Rakip takım taraftarlarına üyelik yasaklanmalı mı? - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Rakip takım taraftarlarına üyelik yasaklanmalı mı?

Cevap: Rakip takım taraftarlarına üyelik yasaklanmalı mı?

Değinmeden geçemeyeceğim. Yönetimin yaklaşımını, çabasını takdire şayan bulsam da, şu "rakibin ismini dalga geçerek yazma" konusu bana bile biraz katı geldi. Neticede burası Galatasaray forumu, elbette dalgasını geçecek, diğerlerine takılacak insanlar. :) Yapacak ki rahatlayacak. Fikir paylaşımının yanı sıra biraz da bunun için yok mu zaten forumlar? Bu konuyu biraz yumuşatabilirsiniz düşüncesindeyim. (Bunun bizler için de geçerli olmasını, "Galatasaray" veya "GS" değil de başka şeyler yazmamızı düşünüyor değilim, aman yanlış anlaşılmaya.)

Sevgiler...

Bu görüşünüze ben cevap vermek istiyorum.

Bakın eğer sizin bu söylediğinizi yaparsak her ne kadar burası bir Gs forumu olsa da takımımızı sizin takımınızdan çok çok üstte tutmuş oluruz. -Tabi ki her Gs'li gibi benim gözümde de öyle.:)-

Şöyle açıklayayım;

Biz f5,8jk, febe, fenev gibi söylemler kullanırsak siz de 6s, cincon gibi söylemler kullanmak istersiniz. Sizden kastım kendi özeliniz değil tüm Fenerbahçe'liler.

Nasıl ki Fenerbahçe'liler burada olmalı diyorsanız, oyum "hayır" diyorsanız bu tarz şeylerin olabileceğini de kestirmelisiniz.

Eğer bu forumun özelliklerinden birisi -sizin deyiminizle "az da olsa"- objektiflikse bir diğer özelliği de eşitlik. Her üyeye eşit davranacağımızı kendiniz de söylemişsiniz. Rengine bakmadan. Biz bu rakip takımların isimleriyle kelime oyunu yaplmasına izin verir kendi takımımızın üstünden yapılacak kelime oyunlarını -tabi olarak- engellersek eşitliği bozmuş oluruz.

Bırakın büyüklük bizde kalsın, olgunluk bizde kalsın.

Saygılar...

Bu görüşünüze ben cevap vermek istiyorum.

Bakın eğer sizin bu söylediğinizi yaparsak her ne kadar burası bir Gs forumu olsa da takımımızı sizin takımınızdan çok çok üstte tutmuş oluruz. -Tabi ki her Gs'li gibi benim gözümde de öyle.:)-

Şöyle açıklayayım;

Biz f5,8jk, febe, fenev gibi söylemler kullanırsak siz de 6s, cincon gibi söylemler kullanmak istersiniz. Sizden kastım kendi özeliniz değil tüm Fenerbahçe'liler.

Nasıl ki Fenerbahçe'liler burada olmalı diyorsanız, oyum "hayır" diyorsanız bu tarz şeylerin olabileceğini de kestirmelisiniz.

Eğer bu forumun özelliklerinden birisi -sizin deyiminizle "az da olsa"- objektiflikse bir diğer özelliği de eşitlik. Her üyeye eşit davranacağımızı kendiniz de söylemişsiniz. Rengine bakmadan. Biz bu rakip takımların isimleriyle kelime oyunu yaplmasına izin verir kendi takımımızın üstünden yapılacak kelime oyunlarını -tabi olarak- engellersek eşitliği bozmuş oluruz.

Bırakın büyüklük bizde kalsın, olgunluk bizde kalsın.

Saygılar...

Kusura bakmayın ama bir "Galatasaray forumu"na üye olup da dalga geçmek için "6s", "cincon" yazacak adamı zaten almayın. Öyle yapacak adamın amacı bellidir zaten, gitsin antu'da yazsın. Burada biz "misafir"iz, misafirliğimizi de bilmemiz lazım. O nedenle bu konudaki argümanınıza katılmıyorum.

