Mortal Kombat - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mortal Kombat

Sabırsızlıkla bekledim ama açıkçası vasat olmuş. Vasat saymamın sebebi de Sub-zero ve Scorpion hatrına. Hikayeler çok zayıf kalmış. MK serisi hakkında bilginiz yoksa arada googlemanız gereken sahneler olabilir. Derinlik çok zayıf.

Sub-zero ve Scorpion oyuncu seçimleri iyi olmuş. Giriş sahnesi özellikle çok umutlandırdı beni ama sonrası...Bu arada SZ reisin bu kadar anası kötü yola düşmüş olduğunu bilmiyordum.

filmin ikincisi gelecek ama bu film nedense pek tatmin etmedi beni oyunda karşısına çıkınca heycanlandığımız goro piyasaya çıkar çıkmaz öldü liu kang ezik olmuş gelen giden tokatladı sub zero ve scorpion dışında karekterleri iyi işleyememişler.Umarım ikinci filmde telafi ederler sub zero öldüyse eğer dahada bakmam benim favori karekterimdir oyunda.
Sub Zero(Bi Han) ilk oyundada ölüyor zaten ve Noob Saibot oluyor...sonrasında kardeşi Kuai Lien yerini alıyor Sub Zero olarak...

Gesendet von meinem SM-G955F mit Tapatalk

Filmi az önce bitirdim.Kötü yorumlar sonrası tereddütdeydim lakin ben beğendim.Tek ayar olduğum nokta Liu Kang karakterini güçlü işleyememişler.Sub Zero ve Scorpion karakterleri gayet güzel işlenmiş.Beğenimi kazanan diğer karakter Kabal oldu.Filmin sonunda gidilen şahısı bir an önce yeni filmde görmek istiyorum. :asd:
bu ilk Film bir turnuva öncesi oynadığından dolayı o şahıs o yüzden yoktu bu Filmde...eğer çıkacak olursa(ki çıkacak bence) ikinci Film daha fazla Turnuva ağırlıklı olacak...orada o zaman Kitana ve onun gibi Edenia'dan olan karakterlerde yer alacak(Rain, Jade, Sindel gibi)...

Sub-Zero’ya neden bu kadar yoğunlaşmışlar anlamadım. Oyunda da sevmezdim deyyusu. Raiden seçimi berbat olmuş. Nerde eski Raiden.? Liu Kung seçimi de pek iyi değildi. Karakter olarak Scorpion da iyiydi. Kano idare eder. Filmin genelini beğendim. Bu arada son çıkan animasyon filminden biraz feyz alsaydılar gayet iyi bir film ortaya çıkardı. Biraz daha uzun olsaydı mesela film. Hasashi Hanzo nasıl Scorpion oldu onu kısa bir şekilde verseydiler mesela. Yanlız ben bu Cole’u anlamadım. Yeni karakterlerden herhalde. Aynısı şu Kabal’mıydı neydi. Bir garip kostümler. Belki ikinci filmi biraz daha iyi olur.
Film tutulursa(bence tutulur) Sub Zero'yu oynayan Joe Taslim 4 Film için daha imza atmış...yani daha çok göreceklerimiz var

İnsanların beklentilerini karşılamadığı için filmin berbat olduğunu düşündüğünü defalarca okuduğum için, işte önceden bilmeniz gereken şeylere genel bir bakış. Her şeyi spoiler olmayacak şekilde yazıyorum. Filmle ilgili herhangi bir bilgiyi hala spoiler olarak gören biri onu okumamalıdır
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Film, gerçek Mortal Kombat'ın bir prequelidir ve dünyayı ve karakterleri tanıtması beklenir, çünkü franchise(Marka) hakkında hiçbir fikri olmayan insanlar da onu izler. Yani asıl turnuva bir sonraki Filmde geliyor.

Her bir karaktere girmeyi kafa karıştırıcı ve çok uzun yapan birçok karakter olduğundan, bazı tanınmış dövüşçüler yalnızca ikincil bir rol oynarlar. Öyleyse, eski filmde olduğu gibi bazıları sadece uşaksa, bunu göz önünde bulundurmak gerekir.

Bu filmin başarılı olması için 4 bölüm daha olması gerektiğinden, henüz dahil edilmemiş ancak en azından bir şekilde adı geçen veya duyurulan birçok popüler karakter var. Bu yüzden film desteklenmeli ve mutlaka bir türlü mümkün olursa para harcanmalı(Sinemada ve Legal Stream). İlk bölümden memnun olmasanız bile, aksi takdirde daha iyi bir devam filmi umut edemeyiz.

