Mehmet Topal: "Hedef Şampiyonlar Ligi finali" - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mehmet Topal: "Hedef Şampiyonlar Ligi finali"

Cevap: Mehmet Topal: "Hedef Şampiyonlar Ligi finali"

Turk takimlari genellikle yuksekten ucar. Taraftarlari da oyle. Hollanda'lilarin bir ata sozu vardir. Yuksekte ucan sert cakilir.

Bu sadece Fenerbahce icin degil. Topal'in dedigi gayet sacma. Ama ornek vermek gerekirse, burda transfer nobetinde bile bu transfer, su transfer olursa final/yari final garanti diyenler var.

City gruptan cikamaz milyarlar harcamasina ragmen. Ronaldo-Benzema-di Maria'dan olusan forvet hatti senelerdir ceyrek/yari finali gecemedi.

Turk takimlarinin ilk hedefi duzenli olarak bu turnuvalara katilmak olmali. Veya duzenli olarak gruptan cikmak. Ilersini dusunmemek gerek, cunki gercekci degil. Yari finali ve otesini sadece Avrupa Liginde dusunmekle yetinmeliyiz.

Biraz gercekci olamliyiz.

Galatasaray'da işini onuruyla yaptı. Elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştı her zaman. Hiç bir zaman da ne Galatasaray formasını giymekle, ne de Galatasaraylı'lıkla övündü. Sadece işini yaptı. Avrupa'ya gidebilmek için 300bin€'dan vazgeçti, gitti. Orada hem Türkiye hem de Galatasaray'ı temsil ettiğini söyledi. Onu Mehmet Topal yapanın Galatasaray olduğunu söyledi. Hiç bir zaman başkaları gibi elinin tersiyle itmedi Galatasaray'ı ve Galatasaray'ın ona kattıklarını. Avrupa'da tutunamayacağını anlamış olacak ki, gelen en iyi teklifi değerlendirdi. Basın toplantısında bizimle ilgili bir kelime bile konuşmadı. Galatasaray'da ne kadar efendiyse, o kadar efendi şekilde konuştu. Taraftarın hoşuna gidecek cümleler kurmuş olabilir, Şampiyonlar Ligi falan, bu normal. Herkes kuruyor bu cümleleri...

Yani demem o ki, Mehmet Topal benim gözümde hala değerlidir. Fenerbahçe'ye gitmiş olması değerini biraz düşürmüş olabilir ama bize karşı herhangi bir kötü söz söylemeden, işini yaptığı sürece saygı duyarım.
iyide bu kadar çok avrupa avrupa diye yanıp adeta kaçarcasına Galatasaraydan valencia ya giden bir adam neden 1 sene sonra fenere yine koşa koşa gelir. hadi valencia istemedi yinede avrupada oynayacak bir takım pekala bulurdu. yani 2 durumdan biri yalan. demekki bu adam avrupa avrupa diye yanıp tutuştuğu için bizi bırakmadı, avrupa hevesi hikayeymiş. yeterki Galatasaraydan kaçayım nasıl olsa fener bir süre sonra kapağı atarım diyormuş. ama emre gibi pislik, çirkef bir adam olmadığı doğrudur.

Turk takimlari genellikle yuksekten ucar. Taraftarlari da oyle. Hollanda'lilarin bir ata sozu vardir. Yuksekte ucan sert cakilir.

Bu sadece Fenerbahce icin degil. Topal'in dedigi gayet sacma. Ama ornek vermek gerekirse, burda transfer nobetinde bile bu transfer, su transfer olursa final/yari final garanti diyenler var.

City gruptan cikamaz milyarlar harcamasina ragmen. Ronaldo-Benzema-di Maria'dan olusan forvet hatti senelerdir ceyrek/yari finali gecemedi.

Turk takimlarinin ilk hedefi duzenli olarak bu turnuvalara katilmak olmali. Veya duzenli olarak gruptan cikmak. Ilersini dusunmemek gerek, cunki gercekci degil. Yari finali ve otesini sadece Avrupa Liginde dusunmekle yetinmeliyiz.

Biraz gercekci olamliyiz.

Ortasi yok ki bunun. Ya kupayi aliyoruz, ya guruplari gecemiyoruz, ya da ilk turda eleniyoruz. Ama atasozu guzelmis :asd:

Bu kadar saçma bir yorum bu transferde olamaz yani kusura bakma.

Mehmet Topal zaten hiçbir zaman Galatasaray ile özdeşilecek yorumlar yapmadı.

Adam fenerden normalde kazandığının 3 katı para kazanıcak ve geleceğini düşünmek zorunda sonuçta.Biz fazla fanatik olduğumuzdan garip gelse de Galatasaray forması giymiş bir isme Gavat demen ayıpın dibidir üstelik bir terbiyesizliğini görmemişken.

Uzaktan davulun sesi hoş gelir gerçekten işin içine para girince bu kapitalist dünyada olmayacak şey yoktur.

Kusuram bakmayın ama çok sığ düşünüyorsunu sayın mod bey.

Sacma falan digil. gayet gercekleri yazdım..

essek saffet neyse, emre b. neyse, topal da odur.

Topal'ın hicbirzaman GS ile ozdeslesicek yorumlar yapıp yapmaması onemli digil. Avrupa Avrupa diye inleyen Topal Avrupa'da bir haftasonu gecirdikten sonra para icin gelip fenere imzayı attı. olay bundan ibaret, kendisi su anda sanlı tarihimiz forumunda kol gezmekte.

gelecegini dusunmek zorundaymıs.. amanın futbolu bıraktıgımda 40 milyon euro servetim olmasında 45 milyon eurocuk olsun.

Galatasaray forması giymis isme gavat demem ayıbın dibiymis. emre belozogluna Mr. Belozoglu diyelim ozaman bundan sonra, sana o uygun geliyorsa. İnsanın gecmiste kim oldugu onemli digildir, su an kim oldugu onemlidir, tanrı nezdindede boyle bu.

Kapitalist dunya falan umrumda degil, zira bunlar para sıkıntısı ceken insanlar digil.

Sıg falan da dusunmuyorum, insanın bazı seylere saygısı olur. Topal bugun para icin fenere imza attıysa bu onun karakterini gosterir. avrupa hedefleri olan yuce Mehmet Topal'ın karakterini.. baska birsey digil.

Galatasaray'a ihanet eden futbolcular listeme adını altın harflerle yazdırmıstır, olan da baska bir halt yok.

Lutfen Topal'ı savunmayın gelip, komik oluyor. Karakterli futbolcuları da biliyoruz sonuc olarak, ne hali varsa gorsun orumcek kafalı.

Sacma falan digil. gayet gercekleri yazdım..

essek saffet neyse, emre b. neyse, topal da odur.

Topal'ın hicbirzaman GS ile ozdeslesicek yorumlar yapıp yapmaması onemli digil. Avrupa Avrupa diye inleyen Topal Avrupa'da bir haftasonu gecirdikten sonra para icin gelip fenere imzayı attı. olay bundan ibaret, kendisi su anda sanlı tarihimiz forumunda kol gezmekte.

gelecegini dusunmek zorundaymıs.. amanın futbolu bıraktıgımda 40 milyon euro servetim olmasında 45 milyon eurocuk olsun.

Galatasaray forması giymis isme gavat demem ayıbın dibiymis. emre belozogluna Mr. Belozoglu diyelim ozaman bundan sonra, sana o uygun geliyorsa. İnsanın gecmiste kim oldugu onemli digildir, su an kim oldugu onemlidir, tanrı nezdindede boyle bu.

Kapitalist dunya falan umrumda degil, zira bunlar para sıkıntısı ceken insanlar digil.

Sıg falan da dusunmuyorum, insanın bazı seylere saygısı olur. Topal bugun para icin fenere imza attıysa bu onun karakterini gosterir. avrupa hedefleri olan yuce Mehmet Topal'ın karakterini.. baska birsey digil.

Galatasaray'a ihanet eden futbolcular listeme adını altın harflerle yazdırmıstır, olan da baska bir halt yok.

Lutfen Topal'ı savunmayın gelip, komik oluyor. Karakterli futbolcuları da biliyoruz sonuc olarak, ne hali varsa gorsun orumcek kafalı.

Bakın Metin Oktay zamanları geçmişte kaldı unutun artık o zamanları.

Geçmişte Elvir Baljic kefen giyerim Galatasaray forması giymem sözüne rağmen bu formayı giydi o zaman da mı aynısını düşündünüz?

Bu insalar artık futbolu sadece spor için yapmıyorlar para kazanmak için yapıyorlar bunu ayırt etmek gerek.

Bana rakibimin en iyi futbolcusu gelecek ise sevinirim açıkçası sizi bilemem.Bu işler artık endüstriyel futbolda böyle ne yazık ki.Zamanında Real Figo'yu aldı şampiyon oldu bu bariz örneği.

Arma aşkı hepimizde var ancak bunun da bir sınırı var şu an futbol ortamında ne yazıkk ki.Parayı veren düdüğü çalar ortamı mevcut ve bu daha da artıcak şu andan itibaren.

Sabri Galatasarylı hepimizden fazla işte ama bu takıma yararı yoks gerekirse yollanır ve iyi teklif verirse Fenere gider.Bu gayet normal bir durum.

Her şeyi abartıyoruz ve bu kadar duysgusal davrandığımız için bu kapitalist dünyada başarılı olmamız çok zor ne yazık ki.

iyide bu kadar çok avrupa avrupa diye yanıp adeta kaçarcasına Galatasaraydan valencia ya giden bir adam neden 1 sene sonra fenere yine koşa koşa gelir. hadi valencia istemedi yinede avrupada oynayacak bir takım pekala bulurdu. yani 2 durumdan biri yalan. demekki bu adam avrupa avrupa diye yanıp tutuştuğu için bizi bırakmadı, avrupa hevesi hikayeymiş. yeterki Galatasaraydan kaçayım nasıl olsa fener bir süre sonra kapağı atarım diyormuş. ama emre gibi pislik, çirkef bir adam olmadığı doğrudur.

Avrupa'da oynayacak takım bulurdu elbet. Ama gideceği takım hangisi olurdu bilemeyiz. Dandik bi takımda 500-750bin€ alırdı heralde en fazla. Gelen teklifler doğrultusunda Avrupa'da tutunamayacağını anlamış olacak ki Fenerbahçe'yi seçti.

Avrupa'ya gitmek için bizi bıraktığından adım gibi eminim. Fenerbahçe'ye sonradan kapak atmayı düşünecek kadar ucuz değildir kesin. Bunun garantisi zaten yoktu. Fenerbahçe'nin onu isteyeceğinin garantisi yoktu. Zaten Valencia köprü olarak kullanılacak kadar kötü bir kulüp de değil.

Dediğim gibi, en iyi teklif Fenerbahçe'den gelmiş, o da kabul etmiş. Avrupa'da kazanacağı paranın 3-4 katını kazanacak. Para için gururunu ayaklar altına aldığı da yok. Hiç bir zaman "Galatasaraylıyım" veya "Türkiye'de sadece Galatasaray'da oynarım" demedi. Veya Fenerbahçe'ye gelince Galatasaray hakkında ileri geri konuşmadı. Son derece normal bir transfer gerçekleştirdi.

Biz de Umut Bulut'u aldık mesela. Umut Bulut'un hedefi Trabzon'dan ayrılıp, Galatasaray'a bi şekilde kapak atmak mıymış?

Bakın Metin Oktay zamanları geçmişte kaldı unutun artık o zamanları.

Geçmişte Elvir Baljic kefen giyerim Galatasaray forması giymem sözüne rağmen bu formayı giydi o zaman da mı aynısını düşündünüz?

Bu insalar artık futbolu sadece spor için yapmıyorlar para kazanmak için yapıyorlar bunu ayırt etmek gerek.

Bana rakibimin en iyi futbolcusu gelecek ise sevinirim açıkçası sizi bilemem.Bu işler artık endüstriyel futbolda böyle ne yazık ki.Zamanında Real Figo'yu aldı şampiyon oldu bu bariz örneği.

Arma aşkı hepimizde var ancak bunun da bir sınırı var şu an futbol ortamında ne yazıkk ki.Parayı veren düdüğü çalar ortamı mevcut ve bu daha da artıcak şu andan itibaren.

Sabri Galatasarylı hepimizden fazla işte ama bu takıma yararı yoks gerekirse yollanır ve iyi teklif verirse Fenere gider.Bu gayet normal bir durum.

Her şeyi abartıyoruz ve bu kadar duysgusal davrandığımız için bu kapitalist dünyada başarılı olmamız çok zor ne yazık ki.

profesyonel futboldan haberdarım,

her futbolcu her takıma gidebilir, meslegi sonuc olarak.

ancak, onun da bir etik sınırı var. Topal'ı topal yapan kim ? Galatasaray digil mi ? Topal bize gelmezden evel muhtemelen haritada ispanya'yı gosteremeyecek bir cocuktu.

sana cok sey kazandırmıs kariyerinde seni yukseltmis sirketten ayrılıp zamanında kuyunu kazan rakip firmaya zıplamaya benziyor, oyle bir film izlemistim adamın karakterini cok guzel anlatıyodu Topal odur iste. avrupa hedefi olan Topal.

ayriyetten,

futbolda bir "rivalry" kulturu vardır, tum futbol dunyasının buna saygısı vardır.

Rangers'dan Celtic'e giden futbolcu haindir, hele para icin.

aynı sekilde , Real'den Barcelona'ya giden haindir.. Oly'den Panathinaikos'a giden haindir.

bu futbolcuların paradan baska birseye saygısı yok. oyle futbolcuya da benim saygım yok kusura bakmayın :icon_twisted:

Cut the crap Emir

:yenieek::D

put serious thought in there
kwasny.gif

Emir şu konu da yazdıklarıyla tarih yazıyor, adam Hagi mübarek :)

Adamın kişiliğine laf yok. Kapasitesi sınırlı olsada bizde iyi mücadele etmişti aldığı parayı haketmişti en azından. Umarım beni mehmet topal yapan galatasaraydır sözünü hiç unutmaz. Ayrıca gerçekten tebrik etmek isterim gelip sallamadı en azından emre gibi kişilik farkıda burda ortaya çıkıyor. Çok büyük tepki alacağını sanmıyorum. Tabi kendisinin düşüncelerinin bi kısmını biliyoruz belki fener teklif ettiğinde bizde etseydik bize gelebilirdi buda olabilirdi yani ama etmedik iyikide etmedik.

