Pes 2010 Demo çıktı ! - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Pes 2010 Demo çıktı !

Cevap: Pes 2010 Demo çıktı !

Rıdvan olsa "gol olur" derdi ama bence olmaz :) Evet seyirciler pek kıpırdamıyor.Ya demodan kaynaklanıyor ya da oyunun bir eksikliği ama seyirci tepkileri güzel olmuş mesela deplasmanda oynayan takımın topu ayağında fazla tutmaya başlayınca yuhalanması güzel,daha önceki oyunlarda varmıydı dikkat etmedim ama ben yeni farkettim.Ayrıca kalecilerin yapay zekası da daha iyi olmuş.Bugün bir maçta defansın arkasına havadan top attım ve adamım kaleciyle karşı karşıya kalacaktı ama kaleci ceza sahası dışına çıkarak topu uzaklaştırdı.Ayrıca artık kaleci eldivenlerinin kaynak eldivene benzememesi yani düzgün olması da güzel olmuş.Kaleciler için tek eksik şey pozisyon alırken ellerini vücutlarına çok fazla yakın tutmaları.Geçen sene de aynı problem vardı.Fakat bu eksiklik sadece replay de kaleciye bakınca belli oluyor yoksa maç sırasında rahatsız etmiyor.

Ben de hiç yuhalamadı.Seyirciyi inşallah full'de hallederler. Evet başka tahmini olan yok mu ? :D Gol mü değil mi ? :D

Valla hocam özellikle kanatlardan girip topu geriye çekmeye çalıştım,PES 2009'da öyle penaltı yaptırabiliyordum çok fazla.Ama bu sefer hiç olmadı,önlibero kademeye girip söktü aldı benden.

Kademe anlayışı çok güzel olmuş,özellikle zaman zaman attığın normal pasların arapas etkisi yapabilmesi de ayrı bir güzellik.Gol atmak gerçekten çok zor.

Bende hiç penaltı yaptıramadım ama o süreyi uzatan patchi yüklerseniz maç berabere bitince penaltılara kalıyor.Penaltılarda rakibi şaşırtmak için kalecileri sağa sola yürütebiliyorsunuz,bu ayrıntı güzel ama gel gelelim penaltı atma sistemi değişmiş.Atmadan önce nasıl atılacağına dair bir ekran çıkıyor ama yazanları yapınca topu stad dışına yolladım :) Zamanla çözeriz herhalde.

Pes'de sevmediğim özellik çok kolay adam geçiyordum yani sağa kır sola kır çalım olsun. Bu şekilde birçok gol atıyordum. İnşallah bu özelliği düzeltmişlerdir. Kolay gol atmak istemiyorum :D

Kesinlikle öyle birşey yok,dediğim gibi kademe anlayışı çok iyi.Sağa sola çeksen bile çalım attığın oyuncu dengeni bozuyor,eğer yardıma gelen varsa ki büyük ihtimalle oluyor,pozisyonunu bozuyor iyice.Ya top kaptırıyorsun ya da geri pas yapmak durumunda kalıyorsun.

Pes'i daha çok seviyorum çünkü bu oyunda ruh var. Kesinlikle futbol konusunda vazgeçilmezim. Şu lisans dalgasını da yapsalar güzel olacak ama onu bir şekilde hallediyoruz. Demoyu indirsem mi acaba :)

Kolay çalım atamıyosun ama ben bir kez 6 kişiyi geçip Torres'le gol attım.:D Ama bir kez oldu,ondan sonra en fazla 1-2 çalım zor atabiliyosun.

FIFA'nın 360 derece top sürme özelliği olduğu sürece, bu 8 yöne giden robotların hayatta kalması mümkün değil. ahahaha.

Bir de FIFA'nın daha önceden var olan özelliklerini çok büyük yeniliklermiş gibi öne sürmeleri de uzakdoğuluların çok komik insanlar olduğunun kanıtıdır.

FIFA'nın 360 derece top sürme özelliği olduğu sürece, bu 8 yöne giden robotların hayatta kalması mümkün değil. ahahaha.

Bir de FIFA'nın daha önceden var olan özelliklerini çok büyük yeniliklermiş gibi öne sürmeleri de uzakdoğuluların çok komik insanlar olduğunun kanıtıdır.

Niye durup dururken kıyaslama yapıyosun ? :eek: Hem kendi fifa konuna yaz.:)

Pes, kendini aşmış hatta devrim yapmışlar. Pes 2009'la 2010'u yanyana koyarsak dağlar kadar fark olduğunu görürüz. Öncelikle oynayış, oyuncu hareketleri gerçeğe yakın hale getirilmiş, öyle kütük gibi hareket etmiyor futbolcular yani son sürat koşarken anında duramıyorsunuz veya sağa doğru koşarken bir anda sola dönemiyorsunuz. Bunun iyileştirilmesi yerinde olmuş. Grafikler güzel, saha içi kale arkasındaki mikrofondan tutun kalecinin matarasına kadar ayrıntı oyunun detaylarını göz önüne seriyor. Arapaslar, kademeler, en önemlisi şutlar çok gerçekçi. Kalecilerde daha mantıklı hareket ediyor. Bir olumsuz özellik oyuncular topu çok fazla ayağından açıyor. İster Messiyle, ister Gerrardla oynayın hep aynı, onun ayarını iyi tutturmak lazım. Duran toplarda seken toplar vs. hepsi gerçeğe yakın ve çok güzel. Bikaç gün arayla yayınlanan demolara bakarsak Fifa 10'un ardından Pes 2010 bence bir adım daha önde. Pes'in bu oyun içindeki serbestliği en büyük artısı. Kendi senaryonuzu kendiniz belirliyorsunuz. Peste topu iki direğe çarptırıp sonra kalecinin kucağına teslim edebilirsiniz. Fifa'da hep bir tekdüzelik söz konusu aynı tarz goller, pozisyonlar, hareketler. Fifa senelerdir ısrarla bu tekdüzeliği gidermiyor. Grafik olarak, lisans olarak Pes'in önünde olsada, bu oynanış Pes'in en büyük artısı.

İndirdim oyunu bir heves açayım oynayım dedim kurdum fakat hata verdi..Yardımcı olabilicek varmı..?

d3dx9_30.dll bulunamadığında bu uygulama başlatılamadı.Uygulamanın yeniden yüklenmesi sorunu giderebilir.

Üst Alt