Messi'ye Değer Biçildi: 250 Milyon Avro - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Messi'ye Değer Biçildi: 250 Milyon Avro

Cevap: Messi'ye Değer Biçildi: 250 Milyon Avro

Messi son zamanlarda biraz abartılmaya başlandı tamam bence de dünyanın en iyi futbolcusu ama çok abartmaya başladılar.

Yazıya aynen katılıyorum fakat ronaldo Messinin 10/1 kadar futbol zekası yok..Ha messi senin tabirinle xavi gibi paraşütle inmiş gibi top atamaz ama verkaçları araya kaçması hızlı oynaması ronaldodan farklı kılıyor..

O yönde Messi'nin daha etkili olduğunu söyledim zaten, Ronaldo biraz daha artist
winku.gif

Valla benim Barcada asıl hayran oldugum bir adam var Ne Messi, ne Xavi nede İbo

Andr%C3%A9s_Iniesta_21dec2006.jpg

Andreas İniesta

oyun zekası,pas alışverişi,teknigi,şutları herşey mükemmel bence dünyanın en iyi ortasahası İniesta

O yönde Messi'nin daha etkili olduğunu söyledim zaten, Ronaldo biraz daha artist
winku.gif

Bende Farklı birşey söylemedim ki ? Arkadaş demiş Messi yavaş :D ben ona hitaben yazdım. Banene messiden ronaldodan. Ama bana sorarsan hangisini takımında görmek istersin diye ben messi derim hı ama gidip 250 m avro verirmisin vermem ama şuda bir gerçek ronaldoyada 94m avro vermem . Bana göre ;

Ronaldo'nun Fiyatı : 45 m Avro

Messi'nin Fiyatı : 50 m Avro

Iniesta'yı Iniesta yapan Xavi yanlız...
winku.gif

ya nasıl böyle şeyler diyebiliyorsun Emir. Yani adam çalım atmayıdamı Xavi öğretti. orta açmayıda mı Xavi öğretti . Tamam xavi muthiş oyuncu tam bir asker dediğimiz oyuncu tarzı ama iniesta ya dersen onu xavi yaptı ineasta 'Ya hakaret yapmış olursun. Xavi kaç yaşında ineasta kaç yaşında ? o doğuştan yetenek bence

ya nasıl böyle şeyler diyebiliyorsun Emir. Yani adam çalım atmayıdamı Xavi öğretti. orta açmayıda mı Xavi öğretti . Tamam xavi muthiş oyuncu tam bir asker dediğimiz oyuncu tarzı ama iniesta ya dersen onu xavi yaptı ineasta 'Ya hakaret yapmış olursun. Xavi kaç yaşında ineasta kaç yaşında ? o doğuştan yetenek bence

Iniesta'yı bu hale getiren, Xavi'nin yanında oynamaktır... Arda'yı bugünkü haline getiren, 2 sezon Lincoln'ın yanında oynamaktır... 2000 takımının orta saha oyuncularını o hale getiren, Hagi'nin yanında oynamaktır... Bunlar göz ardı edilecek şeyler diğil üstad... İnsanlar şu an, maestroluğun değerini unutmaya başladılar, ancak ne denli büyük bir cevher olduğunu hatırlamakta fayda var...

Iniesta'nın futbol zekasına zeka katan Xavi'den başkası diğildir. Iniesta'nın özellikle son 2 iki yıldaki gelişimine göz atmanı isterim.. Özellikle Barcelona kadro değişimine girdikten sonra... Xavi'nin yanına tam yerleşmeden ki hali, birde Xavi'nin yanına yerleştikten sonraki hali...

Futbolcular ikiye ayrılır.Bir tarafta Leo Messi diğer tarafta diğerleri.:asd:Diğerlerinin de en iyisi Kaka'dır Ronaldo değil.Ronaldo yetenekli olabilir ama ilk üçe bile giremez şu anki en iyiler sıralamasında.Leo-Kaka-Gerrard.İki bilek hareketine tav olmayın yahu.Ronaldo'nun 94 milyon edebilir ama Messi'nin bir ederi yoktur.O para birimi icad olunmadı daha.:asd:

Iniesta'yı bu hale getiren, Xavi'nin yanında oynamaktır... Arda'yı bugünkü haline getiren, 2 sezon Lincoln'ın yanında oynamaktır... 2000 takımının orta saha oyuncularını o hale getiren, Hagi'nin yanında oynamaktır... Bunlar göz ardı edilecek şeyler diğil üstad... İnsanlar şu an, maestroluğun değerini unutmaya başladılar, ancak ne denli büyük bir cevher olduğunu hatırlamakta fayda var...