Bu kadar saçma bir yorum bu transferde olamaz yani kusura bakma.

Mehmet Topal zaten hiçbir zaman Galatasaray ile özdeşilecek yorumlar yapmadı.

Adam fenerden normalde kazandığının 3 katı para kazanıcak ve geleceğini düşünmek zorunda sonuçta.Biz fazla fanatik olduğumuzdan garip gelse de Galatasaray forması giymiş bir isme Gavat demen ayıpın dibidir üstelik bir terbiyesizliğini görmemişken.

Uzaktan davulun sesi hoş gelir gerçekten işin içine para girince bu kapitalist dünyada olmayacak şey yoktur.

Kusuram bakmayın ama çok sığ düşünüyorsunu sayın mod bey.

Derin dusunmek paraya tamah edip ahlaki yok saymaksa ,sevenleri uzmekse tum fahiseler cok derin dusunuyor demektir.Taraftarlik amator ruh gerektirir ,bunun icindir ki Metin Oktay Maradona dan katmer katmer daha buyuk oyuncudur benim gozumde.Para ruhu kirletir.Mehmet Topal Emre Belozoglunun torpulenmis ornegidir ve ikisi de satiliktir .

profesyonel futboldan haberdarım,

her futbolcu her takıma gidebilir, meslegi sonuc olarak.

ancak, onun da bir etik sınırı var. Topal'ı topal yapan kim ? Galatasaray digil mi ? Topal bize gelmezden evel muhtemelen haritada ispanya'yı gosteremeyecek bir cocuktu.

sana cok sey kazandırmıs kariyerinde seni yukseltmis sirketten ayrılıp zamanında kuyunu kazan rakip firmaya zıplamaya benziyor, oyle bir film izlemistim adamın karakterini cok guzel anlatıyodu Topal odur iste. avrupa hedefi olan Topal.

ayriyetten,

futbolda bir "rivalry" kulturu vardır, tum futbol dunyasının buna saygısı vardır.

Rangers'dan Celtic'e giden futbolcu haindir, hele para icin.

aynı sekilde , Real'den Barcelona'ya giden haindir.. Oly'den Panathinaikos'a giden haindir.

bu futbolcuların paradan baska birseye saygısı yok. oyle futbolcuya da benim saygım yok kusura bakmayın :icon_twisted:

Derin dusunmek paraya tamah edip ahlaki yok saymaksa ,sevenleri uzmekse tum fahiseler cok derin dusunuyor demektir.Taraftarlik amator ruh gerektirir ,bunun icindir ki Metin Oktay Maradona dan katmer katmer daha buyuk oyuncudur benim gozumde.Para ruhu kirletir.Mehmet Topal Emre Belozoglunun torpulenmis ornegidir ve ikisi de satiliktir .

Olaylara çok fazla duygusal bakıyorsunuz bu yüzdendir ki biz zamanında Kewell ile yollarımız ayırmayıp Nonda ile ayırdık ve sonucunu hep birlikte yaşadık.

Mehmet Topla hiçbir zaman ben şöyleyim böyleyim diyip Galatasaray ile ilgili yorumlarda bulunmadı.Bu transfer mesela Arda Turan olsa tamam derim ama sizin düşündüğümüz gibi düşünmek kendi takımınıza zarar demek istiyorum.

Baljiç örneğini yeniden tekrar ediyorum inatla nedense.

Bazı şeyler eskide kaldı neredeyse ne yazık ki ,keşke sizin dediğiniz kadar duygusal bir ortam olsa artık.Ancak şu an ki ortam Şenol Hoca'nın dediği gibi"Futbol eskiden zenginleri mutlu etmek için oynanan bir oyun iken şu an zenginlerin fakirleri mutlu ettiği bir ortam" ile aynı durumda.

Bu duygusallık bize çok zarar verdi ve böyle gidersek bize çok daha fazla zarar vermeye devam edicek anlaşılan.

Şunu unutmayın mevcut futbol dünyasında parayı veren düdüğü çalar olayı hakimdir ve bundan sonra da daha fazla hakim olacaktır.

Bu sene herkesin beğendiği Selçuk ve Melo bize Galatasaray'a sempatileri oldukları için değil net olarak para için geldiler işte.Kabullenmek istemesekte bu durum ne yazık ki böyle.

Sevgili Mehmet topal Sampiyonlar ligi finali parayla alinmiyor.yani umudunuz kos koca "0"

Üst Alt