Ölümden Dönme Anılarınız - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ölümden Dönme Anılarınız

Doktorum onu artık birgün önüne dusersek sana sormam gerekecek😄 bu kadar badireden hiç hasar kalmadı vücutta, kasimla gözüm arasında bir iz var, dönerken basım dönmüş, merdivenin köşesine carpmisim, babannem bal sürmüş doktora goturmemisler😅 onun dışında sigara kolestrol, şeker baslangici falan var, ölümüm herhalde bunlardan olacak
Allah uzun ömür versin hocam "önüme düşmek" olmaz bir ara organize olup görüşelim:)

Genzime erik kaçıp nefes alamamisim 1.5 yaşındayken. Çıkarmaya çalışanlar daha ileri gitmesini sağlamış. Kalp hastası komşumuzun arabasıyla birkac kaza yaparak acile yetişip kurtarmislar. Aynı sene motorsiklete binmeye çalışırken üstüme devirmisim. Ablam 1. katın balkonundan 11 aylıkken beni düşürmüş. 2.5 yaşında su kanalina düşmüşüm, son anda fark etmişler, çok uzaklaşmadan yakalamışlar. 4 yaşımda kayboldum, ertesi gün buldular, onu hatirliyorum, abimin peşinden gitmiştim. Yine 3-4 yaşlarında damda koşarken plastik çatı çöktü komşunun tuvalete düştüm, tuvaletteki kadın öleceğini sanmış, trajikomikti. Fransa'da kuzenler havuza götürmüştü, ben herkes atlayınca bunun acı veren bir his olduğunu dusunmeden en yüksekten atlayayim dedim yaş 10, cevvalim. Sanırım 10-15 m falan vardı. Suya düştüğümde millet terslik olduğunu anlamamıs ama ben yüzeye ve kıyıya çıkabilecek kadar bile yüzmeyi bilmiyordum, çırpınarak bir şekilde kenara çıktım. Acısını yazarken hissettim.

16 yaşımda tek başıma Fransa'ya gittim yine. Uçak düşme tehlikesi atlattı. Hostesler yolcular salya sümük ağlıyordu. 10 kez falan fırtınada piste yanasmaya çalıştı uçak, inince herkes çığlıklar atarak pilotu alkışladı. Ankara'da bombalar patladığında her birini 5er dkyla es geçtim neredeyse. İş yerim mesrutiyetteydi. Yakındaki emniyet binasına RPG falan firlattiklarinda iş yerindeydim. Hemen iş yerinin önünde şüpheli paket patlattılar, bombaymis. Kizilaydaki guvenparkti herhalde ismini unuttum, orda patlattılar funyeyle, bende kordona alınırken azarlandim, halbuki otobüs bekliyordum, bomba varmış.

6 Şubat malumunuz. Yaşadım. Geçen hafta bindigim otobüs kaza yaptı, kemerim takılı olduğu ve kaza yapacağını önceden anladığım için birşey olmadı şükür. İnip sigara içtim, 2 saat trafik polisi bekledik. Daha ölmedim, inşallahta uzun süre yazarım buralara.
Hocam bu neymiş ya okurken gerildim verilmiş sadakan değil sadakalarin var anlaşılan

Rahmetli babam araba sevdalısı bir adamdı. İşi de hep arabalarla olduğu için araba kullanma konusunda pro idi diyebilirim. Gençliğinde önce bisiklet sonra araba yarışlarına katılmış. Mahalleye babamın geldiği arabanin sesinden anlaşılıyordu o kadar diyebilirim. Bir gün ailecek Yeşilköye çay içmeye gitmiştik. Dondurma falan yedik aylardan temmuz ayıydı. Ailecek dönerken bir tane Mercedes bizi sıkıştırdı. Babam o sıkıştırmadan kurtuldu adamın peşine takıldı derken logar kapağı yamukmus sağ arka lastik oraya denk geldi ve önce bariyerlere girip daha sonra karşı yola geçtik. Yeşilköy havalimanı-florya flyinn arasindaki o yolu bilenler varsa eskiden iki yol arasında bariyer falan yoktu ama vızır vızır arabalar geçerdi. Karşı yola geçtik ve şansımıza kırmızı ışık yaniyormus hiç bir arabayla kafa kafaya çarpışmadan tarla gibi bir yere girip 4 takla atıp düz şekilde bir tepede durduk. Bana 14 babama 36 dikiş atıldı. Annem ve kardeşim eziklikler morluklarla kurtuldu. Hayatımızın dönüm noktasıdır. Hiç birimiz ölmedik o gece
Allah korumuş o araba ne öyle. Çok geçmiş olsun

5 ile 8 yaş arası sanırım tam hatırlamıyorum. Kardeşimle yeni yeni takım tutma atışmaları yapıyoruz. O ben Galatasaray tutuyorum diyor ben fenerbahça diyorum. Bu defa vay sen nasıl Fenerbahçe tutarsın o zaman ben Fenerbahçe'yi tutuyorum diyor bende Galatasaray diyorum. Öyle böyle olay aynı şekilde bikaö kez tekrarladıktan sonra o ben Fenerliyim diye diretiyor ben de GalataSaray lıyım diyip aradan çıkıyorum. İşte o an ölümden döndüğüm gündür. 😁😁😁

13 yaşında iken basketbol takimindaydim,donuste cok yorgundum giden servisi durdu zannedip kapiyi acip atladim. Bir de sofor sovdu az daha dayakta yiyecektim uzerine.

Ayni yaslarda iken yazlikta arkadaslarla yuzuyorduk ne alaka ise denizi icinde 20 metrelik boru vardi. Cocuk iste daliyoruz tas cikariyoruz ben bir çıktım boru sortimda altina girmisim,kıyı dibi 3 metre var ama kimse gormuyor kafam arada sudan cikiyor goruyorum kimse farkinda degil nasil ciktim hatirlamiyorum.

Üniversitede Adana da cift pideli doner yiyeyim dedim hayvanlik iste bogazima takildi mosmor olmusum anlatanlara gore biri sirtima vurdu da kurtardik meyse ki kalabalik ortamda bu sefer yalniz degildim

Universite son sınıf dagcilik kolundayim,o hafta yagis var diye iptal oldu aktivite biz 3 arkadas bosa mi hazirlandik diye universite civarinda yuksek olmayan bir tepeye tirmanalim dedik tabi elim kaydi zor tutundum yuksek olmasa da 7-8 metreden sirt ustu dusunce illaki olurdu arkadas yakaladi kolumu son anda.

25-26 yaşlarinda Manavgat a rafting yapmaya gitmiştik arkadaslarla eve de soylemesim birsey. Başlamadan önce kask yok mu dedim gerek yok bu kanyon cok tehlikeli degil dediler tamam dedik girdik olaya en inde oturuyordum akıntıda bot havalandi ben kendimi suyun icinde buldum kayalara da carptim da neyse ki kafami degil vücudumda hafif siyriklarla atlattik.

Neyse daha dusunsem aklıma gelir de korkmaya başladım hafiften dikkat etsem iyidir gerci cocuklarim dogduktan sonra aquaparka bile binmiyorum.

SM-A546E cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt