# Papa Gueye - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Papa Gueye

Cevap: # Papa Gueye

1) Aguero daha genç ve büyük ihtimalle sezon sonu gidecek.hem Madrid iyi bir takım.

2) Arda içinde aynısı geçerli oda büyük htimal sezon sonu gidecek

3)Hala Bayern'de yazmışsın gerçekten komiksin Bayern şu anda dünyanı en iyi takımlarından biri

4)Dzeko daha geçen yıl parladı oda büyük ihtimal seneye gidecek.

Papa Gueye'ye gelince adam olmuş 25 yaşında hala Kharkiv'de oynuyor.En azından Premier Ligin orta sıralarındaki bir takımda oynayabilirdi.Birde Kharkiv'le Madrid'i Galatasaray'ı Bayern'i kıyaslamak bu takımlara bir hakarettir.

Ben hiç kimseyi, hiç kimseyle kıyas etmiyorum. Bunlar avrupanın vasat takımı. Bayern'in uzun zamandır elle tutulur başarısı yok. Bir Avrupa Şampiyonlar ligi başarısı dışında neyi var ki? Bizimde Bir Uefa, bir de Süper Kupamız var. Zamanında bunlar Avrupa Şampiyonlar Ligi'ne eşitti nerdeyse. Leedsler, Monacolar, Arsenallar şampiyonlar liginden ne farkı vardı ki? Bayern'in de yaptığı sadece gürültü. Adam olmuş 25 diyosun. Çok mu yaşlı sanki? Çiçek gibi adam. Daha baharını yaşıyor. 25 yaşında.

Dzeko'da 25 yaşında ona bakarsan. Bu kadar saçma değerlendirmeler olamaz. Madem bu kadar iyi, niye hala şu falanca takımda diye.. Diego kaç yaşında Juve'ye geldi? 26 yaşında Juventusa geldi? Papa'da belki seneye, yada Ocakta, yani bu ayda bir takıma transfer olacak nerden biliyorsun? Şimdi sana sorsam bu adam hakkında ufacık bir kriterin yoktur, bilgin yoktur. İşkembe-i kübradan sallarsınız sadece siz. Sadece Ün salmış oyuncularla meşgul olursunuz. Patogonya'dan gelmiş, çok yetenekli bir oyuncu getirsen. Nasıl giydirirsin bellisi yok(!)

İşte buda kısırlığı yaratıyor, futbolcu kısırlığı, yorumcu kısırlığı, Öngörü kısırlığı.. V.S V.S..

Gerçekten Dünya'dan haberiniz yok.

B.Münih eskisi gibi değil ve 6-7 yıldır adam gibi bir icraatları yok bunu t.direktör ve piyasaya sundukları "yerel" oyuncular ile anlayabilirsiniz.

Bu oyuncuya gelince alınırsa sert defans yapıyor gibi duruyor izlemedim. Ancak iyi bir defansçı olur ama yine çözüm olmaz. 1000 keredir söylüyoruz bu takıma defans yapmayı öğreticek tecrübe kokan buram buram, dünya kupası-ş.ligi deneyimi olan 28-32 yaş arasında 3 yıl top oynayabilecek bir defans adamı lazım.

Bayern Munih'i mi tartışıyorsunuz? Yapmayın. Barcelona, Real Madrid, Inter, Milan, Juventus, ManU, Chelsea, Arsenal, Liverpool, Bayern Munchen. Dünyanın en iyi 10 kulübünden birisi şu anda.

Bir arkadaşımız Papa Gueye'yi savunmak adına böyle utanç verici bir benzetme yapmış sadece. Biz bu ayıbı devam ettirmeyelim.

Bayern Münih

UEFA Şampiyonlar Ligi:4

1974, 1975, 1976, 2001

UEFA Kupa Galipleri Kupası: 1

1967

UEFA Kupası: 1

1996

Kıtalararası Kupa: 2

1976, 2001

Ayrıca M.United'e kaybettiği final,yarı finaller vs

Bayern Munih'i mi tartışıyorsunuz? Yapmayın. Barcelona, Real Madrid, Inter, Milan, Juventus, ManU, Chelsea, Arsenal, Liverpool, Bayern Munchen. Dünyanın en iyi 10 kulübünden birisi şu anda.

Bir arkadaşımız Papa Gueye'yi savunmak adına böyle utanç verici bir benzetme yapmış sadece. Biz bu ayıbı devam ettirmeyelim.

"Sen Elmayı Seviyosun diye, Elmada seni sevmek zorunda mı?" demiş bir şair.

Bende diyorum ki:

"Sen Elmayı seviyorsun diye, bende elmayı sevmek zorunda mıyım?"

Bu utanç verici Ayıp yüzünden sevgilerimi iletiyorum :)

Şimdi sen Michael Jackson'ı sevmiyorsun diye Michael Jackson dünya starı olmayacakmı?

Sen , Papa Gueye'yi mi seviyorsun ?

rot10c9898b70c7ab98cby.jpg

Dostum bize ne 1967-74-75 den :D

Biz en iyisi Gueye dönelim

Bende bunu söylüyorum. Galatasaray (Allah korusun !) küme düşse bile Avrupada her zaman adı geçicek bir Türk takımı olucaktır. Bayern Münih içinde bu böyle. Gerçeklere bakınca, B.Münih son 7 yılda bir başarısı yok kendi liginde bile domine eden takım olamadı.

Benim sıralamam da bu itiraz edip katılmayan arkadaşlar bunu saygı çerçevesinde yaparlarsa sevinirim "ayıp" gibi laflar etmezlerse özellikle :

-Barcelona

-Man. United

-Chelsea

-R.Madrid

-Arsenal

-Liverpool

-O.Lyon (an itibariyle kötü günler geçirselerde Frans gibi bir ligi domine ettiler yıllarca 1)

diye gider. Bu takımların arasına ben B.Münih'i koyamam koymakta yanlış olur. Piyasaya sundukları oyuncu, son 5-6 yıl başarıları ortada iken. Madem öyle Romen takımları yada Sırp takımlarınıda koyalım zamanında (80 lerde) avrupada ses getirmişlerdi. Hatta Newcastlelarıda unutmayalım Bilbaolarıda.

Üst Alt