# Peter Crouch - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Peter Crouch

Cevap: # Peter Crouch

Öyleyim arkadaşım. Oyuncu değil sisteme uygun adamı seçiyorum. Boşa para vermemek için buda takımımın mali gücünü bilerek söylediğim birşey. Sen olayı Crouch'ı beğenmiyolara indirgersen bende sana "cola turkA" iç derim. Arabesk laflar bunlar.Beğeni meselesi değil. Bitti artık o sabit hantal forvet devri ki bu taraftar Nonda'ya zor tahammül ederken.O kadarda gol atmışken.

Bu lafımdan gocunduysan demek ki mesajım iletilmiş teşekkür ederim :)

Bize attığı golü hatırlamayalım istersen.O kadar da değil.Liverpool'da oynadı adam.

Çok iyi oyuncu ama bize attığı gol kıstas olamaz hocam :D

Eric Gerets sağ bek istiyorum dediği zaman Sabri yeterlidir diyen yönetime bir mesajdı o 2.02'lik adamın karşısında 1.55'lik Sabri kıyaslamasından çıktı o gol..

Yönetim halen o mesajı alamamış olacak ki o bölgeye halen taş gibi diyebileceğimiz bir sağ bek alınmadı. Neyse ki Uğur iyileşti de en azından o kadar kolay vurdurmaz..

Çok iyi oyuncu ama bize attığı gol kıstas olamaz hocam :D

Eric Gerets sağ bek istiyorum dediği zaman Sabri yeterlidir diyen yönetime bir mesajdı o 2.02'lik adamın karşısında 1.55'lik Sabri kıyaslamasından çıktı o gol..

Yönetim halen o mesajı alamamış olacak ki o bölgeye halen taş gibi diyebileceğimiz bir sağ bek alınmadı. Neyse ki Uğur iyileşti de en azından o kadar kolay vurdurmaz..

Neil geliyor işte Hocam.Sağ bek te oynar yeri geldiğinde.

Sistemin adamı lafına bitiyorum elinde ki Baros top saklayamıyor top saklayamayan tek forvetle nasıl oyunu rakip sahaya yıkabilirsiniz bunu bana biri izah etsin,Baros kontra atak golcüsü bu kadar basit,biz hep kızmıyor muyuz forvete atılan topların duvara çarpar gibi geri dönmesine,bu demek değil ki forvete uzun top yapacaksın,uzun top iyi atılırsa bunun adı şişirmek manasına gelmez Elano hep şişiriyor o gözle izlersek ama ben onu pas olarak görüyorum ben bundan bahsediyorum,Elano Baros'a uzun pas attıysa Baros o topu saklayamadıktan sonra o pozisyon öldükten sonra hangi baskı,hangi gol pozisyonundan bahsedebiliriz,Baros'un tarak kemiği kırıldı yeni form tutması gerçekten çok zor ama Baros üstesinden gelir bu sakatlığın benim anlamadığım Dünya'da 4-3-3 oynayan takımların hangisinde top saklama yetisi olmayan forvet oynuyor araştırın bakın,bizim aslında istediğimiz tip oyuncu Gignac hayalimiz herşey var,top sakla,rakip eksilt,sırtı dönük oyna,son vuruşları harika,fizik olarak güçlü,hava toplarında etkili,böyle adamı bulamıyorsan Crouch gibi bir adama burun kıvırma lüksün yok arkadaş,Crouch geldi diyelim o zaman Nonda'ya eyvallah diyeceğiz ve göreceksiniz ki inşallah bu transfer olur iyi ki almışız dedirtir bu adam boyuna bakmayın o kadar hantal bir oyuncu değil Crouch.

Neil geliyor işte Hocam.Sağ bek te oynar yeri geldiğinde.

Umarım gelmiyordur.. Bu kadar beğenmelerinin sebebini anlamış değilim ama çok büyük hedefler peşinde koşarken bu oyuncunun yeterli olup olmadığı konusunda kararsızım.

Peter Crouch'a geri dönersek Peter sezon başı çok görkemli bir şekilde alındı. Ve takımı ona farklı bir gözle bakıyor ve teknik direktör de ilk teknik direktörü onu bırakmayacaktır...

