MMA & Boks Genel Sohbet Konusu - Sayfa 47 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

MMA & Boks Genel Sohbet Konusu

Ufc'nin en çok beklenen maçlarından biriydi. Masvidal, önce çok para istedi bu maç için Ufc kabul etmedi Burns'u rakip yaptı onunda covid testi pozitif çıkınca tekrar Masvidal'e döndüler. 6 gün kala Usman aygırına karşı maç almak tabi cebi para görecek haliyle ama şu anki hypesiyle daha iyi şartlarda kemer maçına çıkmak varken bunu kabul etmesi çok az adam yapar bunu.

Maçı kafada oynuyorum yerde, ayakta, puanlı, puansız, oturarak, kalkarak her türlü Usman ağır basıyor çok büyük güç farkı var. Masvidal ne yapabilir son iki maçında da ilk hamleyi o yaptı hem Nate Diaz'ı headkick ile bozdu hem Ben Askren'i fly-knee ile knockoutladı. Bence Usman'la 5 raund gitmek yerine erken knockout deneyecek. Her parametrede Usman önde belki bu kadar hesap kitabın üstüne sonuç hayal kırıklığı olacak Masvidal için ama şu var Masvidal sporcu, atlet değil ya düz dövüşçü sokaktan gelme herif mevzudan kaçmayacak.

Usman büyük ezdi Masvidal'i clinch de bütün enerjisini bitirdi. İyi girdi aslında Masvidal maça isabette buldu ama knockout edemeyince iş döndü haliyle.

Usman Masvidal beklenilen sekilde gecti. Bu Masvidal'in macta tek sansi sansli bir yumruktu. Ne kadar bu macin oncesinde gures calismis olsa da, hic bir zaman Usman seviyesine gelemez. Aralarinda yillarin getirdigi ciddi fark var. "Take down" defansina saygi duydum ama ilk round sonunda enerjisi tamamen bitmisti. Ucuncu round ve sonrasinda zaten Usman'i yikacak yumrugu atacak gucu kalmamisti. Beklenen gibi ama berbat bir main event maci oldu.

Halloway bu maci nasil kaybetti anlamadim. 5. rounda girerken Halloway 3-1 ondeydi. Volkanovski'yi 2-3 kere yumruklariyla yikip yere dusurdu. Son iki round bence de Volkanovski'nin ama ilk uc round net Halloway'indi. Hakemler tarafindan rezalet kararlar veriliyor. Zaten 3 hakem olayi da sacma. Minimum 5 hakem olmali bence. 10 tane olursa daha iyi olur. Bu sekilde, bu tarz hatalar ortadan kalkar.

Aldo Yan macinda hakem maci sanirim minimum 30 saniye once bitirmeliydi. Aldo gereksiz yere inanilmaz yumruklar yedi. Adam yerde elleri yuzunun iki yaninda hic bir sey yapamazken Yan'in gereksiz yere onlarca yumruk atmasina izin verdi. Bu adam ileriki yillarda beyin sorunlari yasarsa o yumruklarin ciddi etkisi olacak.

ectvmgwxsaimnvt.jpeg

Cormier son kez dövüşecek, gelmiş geçmiş top 5'den biri benim için orta sıklet fiziğiyle ağır sıklette bu kadar zaman üst seviye kalmak acayip iş. Açıkçası önceki iki maçta da daha iyi olan Cormier'di ikinci maçın ilk 3 raundu bayağı ezdi hatta ama Miocic bodyshotlarla çözmüştü Cormier'i. Bu maç Apex'te yani daha küçük kafeste o sebepten Cormier'in oyunu güreşe çekmesi daha olası 51-49 Cormier gibi geliyor ama bilmiyorum çok yakın duruyor.

Stipe kazandı puanla. Cormier'in fizik olarak en hazırlıksız geldiği maç olabilir erken pili bitti, bir de göze parmak mevzusu var ona da ödeştiler diyelim. :) Şimdi Jon Jones maçı istediğini söyledi ama sanırım Francis Ngannou'ya verecekler kemer maçını.

Üst Alt