Mustafa Sarp, Ayhan Sorunsalı - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mustafa Sarp, Ayhan Sorunsalı

Cevap: Mustafa Sarp, Ayhan Sorunsalı

TSL'de oynamadığın maçlar ligi 5. bitirmende etkide bulunmuyor. Tartışmaysa ligi geçen sezon 5. bitirmiş olmamızın sorumlusunun BAM olduğunun iddia edilmesinden çıktı. Senin kurduğun sözde ideal kadroda Mustafa Sarp yok. Ne tuhaf ki Mustafa Sarp geçen sezon en çok forma giyen oyuncuların başındaydı. Senin komik tezine göre Sarp yalnızca Arda sakatken takımda yer bulmuş, o zaman Arda sezonun 80%'inde sakattı. Kör de sensin, cahil de. Ayrıca bilgi düzeyinle IQ'nda elele yürüyor çünkü ideal kadro diye kurduğun kadroda BAM'dan eser yok. Demek ki geçen sene yaşanan hezimetin sorumlusunu BAM olarak göstermek saçmalık.

Baros'un sakat olduğunu, dolayısıyla Arda'nın forvette oynadığını ve yine dolayısıyla Mustafa'nın forma şansı bulduğunu bilmeyen biriyle konuşacak kadar boş zamanım yok. Tamam siz haklısınız...

Takıma "total" olarak bakınca, 2-3 futbolcudan daha büyük bir sorunsal olduğu görülüyor.

Baros'un sakat olduğunu, dolayısıyla Arda'nın forvette oynadığını ve yine dolayısıyla Mustafa'nın forma şansı bulduğunu bilmeyen biriyle konuşacak kadar boş zamanım yok. Tamam siz haklısınız...

2009-2010 Sezonunda Galatasaray'ın oynadığı ilk 6 lig maçının dökümüdür:

GAZİANTEPSPOR GALATASARAY A.Ş. - Maç Detayları Türkiye Futbol Federasyonu

https://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=79517

https://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=79527

ANKARASPOR A.Ş. GALATASARAY A.Ş. - Maç Detayları Türkiye Futbol Federasyonu

KASIMPAŞA GALATASARAY A.Ş. - Maç Detayları Türkiye Futbol Federasyonu

GALATASARAY A.Ş. BEŞİKTAŞ A.Ş. - Maç Detayları Türkiye Futbol Federasyonu

Bence de artık birşey yazma berkecan.

2040.jpg

Bu kadar tartışmanıza hiç gerek yoktu aslında.

gözden kaçırdığınız bir noktayı söliyeyim, maç içerisinde Mustafa veya Ayhan ileri ceza sahasına gittikce Elano onların kademesini kapatıyordu

Özellikle Sarp ileriden geri gelmiyordu.

Bakın herkese açıklıyayım, Mustafa Sarp ileri geri gider sorun değil ama onunla birlikte Ayhanda giderse ve bu ikisinin top yapabiltesi düşükse o atak bize ters döner ve karşı takım kontraya çıkar çünkü 2 pası düzgün yapmayan oyuncular ki Mustafa en azından haddini biliyor. Cana Önlibero ya geçtiğinde dahada rahatliyacağız bir adam gibi defans yapan su katılmamış bir önlibero iki Mustafa Sarp ve Ayhanı birleştir Cana'nın top tekiniğinin yarısndan geçemez bu da hem oyunun hızlanması hem topun bizde kalması açısından çok önemli biz dünkü maçta çok aşırı kötü oynamadık, Ayhan'ın kaybettiği toplar bize atak olarak geri döndü ki bir pozisyonda topa bir vurdu başkanın yanına kadar gitti... Cana'nın ortasahaya artık geçmesi lazım fakat herşeyden önemlisi Aydın'ı konuşmamız lazım 2-3 maçtır gerçekten oyuna girdiğinde fark yaratıyor zibidi acaba kendini geliştiriyormu ? bilmiyorum açıkcası umarım bunlar şansa değildir de kendini geliştiriyordur çünkü o çocuk çok yetenekli üzülüyorum öyle bir yeteneğin bu durumlara düşmesine, kendini bir geliştirse ne Arda ne başkası 1 numara olur Türkiyede, umarım bu şekilde devam etmez oyununun üstüne koya koya ilerler ve daha iyi olur...

Gerçekten çok sırıtan bölgelerimiz var.Stoperlerimizden biri (Servet),defansif ve çift yönlü ön libero(Ayhan-M.Sarp).Bu 3 adamın düzgün olmadığı yerde ileriye Messi'yi de koysanız sonuç değişmez.Çünkü pas bağlantıları burada başlıyor.Ve bizim bu 3 adam öne veya kanatlara pas atacak imkan ve kabiliyette değil.4-2-3-1 veya 4-3-2-1 hangi sistemi oynarsanız oynayın bu 3 adamın yerine pas trafiğini hızlandıracak ve düzgünleştircek adamlar olmazsa solda İnsua-Arda(Kewell),sağda Sabri-Pino(Aydın,Elano) forvet arkasında Misimovic ve forvette Baros tamamı çuvallar.Netice de bütün takımı etkileyen bu duruma 3 adam yüzünden nasıl katlanıyoruz anlayamıyorum?Ve bunu TD ile yönetim nasıl görmüyor onu hiç anlamıyorum.Aslında çok basit bir yol var.Neill yanına pas trafiğinde biraz daha olumlu oynayabilecek H.Balta,defansif orta sahaya da Cana gelecek.Asıl sorun ise bizde olmayan oyunun çift yönünü oynayabilecek,topu öne taşıyabilecek,kanatlara ters paslar atabilecek bir adam.Bu konuda Emre Belözoğlu'nu tek geçerim.Böyle bir adam bizde olmadığı için bu seneyi bizim için bitmiş olarak görüyorum.Sadece 1 oyuncu yüzünde koca bir seneyi heba ediyoruz.İnanılacak gibi değil.

