Mehmet Ali Aydınlar: "Küme düşürülmenin kalkmasını ben de istiyorum" - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mehmet Ali Aydınlar: "Küme düşürülmenin kalkmasını ben de istiyorum"

Cevap: Mehmet Ali Aydınlar: "Küme düşürülmenin kalkmasını ben de istiyorum"

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, bugün bazı yayın organlarında Futbol Disiplin Talimatı'nın 58. maddesi ile ilgili kendisinin ağzından yapılan haberlere açıklık getirdi.

Başkan Aydınlar; "Ziraat Türkiye Kupası öncesinde yapılan sohbette; 'Futbol Disiplin Talimatı'nın 58. Maddesini ben de yanlış buluyorum. Ancak soruşturma sürdüğü sırada değiştirilmesi doğru değil. Bu maddede şike yapanla, şikeye teşebbüs eden; teşvik primi alan ile buna teşebbüs eden de aynı cezaya çarptırılıp küme düşüyor. Bunların ayrı kategorilendirilmesi gerekiyor' ifadelerini kullandım. Ayıca bugüne kadar hiçbir ortamda 'küme düşürülmesinin kalkmasını ben de istiyorum' şeklinde bir ifadem olmamıştır" diye konuştu.

Tff

Bu ne şimdi? Öbür açıklamayı federasyon başkanının ağzından yapan gazeteciye dava açacak mı ?Bu nasıl bir ahlaksız gazeteciliktir? Bu haberleri yapanlardan hesap soran ana-baba-kardeş-evlat her kim olursa ahlaklı bir kul yok mudur?

MALi nin ne dediğinin pek önemi yok. Uefa aradan çekilse şimdiye 58 falan kalmamıştı zaten. Ben CAS taki davanın sonuçlanmasını bekliyorum. Uefa bundan sonra harekete geçecektir.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Kupası'nın 2011-2012 sezonu için yayın ve isim hakkının verildiği törenin ardından, bazı gazeteci ve ilgili kuruluşun üst düzey yöneticileri ile sohbet eden Başkan Mehmet Ali Aydınlar; gündemdeki önemli maddeler hakkında önemli bilgiler verdi.

Aydınlar, İbrahim Akın'a lisans veremeyeceklerini dile getirirken, bazı çevrelerce değişmesi istenen futbol disiplin talimatının 58. maddesi ile ilgili olarak; "Küme düşürülmenin kalkmasını ben de istiyorum, bence puan silme olsun ama şike yapan ile teşvik veren veya teşebbüs eden aynı kefeye konmamalı" dedi.

Aydınlar'ın çevresine yaptığı ve DHA Muhabiri'ne takılan konuşmalar şöyle:

"İbrahim Akın'a lisans vermeyeceğiz, nasıl verelim ? Adam şike ile anılıyor. Dava bitmeden lisans veremeyiz"

"58. madde biliyorsunuz; şike yapan, teşvik veren, teşebbüs eden küme düşer diyor...Bana kalsa küme düşme olmasın, puan silme olsun. Bir de şu var; şike yapan düşşün...Şike yapan ile teşebbüs eden aynı kefeye konmasın..."

Hürriyet

it oglu

Bu ne şimdi? Öbür açıklamayı federasyon başkanının ağzından yapan gazeteciye dava açacak mı ?Bu nasıl bir ahlaksız gazeteciliktir? Bu haberleri yapanlardan hesap soran ana-baba-kardeş-evlat her kim olursa ahlaklı bir kul yok mudur?

Ortada tuhaf adam çok İ. Seten'e göre de düşme kararını kulüpler verecekmiş :D Yok artık.

Bizimkiler federasyon başkanını kötülemek için çarptırır, fenerliler küme düşmek istemediğinden çarptırır.

Mehmet Ali Aydınlar bence gerekli açıklamayı yapmış. Konunun başlığının değiştirilmesini veya konunun kilitlenmesini rica ediyorum.

Başkan Aydınlar'dan Açıklama - TFF Haberleri TFF

Başkan Aydınlar'dan Açıklama 28.12.2011

Başkan Aydınlardan Açıklama

Paylaş |

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, bugün bazı yayın organlarında Futbol Disiplin Talimatı'nın 58. maddesi ile ilgili kendisinin ağzından yapılan haberlere açıklık getirdi.

Başkan Aydınlar; "Ziraat Türkiye Kupası öncesinde yapılan sohbette; 'Futbol Disiplin Talimatı'nın 58. Maddesini ben de yanlış buluyorum. Ancak soruşturma sürdüğü sırada değiştirilmesi doğru değil. Bu maddede şike yapanla, şikeye teşebbüs eden; teşvik primi alan ile buna teşebbüs eden de aynı cezaya çarptırılıp küme düşüyor. Bunların ayrı kategorilendirilmesi gerekiyor' ifadelerini kullandım. Ayıca bugüne kadar hiçbir ortamda 'küme düşürülmesinin kalkmasını ben de istiyorum' şeklinde bir ifadem olmamıştır" diye konuştu.

Federasyon kulüplere bırakırsa Galatasaray trabzon ve ordu UEFA'ya gidecek ilk takımlar

iki açıklama arasında hiç bir fark yok ki ha gazeteci uydurmuş haber yapmış ha maa söylemiş ikisi de aynı yeri gösteriyor olaya bak yahu ki ayrıca o haberi yapan gazeteci kesin bir yerde duymuş veya haberi olmuştur bu kadar birbirine benzer açıklama olur mu be :D

Bu adam nasıl acıbadem grubunun sahibi olmuş arkadaş...Bende ticaretle uğrasıyorum bunun gibi bir salağı işe alsam ofisboyluktan başka bir iş yaptırmam (onuda beceremezya) ..Adamın bir dediği diğerini tutmuyor,ne asalak adammışsın sen elimde olsada acıbadem sigortasını iptal ettirsem,ticari kariyeride yerle bir oldu asalağın farkında değil...

teşvik primi alan ile buna teşebbüs eden de aynı cezaya çarptırılıp küme düşüyor

Sdam trabzonsa gözdagi vermis, tesebbüse ceza yok. Madde öyle demiyor. Hukukcular öyle demiyor.

Cevap: Mehmet Ali Aydınlar: Küme düşürülmenin kalkmasını ben de istiyorum.

2 ay sonra "sahaya inmedi, girişim de kaldı diyecekler" bu belli birşey.

Etik kuruluna baskı yapıp "somut bulgu yoktur" ifadesini rapora sıkıştırdı mı, istediğini alır. Zira bunun somutu nasıl olacak, parayı alırken üzerinde şike yazan bir zarf olup, hem alan ve veren taraf "Şike yaptık!" deyip kameraya mı gülümseyecek?

O yüzden yemezler Asena 'cım. 58nci madde değişmeyecek. Değiştiği gün sen gidersin.

hele boyle bir konuda var

Aziz Yildirimin konusmalarinda sike sozu gecmiyormus

Ulan serefsizler ne demeliydi

Bak sana sike parasi gonderiyorum.Al sike parasini evladim.Sike parasini hayirlara kullan.Bak biz sike yaptik sakin oynama ha.

Boylemi konusmaliymis?

Hepsi kurtama cabalari yada Cezani nasil hafiflestire biliriz onun oyunlari

Vardır bir planları..Nasıl olsa sahaya yansımamış ya öyle diyorlar :) Fenerin yaptığı şikeleri şikeye teşebbüs olarak nitelendirirler belkide..İyiki etik kurulu raporu sızdı yoksa etik kurulu raporunda da şikeye teşebbüs yazıyordu zaten derlerdi..

Valla inşallah TFF düşürmez o kadar diyeyim. Yunanistan'ın yaptığı kıvırma gibi TFF de kvırımaya çalışsın, UEFA onlara yaptığı gibi balyozu indirsin.

Ah keşke 2. lige düşseydik diye ağlarlar sonra.

iki açıklama arasında hiç bir fark yok ki ha gazeteci uydurmuş haber yapmış ha maa söylemiş ikisi de aynı yeri gösteriyor olaya bak yahu ki ayrıca o haberi yapan gazeteci kesin bir yerde duymuş veya haberi olmuştur bu kadar birbirine benzer açıklama olur mu be :D

Her site çarpıtmadı. Habertürk gibi bazı siteler "Küme düşmenin kalkmasını istiyorum" diye yaptılar haberi. Büyük çarpıtmaydı.

Ayrıca sahaya inip inmemesiyle ne alakası var bu açıklamanın? Bazı mesajlara bakıyorum da "sahaya inmedi dicekler feneri kurtarcaklar" gibisinden mesajlar var. Yahu nerden çıktı? Adam -şike ve şike teşebbüsü- ile -teşvik ve teşvik teşebbüsü- ayrı tutulmalı demiş. Şike teşebbüsünü şikeden ayrı tutan yok, rahat olun.

Ulan s.tin turk futbolunun icine adi serefsiz

Yalnız bu Fener şike yaptığı mahkemece onaylanır ve küme düşürülme maddesi değiştirileceği için küme düşmezse alnındaki koca lekeyle nasıl karşımıza çıkacak ben onu merak ediyorum.Bu saatten sonra ben hiç bir Fenerliyi,Beşiktaşlıyı filan muhatap almam.

Büyüklük tartışmasını Uefa ve Süper Kupa'ı aldığımızda bitirmiştim zaten.Ezeli rakip, 6-0 muhabbetleri filan yapılıyordu Fenerlilerle aramızda.Şimdi ne konuşacaklar ki?

Her site çarpıtmadı. Habertürk gibi bazı siteler "Küme düşmenin kalkmasını istiyorum" diye yaptılar haberi. Büyük çarpıtmaydı.

Ayrıca sahaya inip inmemesiyle ne alakası var bu açıklamanın? Bazı mesajlara bakıyorum da "sahaya inmedi dicekler feneri kurtarcaklar" gibisinden mesajlar var. Yahu nerden çıktı? Adam -şike ve şike teşebbüsü- ile -teşvik ve teşvik teşebbüsü- ayrı tutulmalı demiş. Şike teşebbüsünü şikeden ayrı tutan yok, rahat olun.

bana kalirsa fazla rahat gibisin ;)

Sike tesebussune - puan oylemi.Simdi Etik kurul derseki sadece yoneticiler yapti amma sahada hic bir sey yuok yani sonuc ne oluyor.sadece sikeye tesebbus olmus.Yani yapmak istemisler Sonuca tesir itmedigi icin sike olmamisdirmi?

Üst Alt