Mortal Kombat'ta tanınmış karakterler her zaman öldüğü için, bu evrende hiçbir şey ifade etmesi gerekmediğini unutmamak gerekir.....

burada Almanyada Film 13 Mayısda Amazon ve benzeri platformlara çıkacak...ben direk satın alacam...bugün veya yarın HBOmax için bir aylık abone olacam ve oradanda bakacam...

Filmi dun izledim. Yorumlarim (maalesef iki ayri balsik altinda) asagidaki gibi;

1- Oyunu seven-bilen bir izleyici gozuyle;

Gayet basarili olmus. Oyuna da sagdik kalinmis (guc ve yetenek dengesi). Karakterler az cok bildigimiz uzere canlandirilmis. Benim gibi 90'lar versiyonunu izlemis biri olarak bence gorsel ve oyuna bagli kurgusal senaryo cok daha iyi ve izlenir olmus. Izlerken yer yer gerildim de. Ayrica, beni senaryo/kurgu hikaye icinde tuttu cunku cok fazla soru isareti barindirmadi. Birkac nuans tabi var; mesela SPOILER Kano'nun ozel gucu'nu (lazer goz) kesfetmesi ya da Cole karakteri.. Olmayan bir karakter. Sonya Blade'in Kano'dan secilmis kisi muhrunu almasi, Kung-Lao hakkinda detaya yer verilmemesi SPOILER END falan biraz anlam butunlugunden uzak kalmis. Ancak gerek kostumler, gerek karakter betimlemeri ve/veya hikaye derinligi bunlarigeri planda tutuyor. Ozellikle, Scorpion'in hikayesi ve ondan Cole'a uzanan miras guzel islenmis. Dekorlarda iyi denecek kadar guzeldi. Ama Raiden karakteri daha "ihtisamli" olabilirdi diye dusunmedi degilim. Sonuc olarka, oyunu bilen ve buna oncelik veren bakis acisiyla guzel bir film ve devamini izlemek isterim. Zaten spoiler verilmis, Holloywood'a gidiyor Cole (J.Cage icin).

2- Film bazli elesitiri - sanatsal elestiri;

Simdi ben sinema-film uzmani degilim. O yuzden saygim sonsuz ancak ben film bazli yani isin oyunculuk ve sanat kismi ile ilgili nacizane yorumladigimda film cok iyi diyemem. Ustte oyunu bilen biri gozuyle de yazmistim, spoiler araligindaki bazi senaryosal hatalar mevcut. Bunun yani sira, SPOILER Jax'in kollari sonrasi bulunmasi islenmemis ve hala hayatta.. O sinir kontrollu mekanik kollar ne ara ve nasil hangi ortamda yapildi (birkac dakika once kolsuz, birkac dakika sonra robotik kollu Jax karsimiz cikiyor) belirsiz SPOILER END.Yine, SPOILER filmin sonundaki Sub-Zero vs Scorpion savasinda, Sub-Zero aniden yenilmeye basliyor cok guclu bir darbe yokken yani cok aciz oluyor filmin basindaki "guclu" betimlemeye nazaran SPOILER END.. Cole'un ailesi ? Tam anlamiyla gereksiz figurler (bence).. Secilmis kisilerin nasil belirlendigine de deginilmemis. Oyunculuk olarak; bazi sahneler ozellikle dovus saheneleri cok "basit" uzak dogu filmleri gibi olmus. Bu sohret de bir film (kult ve oyun tabanli) daha gercekci bir deneyim sunmali. Senaryo icin yer yer degindim, mesela, SPOILER dis dunya karakterlerinin Raiden'in tapinagina defalarca gelmesi, ya da Kung-Lao'nun ruhunun emilmesi SPOILER END sahnesi cok basit ve bagintisiz islenmisti (arada ne oldu bilinmiyor).

Bu yuzden iki ayri goz/yorum ile izlemekte fayda var,

Boyle bakinca, serinin devam filmlerini merak etmiyor degilim ancak bazi karakterler ve senaryo geneli daha iyi ele alinmali ve bu cok da zor olmamali.

