GSC Scout - # Oğuz Aydın - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Scout # Oğuz Aydın

Evet o da bir neden olabilir tabii ama hoca da biraz sevmiyor gibi sanki oyun yapısı bakımından dolayı.Tabii kaliteli yedek oturtmak da zor bir yandan , hem maliyetli hem oyuncu yedek kalmak istemiyor falan.

Ndombele iyi çıksaydı bazen Demirbay'la dönüştürürdü mesela, Kaan'ı oraya koyarak yaptı daha çok ama işte o da daha çok taktiksel olabilir. Yine de en azından "bundan olmayacak" diyene kadar rotasyon gerektiğinde Tete'yi, Oliveira'yı, Ndombele'yi, Bakambu'yu falan bile yine kullandı ara ara sanki.

Gerçi seneye yabancı kuralından dolayı sanki yedek kulübesi bir tık zayıf olmak zorunda gibi, çok verimli Türk oyuncular bulamazsak veya birileri inanılmaz çıkış yapmazsa yani. Şimdi CL maçı öncesi ligde içeride bir maç bile olsa sakatlık vs yokken sırf rotasyon diye atıyorum Torreira yerine Berkan, Nelsson veya Apokerim yerine Emin Bayram, Icardi yerine Vinicius, Barış yerine Oğuz Aydın/Yunus falan oynatmak yine zor olur gibi...

Öte yandan CL seviyesinde Avrupa maçları olunca (ve ön elemelerle sezonu da erken açınca) sakatlıklar mecbur bırakıyor işte bir noktada. Icardi'nin o sakız gibi uzayan süreci dışında şu ana kadar örece makul oranda ve sürelerde sakatlık yaşamamıza rağmen oldukça zorunlu rotasyon yaptık sanki.

Oğuz genç de değil.O yaşta adamın as oyuncu olarak gelmesi lazım ki zaten gelişimi de geriye gitmesin 18-19 yaşında olsa olurdu da bu şekilde olumsuzum ben ki dediğim gibi hoca rotasyon yapmayı da sevmiyor pek mevkii sıkıntılı olmadığı sürece.Seneye mesela barışı sadece kupa maclarinda 11 başlatmaz bence onun dışında her maç 11 oynar.Diger tarafta da işte duruma göre değişir düzgün birini bulursak ona da aynısını yapar.Oguz-Baris kanatları da olmaz bence top da tutmamız lazım.
Bana ligde 18-19 yaşında olup da bizim takımda az da süre alabilecek tek bir oyuncu söyleyebilirsen hak veririm belki. Bir Yasin Özcan var yeterliliği şüpheli, ona da anasının nikahını ister Ciner denen çakal. Yaşını geçtim, bu ligden alınması düşünülebilecek oyuncu sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Ona göre düşünmeni öneririm...

Kadro hesabı öyle olmuyor. Sezona girerken 'kanatsaray' yakıştırması yapılıyor; Zaha-Tete-Kerem-Ziyech varken Barış' ın adı bile geçmiyordu. Bazıları gibi ''Oynayabileceğim bir takıma gitmek istiyorum'' dese, hoca onu da gönderirdi muhtemelen. Şimdi gelinen nokta malum...

Tarz olarak Baris Alper’e benzetiyorum

Eger Baris Alper’in satilma durumu varsa güclü ve hizli kanat oyuncusu olarak rotasyon’a dahil etmek lazim

Ama Baris Alper kalacaksa farkli bir planlama gerekiyor cünkü baris ve ziyech disinda topun degerini bilen kanat oyuncularimiz yok

Ziyech de yeni yeni oynamaya basladi sakatliktan kurtuldu

Bana ligde 18-19 yaşında olup da bizim takımda az da süre alabilecek tek bir oyuncu söyleyebilirsen hak veririm belki. Bir Yasin Özcan var yeterliliği şüpheli, ona da anasının nikahını ister Ciner denen çakal. Yaşını geçtim, bu ligden alınması düşünülebilecek oyuncu sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Ona göre düşünmeni öneririm...

Kadro hesabı öyle olmuyor. Sezona girerken 'kanatsaray' yakıştırması yapılıyor; Zaha-Tete-Kerem-Ziyech varken Barış' ın adı bile geçmiyordu. Bazıları gibi ''Oynayabileceğim bir takıma gitmek istiyorum'' dese, hoca onu da gönderirdi muhtemelen. Şimdi gelinen nokta malum...
Emirhan ilkhan ve yasin ozcan dışında kimseyi almam zaten , onlar da makul fiyat olursa ki yasin ozcan makule olmaz zaten.

Alınması elzemdir sonrasında en az alınması kadar önemli husus Barış Alper'in bireysel antrenörü ile çalıştırılmasıdır ...

Üst Alt