Mourinho mu Guardiola mı? - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mourinho mu Guardiola mı?

Simeone > Mourinho > Pep

Pep önce orta sınıf bir takımla üst düzey bir başarı yakalasın. Dünyanın en kabiliyetli ve zeki futbolcularına aynı sistemi aşılayıp başarılı olmak kolay. Birde daha düşük seviye oyunlarla görelim neler yapacağını.

Barcelona en iyi takim konumunda degildi oncelikle.

Mourinho cok iyi bir hoca ama uzun vadede basarili olamiyor bilmiyorum sikintisi nedir ama bir yerden sonra hicbir takimda devam edemedi. Ayrica Mourinho'nun elinde de hep bulundugu ligin en iyi takimlari oldu. Inter'in basina gectiginde mesela rakibi yoktu zaten onlarin. Porto ile SL kazanmak buyuk basari ama o donem neler oldugu ortada.

Kisacasi sifirdan takim almaksa mesele Mourinho icin de net olarak bunu yapti diyemem. Bir gun bizim basimiza gelir ve yari final seviyelerine getirirse o zaman kabul edebilirim bunu. :D

Kisacasi Dunya'nin en iyi hocasi Mourinho ama kavram kisitlamasi da yapmak lazim. Pep bir sistem hocasi ve bence daha istikrarli ve sorunsuz bir adam. Mou'nun gittigi yerde kulubun adinin uzerinde bir adi olmasi gerekiyor. Real'de bence basarisiz bir donem gecirdi ve bunun sebeplerinden biri de buydu

$

Admirimle aynı fikirdeyim. Mourinho bambaşka bir teknik direktör.

Saçma bir mantık. Adamın farkını anlamamak da saçma.

Neyse ileride düşüşe geçerse gider anca yoksa size ispat etmek için gitmeyecek beklemeyin. :)
Konudaki soru kimin daha iyi teknik direktör olduğuyla alakalı değil mi yav? Gidip gitmemesi kendi bileceği iş. Benim yorumum sadece Simeone ve Mourinho'nun başardıklarının göre daha zor olduğu ve daha fazla şey kanıtladıkları.

Evet belli ve başarılı bir sistemi var ve gittiği takımlara bunu gayet güzel oturtabiliyor; ama bu sistemi aşıladığı futbolcular da dünyanın en iyileri. Bu oyunculara bunu aşılamak çok da zor olmasa gerek ki sistemine uymuyor diye Ibrahimovic'i yollayabilecek kadar güce sahip. Misal kalecisinin oyununa uymadığını düşünüp kendine uygun kaleci aldırabiliyor. Bu rahatlığı daha düşük takımda bulamadığı zaman ki reaksiyonunun ne olacağını bilemiyoruz.

Mesela Mourinho veya Simeone'nin gelip Galatasaray'da başarılı olma ihtimali Guardiola'dan daha fazla gibi geliyor bana.

tapatalk

3 kupa 4 yıldızlı Hamza'dan sonra Guardiola gelir dünya elit teknik direktörler sıralamasında.

Mourinho da iyi tabii hakkını yemeyelim fakat bu ikilinin bir adım gerisinde.

Üst Alt