Iyi seyirler, degerli zamaninizi aldim :)

Filmi dun izledim. Yorumlarim (maalesef iki ayri balsik altinda) asagidaki gibi;

1- Oyunu seven-bilen bir izleyici gozuyle;

Gayet basarili olmus. Oyuna da sagdik kalinmis (guc ve yetenek dengesi). Karakterler az cok bildigimiz uzere canlandirilmis. Benim gibi 90'lar versiyonunu izlemis biri olarak bence gorsel ve oyuna bagli kurgusal senaryo cok daha iyi ve izlenir olmus. Izlerken yer yer gerildim de. Ayrica, beni senaryo/kurgu hikaye icinde tuttu cunku cok fazla soru isareti barindirmadi. Birkac nuans tabi var; mesela SPOILER Kano'nun ozel gucu'nu (lazer goz) kesfetmesi ya da Cole karakteri.. Olmayan bir karakter. Sonya Blade'in Kano'dan secilmis kisi muhrunu almasi, Kung-Lao hakkinda detaya yer verilmemesi SPOILER END falan biraz anlam butunlugunden uzak kalmis. Ancak gerek kostumler, gerek karakter betimlemeri ve/veya hikaye derinligi bunlarigeri planda tutuyor. Ozellikle, Scorpion'in hikayesi ve ondan Cole'a uzanan miras guzel islenmis. Dekorlarda iyi denecek kadar guzeldi. Ama Raiden karakteri daha "ihtisamli" olabilirdi diye dusunmedi degilim. Sonuc olarka, oyunu bilen ve buna oncelik veren bakis acisiyla guzel bir film ve devamini izlemek isterim. Zaten spoiler verilmis, Holloywood'a gidiyor Cole (J.Cage icin).

2- Film bazli elesitiri - sanatsal elestiri;

Simdi ben sinema-film uzmani degilim. O yuzden saygim sonsuz ancak ben film bazli yani isin oyunculuk ve sanat kismi ile ilgili nacizane yorumladigimda film cok iyi diyemem. Ustte oyunu bilen biri gozuyle de yazmistim, spoiler araligindaki bazi senaryosal hatalar mevcut. Bunun yani sira, SPOILER Jax'in kollari sonrasi bulunmasi islenmemis ve hala hayatta.. O sinir kontrollu mekanik kollar ne ara ve nasil hangi ortamda yapildi (birkac dakika once kolsuz, birkac dakika sonra robotik kollu Jax karsimiz cikiyor) belirsiz SPOILER END.Yine, SPOILER filmin sonundaki Sub-Zero vs Scorpion savasinda, Sub-Zero aniden yenilmeye basliyor cok guclu bir darbe yokken yani cok aciz oluyor filmin basindaki "guclu" betimlemeye nazaran SPOILER END.. Cole'un ailesi ? Tam anlamiyla gereksiz figurler (bence).. Secilmis kisilerin nasil belirlendigine de deginilmemis. Oyunculuk olarak; bazi sahneler ozellikle dovus saheneleri cok "basit" uzak dogu filmleri gibi olmus. Bu sohret de bir film (kult ve oyun tabanli) daha gercekci bir deneyim sunmali. Senaryo icin yer yer degindim, mesela, SPOILER dis dunya karakterlerinin Raiden'in tapinagina defalarca gelmesi, ya da Kung-Lao'nun ruhunun emilmesi SPOILER END sahnesi cok basit ve bagintisiz islenmisti (arada ne oldu bilinmiyor).

Bu yuzden iki ayri goz/yorum ile izlemekte fayda var,

Boyle bakinca, serinin devam filmlerini merak etmiyor degilim ancak bazi karakterler ve senaryo geneli daha iyi ele alinmali ve bu cok da zor olmamali.

Iyi seyirler, degerli zamaninizi aldim :)
Sinemaya göre Film süresini ayarlamış/kesmişler....bir Extended Cut versiyonu çıkacak deniyor Blu Ray için...

birde bu Film daha öncede yazdığım gibi bir Prequel/asıl turnuva öncesi karakterleri tanıtma yönünde...Shang Tsung'un dediği gibi ikinci Filmde Turnuva olduğundan daha fazla karakterlerde olacak...Mesela Noob Saibot, Kitana, Sindel gibi....

Izledim. Begenmedigim yani bence bu tip filmler sadece dış dunyada gecmeli. Siddet filan iyiydi.
Sub zero'yu begeniyorsaniz oynadigi dizi var. Ismini unuttum ama California'daki Chinatown'da mi ne geciyor. Guzel sahmeleri var.
Bu arada Sonya keşke beni sabaha kadar dövse.

Izledim. Begenmedigim yani bence bu tip filmler sadece dış dunyada gecmeli. Siddet filan iyiydi.
Sub zero'yu begeniyorsaniz oynadigi dizi var. Ismini unuttum ama California'daki Chinatown'da mi ne geciyor. Guzel sahmeleri var.
Bu arada Sonya keşke beni sabaha kadar dövse.
Warrior...Bruce Lee'nin ölmeden önce yazdığı bir senaryo...

Üst Alt