GSC Scout - # Oğuz Aydın - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Scout # Oğuz Aydın

Kerem Aktürkoğlu veya Barış Alper satılırsa gelen paranın bir bölümünü Oğuz Aydın için harcamak çok da kötü olmaz, öyle veya böyle yerli oyuncu olması gerekiyor önümüzdeki sene kadromuzda da

Barış Alper içinde neler neler denildi konusunun içine bakabilirsiniz bu çocukları alıp pişirip hazırlamazsak hazıra konarsak hiçbir zaman Barış, Kerem, Boey, Köhn gibi oyuncuları kazanamayız.

Geçmişteki gibi zor bir dönem değil parça parça önce oturmuş takıma adapte edeceğiz üzerindeki baskılar az olacak sonrasında kendilerini geliştirecek en üst noktaya çıkıp bir sonraki sıçramayı yapacaklar.

Hazır oyuncu alma dönemi bitti artık hem üretip hem satıp hem de başarı kazanmalıyız ki bizi seçecek oyuncular bakın şu oyuncu şu takıma gitti bende Galatasaray'dan sonra şu takıma gidebilirim demeliler.

Abi €5m vereceksek Dinkçi'ye verseydik ya. Ulan gel de küfretme

Yine de maaşı uygun olcaksa bence de €5m verilebilir bu evladımıza

Fakat biz bunun kadar alt liglerden potansiyel Kralperlere odaklanmalıyız, 10-12 tane topçu alıp kiralık ordusu kuralım içlerinden biri illa ki sıyrılır

20-30 milyonluk DM peşinde koşup, alamayınca da ıskartaya çıkmış 8,5 numara kiralanırsa, bu defa bahaneleri kimse yemez. Boey satılmasa ne yapacaktın, derler adama...
O sebeple onceligimiz orta saha, sonrasinda sagbek ve ofansif kanat-10numara olmali. Sonrasinda Oguz ve listede diger yerli oyunculara bakilir ama tam tersini yapip once Oguz gibilere 5-6 verirsek yine diger transferlerde nakit sorunu yasayabiliriz. Tabi satislar olursa durum farkli olabilir mesela Zaniolo'nun satilmasini bekliyorum. Oradan da para gelecektir.

Abi €5m vereceksek Dinkçi'ye verseydik ya. Ulan gel de küfretme

Yine de maaşı uygun olcaksa bence de €5m verilebilir bu evladımıza

Fakat biz bunun kadar alt liglerden potansiyel Kralperlere odaklanmalıyız, 10-12 tane topçu alıp kiralık ordusu kuralım içlerinden biri illa ki sıyrılır
Doğru yapı aslında bu Oğuz Aydın'ı daha gelişmemişken bulup alıp kiralayıp geliştirmek bizim acil olarak başka ülkelerden ya da alt ligden takım veya takımlar almamız lazım.

Barış' ı 20 milyona satmaya razı adam yok forumda. Bu kıyas doğru olur mu sence?
Barış gitmediği sürece almazdım ben.Diger kanat da daha oyun kurucu ve top tutan bir oyuncu olmalı Solda yada sağda Barış olsa tam tersinde dediğim tarz biri olmalı o yüzden gereksiz.He Barış iyi paraya giderse tabii muadili olarak gelsin ama aksi taktirde pek sıcak değilim.Bu sene kanatları pek oturtamadigimiz için değişmeli oldu ama oturttugumuz zaman zaten hoca pek rotasyon yapma taraftarı değil , Barış varken Oğuz yedekten girer sadece ve hamle oyuncusuna 5m vermezdim

Barış gitmediği sürece almazdım ben.Diger kanat da daha oyun kurucu ve top tutan bir oyuncu olmalı Solda yada sağda Barış olsa tam tersinde dediğim tarz biri olmalı o yüzden gereksiz.He Barış iyi paraya giderse tabii muadili olarak gelsin ama aksi taktirde pek sıcak değilim.Bu sene kanatları pek oturtamadigimiz için değişmeli oldu ama oturttugumuz zaman zaten hoca pek rotasyon yapma taraftarı değil , Barış varken Oğuz yedekten girer sadece ve hamle oyuncusuna 5m vermezdim
Kanat rotasyonunun gideceklerin durumuna şekillenmesi gerektiğini söylüyorum zaten. Herkes gider, Barış-Ziyech kalırsa da bu tip bir oyuncuya ihtiyaç olacak. Yeri gelir Barış' ın yerine oynar, yeri gelir İkisi birlikte oynar...

Kanat rotasyonunun gideceklerin durumuna şekillenmesi gerektiğini söylüyorum zaten. Herkes gider, Barış-Ziyech kalırsa da bu tip bir oyuncuya ihtiyaç olacak. Yeri gelir Barış' ın yerine oynar, yeri gelir İkisi birlikte oynar...
Oğuz genç de değil.O yaşta adamın as oyuncu olarak gelmesi lazım ki zaten gelişimi de geriye gitmesin 18-19 yaşında olsa olurdu da bu şekilde olumsuzum ben ki dediğim gibi hoca rotasyon yapmayı da sevmiyor pek mevkii sıkıntılı olmadığı sürece.Seneye mesela barışı sadece kupa maclarinda 11 başlatmaz bence onun dışında her maç 11 oynar.Diger tarafta da işte duruma göre değişir düzgün birini bulursak ona da aynısını yapar.Oguz-Baris kanatları da olmaz bence top da tutmamız lazım.

Oğuz genç de değil.O yaşta adamın as oyuncu olarak gelmesi lazım ki zaten gelişimi de geriye gitmesin 18-19 yaşında olsa olurdu da bu şekilde olumsuzum ben ki dediğim gibi hoca rotasyon yapmayı da sevmiyor pek mevkii sıkıntılı olmadığı sürece.Seneye mesela barışı sadece kupa maclarinda 11 başlatmaz bence onun dışında her maç 11 oynar.Diger tarafta da işte duruma göre değişir düzgün birini bulursak ona da aynısını yapar.Oguz-Baris kanatları da olmaz bence top da tutmamız lazım.

Güvenilir yedekler olsaydı CL maçları döneminde daha çok rotasyon yapardı bence.

Seneye mukavelesi devam eden kanat oyuncularımız:

Kerem, Zaha, Tete, Barış, Ziyech, Yunus(?), Zaniolo (?), Yusuf

Altyapıdan kadroya aday bir oyuncu görünmüyor. Zaniolo ve Yunus çok büyük ihtimalle giderler. Yusuf, Tete ve Zaha'yı hocanın tutmak isteyeceğini sanmıyorum, onlar da bir şekilde giderler.

Geriye Kerem - Barış - Ziyech kalıyor. Ziyech taliplerine göre gidebilir ama bana kalacak gibi geliyor. Benzer şekilde Kerem de taliplerine göre gidebilir ama o da muhtemelen kalacaktır. Buraya bir iki isim daha eklenmeli, bunlardan biri yerli bir isim olmalı, o isim de gayet Oğuz Aydın olabilir görüşündeyim

Zaten öne çıkan diğer tek yerli kanat Başar Önal. Oğuz ondan iyi görünüyor bana. Dinkçi ikisinden de iyi duruyordu

Bir yandan da Yusuf Kabadayı, Kebir Ali falan gibi gurbo çocukları denemek lazım tabii ama onları ayrı tutuyorum

Üst Alt