Mustafa Sarp, Ayhan Sorunsalı - Sayfa 9 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mustafa Sarp, Ayhan Sorunsalı

Cevap: Mustafa Sarp, Ayhan Sorunsalı

gözden kaçırdığınız bir noktayı söliyeyim, maç içerisinde Mustafa veya Ayhan ileri ceza sahasına gittikce Elano onların kademesini kapatıyordu

Öncelikle şunu söyleyeyim bu yıl lig maçlarının hiçbirini izlemedim. Rijkaard olduğu sürece de belki sadece derbileri izlerim. Ancak geçen yıl bir kaç maç dışında maçların tamamını izlemiştim. Rijkaardı çözdükten sonra benim için maç izlemenin tadı kalmadı. Hep aynı taktik anlayış. Yanlış tercihler ve zevk vermeyen oyun için vaktimi boşa harcayıp sinir krizlerine girmemek için bu yıl böyle bir karar aldım.Mustafanın olayına gelince bunu sen yeni farketmişsin ama hala göremeyenler var. Geçen senede bu böyleydi ve ben geçen sezon Rijkaardı eleştirirken Mustafa Sarpı Elanodan önde oynatıyor, Elano ise ön libero gibi oynatılıyor dediğimde maçları izleyip izlemediğim sorgulanıyordu. Demekki dikkatli izleyince neyin ne oldu açığa çıkıyor. Sarpı bağlasan durmaz diyenler var. O zaman bende derim ki demek ki Rijkaardın otoritesi Sarpı durdurmaya yetmiyor. O halde diğerlerine hiç yetmez, herkes kafasına göre oynar. Ama öyle bir şey yok tam tersi Sarpın önde oynatılması tamamen Rijkaardın tercihi. İşte bu bile futboldan soğumaya yeterli bence. Oysa Elano gibi bir oyuncunun ilerde ceza sahasına yakın yerlerde olması, Sarpında Elanonun kademesine girmesi lazım. Ancak Rijkaard olduğu sürece ...... Ya aslında o kadar canım sıkılıyor ki içimden hiç bir şey yazmak gelmiyor. Zaten yazıyoruzda ne oluyor ki. Can sıkıntım biraz daha artıyor.

2ep1pfo.jpg

Bir Zamanlar Hagi hic kosmazdi yerine Emre, Suat kosardi...

Simdi Hagi(Misimovic) Emre(Sarp) ve Suat´dan(Ayhan) daha cok kosuyor....

Iste Kalitesizligin bir diger kaniti...

Misi bu takımın en çok koşan oyuncusu ise, büyük sorun var demektir. Misi'nin en az koşması lazım ki, top ayağına geldiğinde diri olabilsin.

Mustafa Sarp ve Ayhan sorunsalı değil...Adnan Polat ve Frank Rijkaard sorunsalıdır..Hemde çok ciddi bir sorundur...

Ve ben bu takımı deliler gibi seven bir taraftar olarak bu bu adamlara hakkımı helal etmiyorum..

Bir insan tabiki hata yapar,iş bilmezde olabilir..Fakat bu kadar göstere göstere hatada yapılmaz... İnatlaşılmaz..Burada Galatasaray kimsenin umrunda değil...Birisi koltuğun derdinde birisi paranın veya lanet olası sisteminin...

Bu takımın kurtulması için yönetim,futbolcu,teknik heyet anlamında tarihi bir revizyon gereklidir..

Adnan Polat ve yönetimi..

Adnan Sezgin

Teknik ekip

Servet

Ayhan

Sarp

Barış

Aykut

Elano

Serdar Öskan

Başta olmak üzere gerekli revizyon yapılmalıdır..Galatasaray ruhunu kaybetti,Galatasaray hızla kimliğini kaybetmektedir..

Elano-Cana ortasahası denenmeli. ayhan-sarptan 10 kat iyidir ama hoca göremiyor işte.

