Mehmet Ali Aydınlar: "Küme düşürülmenin kalkmasını ben de istiyorum" - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mehmet Ali Aydınlar: "Küme düşürülmenin kalkmasını ben de istiyorum"

Cevap: Mehmet Ali Aydınlar: "Küme düşürülmenin kalkmasını ben de istiyorum"

Yalnız bu Fener şike yaptığı mahkemece onaylanır ve küme düşürülme maddesi değiştirileceği için küme düşmezse alnındaki koca lekeyle nasıl karşımıza çıkacak ben onu merak ediyorum.Bu saatten sonra ben hiç bir Fenerliyi,Beşiktaşlıyı filan muhatap almam.

Büyüklük tartışmasını Uefa ve Süper Kupa'ı aldığımızda bitirmiştim zaten.Ezeli rakip, 6-0 muhabbetleri filan yapılıyordu Fenerlilerle aramızda.Şimdi ne konuşacaklar ki?

Kume dusdu ve ya dusmedi

O camia benim icin sike seresziklik namusluku ifade ediyor baska aciklamasi yok

MAA bırak bu işleri de sen şunun hesabını ver:

AhwharPCAAArgck.jpg

bana kalirsa fazla rahat gibisin ;)

Sike tesebussune - puan oylemi.Simdi Etik kurul derseki sadece yoneticiler yapti amma sahada hic bir sey yuok yani sonuc ne oluyor.sadece sikeye tesebbus olmus.Yani yapmak istemisler Sonuca tesir itmedigi icin sike olmamisdirmi?

Yanlış anladın mesajımı sanırım dostum.

Şike yapan küme düşecekse şike teşebbüsü yapanda küme düşürülecek. Ayırmamış bu ikisini Aydınlar.

Son dakika !!! Infantino (UEFA):Ülke federasyonlarını sıfır hoşgörü politkasını benimsemesi konusunda uyardık (NTVSPOR)

Cevap: Mehmet Ali Aydınlar: Küme düşürülmenin kalkmasını ben de istiyorum.

Son dakika !!! Infantino (UEFA):Tff ile temastayız..İhtiyaç duyulması halinde gerekli adımları atmakta teredüt etmeyiz'' (ntvspor)

Bu MAA şaşırmış yazık valla acımaya basladım iyice bu adam. Rezil etme kendini çekil git ya istifa ediyorum de, her gecen gün daha da batıyor. Bu adam nasıl acıbademin sahibi olmus anlamak mümkün degil arkadas.

58.maddenin şimdiki hali şu:

1-"Müsabakanın sonucunu hukuka veya spor ahlakına aykırı şekilde etkilemek veya buna teşebbüs etmek yasaktır. Bir futbolcuya veya kulübe teşvik pirimi verilmesi de bu kapsamdadır. "

2-Bu hükmü ihlal eden kişiler, bir yıldan üç yıla kadar müsabakalardan men veya hak mahrumiyeti cezasıyla; kulüpler ise küme düşürme cezasıyla cezalandırılır. İhlalin ağırlığına göre küme düşürme cezasına ek olarak puan indirme cezası da verilebilir.

Yeni hali şu şekilde olursa şaşırmayın:

1-"Müsabakanın sonucunu hukuka veya spor ahlakına aykırı şekilde etkilemek veya buna teşebbüs etmek yasaktır.Bir futbolcuya veya kulübe teşvik pirimi verilmesi de bu kapsamdadır. "

2-Bu hükmü ihlal eden kişiler, bir yıldan üç yıla kadar müsabakalardan men veya hak mahrumiyeti cezasıyla;kulüpler ise teşvike teşebbüs,teşvik ve şikeye teşebbüs halinde ihlalin ağırlığına göre puan indirme cezasıyla cezalandırılır.

3-Karşılaşmadan önce şike konusunda anlaşmaya varılmış ancak şike eylemi sahaya yansımamış veya tamamlanmamışsa da ihlalin ağırlığına göre puan indirme cezasıyla cezalandırılır ancak indirilecek puan cezası -20 puandan az olamaz.Şike konusunda anlaşmaya varılmış ve karşılaşma esnasında eylem sahaya yansımış veya tamamlanmışsa ,ilgili kulüp veya kulüpler küme düşürme cezasıyla cezalandırılır. İhlalin ağırlığına göre küme düşürme cezasına ek olarak puan indirme cezası da verilebilir.Bu madde hükmünü ihlal eden kişiler ömür boyu spordan men cezasıyla cezalandırılır.

