Mehmed Bir Cihan Fatihi | Kanal D - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mehmed Bir Cihan Fatihi | Kanal D

Diziyi izlemedim ama Twitter'da açılan tagda saraydaki karılar kara çarşaflı değil diye ağır eleştiriler aldığını gördüm. Bu konu hakkında pek bir bilgim yok geçmişle alakalı ama sırf bu yüzden dizi eleştirilir noktaya geldiyse ülkenin durumunu fazla özetlemeye gerek yok. Bunlar yakına sokaktaki kadınlar için de kara çarşaflı gezmiyor, sokağa çıkmaya hakkı yok der. Ve tüm bunlara rağmen kimse sesini çıkarıp bir şey yapamıyor. Ah Türkiye vah Türkiye. Fazla ömrü kalmadı laik ülkenin, erken kaçan kendini kurtarır.

Tahta ciktigi 19 yasini gectim 2. Kosova savasindaki hali de ayni :) orda da 16 yasinda neyse asil takildigim olay asil su oldu dunyanin duz oldugu ve ayin gunesin dunya cevresinde dondugu dusunulen dunyada adama ay tutulmasini dakika dakika bildirdiler. Hele cizdigi bi kagit var gunes dunya ay sirali halde yuvarlak :D

ayrica candarliyla anlasamadiklari kesin lakin evrenoslari diger uc beylerini arkasina alip candarliya kafa tutacagi yok.turk kokenli uc beylerinin candarlinin karsisinda olma imkani yok oyle bi gucu olsa aninda oldurmus olurdu zaten.

neyse izleyelim iki uc bolum

Bazı yerleri çok sıktı
Sonuna kadar bakamadım bu yüzden ama baya izledim
Kenan role yakışmış ama fazla yaşlı duruyor, sakalları kesse daha iyi olabilirmiş
Delibaş karakterini hayli beğendim
Muhteşem yüzyıla bağlamazsa kendine kitle kazandırır, ben izler miyim izlemem çünkü vaktim yok buna ayıracak, ancak Börüyü bir saat ayırıp izleyebiliyorum

F5121 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

daha önce cekilen tarihi dizilerdeki elestirilerden ve sacmalıklardan ders alınmısa benziyor bence gayet basarılı gidiyor eger sacma sapan harem olaylarına agırlık vermezlerse kenan yine kaliteli bir ise imza atmıs olur

bu cocuk beni hep sasırtıyor ulan bak bu rolde sıcacak olmayacak diyorum adam yine tutturuyor

ezele tonla laf ettim askere gittim ön sırada agızdan salya aka aka izledim

iyi oyuncu olacaga benzer,zaten has cimbomlu aynı zamanda

Normalde yerli dizileri izlemiyorum pek. Slow motion, anlamsız bakışmalar ve fonda sürekli kulak tırmalayıcı müziklerle dolu dizilerimiz. Ancak Kenan İmirzalıoğlu dizilerini genelde sevmişimdir, bir şans vereyim dedim. Oyuncu kadrosu da oldukça iyi. Birkaç bölüm sonunda devam edip etmemeye karar veririm.

Bu tarz diziler tarihi tamamen yansıtamaz. O yüzden okumak, araştırmak önemli. Ben mesela hiç aklımda yokken dönemle ilgili yazılar okurken buldum kendimi. Bilgilerimi tazelemiş oldum. İzleyicinin genelinde bu farkındalığı yaratsa yeter.

Güzel dizi. Muhteşemden daha kaliteli olduğunu düşünüyorum. Fatih dönemi zaten Kanuni dönemi gibi harem içinde geçmiyor buda güzel kılıyor.

SM-J710FQ cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Diziden tarih öğrenirsen sana öyle gelebilir. 13 sefere çıkan Kanuni'yi uçkuruna hakim olamayan bir padişah sanırsın böylece.
Kısmen haklı olsan da Kanuni'nin Hürrem ve diğer kadınların etkisiyle yaşlarının sonlarında kukla olduğu bir gerçekti. Zaten Yavuz Sultan gibi adamın ekmeğini yiyen kişidir kendisi.

SM-N920C cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Güzel dizi. Muhteşemden daha kaliteli olduğunu düşünüyorum. Fatih dönemi zaten Kanuni dönemi gibi harem içinde geçmiyor buda güzel kılıyor.

Diziden tarih öğrenirsen sana öyle gelebilir. 13 sefere çıkan Kanuni'yi uçkuruna hakim olamayan bir padişah sanırsın böylece.
13 sefere cikmasi hürremin agziyla yenicerinin ve halkın gözdesi en meziyetli sehzadesi Mustafanın katline ferman verdiği gerçeğini değiştirmez. Ve onun ikamesi olan bayezide. Bunları sadece dizi değil tarihte yazıyor.

13 sefere cikmasi hürremin agziyla yenicerinin ve halkın gözdesi en meziyetli sehzadesi Mustafanın katline ferman verdiği gerçeğini değiştirmez. Ve onun ikamesi olan bayezide. Bunları sadece dizi değil tarihte yazıyor.

Bayezid isyana kalkışmış, baş düşmanı Tahmasb'a sığınmış. Ne yapacaktı, öpücük mü konduracaktı ? Mustafa'nın da o kadar masum olduğu söylenemez.

Ben memnunum.İlk bölümün aksine 2.bölüm sağlamdı.Ama Kenan ın etinden sütünden yararlanalım o kadar para veriyoruz bahanesiyle çok slow motion yapılıyor karakter üzerinde.Bi yerden bi yere 45 sn de yürüyor falan.Onlar biraz bayıyor.

Üst Alt