ÖSYS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı - Sayfa 10 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

ÖSYS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

Cevap: ÖSYS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

Odtü Tarih nasıldır, bilginiz var mı

walla ne yalan söyliyim kıskandım ;)

sana üni. hakkında biraz bilgi veriyim; ankara'nın yarısı odtü'tür ve inan bana ankara'dan bağımsızdır, 5 yıl boyunca kampüs dışına çıkmadan hayatını idame ettirebilirsin ne istersen var kampüste.

bana hep 'odtü kafası başkadır' derlerdi. hakkaten de öle havasından mı suyundan mı bilinmez, ilk gittiğimde çok garipsemiştim sonradan alışmıştım, sende de aynısı olursa korkma ;)

bide ankara dışından geliyorsan kalın giyin :D

bol sanş

walla ne yalan söyliyim kıskandım ;)

sana üni. hakkında biraz bilgi veriyim; ankara'nın yarısı odtü'tür ve inan bana ankara'dan bağımsızdır, 5 yıl boyunca kampüs dışına çıkmadan hayatını idame ettirebilirsin ne istersen var kampüste.

bana hep 'odtü kafası başkadır' derlerdi. hakkaten de öle havasından mı suyundan mı bilinmez, ilk gittiğimde çok garipsemiştim sonradan alışmıştım, sende de aynısı olursa korkma ;)

bide ankara dışından geliyorsan kalın giyin :D

bol sanş

Boğaziçi Tarihi 1 soruyla kaçırdığım için bi hüzün vardı üstümde,ama bu yorumdan sonra geçti, sağol var ol :):)

Abi sosyoloji bölümü hakkında bilgin var mı ?

Uludağ Sosyoloji bölümüne yerleştim.

Güzel bir bölüm. İlerde dağılacak iş kollarına bakmanı tavsiye ederim. Tolga, tam cukk diye bilgim yok. Bir yakınım, arkadaşım da yok mezun olan o yüzden yanlış yönlendirmeyeyim. Ancak devlet nezdinde ya da öğretmenlik adına bazı kapılar olur. Boş bir bölüm değil.

yok abi öle bişi:D bu sene ankara iletişimden mezun olucam herkesin bi yeri kazandığını görünce gaza geldim, o bölümü hep orda okumak istedim :D

ha bide odtü tarih okumak isterdim. odtü bambaşka bir üniversite

Yok ya. Ankara'daki en çirkin ve ot tipler ODTU'de:) Kız açısından bakarsak.

Bölüm olarak Tarih'i orda okumak yerine Ankara DTC'de okurdum. Top orasıdır. Markadır.

Galatasaray Hukuk, Marmara İşletme, Boğaziçi İşletme, İstanbul Tıp, Hacettepe Tıp, Ankara DTC ve Siyasi, ODTU Mühendislik ve Sosyal Bölümler, İTU Mühendislik ...bunlar markalaşmıştır. Yani top yapmıştır.

Çanakkale nasıl bir yer la hiç gitmedim ?

Paylasımcı olun bilgilerinizi paylasın :D

Çanakkale süper bir üniversite ortamı olan güzel ve ekonomik bir şehirdir. Türkiye'de bir erkek için hem eğitim, hem eğlence hemde sosyalleşme olarak en güzel iller sıra ile;

İstanbul-Eskişehir-İzmir-Çanakkale-Ankara-Antalya .... bu şekilde gider. Tabii değişmeler oldu ancak Çanakkale'de üniversite ortamı çok iyidir. İstanbul'a yakınlığı da iyidir. Haa bir de Kocaeli.

Bölüm olarak Tarih'i orda okumak yerine Ankara DTC'de okurdum. Top orasıdır. Markadır.

Galatasaray Hukuk, Marmara İşletme, Boğaziçi İşletme, İstanbul Tıp, Hacettepe Tıp, Ankara DTC ve Siyasi, ODTU Mühendislik ve Sosyal Bölümler, İTU Mühendislik ...bunlar markalaşmıştır. Yani top yapmıştır.

Puana göre tercih yaptım,Ankara dtc hem düşük puan istiyor hem de eğitim dili ingilizce değil.

abi odtü candır ;) ilk senemde oraya girebilmek için sahte kimlik fln yaptırmıştım sen düşün, kendi okulumdan fazla oraya gidiyorum ;)

dtcf'de okunmaz markadır eyw. ama okunmaz , hem eğitim standartları da eskisi kadar iyi değil artık

odtü'teki ingilizce eğitim seviyeside çok yüsektir hem abi

Puana göre tercih yaptım,Ankara dtc hem düşük puan istiyor hem de eğitim dili ingilizce değil.

Şimdi Tarih - İngilizce bu ülkede çalışacak adama "elzem" değil bence. Bunu belirtmek isterim. İngilizceyi okulda yine alırsınız. ODTU'de Tarih bölümünde dersin İngilizce işleneceği ya da bir başka bölümde tartışılır. Ankara DTC karizmatik bölümdür. Siyasilerin çoğu o bölümdendir. O yüzden bu karizma bile yeter. Hoş ben tarih okumazdım okumak isteyen de neye göre okuyorsa ona göre tercih yapmalı elbette. Sonunda muhtemelen Devlet de olacaksınız. Büyük oranda. Orada da İngilizce büyük bir anlam teşkil etmeyecektir.

abi odtü candır ;) ilk senemde oraya girebilmek için sahte kimlik fln yaptırmıştım sen düşün, kendi okulumdan fazla oraya gidiyorum ;)

dtcf'de okunmaz markadır eyw. ama okunmaz , hem eğitim standartları da eskisi kadar iyi değil artık

odtü'teki ingilizce eğitim seviyeside çok yüsektir hem abi

Valla Ankara üniversitesi beni daha çok cezbederdi. Yılların getirdiği bir sosyal bölüm karizması var. Mülkiyeliler:) ODTÜ milletçiliği var bende Ankara'dayım bu doğru. Ancak Tarih diyorsak bence Ankara. Teknik bölüm diyorsak evet ODTÜ.

BEnce en büyük eksiği eğitim dilinin ingilizce olmasıdır

Kaldıki özellikle tarih bölümünün ingilizce olması uzun uzun düşünülmesi gereken bir durumdur

İngilizce öğrenmeye,pratik yapmaya eyvallah ama ingilizce eğitime HAYIRRR!

Ne demek istediğimi okudukça anlayacaksın

tekrardan tebrik ederim.hayırlısı olur inşallah senin için ;)

Şimdi Tarih - İngilizce bu ülkede çalışacak adama "elzem" değil bence. Bunu belirtmek isterim. İngilizceyi okulda yine alırsınız. ODTU'de Tarih bölümünde dersin İngilizce işleneceği ya da bir başka bölümde tartışılır. Ankara DTC karizmatik bölümdür. Siyasilerin çoğu o bölümdendir. O yüzden bu karizma bile yeter. Hoş ben tarih okumazdım okumak isteyen de neye göre okuyorsa ona göre tercih yapmalı elbette. Sonunda muhtemelen Devlet de olacaksınız. Büyük oranda. Orada da İngilizce büyük bir anlam teşkil etmeyecektir.

İngilizcesiz olmaz artık, hele ilerde özel sektör ihtimali olabilir düşünüyorsan

Adam Osmanlıca bileni mi alsın, Osmanlıca + İngilizce bileni mi?

Bence ikincisi abi. Eğer eğitim dili %100 İngilizce anlam teşkil etmeseydi, Ne Boğaziçi Ne Odtü Ne fatih,Ne koç tam burslu eğitimini İngilizceye çevirmezdi bence.

BEnce en büyük eksiği eğitim dilinin ingilizce olmasıdır

Kaldıki özellikle tarih bölümünün ingilizce olması uzun uzun düşünülmesi gereken bir durumdur

İngilizce öğrenmeye,pratik yapmaya eyvallah ama ingilizce eğitime HAYIRRR!

Ne demek istediğimi okudukça anlayacaksın

tekrardan tebrik ederim.hayırlısı olur inşallah senin için ;)

Hocam yukardaki yorumda da dediğim gibi, artık en alakasız bölümler bile İngilice, Odtü yurt dışına öğrenci gönderiyor mesela yüksek lisans için, İngilizcesiz olmaz bence

Hem ingilizce demek Osmanlıca Arapça Latince dersi verilmemesi değil ki,günümüze uyan bir tarih anlayışı olmuş bence,milliyetçi olarak bunu söyleyebilirim

Odtü Tarih mezunu bir ablayla tanıştım mesela,İngilizce dersi veriyor. Al sana ek iş kapısı. :b5:

İngilizcesiz olmaz artık, hele ilerde özel sektör ihtimali olabilir düşünüyorsan

Bence ikincisi abi. Eğer eğitim dili %100 İngilizce anlam teşkil etmeseydi, Ne Boğaziçi Ne Odtü Ne fatih,Ne koç tam burslu eğitimini İngilizceye çevirmezdi bence.

Özel sektörde Tarih gibi bölümler de sirkülasyon düşük olur. Yani gelen adam kısa süre durmaz. İngilizcesiz olmaz kaldı ki ben İngilizceyi yabancı dil olarak görmüyorum artık:) Herhangi bir okulda ders olarak ücretsiz alabilirsin İngilizceyi. Bir bölüm İngilizce değil diye tercih sebebi dışı olmaz. Kimse de size Tarih bölümünü İngilizcemi okudunuz demez. Yani bu bölümü bu mantıkta savunmayın.

Hocam yukardaki yorumda da dediğim gibi, artık en alakasız bölümler bile İngilice, Odtü yurt dışına öğrenci gönderiyor mesela yüksek lisans için, İngilizcesiz olmaz bence

Hem ingilizce demek Osmanlıca Arapça Latince dersi verilmemesi değil ki,günümüze uyan bir tarih anlayışı olmuş bence,milliyetçi olarak bunu söyleyebilirim

Odtü Tarih mezunu bir ablayla tanıştım mesela,İngilizce dersi veriyor. Al sana ek iş kapısı. :b5:

Ya dersi ben öğrenciyken verdim. ODTU'lü olman gerekmez bunun için ya da başka bir ünili. ODTU yurtdışına öğrenci gönderirken diğerleri de gönderiyor. Burayı anlamadım. Biraz absürd olmuş. Herkes nasıl gönderiyorsa ODTU'de öyle gönderiyor. Tarih-İngilizce okumak için elzem değildir. Devlet'de çalışacak bir Tarihçi içinde büyük önem arz etmez.

Özel sektörde Tarih gibi bölümler de sirkülasyon düşük olur. Yani gelen adam kısa süre durmaz. İngilizcesiz olmaz kaldı ki ben İngilizceyi yabancı dil olarak görmüyorum artık:) Herhangi bir okulda ders olarak ücretsiz alabilirsin İngilizceyi. Bir bölüm İngilizce değil diye tercih sebebi dışı olmaz. Kimse de size Tarih bölümünü İngilizcemi okudunuz demez. Yani bu bölümü bu mantıkta savunmayın.

Abim ben okuyup gördüğümden değil, kendi rehberlik tarih hocalarımın dediklerinden diyorum İnternetten bak mesela İlk 3binle alan tüm Tarih bölümleri İngilizce, yani burdan büyük bir genellemeye varılabilir. Hem ingilizceyi okuldan sonra halledenle tüm derslerini ingilizce alan birinin seviyesi aynı olmaz kanımca. Neyse abi tavsiyen için sağol yine de, ama ben bu dereceyle Ankara üniversitesine gitmezdim yani,sıralaması epey geride. Hocalarımda yazdırmadılar.tercih sebebim sadece bu bildiğim/bilmediğim olabilir.

Üstünde çok tartışılır bu durum

Türkçenin yozlaşmasından,önemini yitirmesinden başlar,devletin milletin ana diline kadar gider bu mevzu

Sadece şunu söyleyebilirim

O bahsetmiş olduğun üniversiteler kendilerine bir sorsunlar bakim ilk 500 de neden yoklar

Belki tam olarak sebebi bu değildir olmayışlarının ancak özeleştiri yapmakta bir erdemdir

Bunu şundan söylüyorum Eski odtü rektörlerinden biri çıkıp TÜrkçe eğitimin çağ dışı olduğunu söyleyebiliyor

Neyse uzatmadan :) ne demek istediğimi ilerde anlayacağını umuyorum

Üst Alt