Mutlu Noeller - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mutlu Noeller

Cevap: Mutlu Noeller

Hepinize Mutlu Noeller !!!

[Noel kutlama muhabbetine bile dini karıştıran zat-ımuhteremler ; ulan kimse size "Noel Baba'ya tapın" demiyor omg . Eğlen işte , moda gir , ne bileyim al bi çam ağacı , süsle , rahatla :yenieek: ]

Noel Baba da çok baba adamdır ayrıca :tiphat:

Bir de hep aklıma 1996 yapımı Jingle All the Way filmi gelir. Arnold Schwarzenegger oynuyordu çocuğa oyuncak robot bulmaya çalışıyordu.

Türkçeye de Babam Söz Verdi diye çevirmişlerdi.

Jingle All the Way!! Babam söz verdi... Oyuncakçılarda...pardon..Sinemalarda..diye bir reklamı dönerdi devamlı 96'da, aklıma kazınmış adamın ses tonuna kadar :)

Jesus Reisin dogum gunu kutlanir. Noel Baba figurlerden biridir. Armutlar ve elmalar gene karistirilmaya baslanmis. Kutlayan cogu kisi de dini inanistan daha cok bunun bir gelenek olmasindan o gun insanlarin mutlu olmasindan dolayi kutlar. Aile uyeleri bir araya gelir guzel yemekler yenir guzel saraplar icilir Noel agaci suslenir onun etrafinda dans edilir hatta danslar disari caddelere de tasir. Yani cogu kutlayan da bunun ne olup olmadiginin farkinda. Var midir yok mudur falan farkli tartisma Noel Baba icin sadece kutlamalari guzellestiren bir øge.

Herkes bilir Noel Baba'nin ren geyiklerinin cektigi kizaginda hediyeler tasimadigini ve cocuklara getirmedigini sadece cocuklar eglenir zevk alir bu durumdan ayni zamanda da bir tuketim kulturu fakat ayni zamanda bir dogum gunu de kutlamasi.

Bir de hep aklıma 1996 yapımı Jingle All the Way filmi gelir. Arnold Schwarzenegger oynuyordu çocuğa oyuncak robot bulmaya çalışıyordu.

Türkçeye de Babam Söz Verdi diye çevirmişlerdi.

Jingle All the Way!! Babam söz verdi... Oyuncakçılarda...pardon..Sinemalarda..diye bir reklamı dönerdi devamlı 96'da, aklıma kazınmış adamın ses tonuna kadar :)

Benim de 2 gün önce aklıma geldi.TNT'de saçma sapan bir noel filmi vardı ve birden beynimde Arnold Sivastanegezer çaktı. Yılbaşı günü izlemeyi planlıyorum.

Ekstra neden cok isik kullanilir. Cunku Jesus isik sacar onun isik sactigina inanilir. Ordaki isik bir simgedir onun insanlara isik getirdigi ve sactigina inanilir vs. vs. Bu simge etrafinda da her yer isiklandirilir. Yani merak eden olabilir neden caddeleri ve cogu yeri isiklandiriyorlar diye :)

Bir Süryani(Arami) Hıristiyanı olarak bu mübarek günümüzü düşünüp kutlayan yada kutlamayan herkes sağolsun varolsun.

Varolan tek Allah'tır, başka da bir ilah yok.

musevi halkinin badminton haftasi mubarek olsun [amin]

hristiyan renkdaslarimiza da kudus jokeyler konferansinda basarilar dilerim

3 dine de salladim esitlik kontenjanindan heralde sikayet etmez kimse

Neden noel dediklerini bende hic anlamam açıkcası. Herhalde batılıların ticari anlayışı yüzünden olsa gerek. Bizim icin anlamı ise Mesih'in doğuşudur.

Üst Alt