Pro Evolution Soccer 2017 - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Pro Evolution Soccer 2017

İkisi de kötü bence. Fifa da nasıl beğeniliyor hiç anlamıyorum.
Fifa ya göre PES muazzam.

Ben Fifa 15e kadar hep Fifa oynardim ama PES 16 ve 17 futbol oyununu ciddi anlamda gercekci yapabilmis. Sanki futbol maci izliyormusun gibi paslar veriyor oyuncular.

Fifa da hic bir animasyonu ayni sekilde gerçek hayatta bir macta bulamazsin.

Gesendet von meinem C6903 mit Tapatalk

Fifa ve Pes ayri segmentte iki oyundur. Bunu once bir kavramak lazim.

Fifa : futbol simulasyonu
Pes: futbol oyunu (full arcade)

Tapatalk

Fifa ya göre PES muazzam.

Ben Fifa 15e kadar hep Fifa oynardim ama PES 16 ve 17 futbol oyununu ciddi anlamda gercekci yapabilmis. Sanki futbol maci izliyormusun gibi paslar veriyor oyuncular.

Fifa da hic bir animasyonu ayni sekilde gerçek hayatta bir macta bulamazsin.

Gesendet von meinem C6903 mit Tapatalk

Bu animasyon olayına takılı kaldın sende

Pes 13 misal animasyonlar şuan ki oyundan kötüydü ama oynanış efsaneydi

Pc ye karşı oynarken bile aşırı keyifliydi.Şu Pes'i Pc ye karşı oynasan 2 maç sonra oyunu silersin :D

Bu animasyon olayına takılı kaldın sende

Pes 13 misal animasyonlar şuan ki oyundan kötüydü ama oynanış efsaneydi

Pc ye karşı oynarken bile aşırı keyifliydi.Şu Pes'i Pc ye karşı oynasan 2 maç sonra oyunu silersin :D
Ya ben ciddiyim yillardir bu animasyonlari bekledim. FIFA oynarken sürekli 'gelecek yil heralde oyunculara göre animasyonlari gercekci yaparlar' diyip duruyordum kendime. Oyuncular pas verirken, sut cekerken fln gercek macta ki gibi gözüksün istiyordum. Bunu PES 16 ile gerceklestirdiler. Inanilmaz zevk aliyorum oyundan. Birde camera modunu LIVE olarak degistirdin mi enfes.

Aslinda birilerinin zaman ayirip tek tek bu olayin üstünde durmali ki görelim hangi oyun daha gercekci.

Mesela FIFA serisinin ilk ciktigi an ben hep oyun icinde birsey denerim: Sifira kadar inip topu arkaya ayak iciyle birakirim. Ama FIFA da bunu yapamiyorsun arkadas oyuncular robot gibi diye. PES'te o pasi atarken oyuncunun ayak ici pasini, vücut hali tam gercek macta oldugu gibi.

Ben böyle detaylara hep önem vermis birisiyim. Ama aslinda pek ne demek istedigimi de anlatamiyorum, göstermek lazim anlatabilmek icin.

Bu arada, Aydin olarak dönmüssün :D

Fifa alin keyfinize bakin ne PES i yaw

Abi Fifa'nın nesini beğeniyorsunuz, hiç anlamıyorum. Adamlarda anatomi denen bir şey yok bir kere. Bildiğin balon gibi duruyorlar. Balon gibi yürüyorlar. Yüzler desen hak getire. Selçuk İnan'ı cin çarpmış gibi yapıyorlar. Grafik denen şey sıfırın altında. Ne zaman oynamaya kalktıysam, hayattan soğudum.

PES en iyisi. PES'in bir tek sorunu var. O da lisans sorunu. Extreme yamasıyla o sorun da halloluyor zaten.

fft107_mf4909960.Jpeg

galatasaray-fenerbahce-pes-16-muthis-gercekcilik_9066183-12240_854x480.jpg

Bu fark yeterli sanırım.

Son düzenleme:
oyunlar grafiksel kaygılarından dolayı oynanabilirlik yani pratik yönlerini kaybettiler pes 2016 gerçi güzeldi ancak oynanabilirlik biraz daha arttırılmalı sonuçta bu bir oyun gerçeklik değil zevk önemli.

Ben ilk PS1 de Winning Eleven 2001 ile Japon futbol oyununa başladım. Japon spiker olsun oyun dinamiği olsun bana göre çok iyi bir oyundu. Pasa dayalı bir sistemdi öyle topu alıp bütün adamları geçemiyordun. (Owen ve Roberto Carlos hariç) Trivela şut bile vardı. Daha sonra hep Pes oynadım. Pes 5 ve Pes 6 serisi çok güzeldi hatta Pes 6'nın güncel kadroları olduğu bir yama paketiyle arada hala online bile oynarım. Winning Eleven 8 ve 9 da çok güzeldi. Bu yıllar arasında sadece FIFA 07 ve 08 oynadım daha sonra FIFA 2013'e kadar yine pes oynadım. 3 yıldan beri fifa oynuyorum 16 ile de ps4 te oynamaya başladım. Pes'in animasyonları bana göre yetersiz örneğin neredeyse tek bir kaleci animasyonu var hep aynı kurtarışı yapıyor adam. Peste defans yapmak çok basit l1 ve X'e basılıtı tut o kadar çok basit bu da beni sarmıyor. Fifa da ise tactical defans ve Legacy defans var. Legacy defans bildiğimiz pesteki defans şekli adam otomatik müdahale ediyor. Onlinelar da ise hep tactical defans var bu oyunu daha çekici hale getiriyor çünkü defansı kendin yapıyorsun yani defans yaptığını hissediyorsun rakibi istediğin gibi çekip rahatsız ediyorsun ya da pusuya yatmış bir şekilde üzerine gelen rakibe nasıl tackle yapsam acaba diye düşünüyorsun alıştıktan sonra tactical defans ile oynamak çok zevkli. Gelelim oyunun atmosferine Pes oynarken hep boğuk ve sıkıcı bir atmosferde oynuyormuş gibi hissediyorum içim sıkılıyor resmen bir gerçekçilik yok. Fifa ise örneğin Everton'ı alıp Goodison Parkta oynayınca resmen işte Premier lig bu moduna giriyorum. Ayrıca fifa oynarken daha özgür olduğumu hissediyorum basit hep aynı şekilde atılmış goller olmuyor. Peste ise sanki belirli bir gol atma sistemi var. Onun dışına çıkamıyormuşum gibi geliyor. Lisans sorunu zaten malum herkes biliyor.

Yani demek istediğim kim neyi seviyorsa onu oynasın abi burada Pes'i ya da Fifa'yı birisi kötüleyince kötü oyun olmuyor. Ben eskiden Pes'i seviyordum şimdi ise Fifa oynuyorum yukarıda saydığım sebeplerden dolayı herkesin popisi kendine haydi selametle :)

Abi Fifa'nın nesini beğeniyorsunuz, hiç anlamıyorum. Adamlarda anatomi denen bir şey yok bir kere. Bildiğin balon gibi duruyorlar. Balon gibi yürüyorlar. Yüzler desen hak getire. Selçuk İnan'ı cin çarpmış gibi yapıyorlar. Grafik denen şey sıfırın altında. Ne zaman oynamaya kalktıysam, hayattan soğudum.

PES en iyisi. PES'in bir tek sorunu var. O da lisans sorunu. Extreme yamasıyla o sorun da halloluyor zaten.

fft107_mf4909960.Jpeg

galatasaray-fenerbahce-pes-16-muthis-gercekcilik_9066183-12240_854x480.jpg

Bu fark yeterli sanırım.

Sırf grafikler yüzünden pes daha iyi denmez..

Oynanış olarak fifa çok daha kaliteli ve zevkli.

Zaten Ultimate Team modu ve lisans olayıyla hangisi daha iyi konusu tartışmaya kapalı diyebiliriz :coffee:

2016 faciasından sonra bu sene futbol oyunu almayacağım. Fifa 17 de tırt görünüyor, 16nın biraz makyajlanmış hali gibi.

Üst Alt