Şu "az da olsa" objektif olma durumuna da tekrar değineyim, demek istediğimi düzgün ifade edememişim çünkü. Burada kastım şuydu. Bu forumda olaylara objektif bakabilen arkadaşlar var ama sayısı az. "Bir süre sonra kaybınız bu arkadaşlar olur" demek istemiştim. ;)

Sevgiler...

DİP NOT: "6s", "cincon" gibi şeyler yazılabilecek dahi olsalar kullanmam, kullanmıyorum. antu'ya da girin bakın, her zaman "Galatasaray" yazmışımdır. Bu hem dilime, hem de rakibime duyduğum saygının gereğidir. Öbür türlü kullanımları her ne kadar zavallıca bulsam da, eğlence ve deşarj niyetine kullanımları anlayabiliyorum. :)

KESİNLİKLE !!!

Allahım yarabbim LÜTFEN YASAKLANSIN !!!

1. foruma 100 gireceğim varsa 1 giriyorum

2. buradan özellikle angut tayfası kendi forumlarına yazı taşıyorlar

3. devamlı saçma sapan kavgalar çıkarıyorlar

4. aptalex - Hagi durmadan (başka bir dertleri yok zaten zavallı komiklerin...)

5. hiç bir şekilde rahat yazamıyorum, hiçbir şekilde

6. BURASI GALATASARAY FORUMU

7. sarı kırmızı içinde başka renkler görmeye tahammül edemiyorum...

8. BURASI TSL FORUMU DİĞİL

9. utanmadan o iğrenç avatarları, imzaları koyuyorlar! NE YÜZLE HE ? NE YÜZLE !!!???

10. BİZ GALATASARAYLI OLARAK KALMAYI TERCİH ETMELİYİZ...

ancak; avrupa takımlarının taraftarlarının gelmesinde sakınca yok...

rakip takım taraftarlarından aşırı derece rahatsızım, aşırı...

mesajların birkaçını okudum objektiflikten bahsedilmiş kardeşim objektiflik istiyorsanız gidin 50 tane TSL forumu var onlara girin... fblilerin objektifliğine ihtiyacımız yok... biz kendi aramızda yeterince objektifiz... fbliler lütfen kendi mekanlarına gitsin buraya dadanmasınlar... lütfen.. diğer tüm takım taraftarları içinde geçerli bu.

mesajların birkaçını okudum objektiflikten bahsedilmiş kardeşim objektiflik istiyorsanız gidin 50 tane TSL forumu var onlara girin... fblilerin objektifliğine ihtiyacımız yok... biz kendi aramızda yeterince objektifiz... fbliler lütfen kendi mekanlarına gitsin buraya dadanmasınlar... lütfen.. diğer tüm takım taraftarları içinde geçerli bu.

En objektifi inceden laf sokmaya bakıyor.

Hayır sonra genel zeka ortalaması düşüyor forumun.. :asd:

Kusura bakmayın ama bir "Galatasaray forumu"na üye olup da dalga geçmek için "6s", "cincon" yazacak adamı zaten almayın. Öyle yapacak adamın amacı bellidir zaten, gitsin antu'da yazsın. Burada biz "misafir"iz, misafirliğimizi de bilmemiz lazım. O nedenle bu konudaki argümanınıza katılmıyorum.

Şu "az da olsa" objektif olma durumuna da tekrar değineyim, demek istediğimi düzgün ifade edememişim çünkü. Burada kastım şuydu. Bu forumda olaylara objektif bakabilen arkadaşlar var ama sayısı az. "Bir süre sonra kaybınız bu arkadaşlar olur" demek istemiştim. ;)

Sevgiler...

DİP NOT: "6s", "cincon" gibi şeyler yazılabilecek dahi olsalar kullanmam, kullanmıyorum. antu'ya da girin bakın, her zaman "Galatasaray" yazmışımdır. Bu hem dilime, hem de rakibime duyduğum saygının gereğidir. Öbür türlü kullanımları her ne kadar zavallıca bulsam da, eğlence ve deşarj niyetine kullanımları anlayabiliyorum. :)

Kendin pişir kendin ye gibi oldu bu.:)

Yazdıklarınıza cevap verdim. İkna edici olmadı sanırım sizin için kendi yazdıklarınıza kendiniz cevap verdiniz.

Benim demek istediğim şu; biz eğer kendimize saygı istiyorsak rakibe de saygı duydurmalıyız.

Yoksa biz yazarsak onlarda yazmak ister derken bunu kastettim. Nasıl ki kendi taraftarlarımızdan "gs, galatasaray" değilde "Gs, GS, Galatasaray" yazmalarını istiyorsak yani kendi aşkımıza saygı istiyorsak, çevremizdekilerin de aşklarına saygı duymalarını sağlamalıyız. Bu çevrediklerde siz oluyorsunuz. Deşarj olmak isteyen buyursun özelindeki face'ine msn'ine vs. yerlere yazsın dursun. Bende kullanıyorum arkadaş ortamında vs. yerlerde. Ama burada halka, yani herkese açık alanda, tıpkı bir medya organı gibi olan bir yerde bunlar olmamalı.

Bizim amacımız bu.

Şu yazdığınız benim anlatmak istediğimin yanlış anlaşıldığını ya da anlaşılmadığını düşünmeme sebep oldu.

Sanırım artık daha iyi anlatabilmişimdir.

Ben eşitlik derken biz diyoruz onlar da demek ister adaletsizlik olurun kastını değil saygı eşitliğinin kastını yapmıştım.:)

Saygılar...

bu mantıkla gidersek eger biz fenere olurya 5 -0 gibi bir hezimet yaşatırsak dalgamızı geçemicez yani f5 fenerbeşce vs vs gibi terimleri kullanamıcaz

Diğer mesajına cevap vereceğim. O uzun diye bunu alıntıladım.

Bak bu forumda çok tanınıyorsun seviliyorsun vs. Beni alakadar etmez. Saygı duyacaksın herkese. Yasaklarsak oraya Gs'liyim diye girer bu sefer kalkar Gs'li ağzıyla Fb taraflı yorumlar yapar.

Sen önce kullandığın Türkçe'ye kişilere hitabına dikkat et. Fenerlilere laf ediyorsun ama önce sen forum kurallarını ciddiye al.

Ayrıca sen birde kendi fanatikliğinden vazgeç ki Fenerbahçe'lilerin burada yaptığı objektif yorumlarına laf etme hakkın olsun.

Not: Fanatikliğin Gs'lilik değil, Lincoln'cülük. Ben bunu kastettim. Konuyu da Lincoln'e getirip saptırma. Fanatiklik örneği olarak verdim sadece.

2. buradan özellikle angut tayfası kendi forumlarına yazı taşıyorlar

Sen hiç yapmıyorsun sanki. Benim gözlerim çıksın emi.

bu mantıkla gidersek eger biz fenere olurya 5 -0 gibi bir hezimet yaşatırsak dalgamızı geçemicez yani f5 fenerbeşce vs vs gibi terimleri kullanamıcaz

5 taneyi salladın da dalga geçmesi kaldı.

Diğer mesajına cevap vereceğim. O uzun diye bunu alıntıladım.

Bak bu forumda çok tanınıyorsun seviliyorsun vs. Beni alakadar etmez. Saygı duyacaksın herkese. Yasaklarsak oraya Gs'liyim diye girer bu sefer kalkar Gs'li ağzıyla Fb taraflı yorumlar yapar.

Sen önce kullandığın Türkçe'ye kişilere hitabına dikkat et. Fenerlilere laf ediyorsun ama önce sen forum kurallarını ciddiye al.

Ayrıca sen birde kendi fanatikliğinden vazgeç ki Fenerbahçe'lilerin burada yaptığı objektif yorumlarına laf etme hakkın olsun.

Not: Fanatikliğin Gs'lilik değil, Lincoln'cülük. Ben bunu kastettim. Konuyu da Lincoln'e getirip saptırma. Fanatiklik örneği olarak verdim sadece.

5 taneyi salladın da dalga geçmesi kaldı.

daha öncede salladık ama f5 yazanlar uyarılıyo ikincisi bunun farklı olmakla onlar gibi olmamakla alakası yok neden bu camianın isminin tam telafuz zorunlulu var onu halen daha tam çözemedim burası tribundergi degilki burada yazan adam Galatasaraylı ve kendi forumunda febe de yazar ifb de febeş de fenevde boyle bi neden yuzunden bir Galatasaray forumunda bir Cimbomlunun uyarı yemesi kadar acı bişey yoktur.buda benim görüşüm ha siz kuralı koymussunuz bişey demem sizin bileceginiz iş ama yaptıgınız hakkaniyetli degil

daha öncede salladık ama f5 yazanlar uyarılıyo ikincisi bunun farklı olmakla onlar gibi olmamakla alakası yok neden bu camianın isminin tam telafuz zorunlulu var onu halen daha tam çözemedim burası tribundergi degilki burada yazan adam Galatasaraylı ve kendi forumunda febe de yazar ifb de febeş de fenevde boyle bi neden yuzunden bir Galatasaray forumunda bir Cimbomlunun uyarı yemesi kadar acı bişey yoktur.buda benim görüşüm ha siz kuralı koymussunuz bişey demem sizin bileceginiz iş ama yaptıgınız hakkaniyetli degil

Kimin kurallarına, kriterlerine göre hakkaniyetli değil?

Antu'da yazılıyor burada yazılmıyor diye mi hakkaniyetli değil?

Biz onların ahlak kurallarına, saygı kriterlerine göre mi hakkaniyet belirleyeceğiz?

Bir Galatasaray'lı saygılı olmadıktan sonra ne farkı kalır rakiplerinden?

Biz de taraftarız onlarda. Aramızda bir fark olmasın mı illa?

Gs ve Fb arasında dağlar kadar fark var diyorsunuz da taraftarları arasında fark olmamalı mı diyorsunuz?

Kulübümüzün onların kulübüne oranla onca fazlası varken üstünlüğü varken bu büyük kulübün taraftarının niye o kulübün taraftarına üstünlüğü olmasın?

Taraftarımız da büyük olmayı haketmiyor mu?

Büyüklüğün etmenleri nedir peki?

Saygısızlık mı? Küçümsemek mi?

Yoksa saygılı ve objektif olmak mı? Hiçbir zaman hiç kimseyi aşağılamamak mı?

Bu soruları bütün herkes kendi içinde cevaplasın sonra bir düşünsün içten içe bakalım alınan kararlar, koyulan kurallar doğru mu yanlış mı?

arkadasım adam 6 tane atmısmı atmıs dimi hertürlü dalgasını geçer buna hakkı var gayet dogal bu bizde 6 tane atsak fener6ahce yaparız yada aklıma gelmeyen birsuru harf kombinasyonu bunun rakibi küçük görmekle ne alakası vardır.kimse fenere gayfb yada çocukca telafuzlardan yana degil mesela forzabesiktasda gaysk yazıyo tinerciler buna bende karsıyım ama febe fenev gibi hitaplar gayet normaldir bu heryerde boyle

ayrıca ne saygısı yahu kimin fenere saygısı var her yıl yaptıgı çirkeflikleri gruyosunuz adamların bunu geçelim bu bi nefret . adam haz alamıyoki febe yazdım tak uyarı fenev yazdım tak uyarı ne yazım Fenerbahce mi yazıcam . tabi herkesin görüşü kendine ama bu durumdanda kimsenin hoşnut oldugunu sanmıyorum.kolay gelsin

Elbette kesinlikle yasaklanmalıdır.Bu sitede objektiflik siteye yeter.Fener bizi 3-1 yendiğinde evet adamlar kendi sahalarında bizden bir şekilde daha iyiler diyebilenler var aramızda.Emir arkadaşım bir çok arkadaşımız(bende dahil) sitede ben fenerliyim diye yazanı bile gördüğünde provoke olabiliyor.Burası Galatasaray forumu.Kuzenim fanatik fenerli geçen onlar sitesi olan an...com'da 6s yazacağı yere küçük harflerle Galatasaray yazdığı için uyarı yemiş.3.uyarıdan dolayı da banlanmış.Şimdi bu adamlar böyle yapıyor diye böyle yapacak değiliz.Ancak otoriterliği de fazla abartmamalıyız.f5 fenev gibi takma isimler her kullanıldığında bu kadar uyarılmamalı.Madem bu kural var.Biraz toleranslı olunmalı.Eğer adam her mesajında f5 diyorsa haklıdır yönetim.Ama diğer türlü abartmak olur.Kısacası rakip takım taraftarlarına üyelik yasaklanmalıdır.Bu uğurda belki bir çok objektif iyimser taraftar kavgasını sevmeyen rakip takım taraftarı sitemize çekiyoruz ama bir çok taraftarımızı da sitemizden soğutuyor bu hareket.Bazı yöneticilerle özel mesaj yoluyla görüştüğümde onlarda bu durumdan fazla hoşnut değil ama görevleri gereği site yönetiminin ortak verdiği karara hizmet edip görevlerini eksiksiz yerine getiriyorlar.Yönetimimizi bu konuda düşünmeye davet ediyorum.

arkadasım adam 6 tane atmısmı atmıs dimi hertürlü dalgasını geçer buna hakkı var gayet dogal bu bizde 6 tane atsak fener6ahce yaparız yada aklıma gelmeyen birsuru harf kombinasyonu bunun rakibi küçük görmekle ne alakası vardır.kimse fenere gayfb yada çocukca telafuzlardan yana degil mesela forzabesiktasda gaysk yazıyo tinerciler buna bende karsıyım ama febe fenev gibi hitaplar gayet normaldir bu heryerde boyle

ayrıca ne saygısı yahu kimin fenere saygısı var her yıl yaptıgı çirkeflikleri gruyosunuz adamların bunu geçelim bu bi nefret . adam haz alamıyoki febe yazdım tak uyarı fenev yazdım tak uyarı ne yazım Fenerbahce mi yazıcam . tabi herkesin görüşü kendine ama bu durumdanda kimsenin hoşnut oldugunu sanmıyorum.kolay gelsin

Bu Herkesin görüşü değil bu forumun yapısından Galatasaraylılığın yapısından gelen birşey ozaman herkes fenere fenev desen bilmem ne desin küfür etsin forumda nefret duyuyoruz ya sonra antudan farkımız kalmasın ?

Şunu aklınıza sokun emin olun yarınızdan çoğunuz iş hayatına atılmadınız (Seni söylemiyorum ) atıldığınızda anlıyacaksınız ki küfür,alay konusu kelimeler size hiç birşey kazandırmıyor küfür konuşmakta zorluk çeken insanların kullandığı şeylerdir. Ve adam seni işe alırken sen o anda küfürlü konuşmasan bile senin konuşmandan anlıyor yapını.

Şu anda bu forumun çoğu genç ama ilerde küfürün hakaretin nekadar faydasız birşey olduğunu anlıyacaksınız ve bizlere hak vereceksiniz.

Bu forumda seviyesizlik yasaktır ve böyle kalacaktır... Bizim çizgimiz budur böylede devam edecektir.

Yasaklanırsa daha çok provokatif amaçlı gelen olur, en azından şu anki haliyle insanlara tuttuğu gerçek takımı belirtme hakkı sağlanarak bir ölçü de olsa düşünerek yazarlar mantığı var bence, yoksa mümkün değilki engellemek, Galatasaraylıyım der gene gelir. Herkese kapımızın açık olması gerektiğini düşünüyorum.

Yasaklanırsa, diğer sitelerden farkımız kalmak, farkımız seviyeli oluşumuz ve her fikre gösterdiğimiz saygıdır.

Aynı düşüncedeyim,

Ayrıca, mesela yanılmıyorsam Bursasporlu bir arkadaşımız vardı transfer döneminde, Sercan'ın Bursaspor'lular için ne kadar değerli olduğunu belirtmişti vs. bu tip arkadaşlar bir fark katıyor bence forumumuza.

Konu başlığındaki soruya en güzel cevaplar bunlar.

Gelelim sana. Sen bence yazılanları dikkatli oku. Ben orada Fb, Bjk, Ts diye özelleştirmedim. Genel konuşuyorum sabahtandır ama anlayan yok.

Ayrıca sen taraftarların yaptıkları çirkefliklere mi saygı duymaktan hoşnut değilsin yoksa kulübün yönetiminin, medyasının vs. birimlerin yaptıklarına karşı mı?

Yoksa sen 100 küsür yıllık tarihi olan ve yıllardır rekabetimizden ödün vermediğimiz Türkiye'nin -bir Gs'li olarak objektif olamayacağım- en büyük iki kulübünden 2.'si olan ve her kazanılan başarıyı önlerine geçip, onlara karşı üstün olduğunun gururunu yaşadığın bir rakibe mi saygı duymaktan hoşnut değilsin?

Sen buna öncelikle bir cevap ver. Bu 3 seçenekten hangilerine karşı hoşnut değilsin?

Bu Herkesin görüşü değil bu forumun yapısından Galatasaraylılığın yapısından gelen birşey ozaman herkes fenere fenev desen bilmem ne desin küfür etsin forumda nefret duyuyoruz ya sonra antudan farkımız kalmasın ?

Şunu aklınıza sokun emin olun yarınızdan çoğunuz iş hayatına atılmadınız (Seni söylemiyorum ) atıldığınızda anlıyacaksınız ki küfür,alay konusu kelimeler size hiç birşey kazandırmıyor küfür konuşmakta zorluk çeken insanların kullandığı şeylerdir. Ve adam seni işe alırken sen o anda küfürlü konuşmasan bile senin konuşmandan anlıyor yapını.

Şu anda bu forumun çoğu genç ama ilerde küfürün hakaretin nekadar faydasız birşey olduğunu anlıyacaksınız ve bizlere hak vereceksiniz.

Bu forumda seviyesizlik yasaktır ve böyle kalacaktır... Bizim çizgimiz budur böylede devam edecektir.

bak buradaki küfür falan degil ama dikkatini çekerim sadece isim telafuzu.

birde eger fnerbahceyi febe fenev vs die telafuz etmek seviyesizlikle o zaman çogu Galatarasaylı ya seviyesiz ya salak yada dünyadan haberi yok

Elbette kesinlikle yasaklanmalıdır.Bu sitede objektiflik siteye yeter.Fener bizi 3-1 yendiğinde evet adamlar kendi sahalarında bizden bir şekilde daha iyiler diyebilenler var aramızda.Emir arkadaşım bir çok arkadaşımız(bende dahil) sitede ben fenerliyim diye yazanı bile gördüğünde provoke olabiliyor.Burası Galatasaray forumu.Kuzenim fanatik fenerli geçen onlar sitesi olan an...com'da 6s yazacağı yere küçük harflerle Galatasaray yazdığı için uyarı yemiş.3.uyarıdan dolayı da banlanmış.Şimdi bu adamlar böyle yapıyor diye böyle yapacak değiliz.Ancak otoriterliği de fazla abartmamalıyız.f5 fenev gibi takma isimler her kullanıldığında bu kadar uyarılmamalı.Madem bu kural var.Biraz toleranslı olunmalı.Eğer adam her mesajında f5 diyorsa haklıdır yönetim.Ama diğer türlü abartmak olur.Kısacası rakip takım taraftarlarına üyelik yasaklanmalıdır.Bu uğurda belki bir çok objektif iyimser taraftar kavgasını sevmeyen rakip takım taraftarı sitemize çekiyoruz ama bir çok taraftarımızı da sitemizden soğutuyor bu hareket.Bazı yöneticilerle özel mesaj yoluyla görüştüğümde onlarda bu durumdan fazla hoşnut değil ama görevleri gereği site yönetiminin ortak verdiği karara hizmet edip görevlerini eksiksiz yerine getiriyorlar.Yönetimimizi bu konuda düşünmeye davet ediyorum.

Çok enteresan. Bu bazı yöneticiler dediğin en fazla 1-2 kişidir. Onlarda zaten yönetici değilken senin gibi düşünüyorken yönetici olmuştur ve görüşünü rütbeyle birlikte değiştiremeyeceği için öyle düşünüyordur.

Yönetici olsa dahi öyle düşünüyor olması çokta garip değil zaten.

Konu başlığındaki soruya en güzel cevaplar bunlar.

Gelelim sana. Sen bence yazılanları dikkatli oku. Ben orada Fb, Bjk, Ts diye özelleştirmedim. Genel konuşuyorum sabahtandır ama anlayan yok.

