# Rafael Marquez - Sayfa 47 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Rafael Marquez

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: # Rafael Marquez

Savunma için veya Önlibero için farketmez ikisindede çok iyi olacaktır bana göre. Ligler farklılığı, tecrübe ve kalitesiyle bu ligin çok üstünde bir isim. Defans için hızlı adam arayanlarıda anlıyamıyorum. Defans için öncelikle posizyon bilgisi, top kapma, kafa topları aranır. Bunun dışında bu adamın tekniğinin ne kadar iyi, pas yeteneğinin ne kadar iyi olduğuda ortada, bizim uygulamaya çalıştığımız sistem içinde nelerin önemli olduğu ortadadır. Ayrıca defans göbeğinde iki tecrübeli oyuncunun olmasıda oynanıcak büyük maçlarda bana göre büyük avantajdır.

işte budur...nokta

sana o zaman puyolu getirsek bile barcelonanın defans oyuncuları hep aynı dersin istemezsin.xavi iniesta desek boyu kısa dersin.messi desek bencil dersin. sana kimi getirelim?

demek istediğimi ya cok farklı anladınız yada anlamamazlıktan geliyorsunuz.Frank Deboer dünyanın en iyi stoperlerinden biri değilmiydi?Barcelona sürekli pas yapan baskı yemeyen ve dar alanada oynayan takım değilmi?Deboer neden bizde başarılı olamadı çünkü takımda pas yapmayı bilen adam sayısı 5 değildi ve Barcelona nın 5 senede yediği atakları biz 1 senede yiyorduk,Bu adamlar defans yapan değil defanstan topu cok iyi oyuna sokan önlerinde Xavi,iniesta gibi adamlar olan onları rahatlatan oyuncular.Hepsi birbirini tamamlıyor.Bize lazım olan Song yada tomas gibi bir oyuncu

bu adam eğer Rijkaard istiyosa a-lın-ma-lı diyorum ben

Rijkaard aygır gibi

adam geçirmeyen

güçlü

çabuk

bir stoper isteseydi Serveti kesmezdi

kimse burda kendi kafasına göre

"bize çabuk stoper lazım" demesin

Rijkaard ne isterse o olacak ...

boşuna tartışıyorsunuz gelecek olan bir stoper- ki gelecekse- bu sol ayaklı olacak arkadaşlar. hatta gerektiğinde sol bek te oynayabilen birisi olacaktır. Neillin sol ayaklısı yani

"Galatasaray'ın benimle ilgilendiğini biliyorum"

Transfer gündeminin nabzını tutan FANATİK'ten bir bomba daha... Yazarımız Kaan Bora, Güney Afrika'da Rafael Marquez ile görüştü. Yıldız oyuncu, Sarı-Kırmızılılar'ın kendisine olan ilgisini bildiğini belirtti.

Uruguay’ın Meksika’yı 1-0 yendiği maçın ardından FANATİK’e konuşan yıldız oyuncu çok önemli açıklamalar yaptı. 31 yaşındaki Meksikalı, Sarı-Kırmızılı ekibin kendisiyle ilgilendiğini İspanyol basınında çıkan haberlerden öğrendiğini belirtip, “Ancak resmi bir teklif almadım” dedi. Marquez, şu anda Meksika Milli Takımı’nın başarısı dışında birşey düşünmediğini açıklayıp, “Çok önemli bir turnuva oynuyoruz. Zorlu bir gruptan 2. tura çıkmayı başardık. Pazar günü Arjantin’e karşı kariyerimin en önemli maçlarından birine çıkacağım. Galatasaray tanıdığım bir kulüp, resmi teklif almadım. Ancak şu an size kesin birşey söyleyemem. Gelecekte ne olacağını bilmiyorum” diye konuştu.

‘Rijkaard’ı kim istemez’

Barcelona’lı yıldız, “Peki Rijkaard ile çalışmayı ister misin?” şeklindeki sorumuza ise “Tabi ki kim istemez. Ayrıca kendisiyle çalıştım da... Ama şu anda Barcelona’nın kontratlı oyuncusuyum. Kariyerimle ilgili kesin kararı Dünya Kupası’nın ardından vereceğim. Menacerim gelen teklifleri değerlendiriyor” dedi. İspanyol basını, Rijkaard’ın mutlaka kadrosunda görmek istediği Rafael Marquez’in Barça’da yeterli derece forma şansı bulamadığı için memnun olmadığını ve kupanın ardından ayrılmak istediğini iddia ediyor. Hollandalı teknik adamın, Barcelona’yı çalıştırdığı dönemde transfer ettiği oyuncular içinde şu anda takımda kalan tek isim olan 31 yaşındaki savunmacının, eski hocasıyla tekrar İstanbul’da buluşabileceği bildirildi.

Mini yorum

Bir ‘flört’ durumu var!

Yer Royal Bafokeng Stadı... Uruguay-Meksika maçının ardından mixed zone’da basın için ayrılan bölümde Rafael Marquez ile Giovanni Dos Santos’u bekliyorum. Kaptan karşıdan geliyor. Bütün basın mensupları çevresini sarıyor. Maç ve kupayla ilgili görüş alıyorlar. İki öbek kalabalıkta konuştuktan sonra Marquez’i bu kez yakaladım, “Türkiye’den geliyorum” deyince durdu. Tanışma faslından sonra ona Galatasaray’dan teklif alıp almadığını sordum. Önce geçiştirmeye çalıştı ama ardından bir kez daha sorunca gülümseyerek, röportajdaki cevapları verdi. Rijkaard ismini duyunca da yüzünde bir gülümseme oluştu. Dünya Kupası’nda forma giyen futbolcular haliyle kulüp gelecekleri veya transferle ilgili pek birşey konuşmak istemiyorlar. Ama her ne kadar teklif almadığını söylese de Marquez ile Rijkaard arasında bir ‘flört’ durumu olduğu izlenimini edindim. Belli ki, onun da kendisiyle ilgilenildiğinden haberi var.

Karakter itibariyle tam bir lider olan ve hem Barcelona hem de Meksika Milli Takımı’nın kaptanlığını yapan Marquez, Sarı-Kırmızılılar için aranan kan olabilir. Özellikle lider ruhlu bir futbolcu olması ve oyunu geriden çok iyi okuması , Galatasaray’ın en önemli eksikliğini kapatmasına yardım edebilir. Barcelona ile kontrat yenilemesine rağmen eskisi kadar forma bulamamasından dolayı pek mutlu olmadığı söyleniyor. Dos Santos, Keita, Elano gibi isimleri alabilen Galatasaray için Rijkaard faktörünü de ortaya koyarsak Marquez transferi bir rüya değil.

Ve Marquez... İspanya’ya sızan yönetim futbolcu için Barcelona’yı ikna etti, Rijkaard da eski öğrencisi için devreye girdi!

Sarı-Kırmızılı takımın Diarra’dan sonra ikinci hedefi ise geçen yıldan beri vazgeçemediği stoper adayı Rafael Marquez... Teknik direktör Frank Rijkaard’ın 1 yıldır istediği Marquez’in Meksika Milli Takımı’nda sergilediği başarılı performans sonrasında, Polat’ın da bu transfere yeşil ışık yaktığı belirtildi. İspanya’da bulunan sportif direktör Adnan Sezgin’in, Diarra için yaptığı görüşmelerin hemen ardından Barcelona’ya geçerek bu kez İspanya’nın diğer devi ile Marquez’in bonservisini alabilmek için masaya oturacağı öğrenildi. Rijkaard’ın, Polat’la yaptığı görüşmede Marquez ve Diarra’nın alınması halinde transferde yüzde 70’lik yolun aşılmış olacağını söylediği ifade edildi.

RİJKAARD'I İSTİYOR

Marquez’in forma şansı bulamadığı için Barcelona’dan ayrılmayı düşündüğü, eski teknik direktörü Frank Rijkaard’la yeniden çalışmak istemesi nedeniyle Galatasaray’a gelmeye sıcak baktığı ifade edildi. Ancak yıldız oyuncunun yıllık 4 milyon Euro’luk ücret istemesi bu transferde aşılması gereken en büyük problem olarak duruyor. Marquez’den fiyatında indirim yapmasını isteyen Sarı-Kırmızılılar, bonservisini de bedelsiz almaya çalışıyor. İspanyol kulübünün yüksek yıllık ücreti sebebiyle Marquez’i verebileceği konuşuluyor.

Ve Marquez... İspanya’ya sızan yönetim futbolcu için Barcelona’yı ikna etti, Rijkaard da eski öğrencisi için devreye girdi!

