Muslera'ya 5 Yıllık Teklif! - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Muslera'ya 5 Yıllık Teklif!

Yönetim daha iyisini bulamaz mı? Bir tek Muslera kalmıştı zaten ama az daha sabredin Dursun öyle güzel bir kadro kuracak ki hep beraber bir Mağlubiyet partisinden diğerine akıcaz.

Bu Ateş üfleyerek sönmez

Benim demek istedigim Dursun degil Turkiye den kimse Muslera dan daha iyi bir kaleci getiremez suan.

Muslera Avrupa'nin en iyi 10 kaleciden birisidir bana gore. Ondan daha iyilerini suan o yuzden kimse bulup da getiremez Turkiye'den. Dursun'luk birsey degil yani.

Sent from my Galaxy S8+ using GSCimbom.com mobile app
Sonunda konu içinde aklı başında bir yorum, teşekkürler.

Bu Ateş üfleyerek sönmez

Her futbolcunun bir ederi vardır. Muslera' nın 28 yaşında iken ederi 3 ise bizden bonuslarla 4 aldı, almaya devam ediyor, helal olsun. 32 yaşında ederi 2 milyona düşecekse bizden de 2.5-3 alsın. Dediğimiz budur. Su-i misal misal olmaz diye bir sözü vardır eskilerin, filanca kazmanın bilmem ne kadar kazanıyor olması bu gerçeği örtmemeli. Böyle böyle gelindi bugünlere; bu döngünün kırılması gerekiyor...

Elinde böyle bir kaleci var, bence gelmiş geçmiş en iyisi. Kaç sezon ızdırap çektik Zapatalar, Leo Franco, Orkun Usaklarla. Daha hala performans tartışması ve maaş muhasebesi... Önündeki defansa rağmen taş gibi yahu.

Bazı renktaşlarla bir hayli uç fikirlerdeyiz. Ya unutkanlık var, ya da farklı bir arayış galiba

Bence gitmeli bruma da satılsın dursun başka türlü göremeyecek .. herkese iyi forumlar..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Futbolda her şeyden önce atanın ve tutanın iyi olacak demiş eskiler. Özellikle kaleci ve santrafor mevkilerine harcanan paraya acımam. Sarbilerin marbilerin 15 sene takımda tutulup dolar milyoneri yapıldığı yetmedi reyiz ilan edildiği bir futbol ortamında teklif edilen para az bile.

Yine yaş ile ilgili tartışmalar ama yaş konusunda kalecileri ayrı tutmak gerekiyor.

Ayrıca biraz gerçeklerle yüzleşin, evet biz Galatasarayız, Türkiyenin en büyük kulübüyüz, diğer şikeci pislik camialar bu konuda kendi kendilerini tatmin etmekten ileri gidemezler ama kadromuzun tamamı sanki üst düzey oyunculardan kurulu gibi davranıp, ikide bir elimizde ki bir iki tane üst düzey oyuncuyu gitsin deme noktasına kadar eleştirmek ne kadar doğru bilmiyorum. Üstelik bu kötü kadro sebebi ile ortaya çıkan takım performansını göz ardı ederek.

Bu Ateş üfleyerek sönmez

Öyle bişeyi kimse demiyor da avrupada takımlar kalecilere belli bi meblanın üstünü ödemek istemiyorlar. Muslera pahalı bi kaleci, teklif geldiğine ya da fiyat sorulduğuna eminim işin içini bilemeyiz ama bunun dışında avrupada çok kaleci var olay o. Bugün 500 milyon euroluk takımın as kalecisi ayrıca İngiltere milli takımının kalecisi ayrılıyor Joe Hart onu Torino kiraladı mesela o bonservisi kimse vermedi. Akinfeev, Rui Patricio, Lloris gibi kalecileri de almıyorlar buna bakarsak bu adamlar Dünyanın önde gelen kalecilerinden diyebiliriz. Ospina yedek senelerdir, Begovic ayrılacak o bonservisi ödemek isteyen yok. Ya avrupada bence 20-25 civarı iyi kaleci var Muslera'da bunların arasında bunun taraflı bakmayla alakası yok bence. Form durumlarına göre sıralama değişkenlik gösterir. Mesela City gitti Bravo'yu aldı yediği komik gollerin haddi hesabı yok teknik direktör kararıdır, bu Muslera'nın Bravo'dan kötü olduğunu göstermez örneğin. Adam bu sene tek başına sabote etti takımı her maç basit goller yiyip durdu.

Öyle birşeyi kimse demiyor orda zaten mübalağa ettim burda bazıları, muslerayı her eleştren görünce kör gözle ne olduğuna bakmadan saldıran kişilere binaen.

Burdaki çoğu kişi o saydığın kalecilerin musleranın yanında isminin söylenmesini bile musleraya hakaret olarak sayar.O gözle bakıyorlar.

Joe hart kötü bir kaleci olduğu için normal.david james gibi kötü bir kaleci vardı ingilterede önceden mesela milli takımların bunla alakası yok.

ingilterenin iyi bir kaleci bulamaması parayla,transferle düzelmez.bu konudan bağımsız.burda para ve transfer isteğiyle alakalı konuşuyoruz.

Form durumunu baz alıyorsan Muslera en formdayken bile çok iyi bir teklif gelmedi.gelseydi satılırdı.bizim için süper olan para onlar için çerez parası.burdaki kulüplerin iyi paraları reddetme durumu gerçekci değil.

Avrupadaki kalecilerin hatalarının, musleranın avrupada istenilen bir kaleci olmasına nasıl engel oluyor anlamadım.Aksine arttırması gerekir üstelik ama artmadı.

Muslera da hata yapıyor ama takımda bin tane haketmeyen adam varken ona laf edilmeye sıra gelmiyor.Zaaflarını tartışmak isteyen olursa ayrı bi yerde konuşurum.

Ki muslera taraftarın övdüğü kadar süper bir kaleci ise avrupadan en az 5-6 takım ve hoca paraya boğardı almak için.Ne olursa olsun.

Son düzenleme:
Aldigi paralara oldukca sacma bir is olur. Galatasaray'in bir kaleciye sezonluk 4 milyon Euro verecek durumu ve kalibresi yok. Muslera'nin o paralari edecek bir kaleci olmamasi da ayri bir konu.

Ruben Blanco gibi potansiyelli ve 700-800 bine oynayacak genc kaleciylere yonelmek gerek. Unutmusum ama, evlatlar genc Cenk ve bebek Eray var.

Böyle uzun vadeli sözleşmeler, elden kaçırılma endişesiyle, parlak gelecek vaad eden genç oyunculara verilir, benim ve futbol piyasasının mantığı budur; işin sakatlık-formsuzluk-TD tercihi vs boyutlarını hesaba katmak gerekir. Bizde ise sözleşmeleri 31-32 yaşında bitecek Selçuk-Burak' a verildi, şimdi de Muslera' ya verilmek üzere. Sanki Selçuk' u alıp kaçacak vardı, sanki Muslera burada kazandığını başka yerde bulacak?!. Aynı hatalara devam ediliyor...

Muslera' nın sözleşmesi zaten devam ediyor, seneye oturulup konuşulur, karşılıklı memnuniyet devam ettikçe de sorun yok, yönetimin telaşını yersiz buluyorum...

Ya Allah askina Bravo falan iyi kaleci mi. Barceona aldi herifi, malin teki. Ter Stegen'i Gladbach dan beri taniyorum. Cilessen'i aldilar en son.

Barcelona bunlari aliyor diye iyi kaleci mi oluyorlar.

degiller, cünkü kalecilik futbolda en önemsiz mevki... Kalecin iyi olsa, ve takim kötü ise, hic birseye yaramaz. Kötü kaleci ise, büyük takimlarda yildizlasabilir. Kanimca bu hasbelkader stoperler icinde gecerlidir.

Ya Allah askina Bravo falan iyi kaleci mi. Barceona aldi herifi, malin teki. Ter Stegen'i Gladbach dan beri taniyorum. Cilessen'i aldilar en son.

Barcelona bunlari aliyor diye iyi kaleci mi oluyorlar.

degiller, cünkü kalecilik futbolda en önemsiz mevki... Kalecin iyi olsa, ve takim kötü ise, hic birseye yaramaz. Kötü kaleci ise, büyük takimlarda yildizlasabilir. Kanimca bu hasbelkader stoperler icinde gecerlidir. Dünya futbolunda en az yatirim yapilan bölgeler de bunlar bosuna degil.

Böyle düz bir bakış açısı mı olur ya.

"O kadar iyiyse niye almıyorlar". Iyi o zaman Hagi o kadar iyiydi de niye gide gide bizim gibi bir takıma gitti demem gibi birşeye benzer bu. Veya Pogba o kadar iyiydi de Manchester bedava yollayıp niye 3-4 sene sonra rekor bonservis ödeyerek geri aldı.

Böyle düz mantık olmaz. Burası Türk ligi, başka yerden oyuncu alırken 2 kere düşünüyorlarsa bizim ligden oyuncu alırken 5 kere düşünüyorlar. Ligimizin Avrupa da değeri sıfır şeylerinde bile değil.

Nasıl Burak en iyi döneminde maksimum 15 Milyon falan ettiyse aynı hesap. Aynı Performansı ne bileyim Dortmund ile gösterseydi veya Malaga Schalke (bu takımlar da o turda oldukları için söyledim) fiyatı daha başla bir boyuta ulaşırdı.

Yunus da yazmış yukarıda, Muslera başka bir Avrupa ülkesinde kazanamayacagi parayi kazanıyor burada. Kazanmasa da zaten çoktan giderdi bu boktan takımdan. Kimse ona net 3,5 bonus monus maçbaşı falan ile beraber 4 üstü net para vermez Avrupa da.

Bu adam yıllardır en üst seviyede performans gösteriyor bir kaç istisna dışında.

sent via GSC

Not: bizim takımı küçümsemiyorum Hagi örneğinde ama sonuçta Hagi. Bizden daha iyi bir kulüpte rahatça oynayabilirdi bu kalitede bir adam. Sonuçta Barca ve Real de oynamış bir oyuncu transfer olacaktı bir yere.

Hagi Romen degilde, Fransiz, Ingiliz, Brerzilya´li, Arjantin´li, yada Alman olsaydi getiremezdik. Romen olmasi, karakteri sorunlu olmasi, 30 yaslarinda yolunu Galatasaray ile kesismesini sagladi. Birde o dönemler Türk futbolunun yükselis döneminden biraz önce, romanya futbolunun bir yükselis dönemi vardi. Bizde daha fazla para oldugu icin, bize de yaradi bu passif olarak. Popescu, Illie, Hagi, Filipescu... Romen futbolu ile kurdugumuz iliskiler 90´larda isimize yarasa da, sonra romen futbolunun yeniden cökmesi ile, zarari da dokunmustur. Yeni Hagi´ler, Popesculer, Mutu´lar diye pazarlananlar fos cikti.

Sözleşmesi devam ederken aynı şartlarda 5 yıllık yeni sözleşme imzalanması delilik olur. Muslera çok fazla maaş alıyor.

5 yıllık sözleşme yapılsın ancak her yıl 250 bin düşsün maaşı.Yoksa 2 sene sonra ağlamaya başlarız 34-35 yaşında bu para verilir mi diye...

Üst Alt