Podolski İçin Kulübümüze Mail Atıyoruz ! - Sayfa 10 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Podolski İçin Kulübümüze Mail Atıyoruz !

Cevap: Podolski İçin Kulübümüze Mail Atıyoruz !

Çok maliyetli hiç gerek yok

19 yaşındaki Gökhana yönelmek daha mantıklı ve yabancı kontejyanını açılıo , o zmn bir yabancı sol bek alırsak TSL nin çok çok üstünde bir ekip oluruz

Allah rızası için boşu boşuna kafa bulandırmayın ya. Podolski ile Gökhan Töre'yi karşılaştırmak, Mercedes S500 ile Murat 124'ü karşılaştırmaktan farklı değil!!! "Ayağını yerden kesmiyor mu?" Evet kesiyor. Ama hayır aynı şey değil!

Gökhan Töre boş alan isteyen, gol özelliği olmayan, klasik bir kanat forveti. Kendini kanıtlamamış bir oyuncu.

Podolski ise dünyanın en istikrarlı sol forvet oyuncularından biri, son 5 senedir 10 asist 10 gol civarında istatistikleri olan bir dünya yıldızı.

Lütfen böyle anlamsız karşılaştırmalara girmeyin. Bizim taraftar olarak birlik olup net bir mesaj iletebilmemiz lazım yönetime.

Ambrabat, Reyes, Töre gibi ortalama oyunculara talip olmalarını engellememiz, Podolski, Suarez, Vargas gibi gerçek yıldızlara yönlenmelerini sağlamamız lazım.

terim yönetim bilir en iyisini görür bu mail işini desteklemiyorum . herşey için mail durumna geliyor çünkü hediyesi alınmayan şımarık çocuklar gibi bir durum oluşuyor ..

Evet süper biliyorlar ya, emekliliği gelmiş Riera'ya göz göre göre 13 milyon Euro'yu gömdüler.

Bu kararı veren kim ise, onun verdiği market siparişini bile incelemeden işleme koymamak lazım.

Edit: Yöneticilere biraz politikacı gibi bakmak lazım. Aysal, eğer taraftar desteğini çekerse en ufak başarısızlıkta güme gideceklerinin farkında. Bu yüzden bizim nasıl destek olacağımızı bilmek istiyorlar haliyle.

Biz de adam gibi futbolculara yönelendirebilirsek onları, kafalarındakinden 3-4 milyon Euro fazla harcayıp bu futbolcuları almayı göze alabilirler. Ama biz Amrabat'ı veya Reyes'i kabul edersek, oh diyip basıp 3-4 milyon Euro'yu alacaklar, sene sonunda da başarısız olursak, biz elimizden geleni yaptık diyecekler.

Reyes-Amrabat gibi dandik transferlerle idare etmelerine kesinlikle izin vermemeliyiz. Hediyesi alınmayan şımarık çocuklar olduğumuz için değil, Galatasaray'ın her mevkisinde Melo-Muslera-Selçuk-Eboue gibi, takımımızı dünyanın en iyi 10 klubü arasına sokacak kapasitede futbolcular oynaması için.

PODOLSKİ - SUAREZ - VARGAS - RONALDINHO - DOUMBIA - HONDA

Evet süper biliyorlar ya, emekliliği gelmiş Riera'ya göz göre göre 13 milyon Euro'yu gömdüler.

Bu kararı veren kim ise, onun verdiği market siparişini bile incelemeden işleme koymamak lazım.

e o gelmesi kanat tamamen boş kalırdı .. son çare olarak verdiler o parayı .. eminimki listenin son isimlerinden biriydi . .

kaç yılda 13 milyon abi ? ntvspor hesabı yapma

e o gelmesi kanat tamamen boş kalırdı .. son çare olarak verdiler o parayı .. eminimki listenin son isimlerinden biriydi . .

şu an dolumuki o kanat. keşke boş kalsaydı. culio bu adamdan daha iyi katkı verirdi.

kaç yılda olması önemli değil. sen senede 2.7 milyon Euro ödüyorsun bir futbolcuya, o futbolcunun takıma zerre katkısı yok. Sol kanatta kaç maç oynadı Riera şimdiye kadar??? Sol kanatta oynayacak Engin var, Sercan var, Emre Çolak var... Bu futbolcu emeklisine 2.7 milyon Euro senelik gömmek nasıl bir salaklıktır? Bunu bana anlatabilir misin? Dalga geçtiğimiz Demirören'in İsmail Köybaşı transferi bunun yanında dahice bir transfer olarak kalır ya.

