GSC Anket - Perşembe Günü UEFA Avrupa Ligi’nden Elensek Üzülür müsünüz? - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Anket Perşembe Günü UEFA Avrupa Ligi’nden Elensek Üzülür müsünüz?

Perşembe Günü UEFA Avrupa Ligi’nde Elensek Üzülür müsünüz?

• Kullanılan toplam oy
    202
  • Anket kapatılmış .
Elbette üzülürüz fakat kupayı bu sene kazanmak biraz normalötesi bir durum.
ŞL seviyesinde çok güzel maçlar çıkardık, renk kattık, üst tur hakkımızdı olmadı.

Perşembe günü eleriz ama 1 turdan daha fazla gidemeyiz, ligde şerefsizler ordusu ile çarpışıyoruz, bu sene şampiyon olup şerefsizlerin fişini çekmeliyiz.

Takım iyiden iyiye toparlanmaya başladı, daha derli toplu oynamaya başladık ve Okan da bayağı şampiyonluk modunu açtı. Sürekli yok şunu yenemedik, yok şunlar çok formsuzdu zor yendik muhabbeti yoruyor artık. Kimse muhteşem oynadığımızı iddia etmedi, kimse de takımı dev aynasında görmüyor. Gerçekçilikle sürekli negatiflik pompalamak arasındaki farkı ben biliyorum da bilmeyenler var galiba.

Peki şöyle bir soru soralım. Sadece senaryo yazıyorum gerçekleşir ya da gerçekleşmez.

Uefa'da yarı finale kadar ilerleriz ve Liverpool'a eleniriz. Yarı final demek Prag'dan sonra 6 ekstra maç daha demek. Bu maçlar yüzünden ligde hesapta olmayan bir kaç puan kaybı yaşayıp (Hatay maçı gibi örneğin) şampiyonluğu verirsek üzülür müsünüz? Yoksa ''şampiyonluk çokta önemli değildi ya fener şampiyon oldu, ŞL'ye gidip 30 milyon euro da para alacak ama olsun biz de uefa'da yarı final yaptık'' deyip sevinir miyiz?

Bu turu geçsek bile sonrasında pek uzun bir yolumuz yok zaten ayrıca ligde hakemler müdahale etmedikten sonra rotasyonlu kadromuz bile fark yaratıyor ...

kadromuz dar diyen cogu kisiye katilmiyorum.. uefadan sonra 3 gün sonra mac yapsak yedek bekleyen mac isteyen cok derin kadromuz var.. bu kadro 3 kulvarida rahat bas edebilir.

uefada 11

—————-Muslera————-
Aurier—Apo—Sanchez—Kaan
———Torreira—Kerem———
Baris———Mertens——-Kerem
—————-Icardi—————-

3 gün sonra ligde

—————-Muslera—————-
Kaan——Nelsson—Apo——Köhn
————Berkan——Oliveira——-
Tete————-Ziyech——Zaha
—————Icardi——————-

gördünüz gibi kadro cok derin ve her oyuncu böylece hazir tutabiliriz.. daha ndombele Eyyüp Vinicius var.

Bence tek kulvarda yarisicaksak forma giyemeyen oyunculara yazik olur

ŞL seviyesinde çok güzel maçlar çıkardık, renk kattık, üst tur hakkımızdı olmadı.

Perşembe günü eleriz ama 1 turdan daha fazla gidemeyiz, ligde şerefsizler ordusu ile çarpışıyoruz, bu sene şampiyon olup şerefsizlerin fişini çekmeliyiz.
Kimim fişini çekiyoruz? Ya bu fiş çekme olayı esas abartı geliyor bana. Zaten sürekli 2 sene şampiyon olup durduk yıllarca. Kimin fişi çekilmiş. 4 sene üst üste şampiyon olduk yine kimsenin fişi çekilmedi. Bu sene şampiyon olsak önümüzdeki sene aynı şeyi söyleyeceksiniz böyle devam edip gidecek...

Nasıl böyle düşünüyorsunuz ben gerçekten anlamıyorum.
Oynadığımız oyun ortada. Okan Buruk gibi bir dahi var elimizde. Siz istiyorsunuz ki sene başında da gümbür gümbür oynayalım, ortasında da sonunda da. Öyle bir dünya yok. Okan Buruk ne zaman nasıl oynanması gerektiğini hepimizden daha iyi biliyor. Feneri görüyorsunuz dağılıyorlar

GS tarihinde oynamadığı oyunu oynuyor. Emre Belöz bile hafta sonu gelmiş geçmiş en iyi kadro olabilir, merkezde Bayern Münich'e bile üstünlük kurabilen bir GS var dedi. Zaaflarımız var mı var ama bu kadro bu oyun bize UEFA finali getirebilir.

Nasıl olur da bir turdan fazla gidemeyiz diyebiliyorsunuz gerçekten aklım almıyor

Final oynayabiliriz demeniz için nasıl bir oyun oynamalıyız ne istiyorsunuz gerçekten çok merak ediyorum

Kimim fişini çekiyoruz? Ya bu fiş çekme olayı esas abartı geliyor bana. Zaten sürekli 2 sene şampiyon olup durduk yıllarca. Kimin fişi çekilmiş. 4 sene üst üste şampiyon olduk yine kimsenin fişi çekilmedi. Bu sene şampiyon olsak önümüzdeki sene aynı şeyi söyleyeceksiniz böyle devam edip gidecek...
Herhalde kulüp binasına kilit vuracak manasında değil ama son 2 sezondur şampiyon olmak için diger sezonlardan daha fazla maddi-manevi ve Ali Cengiz oyunları sarf ediyorlar. Ali Koç para akıtmaktan sponsor olmaktan yorulmuştur artık, başkan olmaya devam etse dahi ki umarım olur, musluğu kısabilir, ülkenin ekonomik durumu ortada.

Büyük dar boğaza gireceklerini düşünüyorum, bizim de her sene Avrupa'da olmamız, ŞL gelirini almamız lazım şu anki kadro düzeninin devamı için, bu da şampiyonluktan geçiyor maalesef.

Nasıl böyle düşünüyorsunuz ben gerçekten anlamıyorum.
Oynadığımız oyun ortada. Okan Buruk gibi bir dahi var elimizde. Siz istiyorsunuz ki sene başında da gümbür gümbür oynayalım, ortasında da sonunda da. Öyle bir dünya yok. Okan Buruk ne zaman nasıl oynanması gerektiğini hepimizden daha iyi biliyor. Feneri görüyorsunuz dağılıyorlar

GS tarihinde oynamadığı oyunu oynuyor. Emre Belöz bile hafta sonu gelmiş geçmiş en iyi kadro olabilir, merkezde Bayern Münich'e bile üstünlük kurabilen bir GS var dedi. Zaaflarımız var mı var ama bu kadro bu oyun bize UEFA finali getirebilir.

Nasıl olur da bir turdan fazla gidemeyiz diyebiliyorsunuz gerçekten aklım almıyor

Final oynayabiliriz demeniz için nasıl bir oyun oynamalıyız ne istiyorsunuz gerçekten çok merak ediyorum
Fikstürümüz malum. Birçok oyuncumuzu dinlendirebilme fırsatımız çok nadir gerçekleşiyor. Bazı mevkilere koyacak adam bulamıyoruz yeri geliyor. Okan hoca şapkadan tavşan çıkarıyor.
Avrupa maçlarında Köhn'ü kullanamayacağız, Aurier ne zaman gelir ne durumda gelir pek belli değil. İki devşirme bek ile üst turlarda nasıl mücadele ederiz? Bu biraz düşündürücü geliyor bana.

Ben elenelim demiyorum, bu tur veya bir başka turda elenirsek umrumda olmaz üzülmem de demiyorum, ilk mesajımda üzülürüm dedim ama Avrupa'daki bu sezon bana teselli ve gelecek sezonlar için daha umut dolu olmamı sağlar.
3 kulvarda da kayıpsız ilerleyebileceğimizi gerçekçi bulmuyorum sadece, elbette inşallah ilerleriz orası ayrı.

Fikstürümüz malum. Birçok oyuncumuzu dinlendirebilme fırsatımız çok nadir gerçekleşiyor. Bazı mevkilere koyacak adam bulamıyoruz yeri geliyor. Okan hoca şapkadan tavşan çıkarıyor.
Avrupa maçlarında Köhn'ü kullanamayacağız, Aurier ne zaman gelir ne durumda gelir pek belli değil. İki devşirme bek ile üst turlarda nasıl mücadele ederiz? Bu biraz düşündürücü geliyor bana.

Ben elenelim demiyorum, bu tur veya bir başka turda elenirsek umrumda olmaz üzülmem de demiyorum, ilk mesajımda üzülürüm dedim ama Avrupa'daki bu sezon bana teselli ve gelecek sezonlar için daha umut dolu olmamı sağlar.
3 kulvarda da kayıpsız ilerleyebileceğimizi gerçekçi bulmuyorum sadece, elbette inşallah ilerleriz orası ayrı.
Merak etme bunları da eleriz, sonraki turu da eleriz. Adım adım

Öncelikle biraz realist yaklasmak lazim bu soruya.

Avrupa Listemizde Kaan disinda orijini bek olan tek bir oyuncu yok. Ali Turap'i saymadim.

Ekleme sansimiz da yok. Yani Finale kadar bu kadroyla götürecegiz. Sakatlik ve cezalik durumlara girmiyorum bile.

Ayrica bu sezonki avrupa maceramiza bakalim:

Son yillarin en formsuz Manchesterini disarda yendik evimizde yenemedik
Son yillarin en formsuz Bayern Münühi bizi iki macta yendi (evet ilk macta iyi oynadik ama fark etmez)
Ayrica iki macta Kopenhag takimini yenemedik

Üstüne en son Prag macini ve Icardi olmasa turu da zora sokacaktik son anda ipten aldi Muslera ile birlikte.

Evet mümkün oldukca ilerlemek zorundayiz cünkü isin ucunda yine büyük paralar var.

Ama özellikle bundan sonraki turda final seviyesinde bir rakip bile gelebilecegini düsünürsek bütün sartlara tekrar bakildiginda tur sansimizin öyle bahsedildigi gibi yüksek olmadigini görmüs oluyoruz.

Sampiyonlugun ucunda ise yine bir Sampiyonlar Ligi macerasi ve bununla birlikte büyük bir gelir bizleri bekliyor.

O yüzden tekrar ve mümkün oldukca her sene sampiyon olup SL ye katilmak cok daha önemli bana göre.

Ha Galatasaray bir Avrupa macina cikiyorsa her zaman heyecan olur orasi ayri. Ama Prag macinda Muslera'nin karsi karsiya cikardigi pozisyon gözümün önünde canlaniyor o mac 2-3 bitseydi bu tür konular acilmazdi bile. Adim adim degerlendirmek gerekiyor.
1708420213337.png

Taraftar profili de değişmiş sanırım. Şunu sorunun sorulması, elenelim zaten nereye kadar gidebiliriz tarzı yorumlar başlı başına fiyasko. Avrupa konusu kuruluş amaçlarımızdan biri. Hatırlatalım. Avrupa konusu kırmızı çizgimdir. Avrupa’da çok kötü gittiğimiz 2014-15 sezonunda Dortmund maçı öncesi kesin yeniliriz tarzı konuştuğum için fanatik bir Galatasaray’lı abimden ‘’Sen gerçek Galatasaray’lı değilsin’’ yaftası yemiştim. Şimdi ‘’Avrupa’dan elenelim’’ tarzı konuşanlar için düşüncem farksız.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Üzüntü genelde beklenti içinde olunan durumlar sonucunda yaşanır. Avrupa'da beklenti içinde olmak için elimizde ne veri var? Adamlar son dakika karşı karşıya kaçırmasa elenmiştik bile zaten kaldı ki bunu Prag gibi sıradan bir takım yaşatacaktı o yüzden, beklenti yoksa üzüntü de yok asıl üzüntü beklenti içinde olduğumuz şampiyonluk kaçarsa olur.

Üst Alt