Mustafa Cengiz: "Transfer tümüyle teknik heyetimize bağlı" - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mustafa Cengiz: "Transfer tümüyle teknik heyetimize bağlı"

Baska opsiyonlar da denedik , onu da beceremiyoruz

Aysal , rijkaard, mancini , prandelli gibi isimler farkli bir sistemin , duzenin denemeleriydi ama o zamanlarda da ya terim ya gidin dedik

Yani ayni sarmalda donup duruyoruz

Kulupte igrenc bir hava esiyor daha cikip sorumluluk ustlenen yok herkes sucu birbirine atiyor ya yonetim ya teknik ekip degismeli eh haliyle imparator gitmeyecegine gore siz gideceksiniz

Bizi Dursun’dan kurtardiginiz icin tesekkurler ama buraya kadarmis

Ama ben de "sat o zaman" , "sponsor bul" , "yumrugu masaya vur" mealindeki desteksiz soylemleri kabul etmiyorum , o noktada ayni fikirdeyiz

Bunun neresi yanlış asagi yukarı 6 aydır adamin ağzından çıkan cümle bu.
Satmalıyız, satmadan olmaz.

Bunun üzerine ne dememiz gerekiyor.
3'e satacak 1'e aynısını bulacak futbol kulubü yonetmenin bir numaralı kuralıdır.
İşine geldi mi oyuncu istiyorsunuz, işine geldi mi satmadan olmaz.

Hep bir oyalama hep bir öteleme...
Oyuncuyu satacak olan bu yonetim, kaynak lazımsa gidip kapi kapi gezdirip oyuncunu pazarlayacaksın. Scout diye besledigimiz bir ekip var sorsan iyi oyuncuları onlar kötüleri italyan hocalar aldı. Oturup çalışacak kardeşim baslarina en onenmli yeteneği hükümete yanlama olmayan hakiki ticari ilişkilerde yetenekli profesyoneli koyacaksın gitcek alacak.

Sistem basitiyle bu sekilde.
Oyuncu aliş ve satış ekibi kurulacak baslarında profesyoneller ki aylik 100 bin 200 bin tl ne isterse vereceksin.

Sozlesmeleri kendilerinin yapip verimsiz olan oyuncular icin suclarim , ama belhandaya onceki yonetim kucakla para onerip 4 sene imzaladi ise ve adam gitmek istemiyorsa yapabilecekleri bir sey yok

Keza tarik, eren , selcuk .. satamazsin , cunku alicisi cikmaz

Bazi satilabilecek adamlar var fakat kendilerinin gitmek istememesi esas sorun malesef

Gitmem diyorsa gitmiyor , tarik 3-4 yonetim sayisiz teknik adam eskitti ama gitmiyor gitmeyecek sozlesmesi bitene dek

Oyuncu satmadan bonservisli oyuncu alamiyoruz, bu zaten bilinen bir sey. Ya kiralik, ya bonservisi elinde, ya da birilerini satip butce yaratacaksin.

Ne zaman bu takimin maas bütcesi mantikli bir seviyeye gelir, sözlesmesi devam ederken ona zam, otuz yasini gecmis ama kilit oyuncu olmayan adama zamli yeni sözlesme, bunlari yaparak pek mümkün degil, uyguna oyuncu alip iyi bir kar ile satma isini becerebilir ve alt yapimiz verimli hale gelir, ki oradan cikan oyuncularinda iyi teklifler geldiginde satilmasi taraftariyim, iste o zaman bu dedigini diyebiliriz. O zamana kadar bu kulübün en önemli gelir kapisi sampiyonlar ligi.

Bu takım en iyi olduğu zaman bile şampiyonlar liginde son 16'ya zar zor kaldı. Şampiyonlar Ligi seviyemiz bu kadar. Şampiyonlar liginde son 16'ya kalma ihtimali düşünülerek borca girilmez. Hele ki UEFA bizi denetliyorken. Geçen sene men yememek için dualar ediliyordu!

Koskoca Galatasaray Forvetsiz Şampiyonlar liginde oynadıysa bunun tek sorumlusu Yönetimdir. Her yerde sürekli ''Planlarımız tutmadı'' diyemezsin çünkü senin planın yok!
Kardeşim 1 tane vasat üstü forvet kiralamak bu kadar mı zor? Bu kadar mı beceriksiz bir idare anlayışınız var?

Gomis'in satılacağı kesin olan günlerde 1 tane forvet kiralayamıyorsan kusura bakma ama bu taraftar seni yerden yere vurmakta haklı. O günlerde taraftara kırgın olduğunu da söylemişti sayın Başkan. Koca kulüp bakkal gibi yönetilemez. B-C ve gerekirse D planların her zaman olacak kardeşim. İdareci olmak bunu gerektirir.

Fikirlerimiz yakin , ama bu kadar forse eden takim yokken ve gelirler tavan yapmisken , avrupa basarisi olmasa bile "en azindan" sampiyon olunmasi elzem

Yine git CL ye ve elen , ama ciddi gelirin olsun

Yani ligde firtina gibi 2-3 takim olur da , yapamadigin transferlerle basarisiz olursun anlarim

Ama ligde kimse sivrilemiyorken bu firsati degerlendirmen lazim

Ama ben de "sat o zaman" , "sponsor bul" , "yumrugu masaya vur" mealindeki desteksiz soylemleri kabul etmiyorum , o noktada ayni fikirdeyiz

Adamlar büyük bir transfer fiyaskosu yaşadı. Bunu kimse inkar etmiyor. Kendileri de kabul etti. Ama bu fiyasko üstlerine yapışmasın diye saçma sapan işlere bulaşmadı. Bakın Özbek Modeste'yi alırdı! Sonrası hepimizin malumu zaten. Olanlar olurdu. Şimdi neler konuşurduk Allah bilir!

Üst Alt