# Murat Ceylan - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Murat Ceylan

Cevap: # Murat Ceylan

Gelecek vaad eden oyunculara bu kadar çok yönelinmesine anlam veremiyorum. Oturmuş kadro ve teknik yapı olmuş olsa bir kısmını anlayacağım ama bu durumda bu kadar çok genç oyuncu transfer etmek bana pek mantıklı gelmiyor. Rijkaard ve Neeskens'in sürekli oyuncuları geliştireceğine dair cümleler yazılıp çiziliyor. Yahu koskaca 1 sezonda hangi oyuncu nasıl bir gelişme kaydetti ki bu iki isim bu kadar çok oyuncuyu geliştirmeye devam etsin ? Eğer Sabri örnek gösterilecekse ona da biraz değinmek lazım. Sabri'nin sorunu futboluyla ilgili değildi. Sorunu tamamen zihinseldi. Bu sorunların tavan yaptığı dönemden sonra ve o kadar uyarıdan sonra kendisine gelmesi de son derece normaldi.

Teknik ekibin oyuncuların gelişimine katkıda bulunabilmesi için istikrarlı bir kadronun ve sağlıklı bir yapının oluşması gerekiyor. İlk yılda bu kurulamadı, ikinci yılda da bu kadar çok transfer yapılan bir takımın bu düzeni sağlayabileceğini düşünmüyorum. Bunlar da gelecek vaad eden oyuncuların gelişimlerinin tam anlamıyla ilerleyemeyeceğini gösteriyor.

ardayı geliştirmiştir ardaya bu sezon sakatlık harici bütüb maçlarda 90 dk süre vererek kondisyon güç maç trafiği açısından hazır hale getirmeye çalışmıştır tabi bunu şimdi anlayamamak güç deill fakat yıldız oyunculara bakarsan haftada 3 maç sürekli oynadıklarını ve güçsüz kalmadıklarını görürsün...

Gelecek vaad eden oyunculara bu kadar çok yönelinmesine anlam veremiyorum. Oturmuş kadro ve teknik yapı olmuş olsa bir kısmını anlayacağım ama bu durumda bu kadar çok genç oyuncu transfer etmek bana pek mantıklı gelmiyor. Rijkaard ve Neeskens'in sürekli oyuncuları geliştireceğine dair cümleler yazılıp çiziliyor. Yahu koskaca 1 sezonda hangi oyuncu nasıl bir gelişme kaydetti ki, bu iki isim bu kadar çok oyuncuyu geliştirmeye devam etsin ? Eğer Sabri örnek gösterilecekse ona da biraz değinmek lazım. Sabri'nin sorunu futboluyla ilgili değildi. Sorunu tamamen zihinseldi. Bu sorunların tavan yaptığı dönemden sonra ve o kadar uyarıdan sonra kendisine gelmesi de son derece normaldi.

Teknik ekibin oyuncuların gelişimine katkıda bulunabilmesi için istikrarlı bir kadronun ve sağlıklı bir yapının oluşması gerekiyor. İlk yılda bu kurulamadı, ikinci yılda da bu kadar çok transfer yapılan bir takımın bu düzeni sağlayabileceğini düşünmüyorum. Bu kadar gelecek vaad eden oyuncunun gelişimlerinin tam anlamıyla ilerleyemeyeceğini gösteriyor.

Valla dogrulari yaziyorsun ama bence Rijkaard ve yönetim ilk önce yetersiz olan, sisteme uymayan, Galatasaraya son yillarda pek faydasi dokunmayan oyunculardan kurtulmak istiyor. Bu oyunculardan kurtulmak demek, ister istemez yerlerine yeni transfer demek. Yeni transferlerin cogu gelecek vaad eden genc Türk futbolcularin olmasi bence en dogrusu.

Ilk 11'e mutlaka kaliteli 2-3 yabanci transfer yapicaklardir zaten.

2 gün önce tartıştıklarımız bugün haber oluyo :D

Aslan 'Ceylan' avında!

Galatasaray yeni sezonun transfer politikası doğrultusunda gelecek vaadeden genç futbolcuları kadrosuna katmak için çalışmalarını sürdürüyor. Sarı kırmızılıların Gaziantepspor'un 22 yaşındaki futbolcusu Murat Ceylan'ı almak için teklif yaptıkları ve Başkan İbrahim Kızıl'dan söz aldıkları öğrenildi.

İbrahim Kızıl'ın sezon içinde Galatasaray Başkanı Adnan Polat'a ''Bu futbolcumuza talip olacak başka kulüpler de olsa önceliğimiz sizde olacak. Oturup konuşur, anlaşmaya varırız'' dediği belirtildi.

Galatasaray'ın Murat Ceylan'a karşılık futbolcu önerdiği, ancak Gaziantepspor'un Uğur Uçar ve Emre Güngör'le birlikte bir miktar da para istediği bildirildi.

Sarı kırmızılarınsa, Servet'in durumundaki belirsizlik nedeniyle Emre Güngör'le ilgili net bir karar veremediği, bu futbolcunun yerine başka bir oyuncu önermeyi planladığı ileri sürüldü.

Galatasaray'ın gelecek sezonun kadrosunda düşünmediği isimlerden biri olan Ayhan Akman'ın da bu takasta kullanılabileceği ileri sürüldü. Ancak sözleşmesi devam eden 33 yaşındaki futbolcunun askerlik nedeniyle yurtdışında kendisine kulüp aradığı iddia edildi.

kaynak: https://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=72793

çok abartılan bir adam çoğu kişi izlemeden yorum yapıyor forum efsane isimlerinden diarra misali :D

Ben kendi adıma şunu diyebilirim ki 2 yıldır takip ettiğim bir oyuncu Murat Ceylan.. Geçen yıl fazla şans bulamadı ama bu sezona bomba gibi gireceği belliydi..

Ayrıca ligimizde yabancılar da dahil kendi ceza alanı dışında rakip ceza alanına ara pası atabilen ön libero yok diyebiliriz ama Murat bunu yababiliyor..

Rakiplerimiz parayi basiyor ama en kaliteli yerli futbolculari almaya calisiyorlar. Besiktas´in Volkan Sen´i transfer etmek icin herseyi denedigi gibi. Faydasini daha sonra görürler mutlaka. Yanlis yolda yönetimimiz ve umarim cok gec kalmis olmayiz. Neden en gözde Türk futbolcular konusunda rekabet edemiyoruz anlamis degilim. Bu konu beni cok sinirlendiriyor. Mecburen daha düsük kalitede ve ucuz olan ayrica kimseyle rekabet etmeyecegimiz futbolculara yöneliyorlar. Bu gidisle beklenen iskelet kadroyu asla kuramayacagiz. Cok yanlis yapiyorlar. Pektemek, Caglar, Ceylan vs asla basarili Galatasaray´in etkili Türk kadrosu olamayacaklar. Cok pisman olacagiz cok

Rakiplerimiz parayi basiyor ama en kaliteli yerli futbolculari almaya calisiyorlar. Besiktas´in Volkan Sen´i transfer etmek icin herseyi denedigi gibi. Faydasini daha sonra görürler mutlaka. Yanlis yolda yönetimimiz ve umarim cok gec kalmis olmayiz. Neden en gözde Türk futbolcular konusunda rekabet edemiyoruz anlamis degilim. Bu konu beni cok sinirlendiriyor. Mecburen daha düsük kalitede ve ucuz olan ayrica kimseyle rekabet etmeyecegimiz futbolculara yöneliyorlar. Bu gidisle beklenen iskelet kadroyu asla kuramayacagiz. Cok yanlis yapiyorlar. Pektemek, Caglar, Ceylan vs asla basarili Galatasaray´in etkili Türk kadrosu olamayacaklar. Cok pisman olacagiz cok

Bizim Volkani, Sercani alacak paramaz yok. Sercani 8 milyon euroya satmamislar gecen sene. Volkani da artik 8 milyon eurodan asagi bir rakama asla satmazlar. Ozani da.

Kaldi ki CL de oynayacaklar bu sene, hem Bursa icin, hem Volkan, Sercan Ozan icin süper bir sans. CL iyi sperformans gösterdin mi, alip götürürler seni. Hem futbolcu icin, hem Bursa icin muthis bir sey bu.

Bjk Volkani ve Ozani istiyormus ama bence asla alamayacak. Bursa evet dese bile, oyuncu "ben avrupa liginde degil, cl de oynamak istiyorum. cl kendimi gösterip avrupaya acilmak istiyorum" der, olay biter.

Kisaca, fener sunu aliyor, bjk bunu diyip, yönetimi elestirmek ben pek dogru bulmuyorum, cunkü transferde fb ve bjk kadar para biz hic harcamadik, harcamayaiz da. Paramiz olsa belki, ama yok iste.

Gecen sene yillar sonra "pahali" yabanci transfer yaptik. Keita icin 8 Elano icin de 7 milyona anlastik, 4 sene icinde ödemek üzere.

Herkes Galatasaray cok pahali transferler yapiyor vs vs diyip durdu, biz bile sasirdik bu kadar pahali transferlere.

Azize cikti yerli Topuz icin 10 milyon euro verdi, Özer icin 5 milyon euro verdi. Isimlerini ilk kez duydugumuz Baroni ve Santos icin ne bileyim kac milyon euro verdi, ses cikmadi.

