Ozornwafor Almeria'ya Kiralandı - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Böyle oyuncuların daha anlamlı olması için avrupadan 2.lig vs bir kulüple oyuncu anlaşması yapmamız gerekir evet 14 yabacı var diye bu işe girişemiyorsun ya elde kalırsa korkun var ama şöyle 3-5 kulüple bağ kurup gençleri hemen oralara kiralarsan dehşet iş yapmış oluruz. Selçuk gibi adamlar yiyeceğine başarıya aç bu herifler yesin en azından bir çözüm arayışımız olur.

Bu adamdan ben de çok ümitliydim ve hazırlık maçlarında fena değildi. Takımın yedek ( ve belki as olabilecek ) defans ihtiyacı varken tutulmuyorsa beklentileri karşılayamamış demektir.

Eğer 1.8 milyon avro kazanabilirsek gayet iyi bir transfer olacaktır benim gözümde.

Demek transfer satisinda artik nominal paraya degil, kac kata satildigini baz alacagiz.

Yani buradaki bircok arkadasa gore Trabzonspor bonservissiz aldigi Sturridge'i devre arasinda 500.000 euro'ya sattiginda tarih kitaplarina karisacak bir basariya imza atmis olacak, nitekim 500.000 katina satmis oluyor.

Ticarete dökmek lazim olayi, alip alip parazit gibi yayalim bu tip oyunculari bizden 3-4 seviye alt takimlara. Bir iki tanesi elinde kalirsa, yazmazsin listese olur biter. Ozonvafor bizde karnini doyuramazdi aldigi para ile.

3 tane senci ozan alip, alt takimlara yollasak, bunlarindan da opsiyonu cekilse kafadan 6 milyon avro arti ile gireriz FFP´ye.

bunu parma yapıyordu bir ara. fm'de sevdiğim bir takım olduğu için biliyorum. kadrosunda 23-24 tane futbolcusu varsa orada burada kiralık 40 tane futbolcusu olurdu ekstradan.

ama bence bir pilot takım olsa daha verimli olur bu yöntem. diğer türlü bu işe girmek riskli olabilir. tabi bu takımın yurt dışında olması gerek yabancı sınırına takılmamak için.

Demek transfer satisinda artik nominal paraya degil, kac kata satildigini baz alacagiz.

Yani buradaki bircok arkadasa gore Trabzonspor bonservissiz aldigi Sturridge'i devre arasinda 500.000 euro'ya sattiginda tarih kitaplarina karisacak bir basariya imza atmis olacak, nitekim 500.000 katina satmis oluyor.

Paşa , Diagne'yi beleşe aldı 10 milyon katına sattı vay anasını ya biz de 6 kata sevinicez pehhh.

Biz bu topçuyu geleceğe yatırım adına almadık mı ? Biraz oynatıp satarız para kazanırız diye değil miydi ? 20 yaşında bir topçu ve 1,8 verirlerse alacaklar ne anladım ben bu işten , iyi iş yaparak aldığımız topçuyu salakça bir şekilde geri yollamış oluyoruz böylece , gerçekten nasıl başarıyoruz böyle hiç anlamıyorum.

Menejer transferi olabilir, kampta begenilmemis olabilir. 14 siniri varken, bizde sans bulma ihtimali de yüksek degildi.
Keske okadar iyi ciksa ki, Almeria direk 10 Milyona satsa. Kafadan 4.5 Milyon FFP´de kardayiz gelecek sezon adina.

Su adamlardan 6-7 tane alip bu tip takimlara salsak ne kaybederiz ? 1 Milyon euro bonservis öderiz toplam, kimi tutar, kimi tutmaz ama en az 5 Milyon avro para getirirler.

Sonuc olarak, daha kücük hedefleri olan, cok parasi olmayan takimlara da topcu lazim.

Menejer transferi olabilir, kampta begenilmemis olabilir. 14 siniri varken, bizde sans bulma ihtimali de yüksek degildi.
Keske okadar iyi ciksa ki, Almeria direk 10 Milyona satsa. Kafadan 4.5 Milyon FFP´de kardayiz gelecek sezon adina.

Su adamlardan 6-7 tane alip bu tip takimlara salsak ne kaybederiz ? 1 Milyon euro bonservis öderiz toplam, kimi tutar, kimi tutmaz ama en az 5 Milyon avro para getirirler.

Sonuc olarak, daha kücük hedefleri olan, cok parasi olmayan takimlara da topcu lazim.

6 7 tane alsak şu opsiyonu koysak laf etmezdim ama yeni yeni akıllı hamleler yapmaya başlayıp aynı an da o hamleyi yanlışa çeviriyoruz.

Paşa , Diagne'yi beleşe aldı 10 milyon katına sattı vay anasını ya biz de 6 kata sevinicez pehhh.

Kendileri cikardilar Cagne´yi piyasaya. Ilk devrede 17 macta 20 gol atmis baska forvet var mi bilmiyorum lig tarihinde.
20 yasindaki topcuyu biz oynatip satsak, bizde 10 milyonun altinda satmayiz. Ama bizim seviyemizde sak diye oynayacak adami
100 bin liraya almamiz biraz zor.

6 7 tane alsak şu opsiyonu koysak laf etmezdim ama yeni yeni akıllı hamleler yapmaya başlayıp aynı an da o hamleyi yanlışa çeviriyoruz.

Sistematik olmadan önemli kar edemeyiz. Bildigim kadari ile FFP iki sene daha gecerli olacak. Ozon´da tutarsa yapsinlar bir kac tane... Muhtemelen menecer transferi, aldik denedik, begenmedik simdi de yolluyoruz. Bizimde ona geltsirmek icin verecegimiz süremiz yok. Zararimiz olmadigi icin benim acimdan sikinti yok. En kötü gelecek sezona 1.8 milyon arti ile baslariz. Kisa günün kari diye bakmak lazim.

Komik bir rakam gibi, ama su an bence yönetim bu FFP´de 1.5 milyon avro acigi nasil kapatiriz diye kara kara düsünüyordur.

Bu kafayla yapamayız zaten

neden yapılamasın

tarihinde doğru düzgün satış olmayan takım kıytırık miktara aldığı oyuncusunu birazcık fazlaya satabiliyorsa iyi iştir. bugüne kadar onu bile yapamamışız çünkü.

bir sonrakinde daha iyisini arayıp daha yükseğe satmaya çalışırsın.

hoş yüksek ihtimalle bu oyuncuyu almayacaklar ve biz boşa konuşmuş olacağız o da ayrı mesele.

Peki futbolcu orda kalmak istemediği takdirde karşı kulüp yinede parayı verip bonservisini alabilecek mi ?
Eğer alamazsa, zaten iyi bir performans gösterdiği taktirde adam direk buraya gelmek isteycektir.

Peki futbolcu orda kalmak istemediği takdirde karşı kulüp yinede parayı verip bonservisini alabilecek mi ?
Eğer alamazsa, zaten iyi bir performans gösterdiği taktirde adam direk buraya gelmek isteycektir.
(Zorunlu) satin alma opsiyonu demek > oyuncu zaten oraya kalici olarak gitmeyi kabul etti ve opsiyon devreye girdigi an uzun vadeli prensip anlasmasina varmistir.

Üst Alt