ne kadarlık sermayeye erişirseniz çalışma hayatını bırakırsınız? - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

ne kadarlık sermayeye erişirseniz çalışma hayatını bırakırsınız?

coin konusuna yazdım, buraya da ekleyeyim.

yakın zamanda uzaktan bir tanıdığım o anki elinde olan tüm nakiti bitcoin'e gömmüş, 350 bin lira civarı.

ve X milyonları görüp geçenlerde çalışma hayatına son verdi.

siz ne kadarlık bir meblağa ulaşırsanız çalışma hayatınızı noktalarsınız?

Etherium bi firlasa seni ucakla alip bi Dubai‘a davet edecegim.
Para göndüm bekliyorum ...

Şu an bir milyon dolar verseler daha iş güç düşünmezdim.

500 bin dolarını ayırır geçim için kullanırdım sabit garanti para, diğer kalan 500 bin dolarla da yatırım yapardım.

Hiç bir zaman son veremem galiba. İş dışında tüm aktivitelerden çabuk sıkılıyorum. Zamanla yarış, sorumluluk, hatta sıkıntılar ve zorluklar ölene kadar insan hayatında olmalı bence, bu tempoyu bırakanlar erken ölüyor zaten :) işimi değiştirirdim sadece. İşkoliğim ben 15 gün izne çıkmak için 1 sene sabırsızlanır 1 haftada sıkılırım.

Soruyu şöyle cevaplarım X liram olsa yaptığım işi kesin değiştiririm ama o X ne kadar olur hiç düşünmedim.

Kredisiz 2 ev alabilecek duruma geldigimde

Yani 600-700 bin euro

Evlerden gelen 2200 euro kira + 1000 euro issizlik maasi ile Rahat sekilde yasarim

konfüçyüs'ün söylediği gibi sevdiğin işi yaparsan 1 gün bile çalışmış sayılmazsın. o yüzden havadan gelecek hayali para yerine hayatımızın merkezine sevdiğimiz işi yapmayı koyarsak bence mutluluğa çok daha gerçekçi ve sağlıklı bir şekilde ulaşırız. zaten bizim çapta ülkelerde de hayatı boyunca çalışmadan yaşayabilecek insan sayısı en fazla sevdiği, hayal ettiği işi yapan insan sayısı kadardır.
İş iştir ne olursa olsun seni sevdiklerinden mahrum bırakır.
Sevdiğin işi de yapsan seni hep bir şeylerden mahrum bırakır.

Gscimbom mobil

10 M

20 yaşındaykens sorulsa cevap bambaşka olurdu ama şuan hemen bahçeli, güzel bir ev alırım. Büyükçe bahçeli. Kendime bir garaj + hobi atölyesi dizayn ederdim. Paranın önemli bir kısmını da 18 yaşına gelince kullanım izni olmak üzere çocuğuma hesap açar döviz olarak (inşallah devlet el koymaz) saklardım. Kızım büyüyene kadar onla ilgilenir, geri kalan vakitlerde de hobilerimle (bahçe,kitap,internet,araçlar vs) geçiririm.

Asalakça bir yaşam tarzı olurdu ama özenmiyor değilim.

Kendi kendine ne kadar yetebildiğine, masraflarının ve harcamalarının ne kadar olduğuna bağlı kendine ait güzel bir evin varsa şöyle 3-5 milyon tl olsa iş görür gibi güzel bir sahil kasabasına yerleşeceksin 2 dönüm arazi içerisinde güzel bir çiftlik evi içerisinde organik meyve sebzeni yetiştirip birkaç tavuk, koyun, köpek, at falan bakacaksın. Ufak bir teknen olacak ara sıra balık tutmaya çıkacaksın. Kendi asma bağından topladığın üzümden kendi rakını, şarabını yapacaksın. İşte benim istediğim emekli hayatı bu. Yeri geldi mi çıkıp dünya turu yapacaksın 3 ay Tayland'da 3 ay Brezilya'da dünyanın dört bir tarafını gezip duracaksın ve tabi bu işin olmazsa olmazı yeni insanlarla, güzel bayanlarla tanışacaksın.

Üst Alt