Mortal Kombat - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mortal Kombat

Baya baya kötüydü. Mortal kombat oyunlarının tamamını ( shaolin monkslar falan dahil) bir oyuncu olarak çok büyük hayal kırıklığı oldu benim için.

Bazı filmlerin iyisi kötüsü olmaz. Nostaljik hatıraları var. Mesela Terminatör,Rocky,Rambo vs. Onun için izlenir kötüde olsa.

Güzeldi beğendim.

Oyunda ki videoları ile karşılaştırınca aksiyonu az gelebilir ama iyiydi. Sub Zero'yu inanılmaz güçlü karakter yapmışlar, baş rol gibi bir şey olmuş. Scorpion'u daha etkisiz eleman gibi yapmışlar ama son sahnede oda iyiydi. Kung lao'yu biraz daha tutabilirlerdi sahnelerde, az gibi geldi. Sadece eleştiri olarak söylersem daha fazla karakter olabilirdi 1.filmde, az geldi bana daha nice isimler var. 2. hatta belki 3.filme yayacaklar karakterleri muhtelemelen.

Filmin bitişinde devam filmlerinin geleceğini anlıyoruz, bu başlangıç gibi. Diğer serilerde Johnny Cage direk ön plana çıkar belli etti afişten.

filmin ikincisi gelecek ama bu film nedense pek tatmin etmedi beni oyunda karşısına çıkınca heycanlandığımız goro piyasaya çıkar çıkmaz öldü liu kang ezik olmuş gelen giden tokatladı sub zero ve scorpion dışında karekterleri iyi işleyememişler.Umarım ikinci filmde telafi ederler sub zero öldüyse eğer dahada bakmam benim favori karekterimdir oyunda.

Yani ne yalan söyleyeyim beklediğim gibi değildi. Amma ve lakin çok büyük bir beklenti ile izlemediğim için açıkçası bana hiç fena gelmedi. Eleştirilir noktalar var tabi ki. Mesela kostümler oyunlarda bile daha gösterişliydi.

Shang Sung ve Lord Raiden karakterleri için cast tercihi yanlış olmuş bence. Öyle Lord Raiden mı olur allasen şebek gibi. Daha karizmatik aktörler kullanılabilirmiş. Hanzo/Scorpion ve Bi Han/Sub-Zero karakterlerini kesinlikle çok beğendim. Özellikle Sub-Zero çok iyi olmuş. Keza Kano karakteri de iyiydi. Jax ve Kung Lao da okey lakin Liu Kung aktör seçimi de net kötü olmuş. Sonya eh işte.

Goro gibi bir karakterin ise bu kadar kolay harcanması çok saçma olmuş. Gerçekçi yapalım derken Mortal Kombat tarzından biraz sapılmış gibi sanki. Boşver aga gerçekçiliği yav. Mortal Kombat bu anasını satayım. Doksanlarda çekilen filmler daha Mortal Kombat lakin film olarak bu daha iyi film o şüphesiz.

Sonuç olarak gecenin bir vakti Mortal Kombat 9'u açıp oynayasım geldi. En azından film bunu başardı.

Filmi az önce bitirdim.Kötü yorumlar sonrası tereddütdeydim lakin ben beğendim.Tek ayar olduğum nokta Liu Kang karakterini güçlü işleyememişler.Sub Zero ve Scorpion karakterleri gayet güzel işlenmiş.Beğenimi kazanan diğer karakter Kabal oldu.Filmin sonunda gidilen şahısı bir an önce yeni filmde görmek istiyorum. :asd:

Son düzenleme:
Sub-Zero’ya neden bu kadar yoğunlaşmışlar anlamadım. Oyunda da sevmezdim deyyusu. Raiden seçimi berbat olmuş. Nerde eski Raiden.? Liu Kung seçimi de pek iyi değildi. Karakter olarak Scorpion da iyiydi. Kano idare eder. Filmin genelini beğendim. Bu arada son çıkan animasyon filminden biraz feyz alsaydılar gayet iyi bir film ortaya çıkardı. Biraz daha uzun olsaydı mesela film. Hasashi Hanzo nasıl Scorpion oldu onu kısa bir şekilde verseydiler mesela. Yanlız ben bu Cole’u anlamadım. Yeni karakterlerden herhalde. Aynısı şu Kabal’mıydı neydi. Bir garip kostümler. Belki ikinci filmi biraz daha iyi olur.

Üst Alt