Pektemek, Kavlak ve Pehlivan bitti iddiası! - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Pektemek, Kavlak ve Pehlivan bitti iddiası!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Pektemek, Kavlak ve Pehlivan bitti iddiası!

3 ü de çok kaliteli oyuncu. Özellikle Yasin Pehlivan. Umarım almışızdır...

Sıkıntı da orda zaten. Bir oyuncu yaptıkları ile yıldız olur. Kimse A takımından B takımına transfer olduğu için yıldız olmaz. O zaman Türkiye şartlarında cihan,orhan,volkan,balta,servet,özat,ünal,vb.. büyük takımlara geldikleri için yıldızlar.Sen popülarite ile yıldız olmayı karıştırıyorsun. Valecia son 4 senedir İspanyanın sıradan takımı haline geldi. Tabii bu hale gelmesinde klübün inanılmaz büyük borçları etkili oldu. Onlarda küçülmeye politikasını devreye soktular. Bir oyuncuyu hele o oyuncu klüpte 3-4 senedir oynuyorsa, onu kimse kendi taraftarından daha iyi tanıyamaz. Topal bildiğiniz vasıfsız oyuncudur. Aldığı topu 10 dakka düşünmeden pas atamaz. Son derece ağır ve oyun görüşü olmayan bir oyuncudur. Sakinlik,olgunluk ve teknik onda olmayan özelliklerdir. Valecia'nın bir oyuncuyu alması, onun iyi olduğunu göstermez. Biz topal'ı seyretme eziyetini 4 senedir çekiyorduk. Sırf bacakları uzun ,örümcek diye bir oyuncu transfer edilmez. Ayrıca valencia uluslararası transfer otoritesi mi? valencia kim? Son 4 senede barçadan 25'e yakın gol yiyen bir takım için defansa alınan oyuncuların yetersiz olduğunu görmek için alim olmaya gerek yok. Hatalardan ders çıkarmamşlar ki gidip topal'ı alma gafletine düşmüşler. Aynı hatalarda bizde defalarca düşmedik mi? Geçmişte yıldız diye aldığımız birçok oyuncunun yetersiz çıktığına kaç kere şahit olduk. dediğim gibi yıldız oyuncu yeteniği,potansiyeli olan oyuncudur. izlerken eziyet çektiren oyuncu değil. Bir fikiri öne sürerken başkalarının tercihlerini, başarının standartı olarak gören insanlar, başarının ne demek olduğunu bilmeyecek kadar bu işten bihaberdirler.

Elimizde somut olmayan düşünceler var bide realite var; sen topal kötü oyuncu berbat dersin, bende defansif yönü harika pozisyon alması çok iyi sürekli konsantre sert şut çeken kafa toplarına hakim yaşıda genç diye överim burda ikimizin düşüncesinden hangisinin mantıklı olduğunu oyuncunun yaşadıkları gösterir, bu adam linde sakatlandıktan sonra sürekli Galatasaray'da forma giydi milli takımın aurelio'la beraber iki önliberosundan biri ve muhtemelen seneye alternatifsiz kalcak, bu yazda 5milyon euro'ya ( ki ben parayla ihraç ettiğimiz kaç oyuncu var merak ediyorum) ispanyada 3.olmuş avrupa liginde çeyrek final oynamış takıma transfer oluyo..

Futbolu sadece teknik, yetenek olarak gördüğümüz sürece biyere varamayız

Elimizde somut olmayan düşünceler var bide realite var; sen topal kötü oyuncu berbat dersin, bende defansif yönü harika pozisyon alması çok iyi sürekli konsantre sert şut çeken kafa toplarına hakim yaşıda genç diye överim burda ikimizin düşüncesinden hangisinin mantıklı olduğunu oyuncunun yaşadıkları gösterir, bu adam linde sakatlandıktan sonra sürekli Galatasaray'da forma giydi milli takımın aurelio'la beraber iki önliberosundan biri ve muhtemelen seneye alternatifsiz kalcak, bu yazda 5milyon euro'ya ( ki ben parayla ihraç ettiğimiz kaç oyuncu var merak ediyorum) ispanyada 3.olmuş avrupa liginde çeyrek final oynamış takıma transfer oluyo..

Futbolu sadece teknik, yetenek olarak gördüğümüz sürece biyere varamayız

1-Konsantresi iyi olan oyuncu kendini izliyorlar diye iyi oynamaya çalışan oyuncu değildir. Galatasaray formasını giyerken valecia'yı hayal eden oyuncuda konsantrenin "k" si yoktur.

2- Defansif yönü iyi olan oyuncu içinden adam geçirmez.Geçirdiği adamları, 2 metre arkasından takip etmez.

3- 3 senede 2 tane uzaktan gol attı diye bir oyuncu uzaktan sert şut atıyor denmez. Önemli olan isabet oranı ve sürekli şutu ile akla gelmesidir.

4- İspayan'nın pas futboluna dayalı olduğundan ve mehmet topalın oynadığı mevkinin ne kadar teknik kapasite ihtiyacın yüksek olduğundan habersizsin ki sırf cevap vermek için yorum yazmışsın.

1-Konsantresi iyi olan oyuncu kendini izliyorlar diye iyi oynamaya çalışan oyuncu değildir. Galatasaray formasını giyerken valecia'yı hayal eden oyuncuda konsantrenin "k" si yoktur.

2- Defansif yönü iyi olan oyuncu içinden adam geçirmez.Geçirdiği adamları, 2 metre arkasından takip etmez.

3- 3 senede 2 tane uzaktan gol attı diye bir oyuncu uzaktan sert şut atıyor denmez. Önemli olan isabet oranı ve sürekli şutu ile akla gelmesidir.

4- İspayan'nın pas futboluna dayalı olduğundan ve mehmet topalın oynadığı mevkinin ne kadar teknik kapasite ihtiyacın yüksek olduğundan habersizsin ki sırf cevap vermek için yorum yazmışsın.

Tamam renkdaş bu kadar yıldır oynatanlarda bilmiyo milli takıma alanlarda bilmiyo valencia klübüde bilmiyo sen biliyosun, rahatladın mı

Tamam renkdaş bu kadar yıldır oynatanlarda bilmiyo milli takıma alanlarda bilmiyo valencia klübüde bilmiyo sen biliyosun, rahatladın mı

Sap ile samanı karıştırma!. Milli takım'a alınması veya GS'de oynaması iyi futbolcu olduğunu göstermez. Bu işte bir standart varsa o da başarıdır. Milli takım ve GS'ye neler kazandırmış neler kaybettirmiş. Önce bunları bir teraziye koy. Yorum yaparken, başkasının ne yaptığı senin niye bu kadar ilgilendiriyor ki. Sürekli elalem şöyle yaptı yok böyle yaptı.

Sap ile samanı karıştırma!. Milli takım'a alınması veya GS'de oynaması iyi futbolcu olduğunu göstermez. Bu işte bir standart varsa o da başarıdır. Milli takım ve GS'ye neler kazandırmış neler kaybettirmiş. Önce bunları bir teraziye koy. Yorum yaparken, başkasının ne yaptığı senin niye bu kadar ilgilendiriyor ki. Sürekli elalem şöyle yaptı yok böyle yaptı.

Çünkü futbolu onlar yönetiyo senle ben değil

Bende senin Yıldız'ı futbolcu sandığına üzüldüm. Boşuna total futbol geyiğini anlatıyoruz millete. Futbolun, teknik ve yetenekle oynandığı ne zaman keşfedilecek acaba bizim ülkemizde? Aslında kolay değil Servetin, Topal'ın yıldız diye lansedildiği bir jenerasyon'a Total futbolu anlatmak. Daha çok çalışmamız lazım. çokkk.

Üslubun çok çirkin. Burda kimse kimseye futbol öğretmiyor.

Mehmet Yıldız'a gelince yeteneksiz olduğunu söylemen belkide yeteneğini görememenden kaynaklanıyodur? Yetenek her oyuncuda illa Robinho'daki gibi safi teknik olarak yansımak zorunda değildir. Mental ve fiziksel olarak da yetenekli olabilir bir oyuncu. Her şeyden önce nerede durup nasıl pozisyon alacağını çok iyi bilen bir adamdan bahsediyoruz ki durdurulması en zor forvet tipi budur. Çünkü rakibinizi engellemek için sadece bir iki saniyeniz vardır. Sonrasıda vurur ve gol olur. Ayağında fazla top tutmaz. Ceza sahası içinde Mehmet Yıldız bunu yapıyor.

Oyunu hem sırtı kaleye dönük hem de yüzü kaleye dönük aynı derecede başarılı oynayabilmek ayrı bir yetenektir. Gerektiğinde nefes almanızı sağlar topa basıp oyunu yavaşlatır, gerektiğinde de hızlandırır.

Gol vuruşlarının ve uzaktan şutlarının çok etkili olması Mehmet Yıldız'ın bir diğer yeteneği.

Top kontrolünün iyi olması ve yere sağlam basması bir yetenektir. Oyunu rakip yarı sahaya yıkmak istediğinizde topu Mehmet Yıldız'la buluşturursunuz arkadan gelen doğru adama topu atar. Bu arada defansın dengesini bozar. Müdahalelerde yıkılmaz, defansı yorar.

Tüm bunların yanında hava toplarında ortalamanın üzerinde bir performans sergilemesi de ayrı bir yetenektir.

Evet Mehmet Yıldız seri çalım atan bir oyuncu değil. Ama lider özellikleri olan, winner karakterli ve rakip üzerinde her daim baskı kurmanızı sağlayan bir adam.

İyi top kontrol eden, iyi pas çıkaran, ilk dokunuşta önünü boşaltıp kendine şut pozisyonu yaratan, iyi şut adan bir adamdan bahsediyoruz ayrıca. Kalk sen buna teknik değil de, yeteneksiz de. Üstelik de son derece saygısız bir üslupla. Sanırım kendine yakışan tarzın bu olduğunu düşünüyorsun. Muhteşem futbol bilginle bir gün, bir yerlerde total futbol eksperi olarak anılabilmeni dilerim.

YouTube - MEHMET YILDIZIN SiVASSPORDA ATTIGI TÜM GOLLERi BÖLÜM 1 / 2

https://www.youtube.com/watch?v=MmHTAwpzSm0&annotation_id=annotation_726026&feature=iv

Şunu bir izle. Bakalım dikkatini çekicek mi...

Çünkü futbolu onlar yönetiyo senle ben değil

Teknik adamın aldığı her karar doğru mudur? hem de Türkiye'de.

Eee onların her yaptığı doğru ise neden ülke genelinde sürekli bir başarısızlık ve istikrarsızlık var?

Onların yaptıkları hata sırf onlar "teknik adam diye" hatanın üstünü örter mi? veya yanlışı doğruya mı çevirir?

Ayrıca milli takım oyuncuları neye göre seçilirler? Oynadıkları futbola göre mi yoksa oynadıkları takımın ismine göre mi?

Her zaman şunu savunurum, ben bir futbolcuyu seyrederken "aman şimdi hata" yapacak diye seyrediyorsam o futbolcudan hayır gelmez. yeni herşeyin başında fundemantel var. Ben temeli olmayan oyuncuya futbolcu demem. Kimse xavi gibi ustaca hareketler beklemiyor. Ama pas atmasını bilmeyen adam bana göre futbolcu değildir. En temel şey bu.

Canım kardesim, söylediklerinin icinin bos olduğunu söylemek istiyorum. Yazdığın cümleyi bir ortaokul öğrencisi yazar ancak.

Bu olay ; bilmek veya bilmemek meselesi değil SEÇİM MESELESİ'dir.

Tugay'dan sonra pek (göze batacak kadar) iyi Türk ortasahamız olmadı malesef.Belki 1-2 isim eklenebilir.Bu Topal'ın Şansıdır.

Valencia ise maddi sıkıntıların icinde alabileceği en iyi oyuncuyu almak icin bir KUMAR OYNADI. Paraları olsa zaten kendilerine bi DİARRA bulurlardı.

Topal kötü mü ? Hayır . İyi mi ? Hayır.

Canım kardesim, söylediklerinin icinin bos olduğunu söylemek istiyorum. Yazdığın cümleyi bir ortaokul öğrencisi yazar ancak.

Tugay'dan sonra pek (göze batacak kadar) iyi Türk ortasahamız olmadı malesef.Belki 1-2 isim eklenebilir.Bu Topal'ın Şansıdır.

Valencia ise maddi sıkıntıların icinde alabileceği en iyi oyuncuyu almak icin bir KUMAR OYNADI. Paraları olsa zaten kendilerine bi DİARRA bulurlardı.

zorlama ben 3 aydir anlatamiyorum:) iyi bir orta saha gorene kadar onlar haklilar

Vayy be bu Yıldız'da neymiş kardeşim? Bilmediğimiz ne çok özelliği varmış. Menejeri olsam bile bu kadar uzun roman niyetine yazı yazmam. Aslında bu tamamen bakış açısıyla alakalı. Nasıl bakarsan öyle görürsün zihniyeti. Hani Güzel oyun diyoruz, estetik oyun diyoruz. Hızlı,pasa dayalı oyun diyoruz. Hayır bunlarla Yıldız'ı özümsemek ne iştir anlamadım? Bu bakış açısı getirmedi mi serveti bu takıma? "Baksana ne güçlü adam, boğuşur oynar bizim takımda" diye futbolun tarihine ihanet edilmedi mi? Her sporun öncelikleri vardır. Tabii bu öncelikler futboldan anlayış oranına göre değişiyor. Kimisi futbol için paslaşmayı öncelik altında tutarken, Kimisi "çokkk güçlüü" diyerek resmen futbol hakkında yazılan,çizilen onca teknik, taktik fikiri yakıp yıkıyor. Neymiş Bakış açısı. İşte bu işin özeti:

YouTube - Not Defteri Ata Demirer Mehmet Yıldız Yorumu

Bir oyuncu güçlü diye niçin yetenekli olmayacak ve bu nasıl bakış açısı ben idrak edemiyorum. Servet'i konuya katıp durmanı da anlayamadım. Kimse burda Servet'ten bahsetmiyor. Şu konuda Servet'in teknik eksikliklerinden prim yapmaya çalışman biraz komik.

Mehmet Yıldız güçlüdür evet... Ama aynı zamanda çok da yetenekli bir oyuncudur. Bir önceki mesajımda söylediklerimi özetliyor zaten adamın attığı goller.

Hala burda kalkıp Mehmet Yıldız'ın güçlü olduğu için ne kadar yeteneksiz bir oyuncu olduğunu anlatmaya çalışıyosun bize. Üstelik de artistlik yaparak. Gerek yok.

Düşünce sistemin şu senin

Servet çok güçlü ve yeteneksiz, Mehmet Yıldız'ı oynatmak futbola ihanettir.

Mehmet Yıldız çok güçlü, böyle yeteneksiz adam mı istenir.

İlk etapta haklı olduğun bir konu söyleyip sıfır alaka ile bambaşka bir tez atıyosun ortaya. Galatasaray bu sezon total futbolda ne kadar başarılı olduysa, senin total düşünce sistemin de o kadar başarılı.

Bir oyuncu güçlü diye niçin yetenekli olmayacak ve bu nasıl bakış açısı ben idrak edemiyorum. Servet'i konuya katıp durmanı da anlayamadım. Kimse burda Servet'ten bahsetmiyor. Şu konuda Servet'in teknik eksikliklerinden prim yapmaya çalışman biraz komik.

Mehmet Yıldız güçlüdür evet... Ama aynı zamanda çok da yetenekli bir oyuncudur. Bir önceki mesajımda söylediklerimi özetliyor zaten adamın attığı goller.

Hala burda kalkıp Mehmet Yıldız'ın güçlü olduğu için ne kadar yeteneksiz bir oyuncu olduğunu anlatmaya çalışıyosun bize. Üstelik de artistlik yaparak. Gerek yok.

Düşünce sistemin şu senin

Servet çok güçlü ve yeteneksiz, Mehmet Yıldız'ı oynatmak futbola ihanettir.

Mehmet Yıldız çok güçlü, böyle yeteneksiz adam mı istenir.

İlk etapta haklı olduğun bir konu söyleyip sıfır alaka ile bambaşka bir tez atıyosun ortaya. Galatasaray bu sezon total futbolda ne kadar başarılı olduysa, senin total düşünce sistemin de o kadar başarılı.

Sorun şu ki senin yetenek diye yazdığın özelliklerin hiçbiri yıldız'da yok. Yani başta "kavramsal bir mantık hatası" var. Yetenek aynı zamanda gördüğünü iyi yorumlayabilmektir. Görmediğin bişeyi büyüterek , yok olan bişeyi varmış gibi gösterek yorum yapılmaz. Dediğin özellikler zaten var olsa yıldız; sivasta olmazdı. Bu yaşa gelmiş adamda demek ki kimse senin gördüklerini görmemiş ki onu transfer etme gereği veya zahmeti duymamış.(ünlü futbol filozofu kalli hariç)

Yıldız, Servetin forvet versiyonudur.Top sürüşü,pas verişi topa dokunuşu.

Bunca özellikle hala sivasta oynar mı böyle yetenekli bir oyuncu?

Bi adamı sahada iki ayağı yere basıyor diye yetenekli oyuncu yapıldığını da gördüm ya.Bu bana yeter.

interesting ...:rolleyes:

Renkdaslarim ,

mutafa pektemek Gelmiyormusssss.

Ilhan cavcav yapmis cavcavligini :D

4 milyon€ istemis. Adnan sezginde takas edelim demis yani anlayaxaginiz olmadi.

Halil altintop geliyor !

Kavlak'ın gelmesine çok sevinirim,videolarını izledim müthiş gerçekten,bize çok faydası olur.Attığı goller süper.Hayırlısı...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt