Prof. Dr. Mehmet Helvacı - Sayfa 68 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Prof. Dr. Mehmet Helvacı

Cevap: # Mehmet Helvacı

ben şimdiden sölüyeyim helvacı başkan f5 şampiyon... bu helvacıdan başkan olmaz, olmamalı. kongre üst üste ikinci hatayı yapmaz bu yüzden içim rahat..

mehmet-helvaci-70-ile-80-milyon-dolar-arasi-hazir.jpg

ben bi adnan polat taraftarı olarak helvacı yı hiç desteklemiyorum ve adnan polat yanlısı kişilerin desteklediğini de hiç düşünmüyorum adnan polat başkanlığında kulübü zora sokmak için her şeyi yaptı bu seneki kötü gidişte televizyona çıkıp kendi başkanına laf atabilen birisiydi yönetimdeydi ve soru soruldukça yönetimi eleştiren birisiydi genel kurulda da kürsüye çıkıp "istifa istifa istifa" diye bağırarak şov yapanları alkışlıyordu(o şov yapanların aklına kim girmiştir bilmiyorum) bunları sırf kendi menfaatleri için yaptı isterse bu takıma messi alsın ronaldo alsın takımı şampiyonlar ligi şampiyonu yapsın yinede desteklemem hatta dışarı çıkınca asla Galatasaray'lıyım demem

Helvacı'nın futbol aklı bence Otto Rehhagel. Hem Alman hem son dönemde büyük bir kupa kazanmış ve bilinen bir teknik direktör.Helvacı'nın bahsettiği bütün kriterler tamam...Gelirse kanser oluruz ama anti-futbolun kralıdır Rehhagel, ben Daum'a bile tercih ederim Rehhagel'e.

Şimdi aklıma geldide bu adam nasıl oy alıcak diye genç liseliler bizi Polattan kurtardın deyip oyu basabilir.

Adamin elinde messi vardida oynatmadi mi? Kadro iyi olursa alman ekolunu yerlestirir.

İş Messi'yle falan alakalı değil ki hocam. Bunu nerden çıkardın. İş anlayışla alakalı. Örneğin Messi'nin Barca ve Arjantin'de farklı oynaması veya Arda'nın Milli Takım ve bizde farklı oynamasının sebebi tamamen anlayışla ilgili. Lucescu gibi tarihin en başarılı teknik direktörlerinden birine defansif oynatıyor diye tahammül edemeyen bir anlayış Rehhagel'e nasıl tahammül edebilir sence.

Tamamda belkide ofansif oynatacak bilmiyoruzki, Helvaci bilmiyormu bizim hucum futbolu istedigimizi. Elbet ona gore hoca secer. Ayrica Rehhagel gelse bile kulubede olmayacak, Helvaci'nin degisiyle "Futbol aklı" Rehhagel olacak. Antrenor baska biri olacak.

Geçen gün bir e-mail atmıştım kendisine.

Cevabını aynen postalıyorum buraya ;

"Biraz geç kalarak mesajınıza yanıt veriyorum kusura bakmayın. Hakkımda oluşan önyargı bilinçli olarak oluşturuldu, çünkü yapmak istediklerimi yapabilseydim sadece Galatasaray değil Türk futbolu için önemli kazançlar oluşacaktı. Ama bu durum bu zamana kadar bu doğruları yapmayanların da foyalarını ortaya çıkaracaktı. Bu sebeple başarılı olmamam için bir mutabakat oluştu. Bugün kıramadık ama devam edeceğiz."

tv8 de su anda.. Galatasaray taraftari olarak memnunmus takimdan ama genel kurul uyesi olarak memnun degilmis yonetimden.. Ekonomik olarak bazi seyler yerine getirilmiyormus..

tv8 de su anda.. Galatasaray taraftari olarak memnunmus takimdan ama genel kurul uyesi olarak memnun degilmis yonetimden.. Ekonomik olarak bazi seyler yerine getirilmiyormus..

Bazı neyler? Helvacı programda güzel konuştu ama muhalif tarafını şu sıralar susturması gerekiyor. Biraz geçte olsa farketti ve konumuz bu diyerek hatasından döndü. Böyle günlerde yönetime koşulsuz destek olmak gerekir. Sorun varsa bile bu basın aracılığıyla değil kongrelerde dile getirilmelidir. Ama söylediğim gibi çabuk döndü hatasından ve oradakilere çok güzel bir hukuk dersi vererek susturdu. Sinan' ın konuşmaları değişti. Ama şöyle, ama böyle, derken yutkunarak sustu. Ulan bir programda konuşma hakkı verildi diye bu soytarılar hukuk profesörleri gibi sallayıp duruyorlardı. Ama kendilerinden akıllı biri çıktımı karşılarına dut yemiş bülbüle döndüler.

Üst Alt