# Rafael Marquez - Sayfa 48 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Rafael Marquez

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: # Rafael Marquez

Orta sahaya gerekli transferleri yaptıktan sonra yabancı stopere kontenjan da kalmıyor maalesef. :eek:

İlla yabancı stoper alınacaksa dediğim gibi bir isim alınmalı, ayrıca siz Marquez'i bedava falan mı sanıyorsunuz?

Yönetimin Elano'yu gönderme niyeti varsa eğer kontenjan belki yaratılır da Marquez için herhalde Barcelona eşek yüküyle para istemez.Taş çatlasa 3-4 milyon euroya kapatılır o transfer diye düşünüyorum.Zaten bizimkiler orta sahaya ağırlık vermek istediklerinden gidip de bir defansa 7-8 milyon bonservis vermezler.Yani atıyorum bir Bougherra'yı alamayız.Yani senin(hepimizin) istediği türde sağlam bir stoper alabileceğimizi sanmıyorum.Tabi atıyorum bir Heitinga'yı ucuza kapatabilirsek ne ala.Heitinga da ne kadar sağlam tartışılır,sağ bek de oynayabildiği için(ve yaşından) attım onu ortaya.

Yönetimin Elano'yu gönderme niyeti varsa eğer kontenjan belki yaratılır da Marquez için herhalde Barcelona eşek yüküyle para istemez.Taş çatlasa 3-4 milyon euroya kapatılır o transfer diye düşünüyorum.Zaten bizimkiler orta sahaya ağırlık vermek istediklerinden gidip de bir defansa 7-8 milyon bonservis vermezler.Yani atıyorum bir Bougherra'yı alamayız.Yani senin(hepimizin) istediği türde sağlam bir stoper alabileceğimizi sanmıyorum.Tabi atıyorum bir Heitinga'yı ucuza kapatabilirsek ne ala.Heitinga da ne kadar sağlam tartışılır,sağ bek de oynayabildiği için(ve yaşından) attım onu ortaya.

Benim dediğim gibi bir stoper almak için illa 7-8 milyon euro harcamaya gerek yok, Marquez'e verilecek 3-4 milyon euro'ya (ki hiç az bir miktar değil "bu" Marquez için 3-4 milyon euro) da çok ala alınabilir öyle bir oyuncu. Transferde pili bitmiş isimlerden çok aradığımız kriterler, ihtiyaçlar öncelikli rol oynamalı. Defanstaki oyuncumuzun ayağının illa Marquez kadar iyi olmasına gerek yok, onun gibi milimetrik paslar, isabetli şutlar, frikikler atmasına gerek yok ama onun kadar ağır ve hantal olmamalı. Senin dediğin gibi "İyi bir orta saha Marquez'in açıklarını kapatabilir." mantığıyla hareket edilemez trasnferde, etrafındakilerin açıklarını kapatacak bir oyuncu arayışı içerisinde olmalıyız. Bunun kaliteyle ilgisi yok, ihtiyacımız olan oyuncu tipiyle alakası var sadece. Bu takımın defansa beli dönmeyen, kağnı gibi bir oyuncuya hiç mi hiç ihtiyacı yok.

Ayrıca Elano satılırsa demişsin de satılsın ne değişecek? Yerine yeni bir oyuncu alınmayacak mı? Kim oynayacak onun yerine, hangi yerli oyuncu?

Stoper alınmasna ben de karşıyım. Zira bu zamana kadar defansın göbeğinde oynayan her iki futbolcudan birisi topu oyuna sokma konusunda daha yetenekli diğeri ise bu konuda vasat olup fizik kapasitesinin üstünlüğü ile öne çıkmıştır Falco-Stump, Popescu-Bülent, Song-Tomas ve Song-Servet ikililerinde olduğu gibi. Şu an da ise topu oyuna sokma konusunda daha iyi durumda olan Neill var ve yanına fizik üstünlüğü öne çıkabilecek Servet (herşeye rağmen), Ali Turan ve G.Zan gibi isimler mevcut. Bu durumda 2.bir kaliteli stoper almak, transfer konusunda elimizi kolumuzu bağlamak demektir. Bunun yerine ön libero veya ihtiyaç olan diğer bölgelere ağırlık verilmesi daha elzem görülmektedir. Bu nedenle Marquez transferi lüks olur diyorum.

Ayrıca Elano satılırsa demişsin de satılsın ne değişecek? Yerine yeni bir oyuncu alınmayacak mı? Kim oynayacak onun yerine, hangi yerli oyuncu?

Defans konusunda fazla konuşacak bir şey yok ama Elano'nun kesinlikle satılması gerek.Geldi geleli neredeyse hiçbir katkı sağlayamadı.Galatasaraylı olmayı zerre benimseyemedi.Eğer kupadan sonra 10 milyonun üzerinde bir teklif gelir de satmazsak hayatımızın hatasını yapmış oluruz.Elano'nun yerine Arda daha iyi performans verir.Olmadı yerine daha uygun bir fiyata bir orta saha daha alırız.Her türlü satmazsak hataların en büyüğünü yaparız.Elano anca Milli Takım'da böyle özverili oynar.Onun oynamasını bekleyeceksek kapatalım biz dükkanı...

Defans konusunda fazla konuşacak bir şey yok ama Elano'nun kesinlikle satılması gerek.Geldi geleli neredeyse hiçbir katkı sağlayamadı.Galatasaraylı olmayı zerre benimseyemedi.Eğer kupadan sonra 10 milyonun üzerinde bir teklif gelir de satmazsak hayatımızın hatasını yapmış oluruz.Elano'nun yerine Arda daha iyi performans verir.Olmadı yerine daha uygun bir fiyata bir orta saha daha alırız.Her türlü satmazsak hataların en büyüğünü yaparız.Elano anca Milli Takım'da böyle özverili oynar.Onun oynamasını bekleyeceksek kapatalım biz dükkanı...

Bence de kesinlikle satılmalı da konu o değil. Diyelim sattık, yerine başkasını almıycaz mı? Ya da Arda'yı çektik oraya, sol kanda trasnfer yapmıycaz mı? O yüzden diyorum ki Gökhan-Nuri-Hamit üçlüsünden biri gelmeden (ki gelmeyecekler :)) yabancı stoperi unutmak lazım. He olur da alırsak bu demek olur ki bir sezon daha orta sahada Barış'a, Sarp'a katlanıcaz. :eek:

Haksız değilsin.Ama bilmiyorum Servet'i de satarsak -ki bağlasan durmaz artık- defans alternatifimiz azalıyor.O yüzden bir şekilde yabancı stoper alır bizimkiler diye düşünüyorum

arkdaslar bakın serves gidiyo artık hayatta kalmaz galatasarayda şuanda gelen teklifleri degerlendiriyodur..zaten yönetim rijkaard'ın istediği oyuncuların peşinden koşuyo.rijkaardın istediği oyuncuların başında Marquez var zaten görüşmelerde devam ediyo orta sahayada süpriz bi isim açıklanacak zaten merak etmeyin

onuı da istiyom bunu da istiyom.. transfer yapın hepisini istiyom, nıhaaa transfer transfer oh transfer

Marquez'i aldıktan sonra stoper oynatılmasından yanayım.

Ancak, gündemde ki Gattuso haberlerinide baz alarak söylüyorum.

Gattuso - Marquez

----Elano (Arda)----

Şeklindeki bir orta sahada hem ligde hem Avrupa'da, içerde ve deplasmanda yeterde artar bile.

Marquez'in ahi gitmis vahi kalmis, ne edelim Marquezle ya, daha dinamik tekmeye kafa sokan futbolcu tarzi lazim bize

Marquez'in ahi gitmis vahi kalmis, ne edelim Marquezle ya, daha dinamik tekmeye kafa sokan futbolcu tarzi lazim bize

Katılıyorum. Bu adamın sonu F.De Boer gibi olur. En iyi olması gereken dünya kupasında bile adam koşmak için zorlayamıyor kendini. Türkiyede artık futbol daha hızlı oynanıyor.

Önünde iki yol var. Parayı tercih edip ABD'ye mi gidecek, yoksa hala üst düzey mücadelenin içerisinde mi kalacak. LeBron James'in Miami'ye gitmeyi tercih ettiği bir Dünya'da bütün sürprizlere açığım :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt