Netflix’in İlk Türk Orijinal Dizisi: The Protector - Sayfa 11 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Izledim fena degildi ama kurgu olarak biraz bana aynisi da olmasa The Originals hatirlatti . ikinci bir sezon cikarsa da heralde izlerim cünkü büyük ihtimal daha fazla aktion olacaktir.

Leyla da heralde bir ölümsüz olmustur. Cünkü suanki ölümsüzler büyük ihtimal önceden normal insanlardi diye tahmin ediyorum ama biri onlari bu hale getirdi kendi kanini vererek.

Mantik hatasi ararsam Faysal Hakanin kanini aldiktan sonra neden kendisi Hakani öldürmedide iceriye giren adamlara öldürün bunlari dedi?

Faysal ve Rüya tahminen kötülük pesinde olmayan kendi hayattinin tadini cikaran tiplerdi ama digerleri büyük ihtimal kötülerin ta kendisi olacaklardir.

Dün gece bitirdim, fikrim değişmedi. Beğenmedim ben. Yabancı olsa 1. bölümde bırakırdım, millet yine imdb'de abanmış sırf Türk dizisi diye ne gerek varsa. Maksimum 5.5-6 alacak bir dizi. Özellikle diyaloglar rezalet ötesi.

The rain'i falan oyunculuk bakımından eleştiren adamlar bu dizideki oyunculukları övmüş sırf bizim dizi diye.

Beğenmememde fantastik dizi/filmlerden hoşlanmamam etkili olmuş olabilir, bu şerhi düşmekte beis görmem.

Tabi yabanci bir dizi ile kiyasalarsak vasat kalir türk dizilerle kiyasa girmis olursak fena degildi.

Ara sira Hakanin atasini görüyoruz ordan daha cok sahne isterdim biraz Assassins Creed tarzi vardi :)

Arkadaşlar bu netflixte diziler bütün bölümleri çekiliyor ve öyle mi yayınlıyorlar yoksa her hafta bir bölüm mü yükleniyor?
Değişiyor bu durum. Genel olarak bir sezonun tüm bölümleri ama bazı diziler her hafta bir bölüm olarak veriliyor. Bu ama dediğim gibi çok fazla olmuyor, hatta çok nadir de denebilir.

ilk yerli netflix yapimi olarak begendim su ana kadar. illa sopranos yahut breaking bad kadar iyi olacak diye bir sey yok. biraz oyun havasi var lakin - sanki izleyici dizi degil de oyunun izliyormus gibi hissediyor.

Dün gece bitirdim, fikrim değişmedi. Beğenmedim ben. Yabancı olsa 1. bölümde bırakırdım, millet yine imdb'de abanmış sırf Türk dizisi diye ne gerek varsa. Maksimum 5.5-6 alacak bir dizi. Özellikle diyaloglar rezalet ötesi.

The rain'i falan oyunculuk bakımından eleştiren adamlar bu dizideki oyunculukları övmüş sırf bizim dizi diye.

Beğenmememde fantastik dizi/filmlerden hoşlanmamam etkili olmuş olabilir, bu şerhi düşmekte beis görmem.
Abi bence asıl mevzu bu tarz işlere ihtiyaç var kısa kısa ve az süreli dizilere. Tür olarak da ihtiyaç var.

Bence başlangıç için fena değil, zamanla daha iyi işler gelecektir

Örneğin o çok övülen Le Casa de Papel'in de aşırı ciddi hataları vardı.

Abi bence asıl mevzu bu tarz işlere ihtiyaç var kısa kısa ve az süreli dizilere. Tür olarak da ihtiyaç var.

Bence başlangıç için fena değil, zamanla daha iyi işler gelecektir

Örneğin o çok övülen Le Casa de Papel'in de aşırı ciddi hataları vardı.
Orası kesinlikle öyle. Mesela aynı şey börü içinde geçerli aslında ahım şahım bir dizi değil ama ilk iş olarak iyiydi. Bu konuda katılıyorum da millet imdb de ve twitter da falan coşmuş müthiş falan diyor, değil yani onu demek istedim.

Bir türk dizisi olarak 40 dakikalık bir izlenme ve standartın üstünde olduğu için başlangıç için yeterli olduğunu düşünüyorum. Hikayenin anlatış şekli, diyaloglar ve aksiyonda daha iyi olabilirmiş. Yabancı bir dizi olsa 1-2 bölüm sonra bırakırdım ama hem İstanbul hemde Netflix deki ilk Türk dizisi olması sonuna kadar izlememe neden oldu.

Başlangıç için ve devamlarının gelmesi adına güzel oldu.

Dip Not: Hani sıkıla sıkıla da izlemedim son bölüm hariç sıkılmadan izlettirdi.

Henüz daha izlemedim ancak bu tarz yerli yapımlara destek verilmeli. Televizyondaki saçma sapan aşk, nefret, ihtiras ve entrika konulu yerli dizilerden gına geldi. İçinde hep lüks evler, güzel arabalar ve Holding binaları. Farklı şeylere ihtiyacımız var artık.

Üst Alt