Tabii o da onları ;)

Sistemin adamı lafına bitiyorum elinde ki Baros top saklayamıyor top saklayamayan tek forvetle nasıl oyunu rakip sahaya yıkabilirsiniz bunu bana biri izah etsin,Baros kontra atak golcüsü bu kadar basit,biz hep kızmıyor muyuz forvete atılan topların duvara çarpar gibi geri dönmesine,bu demek değil ki forvete uzun top yapacaksın,uzun top iyi atılırsa bunun adı şişirmek manasına gelmez Elano hep şişiriyor o gözle izlersek ama ben onu pas olarak görüyorum ben bundan bahsediyorum,Elano Baros'a uzun pas attıysa Baros o topu saklayamadıktan sonra o pozisyon öldükten sonra hangi baskı,hangi gol pozisyonundan bahsedebiliriz,Baros'un tarak kemiği kırıldı yeni form tutması gerçekten çok zor ama Baros üstesinden gelir bu sakatlığın benim anlamadığım Dünya'da 4-3-3 oynayan takımların hangisinde top saklama yetisi olmayan forvet oynuyor araştırın bakın,bizim aslında istediğimiz tip oyuncu Gignac hayalimiz herşey var,top sakla,rakip eksilt,sırtı dönük oyna,son vuruşları harika,fizik olarak güçlü,hava toplarında etkili,böyle adamı bulamıyorsan Crouch gibi bir adama burun kıvırma lüksün yok arkadaş,Crouch geldi diyelim o zaman Nonda'ya eyvallah diyeceğiz ve göreceksiniz ki inşallah bu transfer olur iyi ki almışız dedirtir bu adam boyuna bakmayın o kadar hantal bir oyuncu değil Crouch.

Ben şunu anlamıyorum.4-3-3 oynuyoruz diye forvetin de hızlı olması gerekmiyorki.Zaten ataklarımızın çoğunu kanatlardan geliştiriyoruz.Ortadan geldiğimiz atakları bile ceza alanına girerken ya ara pas ya da kanatlardaki oyunculardan boş olanına vererek değerlendiriyoruz.burada önemli olan forvetimizin yerini iyi alabilmesidir.Crouch ta bunu layıkıyla yapar diye düşünüyorum.

Ben şunu anlamıyorum.4-3-3 oynuyoruz diye forvetin de hızlı olması gerekmiyorki.Zaten ataklarımızın çoğunu kanatlardan geliştiriyoruz.Ortadan geldiğimiz atakları bile ceza alanına girerken ya ara pas ya da kanatlardaki oyunculardan boş olanına vererek değerlendiriyoruz.burada önemli olan forvetimizin yerini iyi alabilmesidir.Crouch ta bunu layıkıyla yapar diye düşünüyorum.

Kesinlikle.

Böyle yorum yaparsan bende sana açıklama yaparım. Okumadan "Gerrard'ı amele ifşa ettiğimi yazıyorsan" bende sana aynı tepki ile gelirim. Birde beğenmeme hususu değil. Sanki alındı bende burda lanet olsun bu adam asla olmaz demişim yada burnumuz kalkmış Ali Lukunku olsa olurdu demişiz gibi yorum yazıyor geriyorsun konuyu.

Baroş'un top saklayıp daha bitirici olanı zaten Torres ve o sınıfa giriyor ki alınamz böyle bir oyuncu. Top saklama diyorsun, Arda-Kewell-Keita ne iş görüyor ? Crouch mı top saklayacak bu takımda peki ?

4-6-0 diyoruz. Şart değil 4-1-5 olsun yada adı neyse ama TOTAL Futbolda direkt gibi bir sabit forvet kullanılmaz. Kullananda sadece İbra'yı kullanıyor o da pek sabit sayılmaz ve her an her yerden şut çeken kaslı güçlü bir adam. O nedenle, Crouch bu sistem oyuncusu doldur-şişir yapacak bir takımda değiliz.

"Sıkışınca girer şişiriz" diyenler var. Rijkaard diyor ki: amacımız günü kurtarmak değil felsefeyi yerleştirmek. Günü kurtarmaksa gol kralı çıkarmaksa dert gidip Torres'i iste bende "haklısın abi" diyim. Adından değil bize olan uygunluğundan. Crocuh ne yapacak 30metre top mu sürecek ? Kontrada ne kadar hızlı olacak gerçi hep ilerde duracak orası ayrı zaten pres yapan adam az ilerde Nonda'ya mahkumkende bu açıkca ortada sen Nonda'nın uzun ve genç olanını istiyorsun takıma diyorum bende.

Üst Alt