Sarı-Kırmızılı takımın Diarra’dan sonra ikinci hedefi ise geçen yıldan beri vazgeçemediği stoper adayı Rafael Marquez... Teknik direktör Frank Rijkaard’ın 1 yıldır istediği Marquez’in Meksika Milli Takımı’nda sergilediği başarılı performans sonrasında, Polat’ın da bu transfere yeşil ışık yaktığı belirtildi. İspanya’da bulunan sportif direktör Adnan Sezgin’in, Diarra için yaptığı görüşmelerin hemen ardından Barcelona’ya geçerek bu kez İspanya’nın diğer devi ile Marquez’in bonservisini alabilmek için masaya oturacağı öğrenildi. Rijkaard’ın, Polat’la yaptığı görüşmede Marquez ve Diarra’nın alınması halinde transferde yüzde 70’lik yolun aşılmış olacağını söylediği ifade edildi.

RİJKAARD'I İSTİYOR

Marquez’in forma şansı bulamadığı için Barcelona’dan ayrılmayı düşündüğü, eski teknik direktörü Frank Rijkaard’la yeniden çalışmak istemesi nedeniyle Galatasaray’a gelmeye sıcak baktığı ifade edildi. Ancak yıldız oyuncunun yıllık 4 milyon Euro’luk ücret istemesi bu transferde aşılması gereken en büyük problem olarak duruyor. Marquez’den fiyatında indirim yapmasını isteyen Sarı-Kırmızılılar, bonservisini de bedelsiz almaya çalışıyor. İspanyol kulübünün yüksek yıllık ücreti sebebiyle Marquez’i verebileceği konuşuluyor.

Vay yavrum vay boltlu yere dikkat. :D

rij2_01.07.10.09.28.58.jpg

Galatasaraylı yöneticiler, Marquez'i, Rumen yıldıza benzeterek, "Neden yeni Popescu olmasın? O da en iyi döneminde Barcelona'nın kaptanlığını yaparken gelmişti" dedi

Kadrosunu 5 yerli oyuncuyla güçlendiren, ancak yabancı transferinde ağır hareket eden Galatasaray'da listenin ilk sırasında yer alan Rafael Marquez için çifte taarruz başladı.

Meksika'nın Dünya Kupası'ndan elenmesinden sonra tatile çıkan 31 yaşındaki yıldız oyuncuyla sarı-kırmızılı takımın Teknik Direktörü Rijkaard'ın telefonda görüştüğü ve gelmesi konusunda oyuncuyu ikna ettiği bildirildi.

Konuyla ilgili sarı-kırmızılı yönetime bilgiler veren Rijkaard'ın, Marquez'in tecrübesine dikkat çekerek, "Bizim sistemimizde topu oyuna iyi sokmak çok önemli. Geçen yıl bunun sancılarını yaşadık. Marquez güçlü fiziğinin yanısıra, topu geriden oyuna sokma, ataklara katılma, yan toplar ve sürpriz golcü rollerini başarıyla yapabilen bir oyuncu. Üstelik profesyonellik ve liderlik konusunda da çok önemli dersler verebilir. Marquez gelmek istiyor, ancak öncelikle Barcelona'yı ikna etmemiz gerek. Artık top sizde" diye konuştu.

Sezgin, İspanya’ya gidiyor

Rijkaard'ın bu sözleri yönetimde büyük heyecan yarattı. Marquez'i, Galatasaray'ın unutulmaz Rumen savunmacısı Popescu'ya benzeten sarı-kırmızılılar, "Marquez bizim için ikinci Popescu neden olmasın? Popescu da en verimli döneminde Barcelona'nın kaptanıyken bize gelmişti" yorumunda bulundular.

Bu gelişme üzerine Almanya'da bulunan Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin'in, İspanya'ya giderek Barcelona ile masaya oturacağı belirtildi.

Kaynak: Milliyet

Peki başkalarının açıklarını kapatmak zorunda kalacağı bir oyuncu yerine başkalarının eksiklerini kapatacak bir oyuncu alsak olmaz mı? :eek:

Bu adam gelsin dertlerin çoğu gider geriye sadece iyi bir ön libero kalır. Bu da olursa heryine herkesle iddiaya girerim..

bu adamı bi türlü beğenemedim ben yav. beğenmek dediğim son zamanlarda yani.paslarından başka hiçbişeyini göremiyorum . gelmesini istemem şahsen

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt