Mustafa Cengiz: "Transfer tümüyle teknik heyetimize bağlı" - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mustafa Cengiz: "Transfer tümüyle teknik heyetimize bağlı"

Modeste konusunda almamakla bir hata islememis olabilirler ama bu kadar uzun sure avukatlardan net bir bilgi alinamamasi da yonetime yazar

Beni cagirsalar spor hukukuna son derece hakimim , lisanim da var , kendilerini layikiyla bilgilendirirdim

Adamlar büyük bir transfer fiyaskosu yaşadı. Bunu kimse inkar etmiyor. Kendileri de kabul etti. Ama bu fiyasko üstlerine yapışmasın diye saçma sapan işlere bulaşmadı. Bakın Özbek Modeste'yi alırdı! Sonrası hepimizin malumu zaten. Olanlar olurdu. Şimdi neler konuşurduk Allah bilir!

Cengiz'in yaptığı işler en az Dursun'un yaptıkları kadar saçma.

Emre transferi.
Forvet yokken son gün Ömer Bayram'ı 400 k ya almak.
Rodri'ye durup dururken zam.
Donk'a zamlı yeni sözleşme.
Ndiaye'yi bedava alma şansımız varken işi sürümceye sokup 1 milyon ödettirdi.

Daha niceleri üstelik Ffp sana bonservisli topçu alma diyorken Modeste gibi boşta beleş topçuyu alsan hiçbir şey olmaz.

Haberleri açın bakın en kötü gördüğünüz transferler takımımızda olacaktır ayrıca yıllık ücret ve bonserviste max. ne deniyorsa ona inanın özellikle mali yönden hep olumsuz rakamlar gerçek oldu.. Mesela gomis mi gidecek 10 diyene değil 3 diyene inanın x futbolcu mu gelecek 3 diyene değil 7 diyene inanın.. Bunların basiretsizliği yüzünden doğruyu söyleyen muhabirleri tü kaka belledik..

Bu yönetim alan gibi bir adamı bedavaya alsın 1 ay ban yemeye razıyım..

Bu takım en iyi olduğu zaman bile şampiyonlar liginde son 16'ya zar zor kaldı. Şampiyonlar Ligi seviyemiz bu kadar. Şampiyonlar liginde son 16'ya kalma ihtimali düşünülerek borca girilmez. Hele ki UEFA bizi denetliyorken. Geçen sene men yememek için dualar ediliyordu!
Ben para harcamaktan bahsetmiyorum ki, transfer bonservis harcamadan da yapılabilir. FFP çerçevesinde bunu başaran takımlar var.

Hatta son 16 olayını bile bir kenara bırakabiliriz. O sadece böyle bir kura çektiğimiz için ekstra gelir olabilirdi.

Hep atlanan bir şey var, biz giderleri bir türlü dişe dokunur seviyeye düşüremiyoruz, aksine saçma sapan zamlar ile ters yöne doğru hareketler sergiliyoruz. Ama aynı zamanda gelirlerimiz de zora giren şampiyonluk yüzünden, ki ikinci olup elemeler üzerinden şampiyonlar ligine gitmek bugün itibari ile hayal, bu yüzden gelirlerimiz de bayağı düşme tehlikesi ile karşı karşıya.

Bu durumda bu kıskactan nasıl çıkacağız? FFP kriterlerinden biri de malum zarar kriteri, giderler yeteri kadar düşmüyor ama gelirler sert bir düşüş tehlikesi ile karşı karşıya, bu duruma rağmen zarar kriteri bir türlü dikkate alınmıyor.

Üstelik tekrar başa dönmek istiyorum, üstüne basa basa, bonservis harcamadan oyuncu transfer etmek, özellikle yaz transfer döneminde mümkün.

Sozlesmeleri kendilerinin yapip verimsiz olan oyuncular icin suclarim , ama belhandaya onceki yonetim kucakla para onerip 4 sene imzaladi ise ve adam gitmek istemiyorsa yapabilecekleri bir sey yok

Keza tarik, eren , selcuk .. satamazsin , cunku alicisi cikmaz

Bazi satilabilecek adamlar var fakat kendilerinin gitmek istememesi esas sorun malesef

Gitmem diyorsa gitmiyor , tarik 3-4 yonetim sayisiz teknik adam eskitti ama gitmiyor gitmeyecek sozlesmesi bitene dek
zorla adam sat diyen yokki. ve ayrıca hepte bizim bahanemiz adam gitmek istemiyorsa.

Fener satıyor, beşiktaş satıyor. Almanyada 1 sene parlamis adsm senelik 20-30lara gidiyor imza atiyor ama bize gelince adam istemediki.
Bak ne diyorum gomis nasıl istedi. Demekki menajeti gitri çalıştı. Sen menajerleri kulupte içeriye sokmazsan, düşman görürsen tabi teklif gelmez.