Öncelikle şunu söyleyeyim bu yıl lig maçlarının hiçbirini izlemedim. Rijkaard olduğu sürece de belki sadece derbileri izlerim. Ancak geçen yıl bir kaç maç dışında maçların tamamını izlemiştim. Rijkaardı çözdükten sonra benim için maç izlemenin tadı kalmadı. Hep aynı taktik anlayış. Yanlış tercihler ve zevk vermeyen oyun için vaktimi boşa harcayıp sinir krizlerine girmemek için bu yıl böyle bir karar aldım.Mustafanın olayına gelince bunu sen yeni farketmişsin ama hala göremeyenler var. Geçen senede bu böyleydi ve ben geçen sezon Rijkaardı eleştirirken Mustafa Sarpı Elanodan önde oynatıyor, Elano ise ön libero gibi oynatılıyor dediğimde maçları izleyip izlemediğim sorgulanıyordu. Demekki dikkatli izleyince neyin ne oldu açığa çıkıyor. Sarpı bağlasan durmaz diyenler var. O zaman bende derim ki demek ki Rijkaardın otoritesi Sarpı durdurmaya yetmiyor. O halde diğerlerine hiç yetmez, herkes kafasına göre oynar. Ama öyle bir şey yok tam tersi Sarpın önde oynatılması tamamen Rijkaardın tercihi. İşte bu bile futboldan soğumaya yeterli bence. Oysa Elano gibi bir oyuncunun ilerde ceza sahasına yakın yerlerde olması, Sarpında Elanonun kademesine girmesi lazım. Ancak Rijkaard olduğu sürece ...... Ya aslında o kadar canım sıkılıyor ki içimden hiç bir şey yazmak gelmiyor. Zaten yazıyoruzda ne oluyor ki. Can sıkıntım biraz daha artıyor.

Elano ilk sezon önlibero oynadı, şuan sağ açık oynuyor, ayrıca kendini benimle kıyaslamayınız aramızdaki fark yer "cehennem" ve gök "cennet" arasındaki fark gibi oüyzden bana laf sokmadna önce bir kaç yazımı okuyunuz sonra yorumunuzu yazınız...

https://www.gscimbom.com/forum/turg..._taktik-dizilis-ve-oyuncular-kose-yazisi.html

2ep1pfo.jpg

Bir Zamanlar Hagi hic kosmazdi yerine Emre, Suat kosardi...

Simdi Hagi(Misimovic) Emre(Sarp) ve Suat´dan(Ayhan) daha cok kosuyor....

Iste Kalitesizligin bir diger kaniti...

Bu resim en çok koşan ve mücadele eden anlamına gelmiyor,en çok mesafe kat eden anlamına geliyor.

Sistem gereği sıralamanın şu şekilde olması gerekiyor

1 Mustafa / Ayhan

2 Mustafa / Ayhan

3 Misimovic

4 İnsua / Sağ Bek

5 İnsua / Sağ Bek

Orta üçlü sürekli top isteyip bir sağa bir sola gideceğinden hiç mücadele etmeyen birisi bile olsa en çok mesafe kat edenler arasına girer.

Önemli olan ise topu isteyip olumlu pas atabilmektir.

Bizimkiler istedikleri kadar mesafe kat edip topu istesinler,o topu olumlu atamadıktan sonra hiç bir anlamı yok

Aslında Ayhan ve Sarp'a 15 gün evden çıkma yasağı vereceksin.Önüne Barcelona'nın geçen seneki maçlarının cdlerini vereceksin.Hepsini izlerlerse belki bir şeyler kaparlar.

Bunlar yüzünden güzelim kadroyu heba edeceğizz,nerden bulduk arkadaş.Maç izlenmiyor artık sinirlerimi geriyo bu ikili.

ya bu mustafa sarp la ayhan la ne alıp veremedğiniz var bu klübe yıldız olrak olrak gelen cana ve elanodan çok daha fazla o formayı terletio onlar saygı duymak lazım bence

Yönetim ve teknik heyet bu sezon transferde küme düşmüştür.Galatasaray ın en sancılı bölgesi göbeğe iki kalite adam lazımken Cana transferi ve yapılmayan transferle adeta intihar ettik.Cana Galatasaray ın oyuncusu değil.Hiç kendimizi kandırmayalım.Cana da kötü çıkınca yine kaldık Sarp ve Ayhan.Sarp iyi niyeti ve mücadeleseinden şüphem yok ama istediğin kadar sahada debelen dur kalite olmadıktan sonra neye yarar.Ayhan bahsettiğim kalitedeydi ama artık kaldıramıyor.Yinede şu kadroda yokluktan dolayı bölgesinin en iyi adamı.

Velhasıl çok dengesiz bir kadromuz var.Yönetim ne yaptı ettii takımı mahvetti.Teşekürler yönetim

Ayhan'ın bir faydası yok çok yaşlandı artık. Koşmuyor pres yapmıyor. Her topu yanındakine pas vermekten başka birşey yapmıyor. Yanlız Sarp konosunda farklı düşünüyorum renktaş. Sarp Rijkaard'ın sistemine en çok uyna futbolcularımızdan biridir. Bundan dolayı Rijkaard hocamız ondan vazgeçmiyor. Sarp hem defans önünde önliberoluk yapıyor diğer yanda ileride her golümüzde mutlaka Sarp'ın imzası oluyor.

Pino(Aydın)-Elano-Sarp-Kewell işte bu orta saha iş yapar.

Ayhan en büyük Futboldan alamadıgı ders aldıgı topu geri dönmesi olacak iş degil dünkü maçta çıldırttı beni resmen.

Ayhanla Mustafayla Barışla Olcak iş degil kesinlikle Orta Saha.

Elano ilk sezon önlibero oynadı, şuan sağ açık oynuyor, ayrıca kendini benimle kıyaslamayınız aramızdaki fark yer "cehennem" ve gök "cennet" arasındaki fark gibi oüyzden bana laf sokmadna önce bir kaç yazımı okuyunuz sonra yorumunuzu yazınız...

https://www.gscimbom.com/forum/turg..._taktik-dizilis-ve-oyuncular-kose-yazisi.html

Pardon Sinan Bey özür sizin yazınıza yorum yapmak gibi bir küstahlık yapmışım. Sizin gibi futbol üstadlarının sözü üzerine söz söylemek ne haddimize. Kusura bakmayın bir an için sizi tanıyamadım da. Siz bilginizle ulaşılamayacak yerlere yükselmiş bir insansınız. Affedin beni ne olur. Ha bu arada o iki yazınızıda okumuştum. Sizler göklerden herşeyi hemen görüyorsunuz.Biz ayakları yerden kesilmeyenlerin herşeyi bir anda görmesi mümkün değil. Part 1 ve Part 2'yi büyük zevkle okudum. İnanın ufkum açıldı. Heyecanımdan ne yapacağımı bilemez oldum. Dünyaya başka bir açıyla bakmayı öğrendim. Daha çok şey öğrenmek için Part 3 ü heyecanla bekliyorum. Ne olur bizleri bilginizden mahrum bırakmayın. Biran önce yazın.

Ben bütün bu oynadığımız "şey"in 1-2 oyuncuyla açıklanmasını doğru bulmuyorum. Öyle bir oyun(!) oynuyoruz ki bunu ne 1-2 oyuncuyla açıklayabiliriz ne de başka bir unsurla. Takım dizilişi,sistem,kondisyon vb. birçok unsur eksikken bu gerçeği kapatmak için 1-2 oyuncuya yüklenmenin,onları kurbanlık koyun seçmenin ve olaylara tek pencereden bakmanın eksiklik olduğunu düşünüyorum.Olaya total(!) bakarsak hemen her futbolcumuzda belirli eksikliklerin(özellikle fiziksel yeterlilik konusunda) olduğu görülüyor.

Yani bir box-to-box oyuncuyla GS'nin çehresinin değişmesini beklemek iyimserlik gibi... Bizim takımda denge yok ve oynadığımız oyundan anladığımız birşey de yok. Herkes kafasına göre takılıyor. Takım olamadıktan sonra(yetersiz de olsa,kötü de oynasa) tüm suçu 1-2 futbolcuya atıp diğer tüm faktörlerin olumsuzluklarını minimize etmek hakikaten olaylara geniş bakmamaktır.

Eğer takım olabilmişsen ya da ne oynadığın az veya çok belliyse;yedek takımla çıksan bile sana bir "done" verebilir birşeyler hakkında.O yüzden burada belirli futbolcuların yetersizlikleriyle,yönetimin yanlışlarıyla beraber; Rijkaard'ın da hatalarını ve eksikliklerini görmemek veya görüp de yokmuymuş gibi davranmak eksikliktir.

sarp demeyin bana cinlerim tepeme cikiyor isallah arda cabuk döner ve cana 11 e girer sarp da yedege mümkünse 18 e alinmasin ama alinacaktir

sarp demeyin bana cinlerim tepeme cikiyor isallah arda cabuk döner ve cana 11 e girer sarp da yedege mümkünse 18 e alinmasin ama alinacaktir

Arda dönsede Sarp 11 oynayacaktır. Rijkaardın vazgeçilmez oyuncusudur kendisi. Adam Sarpa o kadar inanmış ki forvet arkası hatta gerekirse forvet bile oynatır. Siz biz Sarpı beğenmeyelim ne fayda. Rijkaard beğendikten sonra bir kıymeti ehemmiyeti yok.

Üst Alt