Matematik Bilgisi İyi Olanlar - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Matematik Bilgisi İyi Olanlar

matematik icin tek diyebilecegim sey

Bol bol soru cöz, Bi soru icin 10 dk ugras hepsini güzelcene kagidina yaz. CEVAPLARA HIC bakma önce.

5 kitap bitirdim kardeşim :D Yeterince çözdüğüme inanıyordum. Ancak temel sıkıntı belli konularda sıkıntım var ve Geometri ve Sayısal Mantık kısmı zayıf. Sadece 5 netle istediğim yere girebiliyordum olmadı,bütün netleri Matematikten yaptım Geometri ve Sayısal Mantık 2lisinden 1 net bile yok.

Arkadaşların da dediği gibi bol bol soru çözmen lazım. Çözemediğin sorunun çözüm yolunu mutlaka öğrenmen lazım ki bi dahakine çözebilesin. Haa çok soru çözdüğünü düşünüyosan yanılıyor olabilirsin mesela. Bir konu anlatımı tekrar ettin diyelim, o gün geri kalan tüm zamanını o konu ile ilgili sorulara ayır. Daha sınava epey zamanın var çünkü.

Çok soru çözdüğümü düşünüyordum 5 kitap bitirdim sonuçta. Bunlara ek olarak hazırlanan arkadaşlarımın bilemedikleri soruları bana sorarlardı onları çözerdim sınava yakında 4-5 farklı yayının 10'lu deneme sınavlarını çözdüm son haftada çıkmış sorular çözdüm. Geometri ve Sayısal Mantık eksiğim var ağır bi şekilde hem o beni etkiliyor hemde psikolojik bi durum zannedersem.

@Berke Büyükağaçcı

Biraz alıştırma yapalım

+
= ?

1905

Öncelikle herkese merhaba.

Ben 2 yıllık önlisans Makine programı mezunuyum. Mühendislik okumak için DGS sınavına girdim ama istediğim sonucu alamadım.(5 soru ile kaçırdım sadece istediğim yeri). Matematik konusunda çok zorlu yollardan geçtim 0 düzeyindeki Matematiğimi çok iyi bir seviyeye getirdim tabi bunun için çok ders çalıştım çok kitap bitirdim. Ancak sınavda heyecan faktörü ve ÖSYM sınavlarındaki looserlığım baş gösterdi. 60 sorudan 30 net gibi komik bi rakam yapsam istediğim yerde olacam ancak 25'de kaldım. 8-9 aylık bir süre var önünde rahat rahat kazanabilirsin.

Matematiği iyi derecede olanlardan tavsiye almak isterim neyi yanlış yapıyorum,neyi düzeltebilirim veya önerilerini dinlemeyi isterim. Temmuz 2017 için fikirlerinizle yardımcı olursanız sevinirim

Daha önce DGS'yi kazanmış ve matematikte 80'de 78 net 2 boş yapmış biri olarak eksik konularına biraz bak zaten DGS'de konu sayısı çok az ve tarzları hemen her yıl aynı, heyecanını yenmen içinde tıpkı DGS sınavı oluyormuş gibi eline bir deneme al, gerçek zamanlı olarak sınavı uygula hatta işi abart optik form al oraya doldur sonra kontrol et

Daha önce DGS'yi kazanmış ve matematikte 80'de 78 net 2 boş yapmış biri olarak eksik konularına biraz bak zaten DGS'de konu sayısı çok az ve tarzları hemen her yıl aynı, heyecanını yenmen içinde tıpkı DGS sınavı oluyormuş gibi eline bir deneme al, gerçek zamanlı olarak sınavı uygula hatta işi abart optik form al oraya doldur sonra kontrol et

Abi sizin yıl nasıldı bilmiyorum ama 22 konumuz var tam olarak saydım. YGS matematiğiyle aynı duruma getirdiler nerdeyse 80den 60lık sisteme geçince soruların zorluğuda doğal olarak arttı. ÖSYM bizi Sayısal Mantıktan eliyor genelde. Son 2 yılın Sayısal Mantık sorularına baktım herkes sıkıntı yaşamış ve zor sorular. 2010 DGS sınavını çözmüştüm sınavdan 1 hafta önce 75 doğru 1 yanlış 4 boş vardı mesela.

