GSC Scout - # Muhammet Demir - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Scout # Muhammet Demir

Cevap: # Muhammed Demir

Gec kaldik artik. Bu tür gencleri erkenden kapacaksin. Mesela Muhammet Bursa'dan ayrildiginda bizim scoutlar neredeydi? Ben bile U17'lerden beri bilirim bu cocugu.

Biz yabanci overrated yasi 30'u gecmis adamlara yönelelim sadece hala. Gerci genclere ne kadar sans taniyoruz ki? Cok fazla eksiklerimiz var, cok.

Cenk'i almak su an icin daha iyi. 20 yasina girdi, genc. Fizik acidan cok daha ustun Muhammet'ten. Bu sezon daha etkisiz olmasi ondaki potansiyeli etkilemez. Gol yollarinda sorun cekse bile gosterdigi oyun iyi. Antep takim olarak kotu bir sezon geciriyor. Cenk daha iyi bir takima giderse gecen seneki gibi etkili olur. Yerde, havadan etkili bir oyuncu. Fizik gucu cok yerinde, teknigi iyi, gol vuruslari iyi.

Muhammetti satmazlar. Daha cok genc, ilerde daha buyuk paralara satariz dusuncesi ile su an icin cok ucuk fiyat ister.

[video=youtube;-GOm0yn97ns]https://www.youtube.com/watch?v=-GOm0yn97ns[/video]

kaçırmamak lazım

bursaspor, şu an en kaliteli alt yapıya sahip olan takım. muhammed de ordan yetişti, yıllardır adamı takip ediyorum baya baya geliştirdi kendini.

cenk hiyari oynasin antepte. zamaninda gelseydi. simdi yedek kaldi diye alacak miyiz yani? LESH MISINIZ

bursaspor, şu an en kaliteli alt yapıya sahip olan takım. muhammed de ordan yetişti, yıllardır adamı takip ediyorum baya baya geliştirdi kendini.

Katılmıyorum. Eğer takip etseydin A2 ligi ve alt ligleri anlardın en iyi altyapının Galatasaray'ımızın altyapısı olduğunu. Bursaspor sadece daha çok şans veriyor.

Mesela görüyoruz Semih Kaya'yı, şans verdik ve Serdar Aziz'den daha iyi olduğunu gördük. Berkin Kamil Arslan diye bir kanat oyuncumuz var mesela o da şansı hak ediyor.

Bu oyuncular ve birçoğu alt kategorilerde bırakın Bursaspor'u Fenerbahçe, Beşiktaş, Bucaspor ve daha nice takımlara fark atıyorlardı. Önemli olan o potansiyelli oyunculara şans vermek ve güvenebilmek.

Katılmıyorum. Eğer takip etseydin A2 ligi ve alt ligleri anlardın en iyi altyapının Galatasaray'ımızın altyapısı olduğunu. Bursaspor sadece daha çok şans veriyor.

Mesela görüyoruz Semih Kaya'yı şans verdik ve Serdar Aziz'den daha iyi olduğunu gördük.
Berkin Kamil Arslan diye bir kanat oyuncumuz var mesela o da şansı hak ediyor.

Bu oyuncular ve birçoğu alt kategorilerde bırakın Bursaspor'u Fenerbahçe, Beşiktaş, Bucaspor ve daha nice takımlara fark atıyorlardı. Önemli olan o potansiyelli oyunculara şans vermek ve güvenebilmek.

Bunu soylemek icin daha cok erken.

Ben takip ettiğim için biliyorum. Bunu hepiniz göreceksiniz ;)

Berkin Kamil Arslan'a da şans verilirse delici bir kanat oyuncusuna sahip olacağız.

Oyledir reis. Ama su an Semih'le Serdar'in arasinda 1 yas fark var sanirim. Serdar cok daha tercubeli su an. Tecrube bile fark yaratiyor. Semih buyuk potansiyele sahip, ama her genc oyuncu bir dusus yasar. Bunlarin ustesinden geldikten sonra cok, cok iyi bir stopper olur. Servet, Zan, bunlardan sonra ferahlatiyor insani.

Oyledir reis. Ama su an Semih'le Serdar'in arasinda 1 yas fark var sanirim. Serdar cok daha tercubeli su an. Tecrube bile fark yaratiyor. Semih buyuk potansiyele sahip, ama her genc oyuncu bir dusus yasar. Bunlarin ustesinden geldikten sonra cok, cok iyi bir stopper olur. Servet, Zan, bunlardan sonra ferahlatiyor insani.