öyle bakmıcaksın olayı .. terim ve ekibi adamın fiziken bu kadar zayıf bir performans vericegini bilemezdi

yav bi adam sagından soluna dönene kadar 24 saat gecermi. adam her topu ayagına aldıgında deliritiyo beni inşallah şu derbide bir gazla işe yarar.

kaç yılda olması önemli değil. sen senede 2.7 milyon Euro ödüyorsun bir futbolcuya, o futbolcunun takıma zerre katkısı yok. Sol kanatta kaç maç oynadı Riera şimdiye kadar??? Sol kanatta oynayacak Engin var, Sercan var, Emre Çolak var... Bu futbolcu emeklisine 2.7 milyon Euro senelik gömmek nasıl bir salaklıktır? Bunu bana anlatabilir misin? Dalga geçtiğimiz Demirören'in İsmail Köybaşı transferi bunun yanında dahice bir transfer olarak kalır ya.

abarttıgın kadar degil .. bu adamın geçen seneki performansına bakınca da bu sene böyle olucagını bilemezlerdi .. normelden daha fazla zamana ihtiyacı oldu oyuncunun fizik ve mental anlamında .. her transfer bir nevi risktir kumardır .. buda böyle çıktı .

saydıgın oyuncularla bir yere varamazsın .. sercan en son geldi zaten .. emre çolagıda terim kampa götürdü gördü haliyle güvenmedi .. tek alternatif enginlede olmaz o işler .. ayrıca terimin sisteminde o kanatta enginle olmaz . .

ben iyi transferdir demiyorum .. tamamen takımın b planı eksikliginden kaynaklanıyor ve yönetimin acemiliginden ..

abarttıgın kadar degil .. bu adamın geçen seneki performansına bakınca da bu sene böyle olucagını bilemezlerdi .. normelden daha fazla zamana ihtiyacı oldu oyuncunun fizik ve mental anlamında .. her transfer bir nevi risktir kumardır .. buda böyle çıktı .

saydıgın oyuncularla bir yere varamazsın .. sercan en son geldi zaten .. emre çolagıda terim kampa götürdü gördü haliyle güvenmedi .. tek alternatif enginlede olmaz o işler .. ayrıca terimin sisteminde o kanatta enginle olmaz . .

ben iyi transferdir demiyorum .. tamamen takımın b planı eksikliginden kaynaklanıyor ve yönetimin acemiliginden ..

iyi işte, ben de diyorum ki Amrabat ve Reyes transferleri de, bu acemiliğin devamı olur. Tutsa da tutmasa da başarısız transferlerdir. Her transfer risktir, Podolski de garanti değil, ama %90. Amrabat %30. Ambrabat tutarsa bak gördün mü diyemez kimse, Galatasaray'ın parasıyla kumar oynamaya kimsenin hakkı yok. Tutacak oyuncu alacaksın.

Sercan'ı 3 milyon Euro'ya aldık, tutarsa en az 10 milyon Euro. Bu doğru transferdir. Keza Engin aynı şekilde. Ama Riera'nın en iyi hali bile o kadar etmez.

Reyes ile Amrabat'ı da bize 1-2 milyon Euro'ya verecek değiller. Yani bunlar alırken kaybettiğin transferler.

Onu geçtim, Arda Turan gibi bir dünya yıldızını satmışız, onu ikame edememişiz daha!!! Bu komiktir. 12 milyon Euro'ya futbolcu satmışsın, taraftar çıldırmış, 12-15 milyon'a gidip bir dünya starını alamıyorsun. bunu köşedeki bakkal yapar yav...

iyi işte, ben de diyorum ki Amrabat ve Reyes transferleri de, bu acemiliğin devamı olur. Tutsa da tutmasa da başarısız transferlerdir. Her transfer risktir, Podolski de garanti değil, ama %90. Amrabat %30. Ambrabat tutarsa bak gördün mü diyemez kimse, Galatasaray'ın parasıyla kumar oynamaya kimsenin hakkı yok. Tutacak oyuncu alacaksın.

Sercan'ı 3 milyon Euro'ya aldık, tutarsa en az 10 milyon Euro. Bu doğru transferdir. Keza Engin aynı şekilde. Ama Riera'nın en iyi hali bile o kadar etmez.

