Oyun/İş Bilgisayarı/Notebook Tavsiyeleri - Sayfa 47 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Oyun/İş Bilgisayarı/Notebook Tavsiyeleri

Can, spesifik bir model onerin olursa benimle paylasir misin ? Nisan ilk haftasi alacagiz bende arastiriyorum da iste gaming-PC'den baya uzak kaldim zaten PS5 disinda oyun oynamiyorum nadirende Civilization macbook'ta hepsi o... AMD Ryzen vs Nvidia gibi nuanslar da var isin icinde, genel gecer oyunlari oynasin, onun disinda okul odev multimedya zaten.
bir bakınırım - bende PC mi pandemide sattığım için (parçasına bir şey olsa o harcamaya giremem diye canavar toplamamı satmıştım) . Gözüme ilişenleri PM atarım sana. PC kısmından bende uzak kaldım denebilir ama laptopta grafik olarak PCnin %50-%60 verimliliği vardır zaten sanırım o kadarına ihtiyacınız olmayacak.

Bilen varsa şu kardeşinize bi yardım edin Bilgisayar günde 1-2 kere mavi ekran veriyor StopCode
Ve SYSTEM SERVICE EXCEPTION
neden kaynaklı olabilir?

bir bakınırım - bende PC mi pandemide sattığım için (parçasına bir şey olsa o harcamaya giremem diye canavar toplamamı satmıştım) . Gözüme ilişenleri PM atarım sana. PC kısmından bende uzak kaldım denebilir ama laptopta grafik olarak PCnin %50-%60 verimliliği vardır zaten sanırım o kadarına ihtiyacınız olmayacak.
Saol Can.

Ozelden yeni uye bir renkdas da yazmis. Benimde dikkatimi Lenovo Legion cekmisti ona da bir bakip tavsiye verirsen harika olur.

Oyun oynama disinda o zaman Mac genel olarak, gerek multimedia tasarlama, gerek yazilim, daha iyi mi renktas?

Bana onerecegin bir entry level Mac var mi? Hic takip etmedim Mac piyasasini o yuzden hic bir fikrim yok. Full Stack Developer olarak yazilim yapiyorum. Ekstra hobi olarak oyun filan yaziyorum.

Butcene gore Macbook Air'e de bakabilirsin renkdas. Ancak, hem yazilimcisin, hem de daha guclu bir cihaz icin ben MacbookPro tavsiye ederim. Bende iki ay once aldim M3-Pro (14"), onceden touchbar'li intel versiyonu vardi onda isinma sorunu oluyordu acikcasi yine de memnundum.

Oyun oynama disinda o zaman Mac genel olarak, gerek multimedia tasarlama, gerek yazilim, daha iyi mi renktas?

Bana onerecegin bir entry level Mac var mi? Hic takip etmedim Mac piyasasini o yuzden hic bir fikrim yok. Full Stack Developer olarak yazilim yapiyorum. Ekstra hobi olarak oyun filan yaziyorum.
Full Stack yazılımcıysan zaten her türlü Front End / Ön Uç tarafı ile de haşırneşinsindir. Windows'un karmaşık arayüzünden sonra farklı sistemlerin kullanıcı dostu arayüzleri bile sana yenilik katar.

MAC'ın Aqua arayüzü neredeyse Ubuntu'nun Gnome arayüzü ile çok benziyor. Ayrıca Linux ortamında Windows gibi mevcut arayüze de muhtaç değilsin. İstersen paket olarak arayüz indirip arayüzlerini çeşitlendirebilirsin. Hatta kendi arayüzünü bile oluşturabilirsin.

Cogunlukla oyun oynarken
Son zamanlarda sistemde parça değişimi yapıldı mı? Ben yeni sistem topladığımda aylarca bu sorunu yaşamıştım. İndirimli fiyattan işlemci denk gelince sistemde işlemciyi değiştirdim ve sorun çözüldü. Bazı sistemler de donanım uyumsuzluğu bu soruna neden olabiliyor. Yazılım tarafında çözememiştim. Şansa donanım tarafında işlemci değişimi ile çözmüştüm.

Üst Alt