Ayrıca sen taraftarların yaptıkları çirkefliklere mi saygı duymaktan hoşnut değilsin yoksa kulübün yönetiminin, medyasının vs. birimlerin yaptıklarına karşı mı?

Yoksa sen 100 küsür yıllık tarihi olan ve yıllardır rekabetimizden ödün vermediğimiz Türkiye'nin -bir Gs'li olarak objektif olamayacağım- en büyük iki kulübünden 2.'si olan ve her kazanılan başarıyı önlerine geçip, onlara karşı üstün olduğunun gururunu yaşadığın bir rakibe mi saygı duymaktan hoşnut değilsin?

Sen buna öncelikle bir cevap ver. Bu 3 seçenekten hangilerine karşı hoşnut değilsin?

senin antifenerbahcelilik duygun yok sende haklısın bişey demiyorum.tamam

Ben f5 falan yazmam ama yazanların da uyarı alması falan çok saçma bence. Sonuçta Şahin arkadaşımızın da belirttiği gibi "gayfb" falan gibi bir olay değil bu. Futbol bir eğlence oyunu. Bu tarz şeylerde taraftarın kendi içindeki eğlencesidir. Ayrıca iş adamları ya da müdürler tanıdığım en küfürbaz adamlardır. En azından patron ve müdürlerin çoğunluğu böyledir:)

bak buradaki küfür falan degil ama dikkatini çekerim sadece isim telafuzu.

birde eger fnerbahceyi febe fenev vs die telafuz etmek seviyesizlikle o zaman çogu Galatarasaylı ya seviyesiz ya salak yada dünyadan haberi yok

Farkına varmış olman güzel.

Sen birgün 19-20'li yaşlardaki arkadaşlarınla değilde 35-40 yaşlarındaki insanlarla kalabalık bir ortamda futbol konuşurken f5,fenev gib söylemleri kullanmayı dene O andan itibaren insanların senin suratına nasıl baktığına dikkat et.

Bir özel isme saygısızlık ediyorsun. Daha ne olsun...

senin antifenerbahcelilik duygun yok sende haklısın bişey demiyorum.tamam

Ben Beşiktaş'ı seven bir taraftardım. Rakibimdi vs. ama sonuçta sempati duyardım. Çünkü Bjk'li dostlarım falan var. Ama geçen sene ki şampiyonluktan dolayı kulüp başkanından dolayı vs. soğudum.

Fenerbahçe'li dostlarımda var. Babam Fenerbahçe'li en basitinden. E şimdi saygısızlık etmem doğru mu?

Ha seviyor muyum Fenerbahçe'yi. ASLA. Nefret ediyorum hatta. Ama bunun sebebi Sayın başkanları, Fenerbahçe'li yazarlar vs. medya insanları.

En basitinden başkanlarında bir değişiklik olursa Gs'ye karşı tavrında bir değişiklik olursa elbetteki o takıma karşı bir anti bilmem nelik ve nefret beslemem.

Ama isimlerine saygı duyarım. Arkadaş arasında elbette f5 ifadesini bende kullanıyorum esprili konuşmalarda ama onun dışındaki durumlarda bu ifade ağzıma gelmiyor dahi. Sadece isme saygı.

Farkına varmış olman güzel.

Sen birgün 19-20'li yaşlardaki arkadaşlarınla değilde 35-40 yaşlarındaki insanlarla kalabalık bir ortamda futbol konuşurken f5,fenev gib söylemleri kullanmayı dene O andan itibaren insanların senin suratına nasıl baktığına dikkat et.

bu benim kendi tasarrufum herkes aynı tepkiyi verecek diye bi kural yok diyelimki banagarip garip baktı ne olacak ki zaten genelde fener derim ama buradakı ortam farklı sanal alemdeyiz normal konusurken aziz yıldırım diyen binlerce Galatasaraylı iş foruma gelince azize yada aziz yıldıvım yazıyor aynı sey

Bir özel isme saygısızlık ediyorsun. Daha ne olsun...

hahahah :D:D:D:D:D:D:D:D tamam tamam özür diliyorum degerli fenerbahce spor klübünden .

Üst Alt