Çok soru çözdüğümü düşünüyordum 5 kitap bitirdim sonuçta. Bunlara ek olarak hazırlanan arkadaşlarımın bilemedikleri soruları bana sorarlardı onları çözerdim sınava yakında 4-5 farklı yayının 10'lu deneme sınavlarını çözdüm son haftada çıkmış sorular çözdüm. Geometri ve Sayısal Mantık eksiğim var ağır bi şekilde hem o beni etkiliyor hemde psikolojik bi durum zannedersem.

Ya o zaman o sınava özgü bişey olmuştur da yapamamışsındır, bidahakine yaparsın umarım. Eksiklerini tamamlamaya bakcaksın, sayısal mantığa bişey diyemem ama geometri soruları tipiktir, bası kuralları bildinmi çözersin. Soru çözmeye devam etceksin. Övünmek gibi olmasın da sınavlarda matematikten soru kaçırmayan biri olarak söylüyorum bunları

Hocam bende zamanında dgs ile gecis yapmistim ve umdugum gibi olmamisti.Derslerin kredileri genelde uymuyor.Sınavı kazandıktan sonra 3-4 sene okuyabilirsin oncelikle bunu soyleyim.Matematik konusuna gelince Antremanlarla Matematik kitabini oneririm.

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Abi sizin yıl nasıldı bilmiyorum ama 22 konumuz var tam olarak saydım. YGS matematiğiyle aynı duruma getirdiler nerdeyse 80den 60lık sisteme geçince soruların zorluğuda doğal olarak arttı. ÖSYM bizi Sayısal Mantıktan eliyor genelde. Son 2 yılın Sayısal Mantık sorularına baktım herkes sıkıntı yaşamış ve zor sorular. 2010 DGS sınavını çözmüştüm sınavdan 1 hafta önce 75 doğru 1 yanlış 4 boş vardı mesela.

2011 yılında girdim ben, 60'lık sisteme düşürüldüğünü biliyorum ama sorular aynı mı yoksa zorlaştı mı bilmiyorum, ama zorlaşması doğaldır çünkü bizim zamanımızda 160 soru 180 dakikaydı şimdi 120 soru 140 dakika. Bu da soru başına sürenin artması demek. Zaten DGS'nin mantığı soruların zorluğundan ziyade, çok soruyu kısıtlı zamanda yapmaya dayanıyor. Süreyi arttırdıklarına göre bir tık zorlaştırmış olabilirler. Mesela ben bir dgs soru bankası almıştım, bir de son 10 yılın çıkmış soruların olduğu bir kitap almıştım. Konu eksiklerimi tamamladıktan sonra o çıkmış soruları deneme sınavı şeklinde süreye dayalı çözdüm. Daha sonra yanlış yaptığım konulara tekrar baktım. Soru bankasından o konu ile ilgili sorular çözdüm. Tekrar deneme sınavı yaptım. Bu şekilde 7-8 deneme sınavı yaptım ve bana çok faydasını gördüm açıkçası son denemelerde neredeyse hiç eksik konum kalmamıştı 120'de 110 falan çıkarıyordum. İlk denemeyi yaptığımda mesela 120 soruda 87 yapmıştım.

Ya o zaman o sınava özgü bişey olmuştur da yapamamışsındır, bidahakine yaparsın umarım. Eksiklerini tamamlamaya bakcaksın, sayısal mantığa bişey diyemem ama geometri soruları tipiktir, bası kuralları bildinmi çözersin. Soru çözmeye devam etceksin. Övünmek gibi olmasın da sınavlarda matematikten soru kaçırmayan biri olarak söylüyorum bunları

Dikkate alacam önerilerinizi,Teşekkür ederim :hat:

Hocam bende zamanında dgs ile gecis yapmistim ve umdugum gibi olmamisti.Derslerin kredileri genelde uymuyor.Sınavı kazandıktan sonra 3-4 sene okuyabilirsin oncelikle bunu soyleyim.Matematik konusuna gelince Antremanlarla Matematik kitabini oneririm.

Şimdi sistemi değiştirdiler ya bizim zamanımızda zordu intibak vs muhabbetlerini atlatmak ama şuan çoğu okul 1. sınıftan başlatıyor. Eskisi kadar handikaplı değil yani

Benim istediğim program 3 sene okutuyor,sınıf arkadaşım aynı şekilde geçiş yaptı 3 okuyor.

Hocam Antremanlarla Matematiğe kadar düşmedim naptın sen :asd22: Gocunmam çözerim ama fazlasıyla basit ve zaman kaybı olmaz mı ?

