Mehmet Helvacı'nın cevabı gecikmedi - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mehmet Helvacı'nın cevabı gecikmedi

Cevap: Son Dakika | Mehmet Helvacı'nın cevabı gecikmedi

Galatasaray Başkanı Adnan Polat’ın istifaya davet ettiği Galatasaray 2. Başkanı Mehmet Helvacı Radyospor’da Özgür Sancar’ın sunduğu Spor Kazanı programına konuştu.

Mehmet Helvacı istifa çağrısıyala ilgili olarak, "İstifa etmeyi düşünmüyorum daha önce de söyledim, görevimin başındayım" dedi.

Mehmet Helvacı Radyospor canlı yayınında Adnan Polat’ın "Kimse Galatasaray kulüp başkanını tehdit edemez, bu işler tehditle şantajla yürümez" açıklamasına cevap olarak şunları söyledi:

"Adnan Polat’ın psikolojisi bozulmuş"

"Ben açıklamayı dinlemedim ve tam olarak içeriğinin ne olduğunu bilmiyorum. Açıklamanın yapıldığı saatte üniversitede sınavdaydım. Bu nedenle açıklamanın içeriğine yönelik bir değerlendirmede bulunmayı doğru bulmuyorum. Bana ilettiğiniz beyanlar benim beyanlarım değil; Ben ibradan çekildiğimi söylemedim. İbaranın Galatasaray’ı böleceğini söyledim. İstifayla ilgili olarak da çeşitli yerlerde bunu defaatle söyledim: Kesinlikle istifa etmeyi düşünmüyorum.Görevimin başındayım. Ben başkanı uyarmakla görevliyim ve bu konuda görevimi yerine getirdim. Başkanın beni yanlış anlaması beni hiç bir şekilde ilgilendirmez. Adnan Polat’ın psikolojisi bozulmuş olmalı; ne tehdit ne de şantaşj bana yakışmaz. Benim önde gelen kimliklerimden bir tanesi de hukukçuluktur. Ama başkanın konuşmasının içeriğine baktından sonra konuyu değerlendirip ona göre bir açıklama yapacağım."

yani bende onu dıyorum bana transfer taraftarı dıyor da ne alakası var a.polat transfer mı konustu bugun...hainleri acıkladı hainleriii

Sana destek mahiyyetine dedim zaten. Zapata kim ki, onun icin fikir degistirecek taraftar. :) Diger ikisi de daha ne olacagi belli olmayan oyuncular. Ama Insallah buyuk katki saglarlar.

Herkes Polat'çı olmuş hemen.

aynen arkadas soylediklerinin biri digerini tutmuyo.. herkes ne cabuk unuttu iki gun once taraftarını sattıgını.. adnan polatın her soyledigi yaptıklarıyla celişiyor.. koca konusmadan tek katıldıgım nokta "hiç kimse galatasaray'ın adını kullanıp miting veya yuruyus yapıp siyasete alet edemez" sozudur.. hala 300 kişi sızdı diyo.. ne adamlarmıs arkadas bunlar bole yaa.. GS'de formanın hakkını vermeyen gider diyo da baskanlıgın hakkını vermeyen nasıl oluyor da orda durabiliyor hala.. adnan polatın yaptıgı kıvırmaktan baska bişey degil bence.. beni taraftar asar diyor ancak ama taraftar onu coktan asmısken nden istifasını veremiyor?? bırakın bu işleri kuru sıkı adnan polat.. madem kendine guveniyor gitsin secime.. sonuca bakıp gorelim basarılı mı degil mi.. hatta o kadar guveniyorsa kendine taraftara yaptırsın oylama ya da anket de gorelim..

not:aynısını adnan polattan acıklamalar baslıgında da yazmıstım. umarım forum kurallarına aykırı fln degildir??

Cevap: Mehmet Helvacı'nın cevabı gecikmedi

Dün de söyledim. Adnan Polat yönetiminden memnun değilse camia, istifa seslerini ayak oyunlarıyla değil de; 2 ay sonraki mali kongreye saklamalı diye. Ki bence 2 ay sonra Adnan Polat yönetimi istifa etmek zorunda kalabilir. Tabi eğer 2 ay gibi kısa bir zamanda otoriteyi sağlarsa işler değişebilir.

Dün herkes Adnan Polat gitsin, defolsun vs. derken bunları söylüyordum. Tabi doğal olarak herkes yüklendi bana. Şimdi de herkes 180 derece dönmüş, demek ki Adnan Polat (yine dün dediğim gibi) ortamı yumuşatmasını iyi biliyor.

(Bunu hatırlatmamdaki amaç fikir değişikliği yapan güruh ile aynı statüde olmadığımı göstermektir)

Misimovic ve İnsua transferlerinden sonra Başkan, %100 Futbol'a konuk olmuştu. Transferleri, kulübün mali ve idari durumunu anlatmıştı. Bi de Rijkaard'la sezon sonuna kadar devam edeceğiz demişti. Tarih tekerrürden ibarettir. Bugünde futbolla ilgileneceğim, bitirilmesi gereken projeler falan var dedi, en önemlisi de Helvacı'yı günah keçisi ilan edip, taraftarın önüne yem diye atması. Buraya yazıyorum, pazar günü statda Adnan Polat'a tek bir tepki bile olmaz.

Not: Helvacı'yı da günahım kadar sevmem. Onun da gözü Başkanlık koltuğunda.

Başta kendisini atmalı Adem. Böyle başkanlık olmaz. O zaman kangren büyümeden çaresine baksaydın. Kimse sütten çıkmış ak kaşık değil. Dost acı söyler, diye bir atasözümüz vardır. Helvacı gidişi önceden görmüş, uyarmış. Dinletememiş. Olay buralara kadar gelmiş. Şimdi de günah keçisi ilan edildi. Olay bundan ibaret.

Ben başından beri sevmiyordum. Benim için şimdisi geleceği yok. Neyse elbet bu durumda açıklığa kavuşur.

aynen arkadas soylediklerinin biri digerini tutmuyo.. herkes ne cabuk unuttu iki gun once taraftarını sattıgını.. adnan polatın her soyledigi yaptıklarıyla celişiyor.. koca konusmadan tek katıldıgım nokta "hiç kimse galatasaray'ın adını kullanıp miting veya yuruyus yapıp siyasete alet edemez" sozudur.. hala 300 kişi sızdı diyo.. ne adamlarmıs arkadas bunlar bole yaa.. GS'de formanın hakkını vermeyen gider diyo da baskanlıgın hakkını vermeyen nasıl oluyor da orda durabiliyor hala.. adnan polatın yaptıgı kıvırmaktan baska bişey degil bence.. beni taraftar asar diyor ancak ama taraftar onu coktan asmısken nden istifasını veremiyor?? bırakın bu işleri kuru sıkı adnan polat.. madem kendine guveniyor gitsin secime.. sonuca bakıp gorelim basarılı mı degil mi.. hatta o kadar guveniyorsa kendine taraftara yaptırsın oylama ya da anket de gorelim..

not:aynısını adnan polattan acıklamalar baslıgında da yazmıstım. umarım forum kurallarına aykırı fln degildir??

Aynen Haklisin

onurlu bir insansa istifa eder gelecek seçimde karşına aday olarak çıkarsın adnan polat a olan tepkiler pazar günü helvacı mehmet e döner bu açıklamalarından sonra

Söylediklerinde haklı çünkü. Haksızlık yapılıyor adama.

Evet, ben de onu diyorum. Bir tane Polat'a laf etmişliğime görmen zor, anlık tepkiler dışında. İstediği kadar başarısız olsun, daha beterleri var yönetimde. Arkadan vuranlar var işte. Cemal Özgörkey bile arkadan vurmuş bir adamdır, Haldun kadar adam olamamıştır. Ama işin tuhafı bunu taraftarın anlaması için böyle çıkıp esip-gürlemesi gerekiyormuş adamın, yazık.