4-2-3-1 / 4-4-2 / 3-5-2 / 4-5-1 / 4-3-3 / 3-4-3 bunlar sistem değildir dostum, taktik diziliştir, bizim oynamak istediğimiz sistem total futboldur Ayhan ve Sarp buna uygun değildir...

Kelime hatası yapmış olabilirim.Neticede bence 3 adam (Servet ilave) oynamak istediğimiz sisteme uygun değil.Özellikle çift yönlü oyuncumuz olmadığı için diğer oyunculardan da verim alamıyoruz.İyi bir orta sahamız olsaydı sağda Aydın veya Pino,solda Arda veya Kewell,ortada Misi ve forvette Baros mükemmel işler çıkarabilirdi.Transferde 2 senedir en sıkıntılı bölgemiz olan yerin yine unutulması inanılmaz birşey.Hem TD hem de yönetimin bunu ihmal etmesi kabul edilebilir değil.İşte Antep maçında nasıl sıradan bir takım görüntüsü verdik.Gerçekten inanılmaz.

Galatasaray ne zaman iyi oynar?

Ayhan ve Sarp tek top oynayıp, topu hızlı bir şekilde ileriye taşıdığı zaman

Ayhan ve Sarp ne zaman iyi oynar?

Hiç bir zaman

Bir takımın orta saha oyuncularının ikisinin bonservis değeri 2 milyon € etmez mi?

Ve takımın adı G.Saray ise..

Bir durup düşünün beyler..

Serdar Özkan,M.Sarp beleş adamlar..

Ayhan bitmiş artık sağlıklı yaşam için futbol oynuyor.

Sarp boş koşuyor sadece,bir A.Turan var ki sormayın ben çıkıp oynasam ancak bu kadar kötü oynarım..

Çok boş oyuncumuz var çok.

Foruma ilk geldigimde de demistim.Rijkaard "lack of quality" derken oyuncuların bu yonlerine vurgu yapiyor diye.

Transfer politikamiz uzun suredir yanlis.En azindan bu sene aldigimiz yabancilar kluplerinde sorunsal oyuncular degildi ama,genel olarak Turk transferlerine baktigimizda cok kotu gorunuyoruz.Ayhan belki bir 5 sene once iyiydi.Ama boyle bir takimda yonetimin oturup,biz 5 senede bu adamin yerine koyabilecegimiz birisini ne altyapidan cikardik ne de alabildik.

Zamaninda zannediyorsam pahali diye Selcuk Inan,Ceyhun Gulselam,Ozer vs gibi isimler hep diger takimlara kaptirildi.Bunlardan bugun 1 tanesi bile elimizde olsa emin olun daha iyi olurduk.

Bir takımın orta saha oyuncularının ikisinin bonservis değeri 2 milyon € etmez mi?

Sarp boş koşuyor sadece,bir A.Turan var ki sormayın ben çıkıp oynasam ancak bu kadar kötü oynarım..

Tehlikenin farkındamıyız acaba?

Asıl seneye Arda gidince ne yapacağız çok merakediyorum ve gelecek için gerçek anlamda kaygılanıyorum. Yabancı kontejyanından dolayı Cana bile oynatamazken, onun yanına bir tane daha yabancı almayı planlarken Ladesma gibi, yabancı kontejyanını nasıl aşıp Arda'nın yerini doldurucaz. Öyleki Ladesma bile alsaydın nasıl oynatacaktın. Seneye Arda'nın yerine bir yabancı ile doldursan orta sahada gine Mustafa Sarp ve Ayhana mahmum kalacaksın. Bu seneyi geçtim beni asıl düşündüren gelecek sene. Kimse Selçuk İnan bedava demesin orta saha için Trabzon onunla devre arası imzalar. Hamit desen gelmiyor. Gökhan İnler desen onu getirecek para ve zihniyet yok. Nuri istemiyor? Volkan Şen'i Bursa satmaz satsada iyi fiyata satar biz alamayız. Kim kaldı geriye? Ben buldum Adnan Sezgin varsa Kazım Kazım. EE Rijkaardada A2'nin sol açık oyuncusu Berkin Kamil Arslanı yetiştirecek, hazırlayacak düşünce yok, en azında kadroya alıp bazı maçlarda 320-25 dakika oynatsan ama nerde?

Beyler Asıl sorun gelecek sene

Senin gibi 1 milyon kişiyi sahaya doldursak, Arda'nın yaptığı katkıyı yapamazsınız.

Üst Alt