanız sevinirim

carpim-tablosu-kizlar-icin.jpg

bunla baslayalim

Daha dgs sonuclari ve yerlesme puanlari belli olmadan nasil kacirmis oluyorsun ki. Oraya takildim sadece. Ayrica ales,dgs gibi sinavlar kerim adminin dedigi gibi sadece pratik gerekiyor. Ayrica ne olursa olsun bir dersaneye yazil derim. Sinava daha cok var kurslar mart gibi baslar bu surecte eksiklerini kapatmaya devam etmelisin.

Birde yaptigimiz yanlisi soyleyeyim atiyorum istedigimiz bolum 290 puansa 290i degil 300u hedeflememiz gerekir. Calisirsan her turlu olur.

1)Konuları çok iyi anladığına emin olmadan test çözümüne geçme.Konuyu anlama aşamasında sadece örnek soru tarzı basit sorular çöz.Sonra niye yapamıyorum diyip durursun.
2)Test çözümü esnasında ise,yapamadığın soruya üstünkörü uğraşıp,yapamadım diyip sonraki soruya geçme.Bıkana kadar uğraş o soruya.O soruyu çözemesen bile,bu sana çok şey kazandıracaktır,çözüm yollarına elin alışacak bir süre sonra.Bu madde,çok önemli.

Tıp fakültesine girerken ( 15 sene önce ) matematik ile ilgili herşeyi mezun olana kadar kapıda bırakmamızı söylemişlerdi.

Daha yeni yeni toplama , çarpma kullanmaya başlıyorum.

matematik icin tek diyebilecegim sey

Bol bol soru cöz, Bi soru icin 10 dk ugras hepsini güzelcene kagidina yaz. CEVAPLARA HIC bakma önce.

:D ben gireli 20 sene olmuş,bir an düşününce oha dedim.

kendi öğrenme şeklini bulmalısın,herkesin beyni aynı şekilde çalışmıyor.

millet günde 500 soru çözerken ,sana belki de 20 soru yetecek

Arkadaşların da dediği gibi bol bol soru çözmen lazım. Çözemediğin sorunun çözüm yolunu mutlaka öğrenmen lazım ki bi dahakine çözebilesin. Haa çok soru çözdüğünü düşünüyosan yanılıyor olabilirsin mesela. Bir konu anlatımı tekrar ettin diyelim, o gün geri kalan tüm zamanını o konu ile ilgili sorulara ayır. Daha sınava epey zamanın var çünkü.

Daha dgs sonuclari ve yerlesme puanlari belli olmadan nasil kacirmis oluyorsun ki. Oraya takildim sadece. Ayrica ales,dgs gibi sinavlar kerim adminin dedigi gibi sadece pratik gerekiyor. Ayrica ne olursa olsun bir dersaneye yazil derim. Sinava daha cok var kurslar mart gibi baslar bu surecte eksiklerini kapatmaya devam etmelisin.

Birde yaptigimiz yanlisi soyleyeyim atiyorum istedigimiz bolum 290 puansa 290i degil 300u hedeflememiz gerekir. Calisirsan her turlu olur.

O durum şöyle oluyor. Ailevi durumlardan dolayı sadece Konyada okumam gerekiyor dışarıya gidemiyorum bu seneki sonuçlara göre şehir dışında rahat girebileceğim yerler var ancak Konya tutmuyor o yüzden tercih yapmadım. Dersanelerle görüştüm zaten Ekim sonunda başlayacaklarmış. Sayısal bölümde 3 ders olduğu için geniş alıyoruz yıllık programı dediler

1)Konuları çok iyi anladığına emin olmadan test çözümüne geçme.Konuyu anlama aşamasında sadece örnek soru tarzı basit sorular çöz.Sonra niye yapamıyorum diyip durursun.
2)Test çözümü esnasında ise,yapamadığın soruya üstünkörü uğraşıp,yapamadım diyip sonraki soruya geçme.Bıkana kadar uğraş o soruya.O soruyu çözemesen bile,bu sana çok şey kazandıracaktır,çözüm yollarına elin alışacak bir süre sonra.Bu madde,çok önemli.

Benim genel sıkıntım 2.madde tam olarak. Çoğu konuyu biliyorum aslında Çarpanlara Ayırma,Hareket Problemleri,Permütasyon-Kombinasyon,Fonskiyon. Sıkıntım bunlarda bu sorulara çokda uğraşmıyorum yapamıyorum diyip geçiyorum sürekli

Üst Alt