Milli Takım Teknik Direktörü Hiddink! | Resmi açıklama geldi - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Milli Takım Teknik Direktörü Hiddink! | Resmi açıklama geldi

Cevap: Ve Milli Takım Teknik Direktörü Hiddink!

Derin bir "Oh be" çekiyorum arkadaslar ..

"Oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooh Beeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee"

:D

Dünyanin en iyi milli takim antrenörüne sahip olduk yani... inanmasi zor. Artik insallah futbol oynamayi ögretir bize

cok iyi bir karar ozellikle rijkaard neeskens ayrica kewell ve neil yeni bir ekuri olustururlar artik

Artık doğru düzgün bir futbol anlayısının uygulayıcısı olacağımız için gerçekten çok mutluyum.Önce Galatasaray,sonra Milli Takım gerçekten çok iyi oldu.TURUNCU DEVRİM sürüyor.

Hiddink müthiş oldu ama yardımcıları ne öyle ya? Kukla Oğuz ve Engin İpekoğlu?

Is yerinde'kilerin suratlarini anlatamam sizlere :D

Adamlar acayip üzüldü bu habere. Hele biri'ne bu baslik'ta ki resmi yolladim.

Süper :D

İnsallah vizyonu ve lobisi eksik Mahmut Özgener'in elinde harcanmaz,mükemmel bir seçim.

Ama Ahmet Çakar

Hıncal Uluç

Erman Toroğlu

gibi isimleri düşündükçe 1 ay sonra ne teknik adamlığı kalır ne de adamlıüı gibime geliyor.

BKZ

Hıncal Uluç:2002 den sonra ilk defa milli takımla gurur duydu.HIha ha hı ha.

HINCAL ULUÇ:Hiddink,Türkiye'yi iplemiyor,nasıl böyle tercihler yapıyor inanılır gibi değil.

Hıncal(2 ay sonra):Bu Hiddink ile ilgili aklımda soru işaretleri vardı ama artık kalmadı,Hiddnik hoca falan değil.

Ahmet Çakar:Bu adam beni fena halde kıllandırıyor,irrite oldum.

Ahmet Çakar:Koskoca Hiddink Adana Bit Pazarı'ndan alışveriş yapmışta onu giyiyor sanki.

Ahmet Çakar:Bu adam açık açık TÜrk Milli Takımı'nı ''MANUPİLE'' ediyor.

Ahmet Çakar:Şu saça bak,yana taramamış,hiç yakışmamış.Adam milli takım'ı ringo'nu ahırı sanıyor,bana bak HİDİNK misin nesin senden fena halde KILLANDIM.

Erman Toroğlu:Bana ne bana ne ben bilmem,Hiddink bu işi bilmiyor.Bu adam hoca ise ben

İmam'ım.

Cevap: Milli Takım Teknik Direktörü Hiddink! | Resmi açıklama geldi

df19ef2804134b42848878a166c416d8.jpg

Türkiye Futbol Federasyonu, A Milli Takımımızın teknik direktörü olarak Guus Hiddink ile anlaştı. Amsterdam'da dün Hollandalı teknik adam ile bir araya gelen Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener ve TFF Başkanvekili Lutfi Arıboğan, Guus Hiddink ile 2 yılı opsiyonlu toplam 4 yıllık görev süresi konusunda anlaşmaya vardı.

Toplantıya daha sonra katılan Oğuz Çetin de Guus Hiddink ile teknik konularda görüş alışverişinde bulundu. Hiddink'in yardımcılıklarını Milli Takımımızın eski kaptan ve antrenörlerinden Oğuz Çetin ve Engin İpekoğlu ile adı daha sonra açıklanacak Hollandalı bir antrenör yapacak. Sözleşmesi 1 Ağustos 2010 tarihinden itibaren geçerli olacak Guus Hiddink'in A Milli Takım teknik direktörlüğünü üstlenmesi ile ilgili basın toplantısının detayları daha sonra kamuoyu ile paylaşılacak.

Teknik direktörlüğe 1982 yılında Hollanda'da başlayan Guus Hiddink, kulüp takımlarının yanı sıra Hollanda, Güney Kore, Avustralya ve Rusya Milli Takımlarının teknik direktörlüğü görevinde bulundu. 1998'de Hollanda, 2002'de de Güney Kore takımları ile Dünya Kupası'nda yarı final heyecanı yaşayan Hiddink'in çalıştırdığı Rusya Milli Takımı 2008 yılındaki son Avrupa Şampiyonası'nda yarı finale yükselmişti.

A Milli Takımın Yeni Teknik Direktörü Guus Hiddink - Milli Takımlar Haber Detay Sayfası Türkiye Futbol Federasyonu

Adamın yardımcıları hep fenevli. :eek:

Bir tane de Hollandalı antrenör çalıştıracakmış takımı. Ama ismi daha belli değil.

Yav Fenerliliğinden geçtim. Getirsinler Van Hoijdonk'u itirazım olmaz, ama Oğuz gibi tescilli bi kukladan vazgeçilmemiş olması şaşırtıcı, zaten biraz karakter sahibi olsa, FT istifa edince, o da istifasını verirdi.

2 yılı opsiyonlu 4 yıllık bir anlaşma.Türk Futbolu'nda bir devrim yaşanması için tüm şartlar hazır.Zevkle ve merakla izleyeceğim bu önümüzdeki dönemi.Yıllardır ekolümüz yok diye ağlıyoruz,hani olurda Hollanda ekolüyle bütünleşirsek harika bir karışım çıkar ortaya,benden söylemesi.Yerden oynamayı,top tutmayı bilen ve maçın sonuna dek savaşan bir takım,allah allah !

Ha bir de yardımcısı olarak Oğuz Çetin tayin edilmiş,ben Hiddink'in asıl yardımcılarının Rijkaard ve Neeskens olacağı fikrindeyim,kimse kusura bakmasın.

Belçika da mı Hiddink'i istiyordu? :)

Yok. Bizde (Belçika) Advocaat var. Benim için tabii'ki Türkiye birinci sirada geliyor.

Adamlar'da öyle bir Türkiye Milli Takim düsüncesi oldu'ki, son maçtan sonra, bizi az'da olsa onlardan daha küçük görüyordular ve Euro 2012 için baya bir umutlari var(di). Hiddink haberi ise, onlara kapak oldu ;)

Ben tabii'ki biraz Belçika'ya tutmaliyim ve maç günleri stadta çalismam lazim. Ondan pek bakamicagim Türkiye'nin maçlarina.

Dünyanin en iyi Milli Takimlar Teknik Direktörlerinden biri. Hayirli olsun. Cok sevindim

Üst Alt