# Oğulcan Çağlayan - Sayfa 12 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Oğulcan Çağlayan

Söz konusu bizim eşekler olduğundan bir şey çözebildiğimizi düşünemiyorum yav
Geçen sene kanatlar ve orta saha çok statikti bu sene orta bölgede sürekli üçgen kurabiliyoruz çoğu maçta ve bekleri iyi kullanıyoruz. Mariano - Nagatomo yoruyordu bu konuda ama işte top alıp dikine çalım atan pek yok, Belhanda belki biraz. Bir de Saracchi iyi top taşıyor.

En iyi ozelligi ve katkisi dogru tek dokunus paslar yapmasi ayrica sut ozelligi de iyi gibi ama tabii ki rizedeki durumlar yuzunden ekstraydi haftaya gorelim

Sivasspor macinda basladik kanat oyunculari yardimci forvet veya ic forvet gibi oynatmaya ve o macta Feghouli oynamisti ogulcan’in yerine

Feghouli tabiki daha kaliteli bir oyuncu bu tartisilmaz Ama ogulcan daha hareketli oldugu icin topsuz kosular yaptigi icin faydali oynuyor Iyi isler yapiyor

Mesela emra akbaba icin de aynisi gecerli,eksiksiz ciktigimiz sivas macinda Arda sol ic forvet gibi oynadi golunu da atti Ama hareketlilik olarak akbaba daha iyi durumda

Form dusuklugu olana dek oynamaya devam eder

Santrafor olarak denenmesi gerektigini dusunuyorum. Oynamaya calistigimiz oyun icin butun santrafor ozelliklerine sahip gibi geliyor bana. Topsuz alanda hareketli, hizli, kafa toplarinda ortalama duzeyde ve gecen senelerden takip ettigim kadariyla fena olmayan bir bitiricilige sahip. Kanatta oynayarak takimdaki hareket sorununun cozumune katki sagliyor ancak forvette daha etkili olabilir bence. Hele bir de kanada Kerem'i monte edebilirsek sezonu Taylan, Kerem ve Ogulcan kazanimlariyla kapatmak harika olur bana gore.

Katılmıyorum.

Gayet vasat bu konuda.

sent via GSC

Saygı duyuyorum düşüncenize. Oğulcan'ın şu anki durumu bana Burak'ın kanat oynadığı zamanları hatırlatıyor. Burak da bu yaşlarda kanat oynuyordu. Sonra gelmiş geçmiş en iyi bitiriciliğe sahip Türk forvetlerden birine dönüştü. Oğulcan'da da bu potansiyel var bence şu anda. Tabi ki şu anda kusursuz bir bitiriciliğe sahip değil ancak bunu geliştirmemesi için de bir neden yok.

Çok top kaybi yapiyor teknik kapasitesi yeterli degil hele mac lehimize degilken tam bir facia ayagi beton gibi ince isler yapamayacak biri acik alanda at onune kossun asla buyuk takim oyuncusu degil rize macinda golu attiktan sonra etkili gorundu ama yaniltmasin azicik kapali savunmada top ayagina yakismiyor

Üst Alt