mustafa reşit akçay - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

mustafa reşit akçay

"Klasik söz vardır; bir sarhoşluk var. Neler yaptığımızı yarın daha kolay anlayabiliriz. Şu an duygu yoğunluğu var. Şöyle bir laf konuşsam haddimi aşar mıyım bilmiyorum da, temiz bir kalple çalıştığın zaman rabbim bir şeyler veriyor.Beşiktaş çok güçlü bir takım. Maç uzasaydı çok sorun yaşayabilirdik. Maçın başından sonuna kadar maçı istedik. Allah yardım etti. Her müsabakayı kazanmak için çıksanız da rakibin yapısını da düşünmek zorundasınız. Biz o duruşumuzu her maçta sahaya yansıtacağız."
YouTube

0.40

Çözdüm artık adamı "Haddimi aşar mıyım" diyorsa anla ki saçmalayacak.
Net saçmalamış :) Kazandı ya şimdi büyük büyük konuşayım artistlik yapayım derken bir şeyler zırvalamış işte büyük ihtimalle ne dediğini kendi de anlamamıştır. Ben bunu bjk'ye veya diğer kişi veya kulüplere karşı bir hakaret olarak algılamadım. Sanmıyorum o niyetle demiş olsun lakin net saçmalamış orada hemfikirim.

Daha öncede siyaset yaranma çabaları vardı galiba garip garip açıklamalar falan. Bilemedim yani çok umurumda olan biri de değil açık konuşmak gerekirse :)

Olum banane adamın dinsiz oluşundan, hangi partili oluşundan adam saçmalamış diyorum. Biri çıkıyor önyargılı diyor, biri çıkıyor adamı partisinden dolayı yargılama diyor, biri çıkıyor dindarları suçlamak moda oldu diyor.

Asıl siz havadan nem kapar hale gelmişsiniz iyice kafayı yemiş millet yemin ediyorum.

Doğrudan rakibini yenerek kazandığın bir başarı sonrasında "Dürüst ve temiz kalpli çalışırsan Rabbim veriyor ya" diyorsun. Buradan dolaylı da olsa rakibin temiz kalpli ve dürüst değil anlamı da çıkar. Böyle koca koca tvlere çıkabilmeyi becerebilen insanların laflarını tartarak söylemesi lazım. Nereye gideceğini düşünmeden söylüyor farklı amaçlar güderek bana öyle geldi ve eleştirdim. Bu kadar basit NOKTA.

Banane görüşünden de dininden de yeter.

Arap takimi kuruyoruz, takimin basina Hasan Sehata´yi getirseydik, iyi malezeme cikardi. Yetenginden bagimsiz, Allah korkusu olmayan, kimseyi oynatmam, diye bir aciklamasi vardi. :asd22:

images

Afrika Fatihi Reis.

Olum banane adamın dinsiz oluşundan, hangi partili oluşundan adam saçmalamış diyorum. Biri çıkıyor önyargılı diyor, biri çıkıyor adamı partisinden dolayı yargılama diyor, biri çıkıyor dindarları suçlamak moda oldu diyor.

Asıl siz havadan nem kapar hale gelmişsiniz iyice kafayı yemiş millet yemin ediyorum.

Doğrudan rakibini yenerek kazandığın bir başarı sonrasında "Dürüst ve temiz kalpli çalışırsan Rabbim veriyor ya" diyorsun. Buradan dolaylı da olsa rakibin temiz kalpli ve dürüst değil anlamı da çıkar. Böyle koca koca tvlere çıkabilmeyi becerebilen insanların laflarını tartarak söylemesi lazım. Nereye gideceğini düşünmeden söylüyor farklı amaçlar güderek bana öyle geldi ve eleştirdim. Bu kadar basit NOKTA.

Banane görüşünden de dininden de yeter.

Dogru demıs ıste

Ha normali nedir muhafazakarsa şayet "Emeklerimizin ve çok çalışmamızın karşılığını aldık Rabbime şükürler olsun, Rabbim çok çalışanın hakkını teslim ediyor zaten" falan olmalıydı yani. Ne karıştırıyorsun ben dürüstüm, temiz kalpliyim falan diye, temiz kalpli adam zaten bunu dile getirme gereği duymaz.

Siyasi görüşünü vs bilmem de öküzün altında buzağı arıyorsunuz gibi geldi bana.

Yanlış bir şey söylediğini veya art niyetle söylediğini düşünmüyorum.

Bu laf toplumumuzda sıkça kullanılıyor zaten. Çalışana, emek edene Allah da yardım ediyor inancımız gereği. Bunu demek istemiş gibi kabaca.

Son düzenleme:
Konuyu siyasete cekmeye gerek yok

Güray anladigim kadariyla birak baskalari senin temiz kalpli oldugunu söylesin demek istedi galiba ben öyle anladim,hakli.

Siyasi görüşünü vs bilmem de öküzün altında buzağı arıyorsunuz gibi geldi bana.

Yanlış bir şey söylediğini veya art niyetle söylediğini düşünmüyorum.

Bu laf toplumumuzda sıkça kullanılıyor zaten. Çalışana, emek edene Allah da yardım ediyor inancımız gereği. Bunu demek istemiş gibi kabaca.

Bu söz ile Akçay'ın söylediği söz arasında dağlar kadar fark var işte normali bu zaten.

Örneğin bir yarıştayım rakip beni geçti birinci oldu "Çalışana Allah yardım ediyor" dese bir şey demem ama "Dürüst ve Temiz kalpli olursan Rabbim veriyor ya" derse olay çıkarırım "Ulan şerefsiz sen ne demek istiyorsun diye" mesele bu kadar basit. İyi niyetli veya kötü niyetli lafı tartıp konuşacak herkes

Güray bu adam Şenol Güneş ile arkadaş. Üstelik bugüne akdar da spor dünyasında hakkında kötü diyen, kendisinin birine kötü dediğini de duymadım. O ifadelerin altında klasik mütedeyyin duruş var işte. Karşısındakine filan en ufak bir kötülük güttüğünü zannetmiyorum. Maçın sonunda her kelimesini seçerek konuşamaz ki insan. Emeğimizin karşılığı manasında temiz kalple, iyi niyetle çalışınca oluyor demiş.

Öncesidne birileriyle atışsa, takışsa; sürekli birilerine çamur atan adam olsa dediğini anlayacağım da böyle bir adam değil. Yani adamı niye savunuyorum O'nuda bilmiyorum da maç onu açıklamalarını dinledim, son derece mütevazi, centilmen açıklamalardı.

Bu söz ile Akçay'ın söylediği söz arasında dağlar kadar fark var işte normali bu zaten.

Örneğin bir yarıştayım rakip beni geçti birinci oldu "Çalışana Allah yardım ediyor" dese bir şey demem ama "Dürüst ve Temiz kalpli olursan Rabbim veriyor ya" derse olay çıkarırım "Ulan şerefsiz sen ne demek istiyorsun diye" mesele bu kadar basit. İyi niyetli veya kötü niyetli lafı tartıp konuşacak herkes
Ya bazıları düşünmeden, lafın nereye gittiğini hesaba katmadan konuşuyor. Bu da kamera önünde saçmalıyor işte bazen. Boşverin, pek önemli bir tartışma konusu değil.

Şöyle bir laf konuşsam haddimi aşar mıyım bilmiyorum da, temiz bir kalple çalıştığın zaman rabbim bir şeyler veriyor.
Senin dediğin gibiyse sen zaten haklısın fakat benim anladığım veya anlamak istediğim ;
Rabbim birşeyler veriyor dan kastı da uzun vadeli anlamda demiştir diye düşünüyorum, bugun olmazsa yarın tarzında.Yani evet temiz olan aldı bak siz kötü kalplisiniz kaybettiniz anlamında olduğunu düşünmüyorum.
Ha hayata bakış açım kimse ben bunu doğru yaptım dememeli bırak etrafında ki seni kutlasın,tebrik etsin.Ama hangi insan bunu yapıyor ki ?

Belki senol günesin kötü kalpli oldugunu söylemek istemis olabilir.

Belki senol günesin kötü kalpli oldugunu söylemek istemis olabilir.
Valla yalan değil esasen. Hocalığına lafım yok ama karaktersizin önde gideni.

Hakem sezon boyunca yancılık yapar, ben bu konuları konuşmak istemiyorum der; bir tane aleyhine hata yapılsın basın toplantısında ağlar durur. Bir kerede çıkıp adam gibi oynayamadık iyi dediğini görmedim. Sürekli türlü türlü bahaneler. Yok eksiktik, yok hakem kötüydü, yok hazır değildik. Ağlak Şenol lafı abartı değil yani...

Eğer dürüstlükten temiz kalpten şenol a çaktıysa çok güzel yapmış çaktırmadan bjk li hak yiyicilere haddini bildirmiş işte ne var bunda.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ne kadar boş yorumlar adam temiz kalp ile çalışınca Allah yardım eder demiş tabiki öyle kirli işlere bulaşanlar hiç bir zaman başaralı olamıyor burada bjk yada teknik direktörüne söylenen birşey yok çünkü adamlar temiz mis gibi çalışarak şampiyon oldular bizim takımda temiz kalben çalışsaydı başaralı olurdu bukadar net

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Üst Alt