Mesela Semih Serdar'a göre hızlı bir oyuncu. Yani Serdar'ın eksisi bu. Burak Yılmaz'a karşı zorlanmıştı kendisi. Hızlı forvetlere karşı Semih gibi bir stoperin olması gerek. Tecrübe ise zamanla kazanılıyor, Ujfalusi ile oynaması onun için büyük avantaj.

Cevap: Muhammet Demir

Semih Kaya eğer o iki ciddi sakatlığı yaşamasaydı çoktan A takıma çıkmış ve ilk 11 oynuyor olurdu, potansiyel olarak çok önde bir oyuncu ancak yeni yeni gösterebiliyor kendisini. Her ne kadar potansiyeli çok iyi olsa da tecrübe ve istikrarın da çok önemli olduğunu biliyoruz, o yüzden Serdar Aziz şu an daha önde, dilerim iki oyuncu da istikrarını korur ve gelecekte Milli Takım'ın tandemini oluştururlar, bizlerde en azından Alpay ile Bülent'ten sonra kaliteli bir defans hattı ile izleriz Milli Takım'ı.

Serdar ve Semih ilerde milli takima girdiklerinde, Ersan sakatligindan iyi bir sekilde donerse gercek mevkisine gecer milli takimda (solbek). Sorun bu ulkeden sagbek cikmiyor. Yoksa orta ikili Semih-Serdar, solbek Ersan 3 tane cok iyi defanscin oluyor.

Sabri Sarıoğlu ;)

Bizim Anılla aynı stil oyuncular gibi geldi. Mevlütü tercih ederim.

Ha evet bu arada Anıl'ı unuttuk. Umarım o da bu yıl Samsunspor'da 20-25 maç civarı oynar da lig tecrübesi olur.

Seneye rotasyonda iş yapacağını düşünüyorum kendisinin.

Birde boyu soyle en az 1.80 olan, ayaklarina hakim bir sagbek ciksa ulkeden ne guzel olur. Cocuk sahibi olanlar lutfen iyi besleyin, alt yapilara yazdirin, fitness'e yollayin su cocuklari :)

Cüneyt Köz parlayabilir, bakalım.

Kolarov tipinde, sag ayakli bir bek ciksa ne guzel olur. Olmuyor ama. Bakiyorum Sabri, Gokhan Gonul. Ikili mucadelelerde, heleki Turkiye'nin maclarinda cok etkisiz kaliyorlar. Hatta Gokhan Gonul Gomez'le girdigi bir ikili mucadele vardi. Adam duvara carpmis gibi oldu. Ama bakiyorum genclere, Ridvan Simsek, boyu kucuk, teknigi cok iyi ama defansi zayif. Kamil Corekci'de ayni.

Eskisehirde'ki oynayan Sezgin Coskunun daha akillisi.

Kolarov tipinde, sag ayakli bir bek ciksa ne guzel olur. Olmuyor ama. Bakiyorum Sabri, Gokhan Gonul. Ikili mucadelelerde, heleki Turkiye'nin maclarinda cok etkisiz kaliyorlar. Hatta Gokhan Gonul Gomez'le girdigi bir ikili mucadele vardi. Adam duvara carpmis gibi oldu. Ama bakiyorum genclere, Ridvan Simsek, boyu kucuk, teknigi cok iyi ama defansi zayif. Kamil Corekci'de ayni.

Eskisehirde'ki oynayan Sezgin Coskunun daha akillisi.

Cüneyt Köz'ü izlemedim pek, Fatih Demirelli çok övüyor, GG ve Sabri'den çok daha yetenekli bir adam olduğunu söylüyorlar, Almanya'yı seçebilir ama.

Bizim oyuncularımıza genç yaşlarında verilen mentalite yanlış olduğu için, artık alıştım bu tip durumlara. Komple olmayı başarabilen oyuncu sayısı çok az, yeteneğin her şeye yeteceğini düşünüyorlar hala. Kaliteli futbolculara sahip Milli Takımların 15-20 yıl önce çıkarmaya başladığı oyuncu tarzlarını biz daha yeni yeni çıkarıyoruz alt yapılarımızdan, bir şey olsa da şu konuda bir devrim yapabilse keşke takımlarımız.

Üst Alt