Reyes ile Amrabat'ı da bize 1-2 milyon Euro'ya verecek değiller. Yani bunlar alırken kaybettiğin transferler.

Onu geçtim, Arda Turan gibi bir dünya yıldızını satmışız, onu ikame edememişiz daha!!! Bu komiktir. 12 milyon Euro'ya futbolcu satmışsın, taraftar çıldırmış, 12-15 milyon'a gidip bir dünya starını alamıyorsun. bunu köşedeki bakkal yapar yav...

ardanın gidişinden sonra yerine adam gelmemesi tamamen yönetimin ve teknik ekibin b planı eksikligi ve yönetim acemiligidir .. çok seslerin çıkmasıda ayrı bir sorun ..

neyse , senin podolski dışında önerilerin neler ?

ardanın gidişinden sonra yerine adam gelmemesi tamamen yönetimin ve teknik ekibin b planı eksikligi ve yönetim acemiligidir .. çok seslerin çıkmasıda ayrı bir sorun ..

neyse , senin podolski dışında önerilerin neler ?

Sol kanada Podolski Ronaldinho

Sağ kanada Suarez Vargas

Forvete Doumbia Vargas

Ofansif orta saha Honda

Bunların hepsi Galatasaray'ı bir üst seviyeye taşıyabilecek oyuncular, Reyes-Amrabat gibi içi boş oyuncular değil. Fiyatına göre tabii. Amrabat'ı 2 milyon Euro'ya alırım, çünkü genç oyuncu, ileride 10 milyon edebilir. Sınırsız yabancı hakkım var derim alırım, kullanırım. Ama ilk 11'e dünya starı getiriyorum diye almam, uzun vadeli yatırım diye alırım. Şu anda Galatasaray'ın acilen Arda Turan'ın yerini doldurabilecek bir dünya yıldızına ihtiyacı var. Yukarıdaki listeden 2 isim başkanın borcunu öder.

Sol kanada Podolski Ronaldinho

Sağ kanada Suarez Vargas

Forvete Doumbia Vargas

Ofansif orta saha Honda

Bunların hepsi Galatasaray'ı bir üst seviyeye taşıyabilecek oyuncular, Reyes-Amrabat gibi içi boş oyuncular değil. Fiyatına göre tabii. Amrabat'ı 2 milyon Euro'ya alırım, çünkü genç oyuncu, ileride 10 milyon edebilir. Sınırsız yabancı hakkım var derim alırım, kullanırım. Ama ilk 11'e dünya starı getiriyorum diye almam, uzun vadeli yatırım diye alırım. Şu anda Galatasaray'ın acilen Arda Turan'ın yerini doldurabilecek bir dünya yıldızına ihtiyacı var. Yukarıdaki listeden 2 isim başkanın borcunu öder.

bu saydıgın isimlerden hiçbiri 10 milyondan aşagı olmayan adamlar (r10 hariç) .. bizim bunları karşılayacak bütçemiz yok . tabiki iyiler ama bataga gireriz .. ayrıca adamlarından tercih e****lerini sanmıyorum . amrabatı geçen sene kayseri 2.5 a aldı ve 6 dan aşagıya fiyat biçmezler .

Podolsi bu yil iyi bir sezon yasiyor, Podolski olayi kapandi diyebiliriz.

bu saydıgın isimlerden hiçbiri 10 milyondan aşagı olmayan adamlar (r10 hariç) .. bizim bunları karşılayacak bütçemiz yok . tabiki iyiler ama bataga gireriz .. ayrıca adamlarından tercih e****lerini sanmıyorum . amrabatı geçen sene kayseri 2.5 a aldı ve 6 dan aşagıya fiyat biçmezler .

Arda'yı satmasaydık şu anda 12 milyon Euro az paramız olacaktı, batacakmıydık??? Demekki en az 12 milyon Euro muz var ek kaynak olarak. Demek ki bu listeden en az 1 oyuncu transfer edebiliriz.

Ambrabat'a 6 milyon Euro vermek, Podolski'ye 20 vermekten daha aptalcadır. Neden mi?

Podolski geldiği zaman en az 1-2 milyon Euroluk forma satışı yaparsın. Podolski geldiğinde stad hasılatında gözle görünür bir artış olur. Bunları üst üste koyduğunda, Podolski zaten gelişiyle maliyetinin 4-5 milyon Euro'sunu otomatik olarak karşılar.

Arda'yı satmasaydık şu anda 12 milyon Euro az paramız olacaktı, batacakmıydık??? Demekki en az 12 milyon Euro muz var ek kaynak olarak. Demek ki bu listeden en az 1 oyuncu transfer edebiliriz.

Ambrabat'a 6 milyon Euro vermek, Podolski'ye 20 vermekten daha aptalcadır. Neden mi?

Podolski geldiği zaman en az 1-2 milyon Euroluk forma satışı yaparsın. Podolski geldiğinde stad hasılatında gözle görünür bir artış olur. Bunları üst üste koyduğunda, Podolski zaten gelişiyle maliyetinin 4-5 milyon Euro'sunu otomatik olarak karşılar.

listenden podolskiye 15 den aşagıya fiyat vermezler . arsenal vs de takip ediyormuş herifi .. doumbia dedigin adam da 15 ten aşıgya gelmez ki kesin ingiliz reis klüplerinden birine gider. . honda ise sakatlıklarla boguşuyor onu 10 civarına almak ne kadar mantılı olur bilemiyırum .. r10 u makul bir fiyata alırız ama yönetim maaşını verme külfeti altına girer mi bilemem ..

vargasın bu sezonki performansını bilmiyorum ama onun içnde az buz birşey biçmezler. . he klübü ikna ettik adamı getirmekte mesele .. ve ayrıca bizim sadece 1 oyuncuya ihtiyacımızda yok .. mesela alırsın reyesi 5 e sonra luchoyu alırsın 3 e geri kalanla gurbetçileri getirirsin .. kısıtlı olan bütçede , bu kadar eksigimiz varken 1 tane adama 10 üzeri bayılmak mantıksız geliyor şu durumda ..

Ronaldinho - Suarez - Honda üçlüsünü alsınlar 3 tane forma alırım herbiri için, stad her maç ağzına kadar dolar.

20 bin kişilik ek hasılat (ortalama 50TL'den maç başına 1 milyon TL. 12 maçta eder 12 milyon TL)

Bu üçünün toplam maliyeti 15-18 milyon Euro'dur. 5 milyon Euro'su zaten maç hasılatından çıkıyor, en az o kadar da forma satışlarından gelse, eder sana 10 milyon Euro. Gerçek maliyet = 5-8 milyon Euro. (Futbolculara ödenecek paralar hariç)

Ünal Aysal bu hesabı yapamayan yöneticilerle neden halen çalışıyor anlamış değilim.

Podolski son 5 yıldır iyi bir sezon yaşıyor, bu Ocak da son şansımız.

Yok öyle degil, Milli Takimda hep iyidi, ama Kölne döndükden sonra pek basarili degildi, bunun nedeni ise Kölnün cok zayif olmasiydi. Podolski bundan bir cok kez yakindi. Ama bu yil kendisi acisindan iyi gidiyor, hem goller atiyor hemde atiriyor. Bu yil olmasaydi almak kolay olacakdi/olurdu. Simdi bence biraz zor. Köln taraftari icin Podolsk önemli biri, hele hele bu sezonki simdiye kadar sergiledigi performansla. Sezon basi 10 milyona vermedilerse simdi 15'e vermezler, onu demek istiyorum.

Yok öyle degil, Milli Takimda hep iyidi, ama Kölne döndükden sonra pek basarili degildi, bunun nedeni ise Kölnün cok zayif olmasiydi. Podolski bundan bir cok kez yakindi. Ama bu yil kendisi acisindan iyi gidiyor, hem goller atiyor hemde atiriyor. Bu yil olmasaydi almak kolay olacakdi/olurdu. Simdi bence biraz zor. Köln taraftari icin Podolsk önemli biri, hele hele bu sezonki simdiye kadar sergiledigi performansla. Sezon basi 10 milyona vermedilerse simdi 15'e vermezler, onu demek istiyorum.

Haklısın, ama en önemli nokta Podolski'nin ne istediği. Adam gitmek istiyor, birçok demeç vermiş bu konuda anladığım kadarıyla. Senede 3-3.5 milyon Euro gibi bir teklifle gelen başka bir takım olduğunu da zannetmiyorum.

Biz de Arda için 15-20'den aşağı göndermeyiz diyorduk, ama futbolcu ısrarcı olunca 12'ye sattık. Aynı şey.

Üst Alt