Mustafa Cengiz ve Abdurrahim Albayrak Basın Toplantısı Düzenledi! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mustafa Cengiz ve Abdurrahim Albayrak Basın Toplantısı Düzenledi!

Bak sana son defa yaziyorum. Bu forumda yeni uye olmussun. Forumda herkes dusuncesini ozgurce ifade edebilir. O dusunce yada fikri begenirsin, begenmezsin. Benim dusunceme zirvalama demek senin haddine degil. Bana cevap yazma artik, muhatabim degilsin. Seviyemi koruyorum simdilik. Yuru git yoluna..
Evet senin de belirttiğin gibi saygılı bir şekilde yazılabilir fikirler ama sende olmayanı benden istemen komik olmuş.Bana dediğine bak bir de kendi yazdığına. Seviyenide korumada bir göreyim onu...Haddimide ben belirlerim işine gelmediyse sen yol alabilirsin ben buralarda olmaya karar verdim...

bencede bundan bişey olmaz, zaman cinli ler ile ne fotoğraf çekiyorsun, onları orda sponsorluğa filan cekemiyorsan, ne gerek var o kadar habere, bide resimlerde sanki bi is basarmış. Sponsor da bulamiyorsaniz, hic birisi olmasın boş kalsın. 2 milyon dolar degildir o göğsün degeri.

Cektirdigi herif Milani alan Adam. Batmis

Ben şunu anladım: Abdürrahim Albayrak olmazsa, biz kulübü kapatalım daha hayırlı olur.

Adam her imdadımıza yetişiyor. Aksini iddia eden gitsin Nazifoğlu’nun açıklamalarını ve icraatlerini tekrar bulup izlesin.

Gözden kaçırılan bazı noktalar var.

Evet para yok gelir-gider dengesi var, buna uymak zorundayız.

Şimdi temelde baktığımız zaman bu yönetim ne yaptı. Badou satıldı ve yeri dolmadı, Nagatomo geldi başta. Burada kritik nokta Badou gitmese acaba ceza yer miydik bu kez? Yemezsek elimiz zayıflamış oldu adamı devre arası sattığımız için. Bu noktada yönetime kusur bulunmaz ama tabi esas problem oyuncudaydı.

Asıl söylemek istediğim, bir ekibi başarılı kılan bulunduğu şartlarda iyi işler yapabilmektir.

Şartlar belliydi ki önceden de deklare edilmişti. O zaman biz niye bonservisi elinde topçulara yönelmedik? Neden Bamba'ya değil de 6 milyonluk Trezeguet'e gittik?

Neden gurbetçi kelepir yerli oyunculara yönelmedik? Örneğin Bernard Mensah gibi 8 ve 10 numarayı yedekleyebilecek bir oyuncuyu niye Kayseri aldı da biz almadık? (Kiralık)

Bundan sonraki kıstas da kiralık oyuncular olacak, bunda da bir çok fırsat çıkacak ve direk CL faktörü olmasına rağmen değerlendiremezsek yönetimin övülecek bir tarafı kalmayacaktır.

Transfer uzerinden yonetim degerlendirilir mi ? Tek isi bu mu adamlarin

Cengiz e kizdigim tek konu , kapat konuyu yapmiyoruz bu sene de olsun bitsin

Doğru transfer yapmanın önemini son 4 senede görmek isteyen herkes görebilir. Bunu yapmamanın bedeli başarısızlıktır.

Transfer demiyorum doğru transfer diyorum ki bu da imkansız bir durum değil, kulüpler maaş bütçelerini kısmak için çokça fırsat çıkarır CL oynayan kulüplere.

Ha bir de işin oyuncu satışı boyutu var. Doğru anda oyuncu satmak da bir o kadar önemli.

Bunlar dışında iyi sponsorluk anlaşmaları, marka değerinin yükseltilmesi vs.gibi konularda takımı çok da yükseltecek bir yönetim ekibi göremiyorum o yüzden temel beklentim saha içinde artık. Yönetimin amatör zihniyetle ekonomiyi yönetmesini iyi karşılıyorum ama tabi.

Talip varsa mutlaka satis yapilmasi lazim . Ama satis ancak alan biri varsa olur ve bu yonetim kadrodaki oyuncularin kontratlarini yapan yonetim degil . O yuzden satis yapamazlarsa da kizamam ve satis yapamazlarsa bonservisli oyuncu alamayacaklar , bunun sebebi uefa-ffp ve oradaki bu kisitlamalarin da sebebi bu yonetim degil

Valla açıkçası ben 34 yaşındaki Tosic'e talip olduğunu sanmıyorum ya da Ersan Adem Gülüm'e vs çok örneği var.

Biz teklif bekleme kırılmasını yaşıyoruz satışa çıkarsak bu sefer de demotive olur oyuncular belki o açıdan hak veriyorum.

Cavanda satışı çok başarılıydı mesela, Tolga da bir sonraki hamle olacak.

Tosic in maasi ile bizim istemedigimiz (selcuk , belhanda ve hatta tarik) oyuncularin maaslari arasinda ucurum var

Rodrigues i rahatlikla satarsin 5-10 milyona . Ama yeri dolmaz

Ama hem dogru duzgun oynatmadigin veya oynayamayan hem de ucuk maaslar alan adama hic bir gerizekali kulup talip olmaz

Bjk de negredoyu 4,350 aliyorken hic bir yere satamaz .

O yuzden satis listesine koydugun adamin bu tip maaslari olmamasi lazim , ya da bir yerlerde parlayip goz onunde olmasi lazim

Takimdan gitmesini istedigimiz hic bir oyuncu bu kriterleri karsilamiyor

Tosic 2 milyon euro falan almıyor muydu? İyi para aslında stoper için ki Çin'de 5 falan alacak sanırım 34 yaşında bir de 4.5 bonservis kazandırdı.

Belhanda ikna edilse Çin'e her türlü kakalanır ama yerini doldurmak lazım. Max Meyer gibi adam boşa çıktı, baştan yönelsek şu an Belhanda'yı gönderip belki de Meyer'i ikna edebilirdik.

Oyuncu alımı konusunda diğer seçenek de Babel tarzı yüksek potansiyelli ama düşüşte oyuncular. Babel'in 1.5 yıldır Beşiktaş'a verdiği katkıyı 10 milyon euroluk bir adam verebilirdi belki de.

Hayır bir yönetimin tek görevi transfer yapmak değildir. Lakin, bugün baktığımız zaman en büyük gelir kalemleri başarılı olmaya bağlı. Başarı ise doğru yapılanma ile, doğru transferler ile gelir. Doğru transfer ise pahalı transfer anlamına gelmiyor, bunu bir çok kulüp bir çok kere ortaya koydu takip edebildiğimiz kadarı ile.

Olaya transfer diye bakmak yanlış bir bakış açısı. Olaya Kadro olarak bakmak gerekiyor. Bu Kadroya yatırım yapmadığın sürece başarılı olamaz, gelirlerin çok azaldığı için bu sefer sermayeden yemeye başlarsın.

Bugün bir çok kişi Ndiaye satılmasa ceza yiyecektik, bu satış ile bu önlendi diyor. Oysa bana göre hep atlanan birşey var. Eğer önceki transfer dönemlerinde doğru hamleler yapılıp Kadro bölüm bölüm revize edilse idi, hem başarı gelirdi, hem de geçen sezon yapılan transfer harcaması o kadar yüksek olmaz idi. Böylece hem gelirlerimiz daha yüksek olur, hem de Ndiaye satılmasa ceza alır mıydık noktasına gelinmez idi.

Bu yüzden evet transfer bir yönetimin tek işi değildir ama bana göre en önemli görevidir. Yatırım yapmadığın sürece gelir elde edemezsin.

Tosic 2 milyon euro falan almıyor muydu? İyi para aslında stoper için ki Çin'de 5 falan alacak sanırım 34 yaşında bir de 4.5 bonservis kazandırdı.

Belhanda ikna edilse Çin'e her türlü kakalanır ama yerini doldurmak lazım. Max Meyer gibi adam boşa çıktı, baştan yönelsek şu an Belhanda'yı gönderip belki de Meyer'i ikna edebilirdik.

Oyuncu alımı konusunda diğer seçenek de Babel tarzı yüksek potansiyelli ama düşüşte oyuncular. Babel'in 1.5 yıldır Beşiktaş'a verdiği katkıyı 10 milyon euroluk bir adam verebilirdi belki de.

9C36BA5B-1AAF-40F2-B237-66C41055E360.jpeg

İyi niyetli,düzgün,kaliteli aynı zamanda dürüst bir başkanımız var,ancak bu işlerde tecrübesiz.Bu noktada Fatih hoca ve Albayrak sorumluluk almalı zaten alıyor da gördüğüm kadarı ile.Ben eleştirmeden önce biraz daha bekleme taraftarıyım,2-3 kiralık veya bonservissiz önemli oyuncu alırsak eksikleri bir nebze giderebiliriz.Sabırlı olmak lazım biraz daha.

Donk'u real madrid falan mı istiyordu, bir başarı öyküsü gibi anlatmışlar bide. Sanki ne devler istedi de elinden kaptık gibi. Ayrıca madem kiralık oyunculara yöneldiniz, gidin tarayın dünyayı, hep aynı 2-3 isime takmış gidiyorlar. Trezegeuet, Akbaba, Ahmed Musa. İçlerinde ne bir 8 numara ne de stoper var. Baştan savma bir transfer politikası mevcut.

SM-G925F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Donk'u real madrid falan mı istiyordu, bir başarı öyküsü gibi anlatmışlar bide. Sanki ne devler istedi de elinden kaptık gibi. Ayrıca madem kiralık oyunculara yöneldiniz, gidin tarayın dünyayı, hep aynı 2-3 isime takmış gidiyorlar. Trezegeuet, Akbaba, Ahmed Musa. İçlerinde ne bir 8 numara ne de stoper var. Baştan savma bir transfer politikası mevcut.

SM-G925F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
İlla dünya devlerinin istemesine gerek yok ki.Katar veya Çin den yüksek teklifler olabilir sonuçta bonservisi elinde olan kaliteli bir oyuncu.

Donk artik kaldi , hic bir yonetici "evet fazla oldu , degmezdi , 1,5 sene oynamadi vs" diyemez

Boyle diyecekler herhalde sorulan soruya

Üst Alt