Demirören Tabata icin 8 milyon euro ödedi, Ismail icin 6 milyon euro verdi.

Biz bu transferi yapsak, 3 yil sonra kulub kapatilirdi. Medya da yerden yere vururdu, taraftarda.

Bizim Volkani, Sercani alacak paramaz yok. Sercani 8 milyon euroya satmamislar gecen sene. Volkani da artik 8 milyon eurodan asagi bir rakama asla satmazlar. Ozani da.

Kaldi ki CL de oynayacaklar bu sene, hem Bursa icin, hem Volkan, Sercan Ozan icin süper bir sans. CL iyi sperformans gösterdin mi, alip götürürler seni. Hem futbolcu icin, hem Bursa icin muthis bir sey bu.

Bjk Volkani ve Ozani istiyormus ama bence asla alamayacak. Bursa evet dese bile, oyuncu "ben avrupa liginde degil, cl de oynamak istiyorum. cl kendimi gösterip avrupaya acilmak istiyorum" der, olay biter.

Kisaca, fener sunu aliyor, bjk bunu diyip, yönetimi elestirmek ben pek dogru bulmuyorum, cunkü transferde fb ve bjk kadar para biz hic harcamadik, harcamayaiz da. Paramiz olsa belki, ama yok iste.

Gecen sene yillar sonra "pahali" yabanci transfer yaptik. Keita icin 8 Elano icin de 7 milyona anlastik, 4 sene icinde ödemek üzere.

Herkes Galatasaray cok pahali transferler yapiyor vs vs diyip durdu, biz bile sasirdik bu kadar pahali transferlere.

Azize cikti yerli Topuz icin 10 milyon euro verdi, Özer icin 5 milyon euro verdi. Isimlerini ilk kez duydugumuz Baroni ve Santos icin ne bileyim kac milyon euro verdi, ses cikmadi.

Demirören Tabata icin 8 milyon euro ödedi, Ismail icin 6 milyon euro verdi.

Biz bu transferi yapsak, 3 yil sonra kulub kapatilirdi. Medya da yerden yere vururdu, taraftarda.

Ölü topragini üzerimizden attik ama Baris, eskisi gibi zor durumda degiliz. Hepimiz biliyoruz ki, bir Türk takimi Avrupa capinda basarili olmak istiyorsa yabancilardan önce Türk kadrosunun güclü olmasi gerekir. Cünkü Türkler inanarak oynar ve bunun yaninda bu cocuklar gercekten kaliteliyse iste o zaman Avrupa´da kalici sekilde basarili olabiliriz.

Arda gidecek diyoruz, Servet gidecek diyoruz, Emre Güngör gidecek diyoruz, Topal gitti, ee kimle basarili olacagiz biz? Konu sadece onlarin isteyip istememesi degil, konu bu oyuncular icin rekabet edemiyor olmamiz. Elinizi vicdaniniza koyun, Galatasaray´in Pektemek´le, Caglar´la, Ceylan´la, Badtal´la saglam bir iskelet kadro olusturacagini düsünüyormusunuz? Hele ki elimizde kalan 2-3 saglam Türk futbolcuda giderse?

Eger gercekten yetenegine inaniyorsak, ki inaniyoruz bu istedigimiz futbolcularin, ilk etapta bu meblalari Türk oyunculara vermemiz gerektigini düsünüyorum.

Şu dönemde sisteme uygun adam almak işimizi görecektir.Beşiktaş belki sol Quaresma'yı sağa Volkan'ı alacak ama onlara saha içinde nasıl organize olabileceğini söyleyecek bir TD olmayacak.

Emre Güngör gibi bence bu ülkenin sayılı defanslarından olan biri+Seneye çok daha iyi olabilecek Uğur Uçar+bir miktar para. Başka istekleri var mıdır? Uğur kiralık+bir miktar para yeter bence.

Beşiktaşın Volkan ŞEN i alması şuan için imkansız. Bursaspor Şampiyonlar liginde bu sene Volkan bu fırsatı tepmez.

adnan sezgin transferleri açıklama zorunluluğumuz var dediğine ve bu transferle birlikte yasin-pektemek-velininde kaç gündür hala bitmemesi nedeniyle biraz boşa kurek cektıgımızı dusunuyorum.yada abd kampı bitimi bekleniyordur

Antep başkanı Uğur ve Emreyi istediklerini belirtiyor ama Murat Ceylan için hiçbir girişim olmadı diyor..Yazıklar olsun şu takımı yönetenlere...Murat ceylanı almak için daha nasıl bir ortam oluşabilirdi...

Üst Alt