Oktay Mahmuti'den Mustafa Cengiz'e Yanıt! - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Oktay Mahmuti'den Mustafa Cengiz'e Yanıt!

lan yoru tekerlek
"Sevgili Galatasaray taraftarı, Galatasaray camiası ve basketbol kamuoyu,

Sizin de bildiğiniz gibi, geçtiğimiz günlerde Galatasaray Spor Kulübü ile olan sözleşmemi tek taraflı fesih ettim. Bilmenizi isterim ki benim için kolay bir karar değildi.

Geçtiğimiz sezon görevi devraldığım esnadaki durum ve sonrasında yaşanan sıkıntılı sürecin ardından her şeyi geride bırakarak büyük heyecan ve ümitle Galatasaray Basketbol Takımı geleneklerine yakışan bir takım kurmak için çıktığım yoldaki çabam ise sezon bittikten sonra geçen 50 günlük süreçte en ufak bir gelişme olmadığı için sonuçsuz kaldı.

Büyük hedeflere, bütçeden bağımsız iyi organizasyonlar ve iyi bir planlamayla ulaşılabileceğine inanan bir kişi olarak sadece benim ve taraftarların paylaştığına inandığım bu heyecanın hedefe ulaşmakta yeterli olmayacağına kanaat getirdiğim için bu kararı aldım ve Galatasaray Spor Kulübü’nün geleneklerine uygun olarak bu konu hakkında ne bir açıklama yapmak ne de konuşmak niyetindeydim.

Ancak Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Sayın Mustafa Cengiz’in bugünkü basın toplantısındaki açıklamaları sonrasında sadece şunu söylemek isterim: Bugüne kadar sadece bir maaş ödemesi almış olmama rağmen bu kararı sezon devam ederken almadım. Play-off şansı kovalarken almadım. Sezon bittikten sonra geçen 50 günlük sürede büyük bir heyecanla yeni sezon hazırlıkları yaparken de almadım. Bu kararı, hayal ettiğim hiçbir projeyi hayata geçiremeyeceğime emin olduğum gün aldım. Ertesi gün başkanla görüşmeye davet edildiğimde, şubenin içinde olduğu tüm sıkıntıları tekrar dile getirdim, iyi bir projeyle ve sorunlar çözüldüğü takdirde görevime dönebileceğimi söyledim. Başkandan indirim isteği ve ödemem yapılandırıldığı takdirde devam edip etmeyeceğim sorusu geldi. Bu konu şubenin sıkıntıları arasında en önemsiz ve en son sırada yer alacak madde. Bunu ifade ederek oradan ayrıldım. Aleyhimde ne söylenebileceğini az çok tahmin ederek ve bunu da göze alarak ayrıldım.

Galatasaraylı olup olmama meselesine gelince, inandığım hedefler uğruna hiçbir şeyden vazgeçmediğimi en iyi Galatasaray taraftarı bilir, beni en iyi onlar tanır. Bu konuda ayrıca bir açıklama yapmaya gerek bile duymuyorum.

Saygılarımla,
Oktay Mahmuti"

LG-H735 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Parasini istiyor olmayi neden haysiyetsizlik olarak nitelendirelim ?

Haketmemis ise alamaz . Demek ki adami bedavaya calistirmisiz aylardir . Kulup burada kabahatli . Sozlesmesinde bu kadar ay parasi odenmezse fesih hakki dogar maddesi varsa bunu kullanabilir

Calismadigi sezon bu sartlarda bile parasini alabilecek sozlesme yapildi ise , bu da kulubun hatasi , donemin yonetimi kimse onun

Burada mahmudiyi savunmuyorum , tanimam etmem ama surekli oyunculara veya teknik adamlara kontratlarini hice sayarak git bilmem ne deniyor

Oyuncak degil bu , sozlesme diye bir sey var

Haketmemis ise alamaz . Demek ki adami bedavaya calistirmisiz aylardir . Kulup burada kabahatli . Sozlesmesinde bu kadar ay parasi odenmezse fesih hakki dogar maddesi varsa bunu kullanabilir

Calismadigi sezon bu sartlarda bile parasini alabilecek sozlesme yapildi ise , bu da kulubun hatasi , donemin yonetimi kimse onun

Burada mahmudiyi savunmuyorum , tanimam etmem ama surekli oyunculara veya teknik adamlara kontratlarini hice sayarak git bilmem ne deniyor

Alıp parasını gitsin o zaman. "Hem karnım doysun, hem pastam dursun" felsefesiyle hareket etmesin.

Sinan bunu bugün bir çok kez dile getirdiğin için cevap veriyorum.

Esasen ana fikrine katılıyorum, sözleşme yaptın ise uyacaksın.

Ancak, bazen uyuşmazlık çıktığında, performans kötü olduğunda veya kulüp zor durumda ise karşılıklı anlaşılabilmeli.

Nasıl bir futbolcu veya çalışan iyi bir performans sonrası daha iyi bir teklif aldığında bırakın gideyim diyor ise, gerekeni yapamadığı zaman da ayrılmayı bilmeli.

Bu yazdıklarım Oktay hocanın durumu ile alakalı değil, benim bu sözleşme konularında düşüncem bu.

haketmedigi parayi almak icin gec kalmis odemeleri bahane gosterip tuymeye kalkmasi ve ustune para benim icin 2. planda diye makale yazmasi tutarli degil
parayi seviyorum ve gerizekali dursunun verdigi sozlesme uyarinca parami s.s. aliyorum dese eyvallah derdim en azindan serefsiz oldugunun farkinda

Evet aciklamasi sacma , buna katilirim . Ama parayi hakediyorsa almasina lafim yok

Ki dedigimi tekrarliyorum , tarik dahi olsa dusuncem bu

Yapmasaydin sozlesme yahut odeseydin parasini

Evet aciklamasi sacma , buna katilirim . Ama parayi hakediyorsa almasina lafim yok

Ki dedigimi tekrarliyorum , tarik dahi olsa dusuncem bu

Yapmasaydin sozlesme yahut odeseydin parasini
Ödemeyeceğiz diyen yok sadece istediğin takımı kurmamızı istiyorsan indirim yap yapmıyorsan da istediğin takımı kuramayız demişler esasında olan bu...Oktay Mahmutinin sözleşmesinde yazıyor mu muazzam takım kurulacağı? Yok...

Mahmuti rezil olmamak için feshetmek istiyor da öyle tek taraflı fesih olmaz diyor bizimkilerde...

Bu tip hususlarda benim bakisim cok net . Mahmudiye sen neden odeme yapmiyorsun bir kere ? Sorunun basi burasi

Adam sana cikip dese onca yabanci oyuncuya milyon euro luk odeme yaptiniz sampiyonluga giderken , bizim sucumuz ne yarim senedir para odemiyorsunuz diye , ne diyeceksin

Para odemedigin surece elin gucsuzdur , bu kadar basit

Bu tip hususlarda benim bakisim cok net . Mahmudiye sen neden odeme yapmiyorsun bir kere ? Sorunun basi burasi

Adam sana cikip dese onca yabanci oyuncuya milyon euro luk odeme yaptiniz sampiyonluga giderken , bizim sucumuz ne yarim senedir para odemiyorsunuz diye , ne diyeceksin

Para odemedigin surece elin gucsuzdur , bu kadar basit
O zaman alacağı için dava etsin ne diye fesih ediyor? Sana söyleyim neden zira o zaman sadece 300.000 dolar alır ama şimdi 1.1 milyon dolar cash alıp sezon başlamadan kendine takım bulup bir 500-600 daha alma derdinde...Şark kurnazı yani...Biz ne yapacağız bunu süründürüp 100.000 dolara altyapından birine takımı emanet edip ligde kalmaya oynayacağız mahmuti de rezil olacak zaten vereceğimiz parayı peyder pey ödeyip de facto olarak ödeme planına bağlayacağız :asd::asd::asd:BÜYÜK MUSTAFA CENGİZ:uiyy::uiyy::uiyy:sok çıkar sok çıkar hem de galatasaraylı olmadığını ortaya döküp bir de dava açtırıp piyasasını düşürteceğiz :) İŞTE BU!!!

Ama finalde bu parayi oyle ya da boyle alacak
Zaten alacak ama şimdi toplu alsa gidip faizle para bulacağız dediğimiz gibi olursa ara ara ödeme yapacağız yani olcay meselesinde yaptığımız da doğruydu ben işveren olduğum için eğer yeni gelen arabuluculuk müessesi gibi bir şey yoksa orta misal geçen seneye kadar mahkemeye gitmeleri daha iyiydi zira hakkı olmayanı da istiyor art niyetle çalışan gel hakkını verelim diyorsun hayır diyor araya zaman girsin faiz işlesin istiyor madem öyle diyorsun mahkeme sonuçlansın eskiden yargıtay-danıştay şimdi de istinafa götürüyorsun...Sportif meselelerde arabulucu olmadığı için en doğru yol bu...Gavura gavur gibi yaklaşacaksın yoksa hep daha fazla borçlanırsın tecrübeyle sabittir bu maalesef...

Ben kulubun hukuki yollarla nasil en gec ve en az vermeyi planlamasini zaten isterim

Mahmudinin de kendi hakkini en maksimum korumasini da anlarim

Ama bu konularda imzalanmis akitler uzerinden insanlara vurmayi dogru bulmuyorum acikcasi

Tariktan guzel ornek yok buna aslinda . Git deniyor kulup bul deniyor

O zaman eskisehire verdigimiz bonservisi de geri isteyelim , curuk mal cikti diye .. adama sen 4,75 deger bicip almis 5 sene de sozlesme yapmissin , kimse seni zorlamamis

Kalkip adama parani alma , ne yapalim olmadi filan denir mi , o zaman 3 sene yapsaydin .. sacma sapan isler

bunu 11-12 sezonu başlamadan real madridden teklif almasına rağmen gitmeyen mahmuti mi yapacak hadi ya ne sandınız siz Oktay mahmuti yi. Aynısını Ergin hocaya da yaptınız bitirdiniz adamı. Şimdi hedefinin Oktay mahmuti
Tek bildikleri 22 adam 1 top olan insanlara neyi anlatmaya çalışıyorsun? Eline basketbol topu sayılı değmiş kişilere. Bırak he de geç. Yok haketmiyormuş yok şuymuş buymuş. He a.... he.

Tariktan guzel ornek yok buna aslinda

hajrovic var birebir ornek
tarigin pek bir alakasi yok
harjovic param verilmiyor diye kontratini fesh etmisti neden? cunku werder bremenden teklif var idi ve oraya belese gitti bizden de kalan butun parasini almisti galiba oynamadigi seneler de dahil olmak uzre
hakki midir evt olabilir, serefsiz midir kesinlikle
bize gelene dek 1.5 sene cekirdek citleyen mahmuti de kendisine gayet iyi bir kontrat veren GSye attigi bu kazikta kendine gore haklidir ama serefsiz midir
KESINLIKLE

Üst Alt