Yönetimin mentalitesi şu gitmelerini istiyoruz, sadece istiyoruz o kadar. Madem transfer yapamiyorsun gomisten gelecek 5 milyon mu bizi kurtardı yani. Gondermezsin olue biter. Yerine adam bulamayacaklarini ben gördüm, bu forumdaki 20-30 kisi gordu ama koca kulupte milyon eurolarla oynayanlar göremediler. Zannettilerki eldeki hint kumaş garry gomis değil.
ligde 2 puan kaybettigin net 3 mac var kayip 750 bin euro gibi bir rakam diyelim. S.liginde porto maçinda kaybettigin 1 puan 800 bin, schalke macinds kaybettigin 2 puan 1.6 milyon euro bunlari bu adama verseydinde kalsaydi o halde.
Gidip oyuncu satmasinida almasinida bilecekler.
Pideci ahmet ustadan farklari oldugunu gostermeleri gerekir

Son yetki yonetimdedir ama emre konusunda terim in israri olmasa hic bir tanesi terimi ezerek "yok hoca emreye veremeyiz bu parayi , sen golcu bak" diyemezler

Emre faturasinin yonetime kesilmesi haksizlik

Sinan bunu anlatamıyoruz bazı beyinlere.. Sanıyorlar ki Baskan ve yonetim tek başına karar veriyor, alıyor getiriyor. Bunu baskanın kendisi bile en az 10 kere soylemiştir. Mugdat'ı, Ömer'i, Emre'yi baskan teansfer etmiş. FT ye ragmen.. Boyle bir algı var..

Hep kotu seyleri yonetime, iyi seyleri FT ye mal etme gibi bir eğilim var bu forumda..

Kotu oyuncuları Baskan transfer ediyor.. Guya.. FT ye ragmen.. Yerseniz..

Sampiyon olunca FT sampiyon yaptı oluyor. Hiç baskanın , yonetimin adı geciyor mu? Yerseniz..

Hep kotu seyleri yonetime, iyi seyleri FT ye mal etme gibi bir eğilim var bu forumda..

Kotu oyuncuları Baskan transfer ediyor.. Guya.. FT ye ragmen.. Yerseniz..

Sampiyon olunca FT sampiyon yaptı oluyor. Hiç baskanın , yonetimin adı geciyor mu? Yerseniz..

Geçen sezon ki şampiyonlukta yönetimin ne tür katkısı oldu söyle de bilelim Terim'i savunmuyorum sadece ciddi ciddi soruyorum transferleri bile Dursun malı yaptı da.

Geçen sezon ki şampiyonlukta yönetimin ne tür katkısı oldu söyle de bilelim Terim'i savunmuyorum sadece ciddi ciddi soruyorum transferleri bile Dursun malı yaptı da.

Renkdas gecen sene ve ondan onceki seneler hep aynı kural gecerlidir. Baskan ve yonetimin desteği, işbirliği, onayı olmadan bir TD nin basarılı oldugu gorulmemiştir. Belki biraz eski bir tarih olacak ama soylemek zorundayım. İlk FT doneminin ilk senesi takım cok kotu gidiyordu. Agır bir Fener yenilgisi almıştık. Ve o zamanki baskan FT nin arkasında durmasa bugun FT diye bir TD olur muydu, bir düşün bakalım..

Bu aslinda bir gorus meselesi . Bazisi yonetimleri herseyi kabullenerek geldiler diyerek gecmisten bugune gelecege dek sorumlu gorur ve ona gore basari degerlendirmesi yapar

Kimisi de , hic bir talip yokken zor bir yukun altina girdikleri iste ellerinden gelenin maksimumu olduguna inanilan seyleri yapmalarini yeterli gorur

Ben uslup itibariyle , yapacaksin edeceksin , bir yolunu bul vb mealinde soylemleri kullanmayan biriyim . Bu tamamen o islerin icinde gorev almamis kisilerin kolayca sarf ettigi sozlermis gibi gelir bana

Tabi gorusu oyle olanlara saygi duymamayi gerektirmiyor bu dedigim

Terim, Cengiz, Albayrak hiç biri sorumluluğu üstüne almıyor.

Masaya yumruğunu vuracak, bir kişi yok kulüpte.

Allah sonumuzu hayır etsin.

Bu tip donemler sukunet donemleridir , sakin olmak ve cok konusmadan is bitirme zamanidir

Yonetim ve terim in en buyuk hatalari da burada zaten .. susmuyorlar bir turlu

Niye spor direktörümüz yok daha anlamiyorum. Dünya kulüplerinde bile öyle adam oluyor ama bizde Apo ve antrenörlük yetmemis gibi hoca transferlere bakiyor.

Üst Alt