Pro Evolution Soccer 2017 - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Pro Evolution Soccer 2017

Online'da gerçek rekabet ve zorluk isteyen Fifa alsın. Yok ben zora gelemem çatır çutur hem yer hem atarım umrumda olmaz diyen de Pes alsın

Sırf grafikler yüzünden pes daha iyi denmez..

Oynanış olarak fifa çok daha kaliteli ve zevkli.

Zaten Ultimate Team modu ve lisans olayıyla hangisi daha iyi konusu tartışmaya kapalı diyebiliriz :coffee:
Nasil sirf Grafik ya? Hangi PES'i en son oynadin ayiptir sormasi?

FIFA oynanis olarak nasil daha zevkli oluyor ki. Tamamen bu senin görüsün ama FIFA da verilen paslarin, atilan sutlarin hic bir tutulur gercekci tarafi yok mesela. PES 16 ve 17 oynanis acisindan ciddi fark atti bak ben bunu yillarca bir FIFA'ci olarak diyorum.
Sanki gercek mac oynuyormusum gibi.

Nasil sirf Grafik ya? Hangi PES'i en son oynadin ayiptir sormasi?

FIFA oynanis olarak nasil daha zevkli oluyor ki. Tamamen bu senin görüsün ama FIFA da verilen paslarin, atilan sutlarin hic bir tutulur gercekci tarafi yok mesela. PES 16 ve 17 oynanis acisindan ciddi fark atti bak ben bunu yillarca bir FIFA'ci olarak diyorum.
Sanki gercek mac oynuyormusum gibi.

Oynanış gerçekçiliği göreceli bir kavram. Sana göre pası atış şeklinin depar atış şeklinin gerçekçiliği oyunu gerçekçi yapar. Bense Pes kolay olduğu için oynarken gerçekçi hissetmem mesela. Fifa'nın zorluğu ayrı bi zevk verir, gerçekçilik katar bana göre.

Zevk almak kişiden kişiye değişen bir şeyken "fifa nasıl daha zevkli oluyor ki" demek de ne kadar doğru?

Pes mi daha iyi Fifa mı sorusuna içerik ve lisanstan dolayı Fifa derim, sen de grafiklerden dolayı Pes dersin. Oynarken hangisi daha zevkli sorusuna sen hareketlerin gerçekçiliğinden dolayı Pes dersin, ben zorluk ve rekabetten dolayı Fifa derim.

Ben orada daha zevkli ve kaliteli derken kendi fikrimi belirtiyorum. "Nasıl oluyor ya" "en son ne zaman oynadın" demek yerine sen de kendi fikrini normal bir şekilde yazabilirsin..

O tartışmaya kapalı cümlesine de takılma :) Esprili bir dil kullandım sadece..

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:
Oynanış gerçekçiliği göreceli bir kavram. Sana göre pası atış şeklinin depar atış şeklinin gerçekçiliği oyunu gerçekçi yapar. Bense Pes kolay olduğu için oynarken gerçekçi hissetmem mesela. Fifa'nın zorluğu ayrı bi zevk verir, gerçekçilik katar bana göre.

Zevk almak kişiden kişiye değişen bir şeyken "fifa nasıl daha zevkli oluyor ki" demek de ne kadar doğru?

Pes mi daha iyi Fifa mı sorusuna içerik ve lisanstan dolayı Fifa derim, sen de grafiklerden dolayı Pes dersin. Oynarken hangisi daha zevkli sorusuna sen hareketlerin gerçekçiliğinden dolayı Pes dersin, ben zorluk ve rekabetten dolayı Fifa derim.

Ben orada daha zevkli ve kaliteli derken kendi fikrimi belirtiyorum. "Nasıl oluyor ya" "en son ne zaman oynadın" demek yerine sen de kendi fikrini normal bir şekilde yazabilirsin..

O tartışmaya kapalı cümlesine de takılma :) Esprili bir dil kullandım sadece..

Senin sirf Grafik demen dogru olmadigindan en son nzm oynadigini soruyorum. Sadece grafik iyi demek oyuna haksizlik. Buna bir cok FIFA oynayan kisi yapiyor PES oynamadan.

Senin sirf Grafik demen dogru olmadigindan en son nzm oynadigini soruyorum. Sadece grafik iyi demek oyuna haksizlik. Buna bir cok FIFA oynayan kisi yapiyor PES oynamadan.

Cevap yazdığım kişi sadece grafik üzerinden yorum yaptığı için öyle dedim yoksa birçok kişinin sırf grafikler için PES'i tercih etmediğini biliyorum tabii ki..

PES'i 2011'den beri oynamıyorum ama her sene ilk çıktığında oynanış videolarını izliyordum. Bu sene hiç video falan da izlemedim ama senin dediklerinden sonra demoyu indirip oynayacağım merak ettim..

Cevap yazdığım kişi sadece grafik üzerinden yorum yaptığı için öyle dedim yoksa birçok kişinin sırf grafikler için PES'i tercih etmediğini biliyorum tabii ki..

PES'i 2011'den beri oynamıyorum ama her sene ilk çıktığında oynanış videolarını izliyordum. Bu sene hiç video falan da izlemedim ama senin dediklerinden sonra demoyu indirip oynayacağım merak ettim..

Özellikle oyuncularin vücut dillerine, hareketlerine, bir kanattan diger kanata pas atmalarina, verkac yapmalarina dikkat et.

Fifa ya alışamadım gitti. İyi hoş oyun da alışkanlıklar bırakılmıyor ya.
İnsanlar PES'in o arcade oynayışını hep sevmiştir. 13 mesela her zaman efsane olarak kalacak. Tutup da Fifa özentisi oldular onu da beceremediler 14 ve 15'de. 16 da durumu toparladılar. Güzel olmuş. Lisans, Fifa nın harika oyun modları ve Fifa ya göre çoook daha az ligin ve takımın olması büyük handikap yalnız.
Yani Fifa güzel tabii de saçma sapan bi zorluğu var sevemedim. Daha çok sümülasyon gibi. Çalım atmak eziyet resmen.
İkisi de bana hitap etmiyor aslında da PES alışkanlığı.

Üst Alt