2011 yılında girdim ben, 60'lık sisteme düşürüldüğünü biliyorum ama sorular aynı mı yoksa zorlaştı mı bilmiyorum, ama zorlaşması doğaldır çünkü bizim zamanımızda 160 soru 180 dakikaydı şimdi 120 soru 140 dakika. Bu da soru başına sürenin artması demek. Zaten DGS'nin mantığı soruların zorluğundan ziyade, çok soruyu kısıtlı zamanda yapmaya dayanıyor. Süreyi arttırdıklarına göre bir tık zorlaştırmış olabilirler. Mesela ben bir dgs soru bankası almıştım, bir de son 10 yılın çıkmış soruların olduğu bir kitap almıştım. Konu eksiklerimi tamamladıktan sonra o çıkmış soruları deneme sınavı şeklinde süreye dayalı çözdüm. Daha sonra yanlış yaptığım konulara tekrar baktım. Soru bankasından o konu ile ilgili sorular çözdüm. Tekrar deneme sınavı yaptım. Bu şekilde 7-8 deneme sınavı yaptım ve bana çok faydasını gördüm açıkçası son denemelerde neredeyse hiç eksik konum kalmamıştı 120'de 110 falan çıkarıyordum. İlk denemeyi yaptığımda mesela 120 soruda 87 yapmıştım.

Bende öle yapayım abi. En büyük avantajım eksik konularımı biliyorum hani içinden bi sürpriz çıkmaz. 5 konunun üstüne düşüp bolca soru çözmekten başka bişey kalmıyor Matematik için. Geometri ve Sayısal Mantık içinde en dipten başlamak gerekir. Gerçi Geometride Dik Üçgenlere kadar fena değil sonrasında başlıyor sıkıntı

Benim istediğim program 3 sene okutuyor,sınıf arkadaşım aynı şekilde geçiş yaptı 3 okuyor.

Hocam Antremanlarla Matematiğe kadar düşmedim naptın sen :asd22: Gocunmam çözerim ama fazlasıyla basit ve zaman kaybı olmaz mı ?
Benim matematik sifirdi ben bu tarz kitaplarla istedigim seviyeye ulastim? Tabi senin matematigin iyi duzeyde belli ki o zaman sana vakit kaybi olur dedigin gibi.Geometri'de iyi degilsen karekok yayinlarini oneririm ayrica mantik sorularinda yediiklim fena degil

Benim genel sıkıntım 2.madde tam olarak. Çoğu konuyu biliyorum aslında Çarpanlara Ayırma,Hareket Problemleri,Permütasyon-Kombinasyon,Fonskiyon. Sıkıntım bunlarda bu sorulara çokda uğraşmıyorum yapamıyorum diyip geçiyorum sürekli

Temelin yok demek ki,o yüzden sana öyle geliyor.En temelden başla o konulara.Sayılarda bir sıkıntı var mı?Sayılarda problem varsa çarpanlara ayırmada da zorlanman normal.Birikimli ilerleyen bir ders Matematik.

Oha sapiga bak 80de 78. Bende ayni yil 71 mat 70 turkce neti ile yerlesmistim.
ilk 100e girmissindir kesin

Öncelikle herkese merhaba.

Ben 2 yıllık önlisans Makine programı mezunuyum. Mühendislik okumak için DGS sınavına girdim ama istediğim sonucu alamadım.(5 soru ile kaçırdım sadece istediğim yeri). Matematik konusunda çok zorlu yollardan geçtim 0 düzeyindeki Matematiğimi çok iyi bir seviyeye getirdim tabi bunun için çok ders çalıştım çok kitap bitirdim. Ancak sınavda heyecan faktörü ve ÖSYM sınavlarındaki looserlığım baş gösterdi. 60 sorudan 30 net gibi komik bi rakam yapsam istediğim yerde olacam ancak 25'de kaldım.

Matematiği iyi derecede olanlardan tavsiye almak isterim neyi yanlış yapıyorum,neyi düzeltebilirim veya önerilerini dinlemeyi isterim. Temmuz 2017 için fikirlerinizle yardımcı olursanız sevinirim

mesleğim gereği son birkaç yıl uzak kalmama rağmen naçizane önerim soru çözmelisin. Ömrümün bir kısmında fen lisesi son sınıf olmama rağmen hiç kitaplarını açmadığım 3 dersin bütün sorunlarını bana çözdürürlerdi. O kadar soru çözünce de ders çalışmaya gerek kalmıyor.

Üst Alt