Mesaj çok açık ve net:MAA üstteki kırmızı renkli kısım için dötünü yırtıyor ve o maddeye kılıf hazırlıyor.Böylelikle küme düşmenin kaldırılmamasını sağlamış oluyor.

Sadece şu maçtaki ilk iki gole bak MAA, Serdar Külbilge şike yapmakla suçlanıyor biliyorsun,şike eylemi sahaya yansımış mı bir gör.

Genclerbirligi 2-4 Fenerbahce Maç Özeti İzle Video | Turkey - Spor Toto Super Lig

La adam soruşturma devam ederken değiştirmeyeceğiz diyor 58. maddeyi hala komplo teorileri üretiyorsunuz.. Hoş o gönlünden geçeni değil UEFAnın direttiğini söylüyor ama ben sonuca bakarım.. Bunun lamı cimi yok, Fenere geçmiş olsun deyin geçin..

Infantino (UEFA):Ülke federasyonlarını sıfır hoşgörü politkasını benimsemesi konusunda uyardık

Tff ile temastayız..İhtiyaç duyulması halinde gerekli adımları atmakta tereddüt etmeyiz''

Aydınlar g.tü tırmalar :)

Infantino (UEFA):Ülke federasyonlarını sıfır hoşgörü politkasını benimsemesi konusunda uyardık

Tff ile temastayız..İhtiyaç duyulması halinde gerekli adımları atmakta tereddüt etmeyiz''

Aydınlar g.tü tırmalar :)

3-4 günlük calismasi bosuna gitti simdi.

Basbakan

Spor Bakani

Digitürk

Külüpler Birligi

adam halbuse o kadar iyi calismisdi kurtarmak icin :)

infantino infantino oley oley oley....

Ben bu tür konuşmaların ardındaki düşünceleri veya söyleyenlerin içseslerini yapmayı çok seviyorum.. Beni bilenler bilir...

Bak şimdi yine dayanamadım;

MAA; " Küme düşmenin kalkmasını bende istiyorum"...

Çünki;

" Klübümün başkanı içeride, içim yanıyor içim... Ha içeride olan Ünal Aysal falan olsaydı çok umrumda ama... Hatta mümkünse cezaların artması için elimden geleni yapardım...

Ayrıca küme düşerse FB, biz yiyicileri nasıl doyuracağız... Nasıl açıktan milyarları trilyonları indiragandi yapacağız... Eee napak bu işe para yatıranlar boşamı para yatırıyor...

Küme düşme kalksın ki bizde indirangi operasyonlarına ve FBden beslenme çalışmalarımza devam edelim...

Ne anlaşmıştık biz;" Bize destek verin,arkamızda olun; bizde sizi doyuralım " MAA

E iste oldu! TFF, 26 Ocak'ta Sike Kongresi yapma karari aldi. Yani kuluplerin oylariyla 1 defalik kismi af cikacak, dusme yok puan silme var

İbrahim Seten

Bu demek oluyor ki,beşiktaş ile feneri aynı anda düşüremeyiz.Şike yapan fener küme düşsün,şikeye teşebbüs eden bjk nın puanı silinsin.

Olay budur.Fenerin küme düşmekten başka hiçbir çaresi yok.

MAA bu ifadeleri yalanladı:

Ligtv.com.tr - Haber - "Böyle bir ifadem olmadı"

Benim tahminim, MAA'ya baskı yaptılar o da çıkış yolunu buldu. Düşürse de düşürmese, değişse de değişmese de vs. şahıs olarak düşündüğünüzde adama bu göreve geldiğine geleceğine pişmandır. Tez zamanda, "58. maddeyi değiştirtmem" diyerek istifa edip Malezyalılardan aldığı para ile gidip bi tatile çıkacaktır :) Ayrıca fb taraftarları da ve diğer takım taraftarları da bu değişikliği zaten istemiyor. Kamuoyu gözünde bir kahraman olacaktır (tabii biz yemeğiz) ve zamanı gelince gelip fb'nin başına ancak böyle geçebilecektir.

Üst Alt