Misimovic ve İnsua transferlerinden sonra Başkan, %100 Futbol'a konuk olmuştu. Transferleri, kulübün mali ve idari durumunu anlatmıştı. Bi de Rijkaard'la sezon sonuna kadar devam edeceğiz demişti. Tarih tekerrürden ibarettir. Bugünde futbolla ilgileneceğim, bitirilmesi gereken projeler falan var dedi, en önemlisi de Helvacı'yı günah keçisi ilan edip, taraftarın önüne yem diye atması. Buraya yazıyorum, pazar günü statda Adnan Polat'a tek bir tepki bile olmaz.

tabi pazar gunu adnan polata mendıl sallayalım brutusler tahta geçsin kulubu hainler yönetsin cok daha guzel dimi...arkadaslar kendımıze gelelım Galatasaray baskanının su anda bıze ıhtıyacı var kendını sevmesende mevkısıne saygı duy ve destek ol..adama acıkca kumpas yapılıyor uyanalım artık

Evet, ben de onu diyorum. Bir tane Polat'a laf etmişliğime görmen zor, anlık tepkiler dışında. İstediği kadar başarısız olsun, daha beterleri var yönetimde. Arkadan vuranlar var işte. Cemal Özgörkey bile arkadan vurmuş bir adamdır, Haldun kadar adam olamamıştır. Ama işin tuhafı bunu taraftarın anlaması için böyle çıkıp esip-gürlemesi gerekiyormuş adamın, yazık.

evet

Tehdit değil, kendisine tüzükle verilen bir hakkı kullanıyor. Hukuken sahip olunan bir hakkın kullanılması ne zamandan beri tehdit sayılıyor?

Haldun Üstünel, peki görevden ayrıldı. Onu kaybetmek Adnan Polat ve yönetimine zarar verir mi?

Haldun Üstünel, kaybedilmiş bir şey yok ki. Haldun Üstünel, daha 40 yaşına yeni gelmiş.Genç ve G.Saray’da geleceği olan bir isim.

Yani uyum halinde olunmadığı zaman doğrusu budur. Haldun Üstünel’de mertçe ayrılmıştır.Ona, futbol komitesinden istifa ettin; sıkıysa yönetimden istifa et dediler. O da delikanlı gibi etti. Haldun Üstünel, benim kazandırdığım bir yönetici olduğu için, bana her türlü hareketi sempatik geliyor. Çoğuna uzun saçları antipatik gelse de bana o da sempatik geliyor. Çünkü ben onu oğlum kadar sevdiğim bir arkadaşım, dostum. İleride şans bulur. Tekrar yönetici olabilir. Hem eğitimi, görgüsü buna müsait. Çok daha fazla ondan yukarılara G.Saray’da mevkii olarak gelmiş ama onun kalitesinde, ayarında olmayan çok insan gördüm bu yönetimlerde ben. Onun için bana göre Haldun Üstünel kayıp değil, mertçe kenara çekilmiştir. Ben de zaman zaman yapmışımdır bunu. 3 4 defa kenara çekilmiş bir yöneticiyim.

Olağanüstü kongre dillendiriliyor başkanım?

G.Saray’da böyle bir şey olmaz. Zannetmiyorum.

ERGUN GÜRSOY

Buna cevap verecek hukukçu liseli Galatasaray'lılar arıyorum. Sevgili Helvacı ve avukatları da dahil. Özellikle boldladığım kısıma. Sonuca Galatasaray geleneklerini kullanarak onurlu bir şekilde gitmek isteyenlere Ergun Gürsoy gerekli yönü göstermiş çok daha önceleri. Başkanın emir kulusun.Git diyorsa gideceksin kal diyorsa kalacaksın, iş yap diyorsa yapacaksın biz yaptık diyeceksin ben değil. Hukuk değil Galatasaray örf adeti işler. Orada Galatasaray için oturan bir tek siz değilsiniz sevgili Helvacı.Uyumsuzluk varsa gidin muhalefette tepkinizi göstermeye devam edin. Bakın Haldun Üstünel tek bir kelime dahi etmedi. Bu arada Galatasaray başkanı Denizlispor için oturmuyor orada. Birileri hatırlatsın.

son günlerde şunu çok iyi anladım adnan polat'ın gitmesi halinde çok yetersiz kişi uçuşucak başkanlık için

evet...cemal özgörkey başkan adayı olacakmış. kulübün mali açıdan kötü olduğu durumda kimse ortada yoktu başkanlık için..

sezon sonu da baska seyler soyleyip kıvırcak.. altyapısı da hazır.. "basarısızlık durumunda ne hagi ne de adnan sezgin kalır" diyip simdiden gunah kecilerini hazırlamıs durumda.. en cok uzulcegim nokta da Tugay Kerimoglu'nun da basını yicegini dusunmemdir:(

Üst Alt