Iniesta'nın futbol zekasına zeka katan Xavi'den başkası diğildir. Iniesta'nın özellikle son 2 iki yıldaki gelişimine göz atmanı isterim.. Özellikle Barcelona kadro değişimine girdikten sonra... Xavi'nin yanına tam yerleşmeden ki hali, birde Xavi'nin yanına yerleştikten sonraki hali...

O zaman bende şu yorumuna şöyle cevap vermek istiyorum =) Xavi kaç yaşında 29 felan vardır buyuk ihtimal.

İneasta kaç yaşında ? 24 en fazla yanlış hatırlamıyorsam...

Xavi 28 yaşına kadar nekadar iyi idi ? hmmm 3 senedir ismini duyuyoruz...

Ozaman demekki İneasta gelince Xavi Xavi oldu :D

Yani kısacası şöyle birşey çıkıyor ortaya Xavi'yi Xavi yapan ineasta oluyor yanlış mı düşünüyorum ?:ciftetelli:

O zaman bende şu yorumuna şöyle cevap vermek istiyorum =) Xavi kaç yaşında 29 felan vardır buyuk ihtimal.

İneasta kaç yaşında ? 24 en fazla yanlış hatırlamıyorsam...

Xavi 28 yaşına kadar nekadar iyi idi ? hmmm 3 senedir ismini duyuyoruz...

Ozaman demekki İneasta gelince Xavi Xavi oldu :D

Yani kısacası şöyle birşey çıkıyor ortaya Xavi'yi Xavi yapan ineasta oluyor yanlış mı düşünüyorum ?:ciftetelli:

abi yanlış düşünüyorsun tabi, Xavi her zaman Xavi'ydi.. Herzaman Barcelona'nın isimsiz kahramanı olmuştur.. Ronaldinho gibi bir efsane takımdan ayrılınca, Deco gidince, insanlar gerçeği gördü okadar... Ben Xavi'yi 2000'den beri izliyorum...

Şu anda dünyanın en iyi oyuncusu...

YouTube - Xavi Hernandez 08/09 -The legend- By Sjurinho

abi yanlış düşünüyorsun tabi, Xavi her zaman Xavi'ydi.. Herzaman Barcelona'nın isimsiz kahramanı olmuştur.. Ronaldinho gibi bir efsane takımdan ayrılınca, Deco gidince, insanlar gerçeği gördü okadar... Ben Xavi'yi 2000'den beri izliyorum...

Şu anda dünyanın en iyi oyuncusu...

YouTube - Xavi Hernandez 08/09 -The legend- By Sjurinho

Ne güzel söyluyorsun Emir. Şu anda En iyisi. Ama Eskiden öyle değildi. Ama ineasta futbola başladığından beri iyi xavinin yaşına gelsin ozaman Xavi ile kıyaslarız ben ineastanın xaviden iyi olduğunu söylemiyorum ama yaşı genç ve çok yetenekli . Xavi yi xavi yapan deco,ronaldinhodur ozaman . Xavi futbolda tabir ettiğimiz "hammal" oyuncudur takımın yükünü o çeker .

Ne güzel söyluyorsun Emir. Şu anda En iyisi. Ama Eskiden öyle değildi. Ama ineasta futbola başladığından beri iyi xavinin yaşına gelsin ozaman Xavi ile kıyaslarız ben ineastanın xaviden iyi olduğunu söylemiyorum ama yaşı genç ve çok yetenekli . Xavi yi xavi yapan deco,ronaldinhodur ozaman . Xavi futbolda tabir ettiğimiz "hammal" oyuncudur takımın yükünü o çeker .

abi Xavi herzaman böyle oynuyordu.. istikrar abidesidir Xavi.. Iniesta, Xavi gibi bir ustanın yanında oynadığı için, bu kadar iyi bir orta saha oyuncusu. Elbet kendide süper yetenekli ama, Xavi gibi doğuştan futbol zekasına sahip oyunculardan diğildir. Xavi onun hocasıdır bir nevi.. tüm Barcelona'nın hocasıdır... yani bir daire düşün, ortasına bir nokta koy, o nokta Xavi'dir... bu okadar yıldızlarla dolu İspanya milli takımında da böyle, Barcelonada da böyle..

Zamanında r10 içinde aynı şeyler söyleniyodu.İşler sarpa sarınca herkes gözden çıkarabilir

Üst Alt